ميشه به عنوان شغل ثابت روي موسيقي حساب وا كرد؟

26/12/13
11
4
3
27
کرج.
حرف همتون درسته ولي من تقريبا بچه درسخوني بودم دبيرستان و توي تيم جوانان داماش دروازبان بودم ولي واسه كلاس گيتارم فوتبالو بعد اين همه سال از بچگي گذاشتم كنار چون ديگه هيچ حسي بهش نداشتم درسمم كه بوسيدم گذاشتم كنار الان تازه رتبه كنكورم اومده شده نزديك 40000 يعني واقعا علاقه دارم يعني حودم كه اينجوري فك ميكنم
ولي ميگم اخه تهش چيه اينده داره نه منظورم اين نيست كه پول پارو كنم حتما ولي الان دو به شكم كه يه سال بمونم واسه كنكورو درسمو بخونم يا كه نه يه دانشگاهي برم بيخودي ولي بچسبم به موزيك
من همه ي ترسم از اينه كه من حالا يه روزي خلاصه حرفه ايم شدم اصلا در حد سيروان در اين صورت هيچ اينده اي واسم هست يا نه اخه من هر كاري رو شرو كنم بايد به نتيجه برسونمش
من ترسم اينه كه الان همه تنظيم كننده انو اهنگ ساز هيچ قانونيم وجود نداره
ببین تو ایرانی که الان ما داریم توش زندگی میکنیم نه درس نه موسیقی و نه فوتبال و نه خیلی از کار های دیگه امکان موفقیت توش خیلی کمه چرا؟ چون یه سری بچه پول دار میانو با پول تمام کاسه و کوزتو میریزن به هم.یه مثال هم برات بزنم که کامل روشن شی .یکی از دوستام فوتبالیسته برا انتخابی تیم ملی دعوتش کردن بعد از پشت سر گذاشتن کلی تست خیلی راحت جاشو با یه بچه پول دار که با بی ام دبلیو اومده بود سر تمرین عوض کردن.تو اولین کاری که میتونی بکنی اینه که اول بری خدمت بعداز خدمت بچسب به کاری که دوست داری وبهت پیشنهاد میکنم تو ا ولین فرصت که تونستی از مملکت بکن برو.برو جایی که قدر کاری رو که میکنی بدون نه اینجا..

22/9/13
135
50
28
تهران
درود,,,,والا ادم شما رو میبینه نمیدونه چی بگه,,,,شما که میخوایید راه همین به اصطلاح خواننده و هنرمندا رو برید,,,,آخه وقتی انقدر راحت شده جدیدا(نمیگم راحته!!! نسبت به قبل میگم)مجوز گرفتن و سی فروختن و کنسرت گذاشتن وس چی انقد نا امیدین؟؟
اگه سبکتون چیزه دیگه ایی بود چی میکردین؟؟نه سی دی نه کنسرت نه هیچی,,,,
ولی در کل موسیقی رو فقط وس خودش دنبال میکنم نه پول نه شهرت,,,,درسم هم دارم,,,, دارم مهندسی رو تو یکی از بهترین دانشگاها میگیرم ,,,,میدونی یه جوریه اگه به هیچی هم نرسم تو موزیک,,,, خیالم راحته که تلاشه خودم رو کردم,,,
موفق باشید و به خدا توکل کنید

من با همه حرفای دوستان نه مخالفم ونه موافق، نه میخام سیاه نگری کنم ونه سفید نگری،
من در بین همکارای خودم بودن کسایی که ملیونی اونم چند صدی خرج موسیقی کردن وبه جایی نرسیدن ودر مقابل کسایی رو دیدم که با پشت کار وهمت خودشون والبته راهنمایی آدم های دلسوز به موفقیت رسیدن، اگه لازم باشه اسم هم میبرم،
دوست عزیز تو کار موسیقی پول زیاده، علاوه بر اون شهرت ومعروفیت هم هست، اما به شرطی که واقعا جا بیفتی، اما بهتون بگم که با این دید که بخواهید از این روش به پول برسید موفقیت شما رو زیر سوال میبره،اوصولا تواین کار یاباید عاشقش باشی یا دیونه ش،
ولی به عنوان کلام آخر اگه واقعا استعدادشو دارید وبنظرتون میتونید برجسته بشید،فقط وفقط تلاش وپشتکار واستقامت داشته باشید ، مطمعن باشید اهلش خودش میاد سراقت.

