ميكس تراكهاي توليدي توسط vst

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
درود بر همه دوستان بالاخص جناب اميد.
من پرسشي را در بخش آهنگسازي مطرح كردم كه با توجه به پاسخهاي دوستان متوجه شدم كه جاي مطرح كردن آن اينجاست:
وقتي توسط VST تراكهايي را ايجاد كرديم كه پارتيتور آنها كامل و درست است و حجم صداها را هم نسبت به هم تنظيم كرده‌ايم پس از آن چه مراحلي لازم است تا يك كار يكدست و حرفه‌اي عرضه كنيم؟
دليل پرسش من اين است كه من توسط نرم‌افزار SONAR7 چندين كار شخصي انجام داده‌ام و براي نواختن هم از سينتي سايزر KORG_Pa80 استفاده كردم يعني از نرم افزار توسط كابل ميدي نواختن را به كيبرد واگذار كرده‌ام و تجارب خوب و قابل قبولي هم بود.
پس از اينكه با VST ها آشنا شدم ديدم كه صداي بسيار زنده و شفافي دارند VST هايي مانند
Stylus RMX
Colossus
EastWest Gold
Ra
اما با تغيير صداها به VST انتظارم در مورد عالي شدن پروژه برآورده كه نشد هيچ، صداها اصلا باهم خوب تركيب نشده‌اند و كاري كه با Pa80 يك كار حرفه‌اي مينمود(البته صرف نظر از نويز ذاتي موجود در آن) با VST مانند يك كار ابتدايي و بسيار به هم ريخته مينمايد.
راهنمايي بنده در اين مورد به بسياري از ديگر دوستان هم كمك خواهد كرد
سپاسگزارم

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
مشكل شما همونطوري كه گفتم بيشتر در مورد ميكس هستش.

شما بايد قبل از شروع ميكس تمامي ترك ها روي منهاي 10 db قرار بدين و به ترتيب اول از ريتمهاي درامز و اگه داشتين پركاشن و بعد هم باس و بعدش به ترتيب ملودي ها شروع كنيد به ميكس كه به طور خلاصه شامل اكولايزر. كامپرسور. ليميتر و ..... ميشه و در نهايت هم روي ترك خروجي اكولايزر و ديناميك و ليميتر و كامپرس نهايي رو اعمال كنيد .

بدليل حجم بالاي vst ها از نظر وضوح و بالايودن سمپل ريتهاشون من به شخصه سعي ميكنم توي تنطيمهام خيلي شلوغ كار نكنم.

Khojasteh

هنرمند
4/10/09
134
9
18
سپاهان
با سپاس از شما من اين كارهايي كه فرموديد انجام خواهم داد فقط احتمالا چند روزي طول خواهد كشيد تا نتيجه را خدمتتون بگم در مورد كاري هم كه فرستادم براتون، اگر نظرتون را اگر بفرماييد آدرسش را داخل همين سايت بذارم
خدمت مديران سايت هم عرض كنم من پس از آماده شدن نتيجه پيشنهادهاي جناب اميد همين پست را به نتيجه تغيير خواهم داد
سپاسگزارم

بايد قبل از شروع ميكس تمامي ترك ها روي منهاي 10 db قرار بدين
اميد جان من با نرم افزار FL كار مي كنم ، اين منهاي 10 db را بايد در كجا اعمال كنم؟
لطفا راهنماييم كن چون در مورد ميكس خيلي گيج شدم و واقعا نمي دونم بايد از كجا شروع كنم

DJ iBSb

هنرمند
عضو سایت
3/12/09
963
294
63
مازندران
iyazdani.ir
دوست عزیز شما میتونید از balance در اف ال استفاده کنید و 10 دسی بل هم فکر کنم حدود 40 تا 60% وایمیسته ولی باید باز هم از خود امیدجان بپرسید...
ممنون