ميزان در fl كدام است؟

يك ميزان مثلا چهار چهارم يا شش هشتم در اف ال كدام است؟
ارزش زماني نتها در برنامه اف ال به چه صورت است؟
آيا هر كدام از دكمه‌هاي step sequencer يك نت چنگ است؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
30/7/09
267
478
63
شماره 14
يك ميزان مثلا چهار چهارم يا شش هشتم در اف ال كدام است؟
ارزش زماني نتها در برنامه اف ال به چه صورت است؟
آيا هر كدام از دكمه‌هاي step sequencer يك نت چنگ است؟
سلام!
تو این عکس جواب سؤال هات رو میبینی . اگر باز هم شبهه ای بود بگو بیشتر توضیح داده بشه
5oey7u9d89q99km2j01k.jpg

سلام!
تو این عکس جواب سؤال هات رو میبینی . اگر باز هم شبهه ای بود بگو بیشتر توضیح داده بشه
5oey7u9d89q99km2j01k.jpg
سلام توی این عکسی که شما قرار دادین من یک سوالی داشتم. فکر می کنم هر میزانی که شما در پیانو رول مشخص کردین در واقع 4 میزان هست. اگه اشتباه نکنم. درست می گم؟

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
589
374
63
شیراز
سلام توی این عکسی که شما قرار دادین من یک سوالی داشتم. فکر می کنم هر میزانی که شما در پیانو رول مشخص کردین در واقع 4 میزان هست. اگه اشتباه نکنم. درست می گم؟
خیر دوست عزیز.اشتباه میکنید.عکس کاملا درست است.
توجه کنید که هر ضرب میتونه به اجزای کوچکتر (واحدهای زمانی کوچکتر ) تقسیم بشه.

پس احتمالا جایی می شه سرعت نسبی پیانو رول به استپ سکوئنسر رو تنظیم کرد؟

چون تنظیمات اولیه ای که من دارم با هر 1 میزانی که شما توی عکس پیانو رول مشخص کردین، استپ سکوئنسر 4 میزان جلو می ره که این منطقی نیست هست؟ هر یک میزان باید از لحاظ زمانی هم توی پیانو رول هم تو استپ سکوئنسر یکی باشه. شرمنده اگه سوال هام مبتدیانه است.
هیچ وقت به این موضوع خیلی دقت نکرده بودم.

30/7/09
267
478
63
شماره 14
پس احتمالا جایی می شه سرعت نسبی پیانو رول به استپ سکوئنسر رو تنظیم کرد؟

چون تنظیمات اولیه ای که من دارم با هر 1 میزانی که شما توی عکس پیانو رول مشخص کردین، استپ سکوئنسر 4 میزان جلو می ره که این منطقی نیست هست؟ هر یک میزان باید از لحاظ زمانی هم توی پیانو رول هم تو استپ سکوئنسر یکی باشه. شرمنده اگه سوال هام مبتدیانه است.
هیچ وقت به این موضوع خیلی دقت نکرده بودم.
سلام!
ممنونم از توجّهت .کاملاً حقّ با شماست . توی پیانو رول توی عکس درست هست . ولی در استپ سکوئنسر هر چهار تاش نشانگر یک ضرب هست . باز هم ممنون

6nwxtt4sgb3z7nj10cv.jpg

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
بنده يك چيز رو درست متوجه نمي شم براي اين كه ريتم را در ميزان 8/6 سنگين يا Slowrock
123456 يا 456 123 ايجاد كنيم يا به هر صورت بخواهيم ريتم شش هشتم داشته باشيم مي ريم به قسمت option و در بخش Project general settings و عدد روبروي Beat رو به شش تغيير مي دهيم
تا اين جا درسته؟
خوب در اين صورت تعداد دكمه‌هاي سكانسر ما شش مي شه اما باز هم چهارم تا شش تايي يعني با توجه يه شكلي كه الان كشيديد باز هم مي شه چهار ضرب، چطوري چهار تا ضرب در ميزان شش هشتم قرار مي گيره؟
من واقعا گيج شدم لطفا راهنماييم كنيد.

30/7/09
267
478
63
شماره 14
بنده يك چيز رو درست متوجه نمي شم براي اين كه ريتم را در ميزان 8/6 سنگين يا Slowrock
123456 يا 456 123 ايجاد كنيم يا به هر صورت بخواهيم ريتم شش هشتم داشته باشيم مي ريم به قسمت option و در بخش Project general settings و عدد روبروي Beat رو به شش تغيير مي دهيم
تا اين جا درسته؟
خوب در اين صورت تعداد دكمه‌هاي سكانسر ما شش مي شه اما باز هم چهارم تا شش تايي يعني با توجه يه شكلي كه الان كشيديد باز هم مي شه چهار ضرب، چطوري چهار تا ضرب در ميزان شش هشتم قرار مي گيره؟
من واقعا گيج شدم لطفا راهنماييم كنيد.
سلام!
دوست عزیز شما فقط عدد Bar رو بزار رو شش همین

30/7/09
267
478
63
شماره 14
خيلي ممنونم مهران عزيز حالا بهتر تونستم باهاش كنار بيام اما برام سواله كه عدد جلوي beat كه تعداد خود دكمه هاي سكانسر رو افزايش مي ده براي چيه؟
سلام!
عدد beat راجع به خود یک ضرب هست که مثلاً در هر ضرب دو تا چنگ باشه یا چهار تا دولاچنگ و...................
که البته از داخل پیانو رول هم در دسترس هست:smile (19):

Rooz-beh

هنرمند
15/8/09
473
147
0
سلام
واسه 3/4 بیت 3 و بار 4
واسه 6/8 بیت 6 و بار 4