بحث جالبیه
به نظر من کلا برای تصمیم گیری واسه آینده بهترین روش اینه که با عقل جلو بریم نه بر اساس علاقه و عشقی که شاید الان باشه ولی دو سال دیگه نه .
تو موسیقی پول زیاد ریخته ، به خصوص اگه سبکتون پاپ یا سبکهای عامه پسند تر باشه ، این پول هم از جیب یه سری جوون 16 17 سال به بالا میاد که راحت هم پول خرج میکنن . پس میشه از موسیقی پول درآورد ( البته اگه یه سری استاندارد ها رو داشته باشید ) ، سخت نیست . این برای اوایلشه یه کم که بگذره و اگر شما هم استعدادشو داشته باشید یکی یکی پله ها رو طی میکنید و بالاتر میرید ، در این صورت پول هم به خاطر معروفیتی که کسب کردید بیشتر میگیرید . اگر بخواید وارد دنیای مجاز موسیقی بشید هم خودش دنیاییه ولی به نظر من الان اگه هدف پوله ، پول تو موسیقی غیر مجاز فراوونه . پس زیاد سخت نیست پول درآوردن از موسیقی .
اما این پولی که در میاد جوابگوی زندگیای سخت الان هست ؟ حتی به خرج خود آدم میرسه ؟ زن و بچه به کنار . به نظر من که نمیرسه .
از اونطرف معمولا کارهایی که بعد از درس و دانشگاه باید واردش بشیم هم به قدری هست که یه زندگی رو بچرخونه ؟ بازم به نظر من نه .

پس بهترین روش اینه که یه کار ثابت باشه و بعد به عنوان شغل دوم موسیقی هم کنارش باشه .

باز اگر میخواید واقعا به قضیه مادی نگاه کنید پیشنهاد میکنم سوای بحث تنظیم ، بحث میکس و مستر هم به صورت اصولی و درست یاد بگیرید ، تنظیم کننده اگه 1000 تا داشته باشیم ، میکس و مستر کننده ی خوب 100 تا داریم ، پس امکان موفقیت تو این رشته زیاده .

در هر صورت بخوام جمع بندی کنم باید بگم که موسیقی رو به عنوان شغل دوم انتخاب کنید به نظر من بهتره .

25/4/13
103
50
28
تهران
ببخشيد اگه جاي اشتباهي گذاشتم هرچي گشتم پيدا نكردم

همونطوري كه از تيتر معلومه ميخوام بدونم اساتيدي كه دستشون تو كار اين موردي كه اشاره كردم يعني اينكه موسيقي شغلي هست كه بشه روش حساب كرد منظورم از موسيقي كار تنظيمه

يعني به نظرتون من قيد درسمو بزنم(نه اينكه ول كنم)بچسبم به موزيك با اين شرايط ايران كار درستيه
دركل اگه جوابتون خيرم بمن دنبال موسيقي ميرم ول كنشم نيستم ولي ديگه تنظيم كار نميكنم

نظر ميخوامااااااااا يا علي
نه این کارو نکن درستو بخون
آخه ای سواله که میپرسی پسر خوب؟ موسیقی بگیر نگیر داره تو از کجا میدونی که استعدادت خوبه؟ شاید رفتی دنبالش هر آهنگی ساختی کسی خوشش نیومد اون وقت تا کی مقاومت میکنی یه روزی بالاخره میبری و اون موقع دیگه هیچی نداری . کم نیستن افرادی که این سرنوشتشون شده موسیقی در کنار درس و کار باید باشه تا وقتی که احساس کردی که حرفی واسه گفتن داری
درس خوندن سخته تو هم واسه فرار از درس این افکار زده به سرت

