میخوای بری؟

شروع موضوع توسط mr_mim2009 ‏7/5/11 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک میخوای بری؟ تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. mr_mim2009

mr_mim2009 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    این کار رو برای یکی از دوستانم نوشتم چند روزه پیش و از نظره خودم در مقایسه با بقیه ی کارهایی که این چند ماه جمع کردم یه کاره بد محسوب میشه!
    اما خوب نظره دوستان رو هم بدونم خوشحال میشم ، شاید اونقدر که خودم فکر میکنم بد نباشه!:smile (35):

احسان هاشمی :smile (70):

2. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    اين رپ هست يا پاپ ؟ اگر پاپ هست نظر من ضعيف هست ولي اگر رپ هست بازم ضعيف هست :smile (72):
    ببخشيد رك گفتما . . . شعرات رو ميخواي معني دار كني اما در بعضي جاها معني شعر لوس ميشه و از بحث خارج ميشه و به جاهاي ديگه ربط پيدا ميكنه . ولي بعضي جاهاشم خوبه نميگم همش ولي اگر بخوام نمره بدم از 20
    13 ميدم

3. mr_mim2009

mr_mim2009 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    ممنون ،رپ هست!
    من خودم هم که گفتم ، کار ضعیف بود!
    کار عجله ای بود کاملآ!
    میتونم سوال کنم که دقیقآ کجا ها مشکل داشت و کجا ها قوت داشت؟

4. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    میخوای بری؟ باشه برو به سلامت من که اشکی ندیدم حتی پشته نامت بيت اولت شروع خوبي نداشت به نظر من . . . چون سوال ميكني ميخواي بري ؟ بعد جواب رو خودت ميدي و قسمت بعدي كه ميگي من كه اشكي نديدم حتي پشته نامت !‌ اشك مگه پشت نامه بايد باشه ؟ (البته دارم رك ميگم جسارت نشه)

راجبه اينكه تو شعرت سوال ميكني نبايد خودت هم جوابگو باشي البته نمي گم اين يه قانونه اما بهتره كه جواب رو از ديده مخاطبت بيان كني مثلا

واقعا ميخواي بدوني از كدوماشيم ؟! / از ابر قدرتا بپرس قبل فرو پاشي

ديدي ؟ اين يه مثال بود . ميگه واقعا اگر ميخواي بدوني ما كي هستيم برو و از ابر قدرتا بپرس قبل اينكه اتفاق بدي بيوفته

يا اهنگ ارمين چيه چيزي شده ؟ چرا ساكتي ؟ دوست داري من نباشم تا كنارت باشه كي ؟ شنديم از من دلسرد شدي به سادگي؟ شادياتو تقسيم ميكني با يكي

ميبيني ؟ جواب رو ميزاره به عهده مخاطبش

حتی واسه خدافظی صبر نکردی منم میگم خدا کنه بر نگردی
    تو اين بيت هدفه شاعر معلوم نيست اولش ميگي واسه خداحافظي حتي صبرم نكردي يعني تو انتظار داشتي طرفت صبر كنه ولي بعدش ميگي نه برو برنگرد بالاخره كدوم رو از طرف مقابلت ميخواستي ؟ بره يا بياد ؟

وقتی خوشی با یه نفر جایگزینه من اره برو با ماشینش دور دوری بزن توي رپ به نظرم من استفاده از كلمات (اره) يعني كم اوردن واژه .

دور دوري بزن بازم كمبود واژس و مبتدي هست قافيه بيت قبليت بهتر از اين بيت بود

اره باید بری خوشیاتو بی من بذاری وقتی نیست حتی تو جیبم هزاری اين بيتت معني داره اما اقراق شده كمي

گرچه توی قلبش فقط اجاره نشینی ولی پول که داره تو بی ام وه بذاره بشینی اينجا ضعيف ترين قسمته شعرت هست به نظر من و مخاطبت مشخص نيست و فقط خودت ميدوني مخاطبت كيه . بايد جوري بيان كني همه متوجه شن

اره برو ، هیشکی نیست سره راهت حتی نکن هق هقه منو ساکت
    اينجا معمولي هست شعر قافيه ها هم به همين شكل

من که مهم نیستم ، یه بیکاره لیسانیه ولی اون میگه تورو میذاره فرانسه اينجا ميخواي مظلوم جلوه بدي خودت رو اما بازم اقراق شده و شنونده تحت تاثير قرار نميگيره

توی تعطیلات ، میگه میره هرجا باتو برو مطمئن باش که میکنم من دعاتو
    بازم تو اين قسمت ميگي دعات ميكنم (دوستش داري يا نداري بالاخره ؟:smile (10):

ببخشيد اگر جايي چيزي گفتم چون من خيلي موسيقي رپ رو گوش ميكنم و يكي از سبكهاي مورد علاقم هست باسه همين نظر شخصي خودم و در حد خودم دادم و كلا نظر شخصي بود:smile (53):

5. mr_mim2009

mr_mim2009 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    ممنون دوسته عزیز ،

