موضوع عجیب خاموش و روشن نمودن میکسر soundcraft

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
699
93
گیلان
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم ساید.
عارضم که یک میکسر soundcraft 22 mtk خریدم چند ماه پیش.
نکته ای بسیار عجیب وجود داره که این میکسر دکمه خاموش یا روشن شدن نداره و بردش بسیار بسیار حساس است .فروشنده هم گفت که خیلی حساس هست و با اینکه بسیار مراقب بودم اتفاقا براش مشکل ایجاد شد و بردم تعمیرش کردم تا دوباره روشن بشه. سوال من اینه من به نظر شما چه جوری بدون خطر خاموش یا روشنش کنم؟ هم خطرناکه برای دستگاه هم واقعا سخته هربار دوشاخه رو بزنم به پریز و درش بیارم. به نظر شما به یک سه راهی جنس خوب متصلش کنم و اون سراهی رو دکمش برای خاموش یا روشن کردن استفاده کنم خوبه؟ واقعا چرا همچین طراحی کردن من مبهوتم!!! ممنون از همه

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,332
2,176
113
35
Vengeance Land
من میکسر بهرینگرم همین طوریه...
هر بار با کلید سه راهی روشن خاموش میکنمش...اما حدود 4-5 ساله هیچ اتفاقی نیفتاده...

میتونی پیش یه تعمیرکار خبره اگه میشناسی ببریش میتونه براش کلید روشن/خاموش بذاره...
اما وقتی خود شرکت اقدامی در این مورد نکرده...لابد لازم نبوده...
ولی این که گفتی براش مشکل پیش اومده...
شاید از یه چیز دیگه اش بوده...:)

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
699
93
گیلان
بسیار ممنونم از محبت شما و پاسخ تون استاد بهرینگر من البته دکمه خاموش روشن داشت!!! تازه یاد گرفتن لالبد دکمه نمیزارن!! چرا آخه؟ پس به نظرتون با دکمه سه راهی خوب بگیرم خاموش روشن کنم مشکلی ندارد استاد؟

• عالیه!
واکنش‌ها: Soheil Monfared

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,332
2,176
113
35
Vengeance Land
فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد...

اما بازم باید ببینیم دوستانی که تجربه مشابه داشتن نظرشون چیه :)

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
699
93
گیلان
باز از شما ممنونم. دوستانی دیگه هم اگر تجربه ای دارند محبت کنند راهنمایی بفرمایند ممنون میشم....

• عالیه!
واکنش‌ها: Soheil Monfared

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,248
1,699
113
... دکمه نمیزارن!! چرا آخه؟ ...
خیلی‌‌ها اصلا از دگمهٔ Power On/Off اصلا استفاده نمیکنن به چند تا دلیل:

1) اون میکسر یا برد یا کانسل رو تو یک یک "Installed System" گذاشتن. این سیستم‌ها یک sequence براش پروگرم کردن. یک دگمهٔ داره که همی sound system با اون روشن و خاموش می‌شه. یعنی‌ اصلا لازم نیست بری پشت هر دستگاه و یکی‌ یکی‌ روشن خامش بکنی‌. مثلا بیشتر سیستم‌های کلیسا‌ها و کلاب ها اینجوری هستن.

2) بعضی‌‌ها نمیخوان این دگمه باشه تا شانسی دستشون بهش نخوره و وست برنامه خاموش نشه

3) خیلی‌‌ها وسایل ستودیو رو به power strip وصل می‌کنن و همه چی‌ رو این جوری روشن می‌کنن.

یا اینکه اصلا کمپانی خاسته خرجش رو کمتر کنه تا بیشتر پول در بیاره!

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
699
93
گیلان
بسیار ممنونم از لطف و توجه شما استاد. جسارتا این power strip همان به قول معروف سه راهی خودمون هست دیگه؟ اگر بنده جنس خوبش رو بگیرم و با اون خاموش روشن کنم مشکلی نداره به نظرتون استاد؟

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,248
1,699
113
همون سام صدام کنی‌ خوب هست. این یکی‌ از این power stripها هست. دقیقا همون کار on/off رو میکنه.

upload_2018-8-15_10-31-46.png

ما در شبکه‌های اجتماعی