Hamidreza Mehrfar

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
خیلی کلی میگم
دوستان زیادی دارم که تو کار موسیقی هستند
خیلی هاشون موفق شدن،خیلی هاشون دارند موفق میشن،خیلی هاشون هم موفق نشدن
موسیقی تقریباً ریسک هست،به خاطر اینکه شما یک اثر هنری میسازید
دوستمون saeid s دقیقاً درست میگن؛شاید کسی از هنر شما خوشش نیومد و نخواست بابتش پولی بده
اینکه شما قید درس رو بزنید و بچسبید به موسیقی اشتباه خیلی بزرگی هست،الان سنتون زیاد نیست و فکر میکنید مشکلی پیش نمیاد
ولی بعد از چند سال وقتی بزرگتر شدید و دیدید موسیقی چیزی نیست که دنبالش بودید و جوابگوی زندگیتون نیست (شاید هم باشه،ولی باید منطقی فکر کرد) ممکنه پشیمون بشید،خیلی هم زیاد

من به شخصه هیچوقت روی موسیقی به عنوان منبع درآمد اصلیم حساب باز نکردم و درسم رو جدی تر گرفتم و ادامه دادم و همچنان ادامه خواهم داد،ولی خیلی از دوستانم از همین طریق موسیقی به چیزهایی که خواستند رسیدند
تصمیم با خودتون هست،ولی اینکه درس رو ول کنید و به موسیقی بچسبید به نظرم تصمیم درستی نیست
الان تا فرصت دارید درستون رو بخونید در کنارش موسیقی هم کار کنید
به هر حال امیدوارم تصمیم درستی بگیرید و آینده ی موفقی داشته باشید

آخرین ویرایش:
14/4/10
74
79
18
گیلان
اگه موسیقی رو هدف قرار بدی و آیندتو بخوای باهاش بچینی...این یه جور قماره دوست من...!!!
خیلی خوب شاید بردیو موفق شدی...
ولی به همون اندازه امکان باختت هست...!!!
اگه باختی چی؟!! اگه 10 سال دیگه دیدی اونی که میخواستی نشدی چی؟!!
بر اساس شرایطت یه تصمیمی بگیر که همه ی زندگیتو وسط نذاری که اگه این قمارو باختی یه چیزی تو زندگی واست مونده باشه.!!!
.
.
اما اگه دانشگاه نرفتیو 10 سال دیگه موفق نشدیو هیچی برات نموند!!! مثل یه مرد عاشق موسیقی باختی ...من اون موقع خیلی برات ارزش قائلم ...اما از جامعه انتظاری نداشته باش !!!

