میخواهم تحصیل کنیم !

شروع موضوع توسط Mohamad.K ‏3/12/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک میخواهم تحصیل کنیم ! تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    با عرض سلام و خسته نباشید من تازه وارد این سایت خوب شما شدم و من که هیچوقت در فرم ها عضو نمیشدم اما این سایت من رو جذب کرد.من سوالی داشتم راجبه این که آهنگسازی رو من کجا تحصیل کنم؟چون من الان 18 سال دارم و تقریبا با اصول موسیقی آشنایی دارم از نظر سار گیتار کلاسیک و پاپ میزنم پیانو در حدی میتونم بزنم سینتی سایزر و درام ماشین تئوری موسیقی هم خودم یاد گرفتم توسط کتاب آقای پرویز منصوری سلفژ پازولی را بلدم ولی الان جلوم کتاب هارمونی والتر پیستون هست و مشکل من همین جاست.به بعضی از کسایی که استاد موسیقی بودند به من گفتند که تو نمیتونی دانشگاه موسیقی بری چون وقتت رو الکی تلف کردی!میگن باید آموزشگاه یاد بگیری.حالا سوال بنده اینه که آیا واقعا درس موسیقی در دانشگاه ایران بی فایدس؟!من کجا هارمونی یاد بگیرم پس!آموزشگاه خدا تومان پوله اگه من باسه مدرک بخوام دانشگاه برم چه کنم؟!بی فایدس؟!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏3/12/10
  2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    اول ورودتون رو تبریک میگم.
    ببینید دوست من هیچ از ما نمیتونیم بگیم که شما برو دانشگاه موسیقی تحصیل کن ما آینده شغلیت رو تضمین میکنیم!
    این بستگی به خود شما داره که چطور وارد بازار کار بشید.

ولی در کل خوب در کشور ما راه موسیقی یک مقدار بسته هست و همین موجب عقب افتادگیه این هنر شما.

و اما شما برای یاد گیری خیلی منابع دیگه داری البته حضور استاد و آموزشگاه خیلی خوبه ولی اگر به دلایلی نمیتونی شرکت کنی از همین فروم ها سایت ها کتاب ها و... میتونی استفاده کنی.

یادت باشه که شما باید علم رو فرابگیری نه این که اون بیاد دنبال شما.

برای رفتن به دانشگاه هم هیچ چیزی اربین نرفته برای شما.
    دقت کن که فقط موسیقی برای قبول شدن در رشته هنر ملاک نیست و چند ده درس دیگه نیز وجود داره که باید اون هارو امتحان بدید.

و البته این رو هم بگم که قبولی در دانشکده های موسیقی بسیار رتبه های بالا میخواد.

موفق باشید

3. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مرسی از جوابتون:smile (2): فقط یه چیزی که شما در جواب دادید این بود که رتبه بالا میخواد.دو زاریم افتاد:smile (23):. ولی کلا من تو کار اهنگسازی و تنظیم و صدا برداری هستم البته نه به استادیه دوستان ولی بالاخره یه علمی هست که هارمونی باید هر کی تو موسیقی میره بلد باشه وگرنه خودم به صورت عملی کار کردم و در کنار کتاب هایی که مطالعه کردم.اما واقعا این سایت خیلی محشره.من دو تا مشکل راجبه اتوتیون و هارمونی انجین داشتم اینجا مشکلم رو حل کرد.آقا خدا خیرت بده دمتون گررررم همه

4. PEYMAN OMIDI

PEYMAN OMIDI عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    من سالهاست تو عرصه موسیقی هستم و دوستان بسیار زیادی تو این زمینه دارم که اکثرا هم کار حرفه ای انجام می دن.یادم نمی آد هیچ کدومشون تحصیلات دانشگاهی موسیقی داشته باشن.افراد زیادی هم می شناسم که فارق التحصیل از دانشگاه موسیقی هستند و هیچ چیزی از هارمونی و تنظیم نمی دونن.باور کنید گاهی حرف هایی می زنن و ملودی هایی می سازن که حتی یه مبتدی هم خندش می گیره. دوست عزیز تحصیلات اکادمیک بد نیست اما باید ببینید در دانشگاه چه درس هایی رو باید پاس کنید! من تا جایی که می دونم فقط 3 واحد هامونی می گذرونید که اون هم .... به هر حال رفتن به دانشگاه رو توصیه نمی کنم کتاب های بسیار خوبی در زمینه موسیقی هستند که با مطالعه اون ها می تونید به علم روز برای تنظیم و حتی مسترینگ و صدا برداری مجهز بشید البته این کتاب ها همه زبان اصلی هستند. لذا توصیه می کنم زبان انگلیسیتون رو قوی کنید.مطمین باشید تاثیر داره.یا حق.