اینم نظره شخصی شما بود و منو یاده یه ضرب المثل انداخت در مورده گربه و دیزی! ( :سوت! )
    اگه خودم گفتم ضعیفه منظورم در مقایسه با کار های قبلیم بود که نوشتم ( و اینجا هم نگذاشتم هنوز! )

اوکی:

عزیزم ، چون یه نفر کارشو با یه سوال شروع کرده اما یه نوعه دیگه من باید از اون تقلید کنم به نظره شما؟ پس چی میشه خلاقیت؟
    "میخوای بری؟!" تعجبیه یه ذره ( کاربرده میخوای بری هم مثله وقتیه که میگی: میخوای بری؟ برو راه بازه جاده دراز )

اشک پشته نامه میاد ، اگه کسی از رفتنش ناراحت باشه وقتی نامه ی خدا حافظی رو میذاره روش اثره اشکش هست!

عزیزم چرا فقط به یه بیت نگاه میکنی؟ بقیه ی ابیات هم هستن و هم این بیت و هم بقیه مرتبطن به هم دیگه!

مصرع اول مرتبط با بیته قبل و مصرع دوم مرتبط با بیته بعدیه

( منم میگم خدا کنه بر نگردی... وقتی خوشی با یه نفر جایگزینه من ... )

دوست عزیز ، داداشه گلم ، چرا خودتو انقدر محدود میکنی؟
    کلمه ی "آره" هم مثله باقی کلماته زبانه شیرینه فارسی دارای معنیه و هرجا استفاده شد نشونه ی ضعف نیست!

کجاش اقراق شده؟ نبودنه پول تو جیب؟ احتمالآ شما تا حالا تجربش نکردی ، ایشالا قسمتت که شد میفهمی اقراق یعنی چی!!

مخاطب معلوم نیست؟ قبلش داشتم با کی صحبت میکردم؟

این دفعه دیگه اقراق در چی؟ ( کنتور که نمیندازه! :smile (14): )

بازم بر میگرده به همون تک ( یا نیم ) بعدی نگاه کردنه شما به تکست!
    من بالا چی گفتم؟ گفتم برو به سلامت ، اینجا هم دارم میگم: "برو به سلامت ، منم دعات میکنم!"

بازم میگم ممنون از نظر دادنت ، اما تجربه ثابت کرده که گوش دادن و علاقه داشتن به رپ علمشو نمیاره! ولی 6 سال نوشتن و خوندن یه چیزایی رو ( هرچند کم ) برای من به ارمغان اورده!

موفق باشید:smile (35):

6. METEOR

METEOR عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من از 20 به این کار یه نمره عالی میدم

25/0

برو حالش رو ببر

7. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    آقاي احسان هاشمي نظراتي كه بنده دادم گفتم نظر شخصي من بود و با جبهه گيري و اينكه بيام به شما بگم از 20 نمره به شما 30 ميدم شما پيشرفتي نميكني اون كسي به نفع شما كار ميكنه كه همش از كارت ايراد بگيره . حتي خودم رو هم ميگم نميگم من كاملم اما شما كاملا ناراحت شدي از نظر بنده . كار شما هنر هست اگر قرار باشه همه تعريف و تمجيد كنن من پوزش ميخوام كه عيب و ايرادي از شما گرفتم من هم به شما نمره 20 رو ميدم. اين رو هم اضافه كنم كه شما 6 سال اگر واقعا در نوشتن شعر رپ زمينه داشتي پس خيلي ضعيف عمل شده در اين 6 سال.بنده هم يه زماني از سن 15 سالگي مثل شما در استوديو ها رپ ميخونديم با دوستان و بعد 5 سال بيخيال موضوع شدم چون واقعا رپ خوندن كار هر كسي نيست . بازم من پوزش ميخوام از اين كه ايراد گرفتم و باعث ناراحتي شما و دوستان شد.
    موفق باشيد

8. mr_mim2009

mr_mim2009 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    من با نمره ای که دادید مشکل ندارم
    موضع خاصی هم نگرفتم ، اما چیزی که کاملآ باور دارم اینه که بخاطره اینکه خودم گفتم ضعیفه اکثر ایراداتی که شما گرفتید ( به جر بعضی موارد ) کاملآ ایراداته بنی اسرائیلی هستن!

من از زبونه اون دوستم تکست گفتم ، و وقتی با چشای خودم خیلی وقتا دیدم با نهایتآ 300 تومن میاد بیرون
    توی تکست گفتم "اره باید بری خوشیاتو بی من بذاری وقتی نیست حتی تو جیبم هزاری" شما میگی اقراقه!
    اقراقه چی؟

9. setare

setare ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    energyxt
    با درود به دوستان.من فقط به عنوان یک دوست از دوستان سایت میخوام بگم حق با هردوتون هست!دوستمون ferdmusic منطقی وعلمی به موضوع نگاه کردن که خیلی هم خوبه.و جناب احسان هم وقتی کارش رو با خیلی از کارهای رپ (که واقعا معلوم نیست چی میخونن وحتی بعضاخنده دارن.تازه معروفم میشن) مقایسه میکنه میتونه به خودش حق بده.

10. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست عزيز اقا احسان ببينيد وقتي ميگم اقراق يعني اينكه شما شعر رپ رو ميگيد بايد واقعي به مثله نگاه كنيد مثلا من ميگم رفتم كره مريخ يعني اقراق به كار يعني اينكه من يه كاره غير نشدني رو انجام دادم.منم منظورم از اين كه شما ميگي تو جيبم ندارم هزاري.يعني شما واقعا تو جيبتون 1 دونه هزار تومني هم نيست ؟! خوب اين رو ميگم اقراق به كار.شما بايد معني كار رو بهتر ميرسوندي من نميگم چون شما گفتي پول ندارم من دارم ايراد ميگيرم.اين قضيه كه كسي پول نداره تو رپ پور هست و همه از اين كه ندارن منالن و قضيه لوس شده پس شما بايد جوري بيان ميكردي كه ادم محو شعر شه مثلا :

جيبامون پاكتر بود از قلب نوزاد / كه پولي نمونده بود حتي 2 زار
    يه ماشين داشتيم از دار دنيا / كه اونم رفت و شد ماله دزدا

اينجا شعر اقراقي هست ولي با حالت طنز بيان كرده . . . شما داري اقراق ميكني اما به صورت كاملا جدي

خانوم ستاره مرسي از از شما بنده هم منظورم به اقا احسان همين هست كه شعر رپ بايد تفكر بيشتري روش بشه . بله مثلا اگر شعر اقا احسان رو بخواي با خيلي از كسايي كه گمنام هستن و به قول شما خنده دارن مقايسه كرد خوب مسلما بالاتره اما اگر اقا احسان سطح خودش رو بالاتر از اونها ميبينه پس ايرادها رو بايد بپذيره حتي بني اسرائيلي ! دوست من خودم شخصا دوست دارم همه از كارم ايراد بگيرن و نظرات همه رو گوش ميدم چه اون كسي كه تاييد كنه چه كسي كه تاييد نكنه چون بالاخره شما شعر رو گزاشتي كه روش نقد شه ! نه اينكه همه تعريف و تمجيد كنن.

11. mr_mim2009

mr_mim2009 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    من دفعه قبل هم گفتم ، این تکست رو از زبونه دوستم گفتم
    و همون طور که گفتم بار ها دیدم که دوستم کلآ تو جیبش و کیفش 300 تومن بود!
    خیلی جا داره تا هزار تومن
    برای همین گفتم شما تجربش نکردی که بهش میگی اقراق! تجربش که بکنی برات میشه حقیقته تلخ!

12. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست من ميفهمم شما چي ميگي اگر نظر من رو دقيق ميخوندي ايراد اين نيست كه شما چرا ميگي پول نداره ! من نميگم چرا ميگي پول نداره ! نگفتم دروغ هست كه من دارم ميگم اگر واقعا خيلي تلخ هست پس شما تلخ تر بيان كن شعر رو . بد چيزي ميگم ! شما اگر مثلا به شعرهاي ياس توجه كنيد همين اخرين اهنگش كه راجبه طلاق خونده . پدر مادر خودش كه طلاق نگرفتن ! داره از زبان كسي ميگه كه اين اتفاق براش افتاده اما انقدر تلخ بيان ميكنه موضوع رو كه ادم موهاش سيخ ميشه ! منم دارم ميگم شما اگر ميخواي رپر خوبي بشي و يه فرقي بين اين چندين هزار نفر رپر بكني بايد شعر ها هم متفاوت باشه حالا اين در مورد رپ هست. در پاپم كسي موفق هست كه موسيقي زيبايي بسازه و خواننده هم صداي خوبي داشته باشه . كسي كه متال ميخونه بايد اشوب تو دل منو شما ايجاد كنه و و و . .

13. idbiid_mehdi

idbiid_mehdi عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 1 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت آقا احسان

به نظرم کارت خوب بود . من خودم حداقل به عنوان یه آهنگساز از 20 بهت 15 میدم . ولی به نظرم بهتره یکم انتقاد پذیر باشی دوست من . کسی دوست واقعی توست که ایرادتو بگه . به نظرم یکم مشکل قافیه داری . البته اینم بسته به نوع خوندن خودت داره و باید نوع شعر خودتو کامل مشخص کنی و فاصله خودتو از نوع شعر بیشتر کنی . اگه رپه یکم از پاپ فاصله بگیر و عکس این موضوع ... به هر حال موفق باشی . امیدوارم کارای جدیدترتو با پیشرفت بیشتر برامون بزاری.

__________________________________________________________________________________________
    هرچه سریعتر بروید کوتاهتر میشوید!!

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - میخوای بری؟
  1. gole eshgh
    پاسخ ها:
    5
    نمایش ها:
    359