11/4/12
1,603
334
83
QOM CITY
به اعتقاد من گاهی هر فردی در زندگیش باید برای رسیدن به آرزو و هدفی که در سر داره از خیلی چیزهای دیگه بزنه.حتی گاهی باید از اون علاقش مدتی دور بشه تا بعدا بتونه با خیال راحت ادامش بده.
به اعتقاد من در کشور ما-با این اوضاع که معلوم نیست فردا چی پیش میاد بهتر اینه که برنامه ریزی بشه.انسان با برنامه ریزی میتونه به تمام خواسته هاش دست پیدا کنه.من تجربه ی خودم رو براتون میگم:
از بچگی موسیقی تمام زندگیم بود و الان هم تمام زندگیمه-اما چون خیلی دوسش دارم بخاطر اینکه از دست ندمش برای همیشه به طور موقت یه مدت کمترش کردم.دقت کن:کنار نذاشتمش-کمترش کردم.اونم فقط بخاطر اینکه برای همیشه از دست ندمش.حالا چرا؟
جدا از این که در شهری با محدودیت های موسیقیایی زندگی میکنم,پدرم یه مدت خیلی به من فشار میاورد که مسویقی رو بزار کنار بچسب یا به درست یا به یه کار که در آینده سربار کسی نباشی-پدرم میگفت اول درس و کارت در کنارش هم هنرت.من اون موقع نوجوان بودم و داغ بودم و فکر میکردم دارم درست میرم راه رو.اما الان که 24 سالم شده دارم یواش یواش حس میکنم دیگه واقعا نمیتونم به موسیقی به عنوان منبع در آمد نگاه کنم.اون هم در کشور ما-با این اوضاع-پس من بخاطر هدفم یه مقدار کمش کردم موسیقی رو و چسبیدم به کار ثابت.این رو هم بدون دوست من که موسیقی شاید اوایل خرجی نتراشه به اون صورت اما وقتی وارد دنیای موسیقی و حرفه ای شدن بشی میبینی که نیاز داری به دست تو جیب کردن با مبالغ بالا.مگه اینکه بخوای واسه دل خودت بزنی و بخونی.اینم بهت بگم اونی که واقعا هدف بزرگی داشته باشه بخاطر رسیدن بهش تمام سختیهارو به جون میخره.اینکه بگی کار کجا بود و فلان و این حرفها فقط بهانه هاییه که میشه گرفت.شای ددرست نباشه اینجا این حرفها رو بزنم اما من بخاطر علاقه و هدفم و فقط واسه اینکه یه استدیوی کوچیک خونگی دست و پا کنم مجبور شدم برای چند ماه از ساعت7 صبح تا 7 غروب داخل کوره ی آجر پزی کار کنم.درسم میخوندم کنارش.خیلیا بم گفتن پسر این کار در خور تو نیست-اما برای من هیچ کسریتی نداشت و فقط به هدفم فکر کردم.اما الان خدا رو صد هزار بار شکر یه کار آبرو مند پیدا کردم و دارم کنارش به موسیقی هم ادامه میدم.هم کارم رو دارم.هم درسم رو خوندم.هم موسیقیم و دارم-از همه مهمتر رضایت پدرم و دارم که از هرچیزی برام مهمتره.
ببخش طولانی شد.فقط خواستم به عنوان یه برادر کوچکتر راهنماییت کنم.برنامه ریزی کن به همه چی میرسی

akhavan

کاربر با تجربه
9/9/12
1,684
2,736
113
40
Tehran
www.persian-music.org
۱۰۰۱ رشته و حرفه در کنار موزیک هست که پرداخت حقوق شما رو گارانتی میکنند و حتی من مدیر برنامه های بسیار بزرگی رو میشناسم که از صفر شروع کردند ولی با فکر درست و تمرکز بر روی این صنعت الان به جایگاههای بزرگی دست یافتند.
این مطلب درست هست که بازگشت سرمایه از طریق موسیقی وخوانندگی غیرقابل گارانتی هست اما من فکر میکنم میتونید در رشته های مرتبط با موزیک فعالیت کنید و از کار خودتون لذت ببرید مثل پست پروداکشن / تدوین / مدیریت استودیو و...
در بعضی از رشته ها نیاز به سرمایه هست و در بعضی دیگر خیر.
اما حقوق دریافتی شما ۱۰۰٪ قابل گارانتی هست.

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,012
2,463
113
29
G Studio
تو همین سایت و در جمع خودمون افرادی هستند که نه تنها مخارج خودشون بلکه همه زندگیشون و مخارج خونواده و ... از طریق موسیقی در میارند و زندگی راحتی هم دارند.

خود بنده با این که مجرد هستم اما استودیو دارم درامد دارم و تنها شغلم موسیقی هست و راضی هستم درامد خوبی دارم.
البته ممکنه نسبت به هنری که ما داریم این درامد خیلی کم باشه اما خب در کل میشه شغل باشه برای من و خیلی های دیگه هم شده.

البته فراموش نکنید که درصد این که در این بازار موفق بشید خیلی کمتر از اینه که در یک بازار متعادل تر مثل اهن فروشی یا بوتیک موفق بشید !!!