5. Mas64

Mas64 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    همین طور که PEYMAN OMIDI عزیز گفت اصلا نیازی به تحصیل در موزیک نیست
    موزیک بیشتر تجربه است ، و باید با کلاسهای متعدد و اساتید مختلف موزیک رو فرا گرفت

6. SuShiaNT

SuShiaNT عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +381 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    من اصلا فکر نمیکنم تویه سایت تخصصی موزیک جای این صحبت ها باشه شما اومدین که پیشرفت کنین نه اینکه

یادی از غم و .................بکنین شرایط در حال حاضر اینه و همه ی ما این شرایط رو باید بپذیریم اگر شما طلبه تحصیل هستین باید میرفتین

هنرستان موسیقی و بعد برای ادامه تحصیل به دانشگاه میرفتین یا اینکه یک ساز رو انقدر حرفه ای بزنید که شما رو افتخاری بفرستن دانشکده

موسیقی وقتیم رفتین حدود 20 واحد پیش میخورین :smile (8): ویا برای تحصیل برین اون طرف که اصلا قبول نمیکنن

چون علم اون ور کجا علم این ور کجا اصلا قابل قیاث نیست.

شما بهتره وضعیت فعلیتون رو نگاه کنین و به پیشرفت فکر بکنین و اصلا به این چیز ها فکر نکینین و اصلا نپردازین چون این سایت جای

بحث های تخصصی هستش نه بحث های فرعی و....................... فکر میکنم جواب کلیتون رو بهتون دادم.

موفق باشین.

7. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    شما مطمئنید این دوستانی که می فرمایید فارغ التحصیل رشته ی موسیقی بودند؟!!!!

دوست گرامی صحبت شما صحیح نیست.

8. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست گرامی موسیقی یک هنره و با وجود هنر بودنش یک علم بسیار وسیع و گسترده هست و مثل تمام علوم دیگه اصولی داره و برای یادگیری اون اصول باید همچون سایر علوم اونها رو تحصیل کرد !
    اما تحصیل هم روش های متعددی داره ؛ میشه رفت دانشگاه ، میشه رفت آموزشگاه آزاد ، میشه بصورت خصوصی در محضر یک استاد یاد گرفت و البته میشه خودآموز هم یاد گرفت اما خب من این مورد رو اصلاً پیشنهاد نمی کنم ، ببینید داشتن یک استاد راهنما که مطالب رو درک کرده واقعاً لازمه - اون استاد مطالب رو فهمیده و اونها رو با روش های صحیح تدریس به شما انتقال میده که البته انتخاب یک استاد خوب هم خیلی خیلی مهمه و در یادگیریتون تاثیر داره - خب میشه در کنار کار با استاد ، مطالبی رو هم خود آموز کار کرد.
    در مورد شما ، اینطور که فرمودین اطلاعات بسیار خوبی از موسیقی دارید که این خودش عالیه - استعداد و علاقه هم که مطمئناً دارید - خب دیگه جای هیچ نگرانی نیست ، کافیه قدم بردارید و شروع کنید.
    همونطور که عرض کردم روش های یادگیری متعدده - مهم یادگیری و اینکه کجا یاد بگیری مهم نیست.
    یک استاد خوب انتخاب کنید و شروع کنید.
    دانشگاه هم خوبه و نمیشه بلگیم احتیاج نیست - ببینید زمانی که هدف میشه یادگیری دیگه کجا مهم نیست و فقط کیفیت کار مهمه - توی دانشگاه موسیقی تدریس می کنن و همین رو توی آموزشگاه ها هم تدریس می کنن ! پس هیچ فرقی نداره.
    البته اینم در نظر بگیریم که دانشگاه دروس متعددی رو در طول دوره ی تحصیل ارائه میده و معمولاً اساتید خوبی هم دارن و همینطور بهتون مدرک میدن(که این مورد رو هم فکر می کنم آموزشگاه های معتبر میدن) و...
    ضمناً همونطور که دوستان اشاره کردن در موسیقی تجربه هم مهمه اما زمینه ی بوجود اومدن این تجربه ، داشتن علمه !

