میخوام بخونم ولی اول سوادش رو بیاموزم

شروع موضوع توسط mohammadavi ‏11/8/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک میخوام بخونم ولی اول سوادش رو بیاموزم تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت همه دوستان عزیز تالار.
    یه مدتی هست که تصمیم گرفتم خواننده بشم البته همینجوری دوست ندارم بخونم.
    میخوام اول سوادش رو یاد بگیرم.
    از وقتی آهنگ های آقای حمید حامی رو گوش کردم از خوانندگی خوشم اومد ولی به هرکی گفتم از سبک ایشون خوششون نیومد ولی من خیلی علاقه دارم
    با اهنگاش همیشه همخونی میکنم و الان بیشتر آهنگاش رو دقیقا مثل خودش میخونم(از نظر هماهنگی ضرب ها،نه صدا)
    تصمیم دارم معلم بگیرم .راستش خونه ما ورامین هست ولی یه مدتی هست که قم اومدیم و زندگی میکنیم.نمیدونم اینجا معلم موسیقی خوب پیدا میشه یا نه؟ اگه کسی سراغ داره لطفا بگه
    در ضمن از فیمت ها و تعداد جلسه های مورد نیازم بگید.
    ساز هیچی بلد نیستم فقط چند وقت پیش چند تا آهنگ ارگ رو از یکی از فامیلا یاد گرفتم و چند تا آهنگ رو میزدم
    برای خوانندگی حتما باید یه ساز رو یاد بگیرم؟ اگه جواب مثبته چه سازی و چقد زمان میبره؟
    با تشکر از همه دوستان عزیز و گرانقدر موسیقی

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. mohsen salahi

mohsen salahi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, reason
    با سلام.در جواب سوال اولتون بايد بگم اگه مي خواهيد سواد موسيقي تون بره بالا از مطالب سايت ميتونيد شروع كنيد و به نتيجه هاي خيلي خوب هم برسيد.در جواب سوال دوم هم بايد بگم براي خوب خوندن حتما نبايد معلم داشته باشيد اگه سعي كنيد حتما ميشه.در جواب سوال سوم بايد بگم بهتره براي هماهنگي با آهنگ ها يه ساز مثل گيتار يا پيانو بگيريد.با تشكر

3. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    محسن جان ممنون بابت راهنمایی هات
    ولی سوال دارم
    یکی اینکه به نظر خودت گیتار بهتره یا پیانو؟
    هر کدوم کلاس هاش چقدر طول میکشه و هزینه هاش چقدره؟
    در ضمن گیتار رو میشه خرید ولی پیانو خیلی گرونه وقتی نشه سازش رو خرید برای چی یاد بگیرم؟
    یاد گرفتن گیتار تاثیری در بهتر خوندن من داره و در حرفه ای شدن من در خوانندگی؟ساز بهتری سراغ نداری؟
    من تالا گیتار گرفتم دستم ولی بلد نبودم.صداش اذیتم میکرد.علی رغم اینکه فکر میکردم صداش آرومم میکنه ولی یه صدای باس خاصی داره که خود نوازنده نمیتونه آرامش داشته باشه.شایدم نظر من اینجوریه.
    یه بار هم خواستم کوکش کنم که یکی از تار هاش پاره شد. :d

دقیقا کدوم بخش های سایت رو پیشنهاد میدی که بخونم برای خوانندگیم تاثیر داره و مفیده؟
    ممنون از راهمایی هات

4. mohsen_f_206

mohsen_f_206 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    سلام، اگه بخواي اصولي بخوني كلاس هاي سلفژ بري خيلي خوبه، البته در كنارش هم تئوري موسيقي رو ياد بگيري كمك خيلي خوبي بهت ميكنه
    توي تالار قسمت تئوري موسيقي برو مطالبي كه به دردت بخوره زياده

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام محمد عزیز

خب شما اولین کسی نیستی که این سوال رو داری می پرسی

چون اومدی میگی میخوام اول سوادش رو یاد بگیری خیلی خوشم اومد ! یعنی درستشم همینه. تحسینت میکنم بخاطر طرز فکرت.

متاسفانه خیلی از بچه هایی که با این سایت و این فروم ها آشنا میشن کسانی هستن که میخوان سریع یه کاری بکنن که این دید کاملا اشتباهیه!