چون باید بتونید با حرفه ای ها رقابت کنید بالا بیایید و ... سختی زیادی داره باید خیلی دیدتون بهش وسیع تر حرفه ای تر باشه با یک نوازندگی معمولی یا چیدن یه سری لوپ در کنار هم قطعا نمیشه به عنوان شغل بهش نگاه کرد . . .

Dany

عضو سایت
27/9/09
15
18
3
Shiraz
سلام به همگی دوستان عزیز.
من از تجربیات خودم در این چند سالی که از خدا عمر گرفتم میگم.موسیقی و کل هنرها جایگاه والایی در زندگی ما انسان ها دارند و ما همینطور که به غذا برای رشد و نمو جسمان نیاز داریم از نظر شخصی من به هنر برای غذای روحمان نیازمند هستیم.اخوی بزرگ من همزمان با خدا بیامرز ناصر عبدالهی وارد مارکت بی رحم موسیقی شد و پس از چندین سال تلاش مایوس شد و همیشه به من به صورت طنز میگفت راهی که تو میروی من چندین سال پیش آسفالت کردم و هیچ خبری نیست:)
من در آن عالم بچگی به حرفشون توجه نکردم و به دنبال کارای خودم بودم.2 سال از رفتن دانشگاه جا ماندم و با دیپلم رفتم دانشگاه که واقعا مشکل بود (البته الان مهندسی شیمی دارم;))
سخن رو کوتاه کنم در مجموع موسیقی عالیه!من واقعا پشیمون نیستم که از چند سال از درس جا ماندم چون سودش یادگیری موسیقی بود پس افسوس نمیخورم و این را بگویم که درآمد از طریق موسیقی ریسک بزرگیه ممکنه کلی خرج کنی به نتیجه ای نرسی و یا اندکی خرج کنی به جاهای خیلی خوب برسی!تصمیم با خودته
در نهایت یک نصیحت برادرانه میکنم تا آنجا که میتونی شغل اولی داشته باش که خیالت از بابت درآمدت و وجه شخصیتی خودت راحت باشه در کنار آن با خیالی آسوده موسیقی کار کن و درآمد اضافی از طریق آن داشته باش.
موفق و پیروز باشی

19/2/14
71
32
18
30
khozestan
دوست من با این وضعی که الان موسیقی کشور داره به هیچ وجه نمیشه به عنوان یک شغل روش حساب کرد اگرچه خواننده هایی مثله مهدی یراحی تنها راه امرار معاششون از موسیقیه ولی خب اون یک خوانندهی مطرح در سطح کشور هستش. درستو بخون موسیقی هم کار کن . عاشق موسیقی هم باش هیچ اشکالی نداره . واست آرزوی موفقیت دارم :)

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
430
329
63
23
Sweet Spot
من لیسانس مکانیک گرفتم
بعد هم دو سال تو همون رشته مربوط کار کردم
اما جدیدا به جایی رسیدم که تمام زندگی و کارمو فدا کردم که به عشقم برسم
اصلا هم خانواده پولداری ندارم
اما بجایی رسیدم که دیگه نمیتونستم ادامه بدم بکاری جز موزیک
الان 2 ماه شروع کردم بکار و خیلی خیلی بی اطلاع هستم اما دارم با امید کامل جلو میرم
میدونی می خوام بگم بستگی به خودت داره
به اینکه چقدر عشق داری
من که پشیمونم که 6-7 سال از بهترین سالهای عمرم رو کاری جز موزییک انجام دادم
آخرررررررررررررش اصلا برام مهم نیست
اگه حس می کنی دیونه یه کاری هستی شک نکن
هر کاری می خواد باشه حتی موزیک بی آینده
همینه ،،،دقیقا حرف دل منو زدن،،من تازه میخوام دیپلم مکانیک بگیرم میگن رشته مثه مکانیک کم پیدا میشه که باهاش بشه پول پارو کرد ولی من تو کتم نمیره موسیقی رو عشقه،،به شخصه موسیقی رو بیشتر زندگیم دوست دارم
به قول تتلو:
موزیک عشقمه درگیرشم...