در همین سایت دوستان هنرمند زیادی حضور دارن که در دانشگاه های موسیقی تحصیل کردن ، مثل همین استاد پاگانینی و یا آقای بهروز پایگان و همینطور دوستانی هستند که با کسب تجربه ، کار ، حضور در محضر اساتید و بصورت خود آموز سالهاست موسیقی کار می کنن مثل آقای امید محبی و هر دو دسته هم در کارشون موفقن و علمشون به همه به اثبات رسیده !
    کارای این دوستان رو هم اگه گوش بدین میتونه بهتون کمک کنه.
    موفق باشید.

9. PEYMAN OMIDI

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    آره دوست عزیز مطمینم.به هر حال تا جایی که دوستان به من اطلاع دادن فقط 3 واحد هارمونی پاس می کنن و بقیش درس هایی مثله تاریخ هنر و درس هایی هستند که شاید سطح شما رو به صورت تیوری بالا ببرن اما من فکر نمیکنم جنبه عملی داشته باشن.یا حداقل کمتر جنبه عملی دارن. به هر حال نظر شخصیه منه و الزاما نمی تونه درست یا غلط باشه.با تشکر از توجهتون.:smile (70):

10. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    البته با دوستمون که گفتند خیلی ها هستند با تحصیلات آکادمیک که هیچیزی نمیدونند.

ولی من مطمئا هستم که اون ها از روی علاقه نرفتند به دانشگاه های موسیقی مثل یک رشته عادی بهش نگاه کردند انتخای کردند و رفتند تحصیل کردند.
    مثل این میمونه که ما بگیم هر کیسی میره رشته معماری میخونه بهترین معمار میشه.

ولی اگر کسی از روی غلاقه به موسیقی وارد دانشگاه بشه برای تحصیل و علم بیشتر 100% جز بهترین ها میشه.

افرادی این چنینی زیادن تو سایت مثل جناب بهروز پایگان و paganini عزیز.

11. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مرسی دوستان از پاسخی که دادید.من میدونم که هنر یاد دادنی نیست باید خود آدم به اون هنر دست پیدا کنه اما خوب اینجوری هم نیست که دیگه هیچ علمی پشتش نباشه مثلا بافت آوازی و سازی-ارکستر-پارتیتورخوانی-مدولاسیون-هارمونی پنجم ها سوم ها پیوند آکوردها و خیلی چیزای مهم دیگه جزوی از اصول اهنگسازی وتنظیم میشه.البته راجبه دوستمون که گفتند تجربه و عملی هست اون هم صد در صد درسته اما بیشتر راجبه موسیقی الکترونیک صادقه.ولی به هر حال من پیش استادهای زیادی هم کار کردم مثل آقای مهرداد پازوکی-تنظیم الکترونیک رو پیش آقای آرس و .. اما مسئله اینجاس که واقعا اونها هم بی تنیجس یعنی اون چیزی که من میخوام به هم نمیدن.چون بحث پول که پیش میاد یه جوری هست که کش میدن درسها رو و آدم پیر میشه تا یه چیز یاد بگیره.اما کلا جوابم رو گرفتم مرسی دوستان

12. PEYMAN OMIDI

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوست عزیز همه چیز نهایتا به خودت بستگی داره.

13. Darde3harfi

Darde3harfi عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    من خودم اون توقعی که داشتم تو دانشگاه براورده نشد اگه الان بر میگشتم به گذشته بجای اینکه برای تحصیل موسیقی دانشگاه برم هزینه و وقتم رو کلاس های خصوصی میگذاشتم پیش بهترین اساتید. اول شما هدفتون رو مشخص کنید که چی کار میخواین بکنین سینتی سایزر و درام ماشین که گفتین ربط پیدا میکنه به موسیقی الکترونیک ولی شما تو دانشگاه فقط روی موسیقی کلاسیک کار میکنین اصلا پاپ و موسیقی الکترونیک از طرف خیلی از استاد ها تو دانشگاه محکومه البته شاید الان وضعیت بهتر شده باشه ولی قبلا این جوری بود به نظر من شما سلفژ و هارمونی وتئوری رو به صورت خصوصی پیش اساتید خوب برید کافیه چون تو دانشگاه کلی دروس عمومی غیر مرتبط میخونین اگه شما گرایش به موسیقی الکترونیک دارید فکر نمیکنم فرم یا کنتر پوان بتونه کمکی به شما کنه

این نظر منه البته فقط یه پیشنهاد بود

بارگذاری...