موضوعی عجیب در خصوص motu ultralite mk3

شروع موضوع توسط zitiyash ‏12/2/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک موضوعی عجیب در خصوص motu ultralite mk3 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. zitiyash

zitiyash عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    دوستان من به قول بچه ها با این کارت خیلی حال می کردم و همیشه با کیبورد باهاش ریکورد میگرفتم ولی دیروز اتفاقی آیپادمو بهش وصل کردم احساس کردم کیفیت پخش رو مخصوصا تو بخش استریو وایدش خیلی افت کیفیت داده بعد پخش کیبوردمو بدون اتصال به کارت و بعدش با اتصال به کارت انجام دادم دیدم همین اتفاق افتاد میدونین یه اتفاق وحشتناکه شاید بگم یه چیزی حدود 20 درصد افت کیفیت استریو وایدینگ و کروستاک داره. خلاصه اگه کسی این قضیه رو ازش اطلاع داره یه صحبتی تو این زمینه بنویسه. با تشکر

2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    یعنی شما به عنوان میکسر ازش استفاده کردید؟
    مطمئنید که تنظیمات CuMix FX تغییراتی نداشته؟

3. zitiyash

zitiyash عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    بله مطمعنم یعنی اکولایزر-داینامیک و ریورب رو خاموش کردم حتی تنظیمات گانالها رو هم دیدم البته کابلهام هم همه از بهترین نوع هستند.

4. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    من تا حالا همچین مشکلی نداشتم، همین الآن هم تست کردم دوباره
    منظورتون از افت کیفیت دقیقاً‌ چیه؟ ولوم کارت صدا رو روی چقدر گذاشتید؟‌ یه بار تنظیمات کارت صدا رو روی حالت Default بذارید دوباره چک کنید!
    مشکل از خود کارت صدا نیست، مطمئناً از جای دیگه است

5. zitiyash

zitiyash عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    منظورم پهنای استریو هستش به بیان دیگر وسعت حجم صدایی که به هدفون میرسه راستی حتما توی هدفون آزمایش کنید توی اسپیکر مونیتور شاید زیاد به نظر نرسه. من اینو وقتی با impact twin موسیقی گوش میدادم یه کمی متوجه شدم یعنی تو پخش impact به طور وضوح استریو وایدینگ و کروس تاک که همون پهنای استریو (این مطلب مثل اینکه مثلا فکر کنید صوت از یه لوله به گوشتون میرسه حالا هرچقدر این لوله قطرش بیشتر باشه پهنای استریو بیشتره ) هستش خیلی عالی بود و وقتی با motu گوش میدم این پهنا حدود 20 درصد کم میشه این مطلب به کیفیت باندهای فرکانس مربوط نمیشه در کل چون آیپاد بالاترین پهنای صوتی پلیرها رو داره تست و باهاش انجام دادم دیدم همین کار دوباره انجام شد جالبه که با کارت صوتی نوت بوک که انجام دادم هیچ اتفاقی نیفتاد و استریو وایدینگ آیپاد تغییر نکرد.فکر میکنم این موضوع مربوط به چیپست صوتی motu هستش.حالا چرا نمیدونم.
    با تشکر از توجهتون

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,225 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    دقت شما قابل تقدیره. حالا که اینترفیستون رو عوض کردید، اینو با rme هم یه تست بگیرید. کنجکاو شدم!

7. zitiyash

zitiyash عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    خیلی ممنون
    عزیز یه چیز دیگه غیر از این پهنایی که تو قضیه استریو هست (البته من مطالبو اونجوری که خودم درکشون میکنم توضیح میدم و از اصطلاحات تا بتونم صرفنظر میکنم ) نزدیکی پخش به گوش هستش که موجب میشه شما تمامی جزئیات یه موسیقی رو بهتر درکش کنید.
    اتفاقا با baby هم تست کردم استریو واید هیچ تغییری نداشت و این صفت دومی که گفتم بسیار تقویت شد در یک کلام excellent.
    البته من خودم یکی از طرفدارای motu هستم چون اینترفیساش همونطور که قبلا گفتم خصوصیات منحصر به فردی دارن ولی متاسفانه پردازش صوتی که رو ورودیها انجام میده رو نمیپسندم (اینجاش نظر شخصیه و اصلا یه اصل نیست).
    در کل به نظر من کیفیت rme همون چیزییه که همیشه دنبالش بودم.
    اگر فقط کسی بخواد موزیک با کامپیوتر گوش کنه هم شاهکاریه یه موسیقی پخش کردم و به خروجی مونیتورش یه کم ریورب دادم بدونه اینکه فضا سازی بیخودی کنه و پخشو از گوش دور کنه یه ساروند بسیار بسیار تمیز درست کرد. در ضمن تو قسمت ریوربش یه استریو وایدینگ جدا جهت ویرایش این خصوصیت داره. باز هم در خدمتیم موفق باشید.

8. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,225 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    به خاطر توضیحت ممنونم.
    یه سوال دیگه در مورد rme : آیا rme برای "فقط خروجی مستقیم" مثلاً صدای وکالیست در حین ریکورد، امکان ریورب داره؟ یعنی این که بشه در حین ریکورد، برای گوش وکالیست، صداشو ریورب داد، ولی بدون ریورب در ترکها ریکورد بشه.

9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    این کار رو با هر کارتی میشه انجام داد
    مختص کارت خاصی نیست.

10. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    سلام اقای محبی
    یعنی با دادن افکت در نرم افزاری که رکورد میکنیم؟؟؟میشه ؟؟؟ چجوری؟؟
    اگه میشه توضیحی بدید دربارش
    ممنون

11. zitiyash

zitiyash عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    farhood عزیز بله میشه کافیه شما دگمه loop که همون دایرکت مونیتورینگ هست رو روشن نکنید.
    عنایت داشته باشید که افکت live در اکثر کارتها هستش موضوع سر افکت آنبورده که تو بعضیها هست مثلا تو بعضی مدلهای tc ما افکتهای بینظیری داریم که چون دایرکت مونیتورینگ ندارن نمیشه با اونا ریکورد کرد. اتفاقا من همیشه دنبال افکت آنبورد با کیفیتم چرا که با هر پلاگینی و با هر کامپیوتر پر قدرتی که کار کنید باز یه دیلی خفیفی دارین که کیفیتو خراب میکنه ولی افکت آنبورد بدون نیاز به پردازش کامپیوتر کار میکنه و کیفیت بی نظیری به شما میده که rme با داشتن دایرکت مونیتورینگ توانایی این کار رو داره. یعنی شما با خرید یکی از کارتهای این برند یه پروسسور افکت هم دم دستتون هست.

12. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,225 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    امید جان منظور من "بدون استفاده از هرنوع افکت پروسسور اکسترنال و پلاگین" هست. یعنی مثلاً پروسسینگ ریورب، مستقیماً توسط خود اینترفیس انجام بشه و بصورت Realtime سر راه Monitor Output قرار بگیره. فکر نمیکنم Fast Track Pro یه همچین امکانی داشته باشه. حداقل تا اونجایی که من اطلاع دارم.

13. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله با این روشی که شما میفرمائید باید کارتهایی تهیه کنید که dsp هم داشته باشند.
    مسلما فست ترک نداره
    اما موتو که دوستان ذکر کردن این امکان رو داره
    تصور بنده این بود که میخواین از پلاگینهایی که روی سیستم هستش استفاده کنید.
    که من حتی این کار رو با کارت قدیمی کریتیو 5.1 لایو هم انجام دادم.

14. ASOT

ASOT عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, flstudio
    به نظر من RME فقط توهم قیمتش همرو گمراه میکنه tc کارت های عالی داره مخصوصا که داینامیکش اصلا قابل مقایسه نیست با tc و با دوستمون موافقم اصلا پخش جالبی نداره motu اکثر کارهایی که دوستان با موتو مستر کردن رو گوش میدم صدا پخش شده به گوش میرسه دلیلشم همون واید نبودن پخشش هست که دوستان با مانیتور کارتشون بیش از اندازه واید میکنن و کار پخش شده و معمولا وکال ها حمومی صدا میدن به قول یکی از مشتریام ;)

15. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    نظر شما كاملا محترمه.اما اگر نگاهي به رزومه RME و رنكينگ جهاني و نظرات كاربران و مهندسين صدا كه با اين برند كار مي كنند بندازيم مي بينيم كه اعتبار و به تبع اون قيمت يك كالا بي دليل نيست. بنده خودم تحقيق مفصلي براي خريد كارت صدا كردم كه اغلب شامل مطالعه منابع اينترنتي و مشاوره با اساتيد صدابرداريم بود. با وجودي كه با tc يا motu كار نكردم در وصف مرغوبيت اين دو برند مطالب و نظرات زيادي خوندم. اما بيش از همه برق شگفتي رو در چشمان كاربران دو برند ديدم: RME و Apogee

16. ASOT

ASOT عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, flstudio
    دوسته عزیز من حدود 1 سال rme fireface uc داشتم الان 2 هفتس که impact twin گرفتم با جفتشون هم هیچ مشکلی نداشتم و تفاوتی به اون صورت بین این دو کارت احساس نکردم مانیتورینگ هر دو کارت عالی بود در زمینه رزولوشن ضبط یه کوچولو rme جولوتره که اصلا قابل تشخیص نیست یعنی باید وکال سولو 20 بار گوش بدی تا متوجه شی اونم توی فرکانس های پایین که تو اکثر کارها اون فرکانس ها کات میشن مخصوصا ترنس اما تحمل دامنه ورودی میک tc یه سرو گردن بالاتره ولی خوب تو ولوم هایی که بالاتر از rme هستش کیفیت قابل قبولی نداره ولی برای کارهای ترنس که لودنس بالایی دارن مشکلی که با rme داشتم یعنی وکالم نمیرسید به بقیه سازهام رو با تی سی ندارم کلا هر دو کارت های عالی هستن اما rme از لحاظ قیمتی 2 برابر تی سی هستش و از نظر من الکی اونقدر گرونه و اکثر کسایی که میخوان بخرن به دلیل تولیدش در آلمانی توجیه میشن ولی تی سی توی چین مونتاژ میشه که به نظر من این چیزا مهم نیست چون دیگه برد های الکترونیکی این دستگاه ها از آی فون و آی پد که پیچیده تر نیست که اونارو هم چین داره با کیفیت بالا میزنه

17. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    ترديدي نيست كه ما بر اساس نيازهامون وسايلمون رو تهيه مي كنيم و بر اساس تجربمون قضاوت در مورد كيفيتشون. باور كنيد من هم صداي چاق و حجيمي از ام آوديو fw solo گرفتم كه در مقايسه با rme كم و كسري چندان محسوسي در اون نميبينم. نتيجه: ام آوديو همون كيفيت Rme رو ميده با يك دهم قيمت !صحبت من سر تجربه نبود. سر يك سري اعتبارات كيفي بود كه بنز و هيونداي رو عليرغم تشابهات فراوان متفاوت ميكنه. بنظرم اصلا چيز مهم و قابل بحثي نباشه.راستي دايناميك رنج tc چقدره؟ چون خاطرم هست كه پاسخ سوالاتي در مورد دايناميك رنج رو به شما دادم و اگر اشتباه نكنم به دنبال بالاترين دايناميك رنج بوديد.

بارگذاری...