6/8/14
1
5
3
42
سلام من امروز تو اين سايت عضو شدم و داشتم كامنت دوستان رو در مورد اينكه موسيقى ميتونه شغل خوب باشه يا برام جالب بود و جالب اينجاست كه تقريبا همشون درسته، من ٢٠ سالى ميشه كه موسيقى كار ميكنم و اولين كار حرفه اى خودم رو با شادمهر عقيلى شروع كردم سال ١٣٧٤ بعد هم ادامه داشت و همينطور با خواننده هاى بيشترى اشنا شدم و كار كردم الان هم امريكا زندگى ميكنم و همچنان مشغول موزيك هستم، من از بچگى علشق موزيك بودم و هنوز هم هستم فقط به مرور زمان انگيزه و حوصله ادم كمتر ميشه ولى عشقش نه، من موزيك رو براى دلم ياد گرفتم البته با ساپورت قوى خانواده و كم كم پيشرفت كردم بعدشروع كردم به ياد گرفتن تنظيم كه برام خيلى هم هيجان انگيز بود وقتى بهم پيشنهاد شد كه تنظيم كنم تو پوست خودم نميگنجيدم پول هم گرفتم هم خوش شانس بودم كه دوستاى خوبى پيدا كردم هم روابطم با مردم خوب بود، دوستاى من هم كه همزمان با من داشتن كار خودشون رو ميكردن و روزگار ميگذشت يكيشون حقوقش ٢ مليون در ماه يكى ديگشون كه باباش پولدار بود ماهى بيشتر از ٢٠ ميليون و يكيشون هم كه مهندس شيمى بود يك بار باخت همه چي رو از اول شروع كرد ولى تو كار ساخت و ساز الان هم ساليانه ١٢٠-١٥٠ ميليون رو در مياره هر سه تاى اين دوستام موزيسين و نوازنده بودن ولى الان وقتى موزيسين هاى جوون رو ميبينن غصه ميخورن كه چرا موزيك رو ول كردن حالا شما به خودت بستگى داره كه چى كار ميتونى بكنى
١. پول روزانه زندگيتو خرج وسايل موزيك نكن
٢. به تعريف ادماى دورو برت گوش نكن كه باعث در جا زدنت ميشن
٣.خودت بهتر از همه ميدونى كه چقدر استعداد و پشتكار دارى به خاطر شهرت و معروفيت جوونى و پولت رو خرج نكن
ببخشيد اگه زياد ولى حيفم اومد نگم
موفق باشى

20/8/09
58
18
8
بنظر من اگه طرز فکر کاسبی توی موزیک داشته باشی قطعآ موفق میشی !!! ولی اگه بخای کار خوب بدی بیرونو بفکر فرهنگ و گسترش اون باشی نه !!!
نمونه های اینیش :
pitbull-Lmfao-david guetta-rihanna &....
همه اینها مط م ان باش از موسیقی هیچ چیز نمیدونن فقط با طرز کاسبی شون موفق شدن.
خیلی ببخشید شما حتما با موزیک الکترونیک آشنایی ندارید
البومی که 2011 ِ David Guetta رو شنیدید؟؟؟