موسیقی کار کردن حرفه ای برای همه نیست ولی الان شده متاسفانه ... حقیقت امر این هست که الان وضعیت هنر ما خیلی وخیم هست و عده ی کمی هستن که به فکر هنر و عشقشون هستن نه منفعت شخصی شون. بگذریم جای این حرفا اینجا نیس.

اول اینکه حتما صدات رو بزار دوستان و بنده گوش کنیم و بعد اینکه یه سرچ بزن گوگل ببین سمت خودت جایی می تونی پیدا کنی! اگه نه باید دل رو به دریا بزنی و زمان بزاری بیای تهران
    راستی بگی چندسالته هم بهتره

در مورد قیمت ها باید بگم که همه کلاسهای موسیقی آواز و ساز هفته ای یه جلسه و حلسه ای 10 15 تومن هست که حالا بعضی جاها پول یه ترم (2 3 ماه) رو اول می گیره بعضی جاها هم ماهی یه بار

توی این سایت و کلا اینترنت منابع خوبی هستن که می تونن کمکت کنن. حتما یه نگاهی بهشون بنداز

سوالی بود
    بنده در خدمتم

6. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    دوست عزیز شما اگه میخوای علم موسیقی رو یاد بگیری باید سال ها تلاش کنی و ریاضت ها بکشی ! با یه روز دو روز که ادم خواننده نمیشه !!!! باید سال های زیادی اموزش ببینی تا بتونی بخونی !

7. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلفژ چیه؟ میشه تلفظ صحیحش رو بهم بگید؟ ببخشیدا آخه سر در نمیارم

- - - - - - - - - -

ممنونم از اینکه از راهی که انتخاب کردم خوشت اومده
    راستش من هر کاری لازم باشه میکنم با تهران اومدن هم هیچ مشکلی ندارم.اگه میشه یه کلاس خوب تو تهران معرفی کنید فقط نزدیک باشه بهم چون از قم برم تهران از جنوب وارد میشم.یه جوری باشه که مترو خور هم باشه خیلی بهتره اون وقت میتونم حتی تا شریعتی هم برم مثلا.
    در ضمن 17 سال و خورده ای هستم و آبان امسال که میاد میشم 18
    صدامم میذارم فقط بگید تو چه قسمتی باید بذارم؟

- - - - - - - - - -

کوروش جان منم مشکلی ندارم با این موضوع فکر از سنی دارم شروع میکنم که حالا نمیشه گفت به موقع ولی خیلی هم دیر نیست
    ممنون بابت راهنماییت.ما ریاضت هارو هم تحمل میکنیم.

8. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    محمد جان توی همین تاپیک صدات رو بزار بگووشیم

بعد خدمت عارض بشم که اول باید ببینیم وضعیتت چطوریه بعد اگه توی level خوبی باشی و البته علاقه هم داشته باشی می تونی آواز سنتی رو شروع کنی
    اما باید دیدت رو نسبت به خوندن مشخص کنی ! خب طبیعتا وقتی شما وارد فضای موسیقی سنتی میشی دستت در سبک های دیگ هم می تونه باز باشه
    غیر از این شما با یه صدای نسبتا خوب و کار کردن نسبی روش می تونی یه پاپ خون خوب باشی ( البته پاپ خون معروف هم در ایران کسی است که ملودی های ایرانی هم تسلط داشته باشه )
    به علاوه اینکه در آواز ایرانی صدات به معنای واقعی پرورش پیدا میکنه ! اما خب یادگیریش کار هرکسی نیس و واقعا عشق می خواد.

این که کجا هم بری. جای خاصی نیس که بگیم مثلا اوتجا بری اله بله ... متوجهی ! کلاس آواز باید استاد محور باشه ! استاد هم اصلا مهم نیس که معروف باشه یا نه ! استاد باید استاد باشه
    الان خیلی ها هستن که خیلی اسم و رسمی ندارن اما هم در مجموع خواننده های خوبی هستن هم استاد های قدری هستن

ضمنا کلاس ها بعضی جاها آواز و سلفژ با هم هست بعضی حاها جدا ! اگه صدات نسبتا میزون باشه سلفژ رو همین اول خیلی نیاز نداری

موفق باشی
    سوالی بود در خدمتم

9. mohsen salahi

mohsen salahi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, reason
    با سلامي دوباره.در مورد انتخاب سازت بايد بگم هر كدوم رو دوست داري انتخاب كن.من دو تاشو زدم ولي گيتار بگيري آسون تره.براي آموزشش هم توي سايت مطالب زيادي هست.در جواب سوال دوم بايد بگم از اول سايت شروع كن مثلا بخش هارموني و سلفژ.با تشكر

10. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خب دوستان اینم نمونه صدا از خودم
    یکی از آهنگ های آقای حمید حامی هست به نام خداحافظ البته این آهنگ رو دوست عزیزم آقای میلاد احسانپور از آهنگ ساز های خوب کشورمون ساختن
    من این آهنگ رو نه استودیو رفتم برای ریکوردش و نه با نرم افزاری میکسش کردم
    راستش این آهنگ بی کلامی که میلاد احسانپور ساخته رو از توی کامپیوتر پلای کردم و روش زنده خوندم و با موبایل صدا ضبط شده.به همین جهت اگه بعضی جاها صدامو بد کشیدم یا خراب شده در نظر بگیرید که نمیتونستم اون قسمت رو دوباره رکورد کنم چون زنده بود. به همین دلیل دو تا ضبط کردم.البته ده ها بار ضبط کردم که دو تا شو انتخاب کردم و اینجا قرار دادم لطفا هر دو تا لینک رو دانلود و گوش بدید و نظرتونو بگید.مخصوصا علی جان.با تشکر
    khoda hafez 2

khodahafez avi

- - - - - - - - - -

لطفا اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدید که الان باید چیکار کنم؟ من هنوز تلفظ سلفژ رو نمیدونم و نمیدونم اصلا چیه؟؟؟!!!!!
    بهم بگید الان بالاخره باید برم کلاس سلفژ؟ برم کلاس پیانو؟ برم کلاس گیتار؟برم کلاس خوانندگی؟دو تا شو باید با هم برم؟ چیکار کنم؟
    اگه خواستم برم کلاس پیانو یا گیتار سخت افزارش رو کی باید بخرم؟ از الان یا باید استادم بگه چی بخرم؟لطفا ریز جریانات رو بگید تا کاملا بدونم باید چیکار کنم و فردا صبح میخوام برم دنبالش تکلیفم مشخص باشه.با تشکر(لطفا قدم به قدم کارایی که باید بکنم رو بگید.ممنون):smile (47):

11. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    دوست عزیز به نظر من شما باید ، کلاس های آواز سنتی و ساز رو حتما برید ! حداقلش 3 - 4 سال !!!
    تعریف سلفژ هم تقریبا یه همچین چیزی میشه :

سلفژ (به فرانسوی: Solfège) در موسیقی، تکنیکی آموزشی برای آواز خوانی است که در آن هر نت میزان با سیلاب خاصی که سیلاب سلفژ ( یا سلافا سیلاب) نامیده می‌شود، خوانده می‌شوند. هفت سیلاب که عملاً استفاده می‌شوند عبارت‌اند از:دو، ر، می، فا، سل، لا، سی (یا تی). برای سلفژ تعاریف متعددی بیان می‌شود. سلفژ را می توان خواندن یک سری نت ها به صورت پی در پی و پشت سر هم و با رعایت قوانین نت ها و سکوت ها و ... معرفی کرد. پایه ی یادگیری سلفژ دانستن ارزش زمانی هر نت است و در کنار این باید ارزش زمانی هر سکوت را نیز بدانیم.
    تقسیمات صدای انسان

۱- سوپرانو :صدای زیر زنانه

۲-متسو سوپرانو : صدای متوسط زنانه

۳-كنترالتو : صدای بم زنانه

۴- تنور : صدای زیر مردانه

۵- باریتون : صدای بم یا صدای متوسط مردانه

۶- باس : صدای بم مردانه و بهترین صدای مردانه

علم سلفژ در موسیقی
    به طور خلاصه؛ خواندن و نوشتن نتهای موسيقی را که اغلب با آموزش تئوريک همراه است « سلفژ » می گوييم. ۳ رکن اساسی را می توان در آن تفکيک نمود که عبارتند از: خواندن ( نت خوانی ) نوشتن ( ديکته موسيقی) تئوری موسيقی که مفهوم سلفژ را می توان به مورد اول نزديکتر دانست. سلفژ از دروس مهم و همیشگی هنرستان ها، دانشگاه ها و کنسرواتورهای موسیقی دنیا می باشد و تمام نوازندگان، خوانندگان، آهنگسازان، تنظیم کنندگان موسیقی و رهبران ارکستر و تمام فعالان عرصه موسیقی باید تسلط کامل بر روی این درس داشته باشند.

