ميكس تراكهاي توليدي توسط vst

شروع موضوع توسط Khojasteh ‏5/10/09 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک ميكس تراكهاي توليدي توسط vst تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. Khojasteh

Khojasteh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    درود بر همه دوستان بالاخص جناب اميد.
    من پرسشي را در بخش آهنگسازي مطرح كردم كه با توجه به پاسخهاي دوستان متوجه شدم كه جاي مطرح كردن آن اينجاست:
    وقتي توسط VST تراكهايي را ايجاد كرديم كه پارتيتور آنها كامل و درست است و حجم صداها را هم نسبت به هم تنظيم كرده‌ايم پس از آن چه مراحلي لازم است تا يك كار يكدست و حرفه‌اي عرضه كنيم؟
    دليل پرسش من اين است كه من توسط نرم‌افزار SONAR7 چندين كار شخصي انجام داده‌ام و براي نواختن هم از سينتي سايزر KORG_Pa80 استفاده كردم يعني از نرم افزار توسط كابل ميدي نواختن را به كيبرد واگذار كرده‌ام و تجارب خوب و قابل قبولي هم بود.
    پس از اينكه با VST ها آشنا شدم ديدم كه صداي بسيار زنده و شفافي دارند VST هايي مانند
    Stylus RMX
    Colossus
    EastWest Gold
    Ra
    اما با تغيير صداها به VST انتظارم در مورد عالي شدن پروژه برآورده كه نشد هيچ، صداها اصلا باهم خوب تركيب نشده‌اند و كاري كه با Pa80 يك كار حرفه‌اي مينمود(البته صرف نظر از نويز ذاتي موجود در آن) با VST مانند يك كار ابتدايي و بسيار به هم ريخته مينمايد.
    راهنمايي بنده در اين مورد به بسياري از ديگر دوستان هم كمك خواهد كرد
    سپاسگزارم

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    مشكل شما همونطوري كه گفتم بيشتر در مورد ميكس هستش.

شما بايد قبل از شروع ميكس تمامي ترك ها روي منهاي 10 db قرار بدين و به ترتيب اول از ريتمهاي درامز و اگه داشتين پركاشن و بعد هم باس و بعدش به ترتيب ملودي ها شروع كنيد به ميكس كه به طور خلاصه شامل اكولايزر. كامپرسور. ليميتر و ..... ميشه و در نهايت هم روي ترك خروجي اكولايزر و ديناميك و ليميتر و كامپرس نهايي رو اعمال كنيد .

بدليل حجم بالاي vst ها از نظر وضوح و بالايودن سمپل ريتهاشون من به شخصه سعي ميكنم توي تنطيمهام خيلي شلوغ كار نكنم.

3. Khojasteh

Khojasteh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    با سپاس از شما من اين كارهايي كه فرموديد انجام خواهم داد فقط احتمالا چند روزي طول خواهد كشيد تا نتيجه را خدمتتون بگم در مورد كاري هم كه فرستادم براتون، اگر نظرتون را اگر بفرماييد آدرسش را داخل همين سايت بذارم
    خدمت مديران سايت هم عرض كنم من پس از آماده شدن نتيجه پيشنهادهاي جناب اميد همين پست را به نتيجه تغيير خواهم داد
    سپاسگزارم

4. dominant

dominant عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اميد جان من با نرم افزار FL كار مي كنم ، اين منهاي 10 db را بايد در كجا اعمال كنم؟
    لطفا راهنماييم كن چون در مورد ميكس خيلي گيج شدم و واقعا نمي دونم بايد از كجا شروع كنم

5. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    دوست عزیز شما میتونید از balance در اف ال استفاده کنید و 10 دسی بل هم فکر کنم حدود 40 تا 60% وایمیسته ولی باید باز هم از خود امیدجان بپرسید...
    ممنون

بارگذاری...