به اعتقاد من گاهی هر فردی در زندگیش باید برای رسیدن به آرزو و هدفی که در سر داره از خیلی چیزهای دیگه بزنه.حتی گاهی باید از اون علاقش مدتی دور بشه تا بعدا بتونه با خیال راحت ادامش بده.
به اعتقاد من در کشور ما-با این اوضاع که معلوم نیست فردا چی پیش میاد بهتر اینه که برنامه ریزی بشه.انسان با برنامه ریزی میتونه به تمام خواسته هاش دست پیدا کنه.من تجربه ی خودم رو براتون میگم:
از بچگی موسیقی تمام زندگیم بود و الان هم تمام زندگیمه-اما چون خیلی دوسش دارم بخاطر اینکه از دست ندمش برای همیشه به طور موقت یه مدت کمترش کردم.دقت کن:کنار نذاشتمش-کمترش کردم.اونم فقط بخاطر اینکه برای همیشه از دست ندمش.حالا چرا؟
جدا از این که در شهری با محدودیت های موسیقیایی زندگی میکنم,پدرم یه مدت خیلی به من فشار میاورد که مسویقی رو بزار کنار بچسب یا به درست یا به یه کار که در آینده سربار کسی نباشی-پدرم میگفت اول درس و کارت در کنارش هم هنرت.من اون موقع نوجوان بودم و داغ بودم و فکر میکردم دارم درست میرم راه رو.اما الان که 24 سالم شده دارم یواش یواش حس میکنم دیگه واقعا نمیتونم به موسیقی به عنوان منبع در آمد نگاه کنم.اون هم در کشور ما-با این اوضاع-پس من بخاطر هدفم یه مقدار کمش کردم موسیقی رو و چسبیدم به کار ثابت.این رو هم بدون دوست من که موسیقی شاید اوایل خرجی نتراشه به اون صورت اما وقتی وارد دنیای موسیقی و حرفه ای شدن بشی میبینی که نیاز داری به دست تو جیب کردن با مبالغ بالا.مگه اینکه بخوای واسه دل خودت بزنی و بخونی.اینم بهت بگم اونی که واقعا هدف بزرگی داشته باشه بخاطر رسیدن بهش تمام سختیهارو به جون میخره.اینکه بگی کار کجا بود و فلان و این حرفها فقط بهانه هاییه که میشه گرفت.شای ددرست نباشه اینجا این حرفها رو بزنم اما من بخاطر علاقه و هدفم و فقط واسه اینکه یه استدیوی کوچیک خونگی دست و پا کنم مجبور شدم برای چند ماه از ساعت7 صبح تا 7 غروب داخل کوره ی آجر پزی کار کنم.درسم میخوندم کنارش.خیلیا بم گفتن پسر این کار در خور تو نیست-اما برای من هیچ کسریتی نداشت و فقط به هدفم فکر کردم.اما الان خدا رو صد هزار بار شکر یه کار آبرو مند پیدا کردم و دارم کنارش به موسیقی هم ادامه میدم.هم کارم رو دارم.هم درسم رو خوندم.هم موسیقیم و دارم-از همه مهمتر رضایت پدرم و دارم که از هرچیزی برام مهمتره.
ببخش طولانی شد.فقط خواستم به عنوان یه برادر کوچکتر راهنماییت کنم.برنامه ریزی کن به همه چی میرسی

واییییییییییی استاد ما هم کوره ی آجر پزی داشتیم...

واقعا یعنی واقعا کار سختیه و کار هر کسی نیست کارهاش...

27/10/11
57
24
8
تهران
بنظر من اگه طرز فکر کاسبی توی موزیک داشته باشی قطعآ موفق میشی !!! ولی اگه بخای کار خوب بدی بیرونو بفکر فرهنگ و گسترش اون باشی نه !!!
نمونه های اینیش :
pitbull-Lmfao-david guetta-rihanna &....
همه اینها مط م ان باش از موسیقی هیچ چیز نمیدونن فقط با طرز کاسبی شون موفق شدن.
واقعا خنده دار بود حرفتون !!!

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
430
329
63
23
Sweet Spot
واقعا خنده دار بود حرفتون !!!
نه اقا خیلی هم خنده دار نبود بیشتر گریه داشت!!!
متاسفانه تو ایران ما اگه بخوای اول به فکر ترویج فرهنگ اونم از راه موسیقی باشه باید فاتحه خودتو بخونی!!!!
ایران و ترویج فرهنگ؟؟؟!!!!!

27/10/11
57
24
8
تهران
نه اقا خیلی هم خنده دار نبود بیشتر گریه داشت!!!
متاسفانه تو ایران ما اگه بخوای اول به فکر ترویج فرهنگ اونم از راه موسیقی باشه باید فاتحه خودتو بخونی!!!!
ایران و ترویج فرهنگ؟؟؟!!!!!
یعنی شما هم موافقید که اسامی ذکر شده هیچی از موسیقی نمیدونن؟