در سلفژ سه مبحث به طور متناوب و جداگانه آموزش داده می شوند:
    صدا خوانی (به ایتالیایی: CANTATI) (کانتاتی)
    وزن خوانی (به ایتالیایی: PARLATI ) (پارلاتی)
    دیکته موسیقی (به انگلیسی: MUSIC DICTATION)

۱- کانتاتی CANTATI : کانتاتی به معنی خواندن صدا و فرکانس نت ها به شکل صحیح و دقیق است. دراین درس هنرجو این توانایی را پیدا مکند که صدای هر نت دقیقا آن گونه که هست بخواند.یعنی به طوری که اگر نت دو به همراه پیانو خوانده شود، صدایی که از حنجره فرد خارج می شوددقیقا با پیانو یکسان است.در نهایت هنرجودر این درس توانایی خواندن انواع نت را به طور دقیق و در گام های مختلف پیدا میکند.

۲- پارلاتی PARLATI (وزن خوانی): جهان را ریتم به نظم کشیده و موسیقی بدون ریتم حکم نقاشی بدون قلم و رنگ رو دارد.از این رو مطالعه ی انواع وزن ها و الگوهایی ریتمی برای هر علاقه مند به موسیقی بسیار مهم و ضروری می باشد.وزن خوانی(پارلاتی) در واقه همان خواندن کشش نت هاست .

۳-دیکته موسیقی MUSIC DICTATION: در دیکته، دیکته ریتم و دیکته صدا به طور متناوب کار می شودو هنر جو با ممارست و تمرین فراوان توانایی نوشتن نت موسیقی که می شنود را پیدا می کند.

- - - - - - - - - -

دوست عزیز به نظر من شما باید ، کلاس های آواز سنتی و ساز رو حتما برید ! حداقلش 3 - 4 سال !!!
    تعریف سلفژ هم تقریبا یه همچین چیزی میشه :

سلفژ (به فرانسوی: Solfège) در موسیقی، تکنیکی آموزشی برای آواز خوانی است که در آن هر نت میزان با سیلاب خاصی که سیلاب سلفژ ( یا سلافا سیلاب) نامیده می‌شود، خوانده می‌شوند. هفت سیلاب که عملاً استفاده می‌شوند عبارت‌اند از:دو، ر، می، فا، سل، لا، سی (یا تی). برای سلفژ تعاریف متعددی بیان می‌شود. سلفژ را می توان خواندن یک سری نت ها به صورت پی در پی و پشت سر هم و با رعایت قوانین نت ها و سکوت ها و ... معرفی کرد. پایه ی یادگیری سلفژ دانستن ارزش زمانی هر نت است و در کنار این باید ارزش زمانی هر سکوت را نیز بدانیم.
    تقسیمات صدای انسان

۱- سوپرانو :صدای زیر زنانه

۲-متسو سوپرانو : صدای متوسط زنانه

۳-كنترالتو : صدای بم زنانه

۴- تنور : صدای زیر مردانه

۵- باریتون : صدای بم یا صدای متوسط مردانه

۶- باس : صدای بم مردانه و بهترین صدای مردانه

علم سلفژ در موسیقی
    به طور خلاصه؛ خواندن و نوشتن نتهای موسيقی را که اغلب با آموزش تئوريک همراه است « سلفژ » می گوييم. ۳ رکن اساسی را می توان در آن تفکيک نمود که عبارتند از: خواندن ( نت خوانی ) نوشتن ( ديکته موسيقی) تئوری موسيقی که مفهوم سلفژ را می توان به مورد اول نزديکتر دانست. سلفژ از دروس مهم و همیشگی هنرستان ها، دانشگاه ها و کنسرواتورهای موسیقی دنیا می باشد و تمام نوازندگان، خوانندگان، آهنگسازان، تنظیم کنندگان موسیقی و رهبران ارکستر و تمام فعالان عرصه موسیقی باید تسلط کامل بر روی این درس داشته باشند.

در سلفژ سه مبحث به طور متناوب و جداگانه آموزش داده می شوند:
    صدا خوانی (به ایتالیایی: CANTATI) (کانتاتی)
    وزن خوانی (به ایتالیایی: PARLATI ) (پارلاتی)
    دیکته موسیقی (به انگلیسی: MUSIC DICTATION)

۱- کانتاتی CANTATI : کانتاتی به معنی خواندن صدا و فرکانس نت ها به شکل صحیح و دقیق است. دراین درس هنرجو این توانایی را پیدا مکند که صدای هر نت دقیقا آن گونه که هست بخواند.یعنی به طوری که اگر نت دو به همراه پیانو خوانده شود، صدایی که از حنجره فرد خارج می شوددقیقا با پیانو یکسان است.در نهایت هنرجودر این درس توانایی خواندن انواع نت را به طور دقیق و در گام های مختلف پیدا میکند.

۲- پارلاتی PARLATI (وزن خوانی): جهان را ریتم به نظم کشیده و موسیقی بدون ریتم حکم نقاشی بدون قلم و رنگ رو دارد.از این رو مطالعه ی انواع وزن ها و الگوهایی ریتمی برای هر علاقه مند به موسیقی بسیار مهم و ضروری می باشد.وزن خوانی(پارلاتی) در واقه همان خواندن کشش نت هاست .

۳-دیکته موسیقی MUSIC DICTATION: در دیکته، دیکته ریتم و دیکته صدا به طور متناوب کار می شودو هنر جو با ممارست و تمرین فراوان توانایی نوشتن نت موسیقی که می شنود را پیدا می کند.

12. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نظرتونو درباره صدام نگفتید. یعنی به نظرتون استعدادشو دارم برم کلاس اواز سنتی؟ ساز هم باید سنتی برم یا فرقی نمیکنه؟

13. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    متاسفانه سرعت اینترنتم کمه و نتونستم صداتونو دانلود کنم !!
    در مورد اواز سنتی هم اول میری یه اموزشگاه ، بعد اونجا استاد ازت تست میگیره ! اگه صدات اوکی باشه ، ثبت نام میکنی و ...
    ساز هم واسه بهتر شدنت حتما باید یاد بگیری ! سنتی بودن یا نبودنش رو نمیدونم ! ولی چون اواز سنتی کار میکنی ، شاید بهتر باشه یه ساز ایرانی هم انتخاب کنی !!
    ولی این فقط نظر شخصی منه !!
    تمام ساز ها ویژگی های خودشونو دارن و صدای زیبا و دل انگیز خودشونو !!
    همه چیز بستگی به تلاش و کوشش خودت داره !
    تلاش کنی ، موفق هم خواهی شد !
    یا حق ...

14. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حقیقتا من اون روز کلی تایپ کردم ولی بعد یهو سایت دان شد نتونستم ارسال کنم

عرض به خدمتت که صدات فالشی زیاد داره (خارج زیاد می خونی) که کاملا طبیعیه و اگر کار بشه روش مطمئنا نتیجه خواهی گرفت

از نظر بنده مانعی برای شروع وجود نداره

پیشنهادم برای کلاست اینه که فعلا همون آواز رو شروع کن ، برای ساز عجله ای نیس. بعدا هم می تونی اقدام کنی ( اینطوری فشار مالی هم کمتر میاد ;) )
    سلفژ هم فعلا خیلی نیاز نداری فعلا ! الان باید اول بری سراغ صداسازی که این فالشی های صدات رو کمتر کنی

برای صداسازی هم با استادت مشورت کن چون خیلی از اساتید صداسازی و آواز رو با هم پیش می برن

این که کجا بری هم گفتم ، یه سرچی بزن گوگل ببین کجاها هست شناسایی کن برو تست بده ، باهاشون صحبت کن! بزار صدات رو بشنون و نظر بدن!
    و بازهم تاکید می کنم که اگر علاقه داری به موسیقی سنتی اون رو شروع کن چون در امر صداسازی به شدت به کمکت میاد

موفق باشی:smile (35):

15. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از نظرات خوبتون کوروش و علی عزیز. خودمم با چند تا از دوستانم که یکمی تو کار آهنگ سازی هستن مشورت کردم نظر اونا هم این بود که فعلا برم آواز سنتی و فعلا شاز نرم.قرار شد با چند تا دوستاشون صحبت کنن یه کلاس خوب برام گیر بیارن.فقط یه چیزی.یکی از دوستام میگفت کیبورد بهترین سازه چون هم باهاش میشه ویلون و هم گیتار و هم پیانو،ساز دهنی و ... زد و اگه خوب یاد بگیرم میتونم در آینده هم برای ترانه های خودم ملودی بسازم.میخواستم بپرسم چقدر عملیه این حرف و صحت داره؟
    در من علی جان هم گفته بودن صدای من فاشی زیادی داره و خازج میزنه.میشه بیشتر توضیح بدی؟ مثلا کجاهای اون آهنگی که خوندم هست؟ منظورتون همون نا هماهنگی با آهنگه یا جنس صدامه؟

16. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    دوست عزیز به نظر من ساز رو حتما یاد بگیر ! اگه بیخیالش بشی ، بعد ها تو سلفژ دچار مشکل خواهی شد !! چون وقتی داری ساز یاد میگیری ، با صدای نت ها اشنا میشی !! سلفژ یکی از سخترین درس های موسیقی هست که حتما باید دوره اش رو بعد ها بگذرونی!! بعد ها به مشکل بر میخوری ها ! خود دانی ...

17. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    الان که قصد دارم برم کلا آواز خوانی سنتی.چقدر وقت لازمه تا ساز کیبورد رو یاد بگیری؟ به نظرتون ساز کیبورد خوبه؟

18. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    نمیدونم ! ولی اگه میخوای حرفه ای یاد بگیری ، کمه کمش 3 - 4 سالی باید اموزش بینی !!

19. ali_hamidi

ali_hamidi عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست من

من نبودم یه مدت ببخشید

خدمتت عرض کنم که فالشی همون خارج زدن شما از نت هست یعنی اینکه هنوز
    نمی تونی نت هایی که می خونیرو درست و بدون اشکال ادا کنی! که خب نیازمند زمان هست.
    مورد خاصی اشاره نمی کنم ! فقط در این حد بدون که اگر یکی فالش بخونه اون موقع کوک کردن سازها هم با صداش سخت میشه!
    و کلا صداسازی برای همین هست که فالشی صدا رو درست کنی و درست بخونی ( به عوامل زیادی هم بستگی داره)

اصولا خواننده خوب اونی هست که از محدوده ی صدایی خودش چه بسا صدای نه چندان قوی
    بهترین بازده رو بگیره و به نت هایی که ادا می کنه کیفیت بده !!

در خصوص ساز اگر ممکن هست در آینده دنبال پیانو برید سراغ کیبورد نرید! خصوصا اگر میخواین سنتی کار کنید!
    چون در پیانو هر دو دست استفاده میشن اما کیبورد دست راست ( ینی دست چپ برای ریتم و ایناس)
    این که دنبال چه سازی برید به خودتون، علایقتون و روحیاتتون مربوطه اما باز هم میگم عجله ای نیس
    یا فعلا ساز رو شروع کنید یا فعلا آواز!

موفق باشید

20. mohammadavi

mohammadavi Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    علی جان یه مدتی هست که در محضر leon ny عزیز دارم گیتار میاموزم.گیتار آکوستیک سبک پاپ

درواقع به دو دلیل گیتار رو انتخاب کردم
    یکی اینکه از بچگی بهش علاقه داشتم
    دوم اینکه چون هدف اصلیم خوانندگی هست میخوام در آینده با آموزش گیتار یه چورایی در زمینه آهنگ سازی هم اطلاعاتی کسب کرده باشم و بتونم ملودی های آهنگ های خودم رو خودم بسازم.

فقط چون دیگه وقتی برام نمیمونه برم کلاس اواز خوانی سنتی و با شروع فصل مدرسه ها هم که دیگه بدتر میشه.
    همچیین با تحقیقاتی که کردم متوجه شدم که کلاس های اواز سنتی دور از علایق منه و من نمیتونم تحملش کنم :d

الان صدام مشکل داره و نمیتونم خوب بخونم.هرچی بیشتر دارم با اهنگ ها همخوانی میکنم احساس میکنم داره از حجم صدام کم میشه و تار های صوتیم دارن از بین میرن.اصلا دیگه نفس ندارم. دلیلش رو میدونی؟ لطفا کمکم کن. خیلی ناراحتم
    در رابطه با فالشی صدام هم باید بگم من هر چقدر گوشام رو تیز میکنم یه سری از ضرب ها و ریتم های آهنگ دستم میاد و هماهنگ میخونم با آهنگ ولی یه جاهایی واقعا نه ضرب داره و نه ریتم اونجا رو چطوری باید زمان بندی کرد تا قبل از اینکه اون تیکه آهنگ تموم بشه و بره جمله بعدی شعر.میدونید منظورم چیه؟ با تشکر

بارگذاری...