موسیقی و هنر هفتم

شروع موضوع توسط Alpha ‏12/10/09 در انجمن موسیقی جهان

تاپیک موسیقی و هنر هفتم تالار موسیقی جهان در persian-music.org.

1. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    موسیقی و هنر هفتم

موسیقی و هنر هفتم-gco95mlrsclno18t8j7g.jpg

در این بخش به معرفی آثار سینمایی که با ماهیت موسیقی هستند میپردازیم, که شامل فیلم هایی که بگونه ای خاص از موسیقی میپردازند و یا زندگینامه بزرگان عرصه موسیقی هستند

2. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    موسیقی و هنر هفتم-sv5sbnw8t6mu1sqzvo.jpg

آمادئوس (Amadeus)
    این فیلم به شرح زندگی پرفراز و نشیب ولفگانگ آمادئوس موتزارت میپردازد و خردسالی تا مرگ این نابغه موسیقی را به تصویر میکشد
    این فیلم محصول سال 1984 بوده و برنده 8 جایزه اسکار نیز شده است
    اطلاعات بیشتر در IMDB

موسیقی و هنر هفتم-j7yu86b01tyovy28bz.jpg

Copying Beethoven

این فیلم به شرح وقایع اواخر زندگی لودویگ وان بتهون تا لحظه مرگ میپردازد
    فیلم محصول 2006 میباشد
    توضیحات بیشتر در IMDB

آخرین ویرایش: ‏9/4/10
  3. Mehran14

Mehran14 عضو سایت

امتیازات:
    +443 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنون Psychopat عزیز
    کار قشنگیه
    در ضمن من چند سال پیش یه فیلم دیگه در مورد زندگی بتهوون دیدم که از دوره جوونیش به تصویر کشیده شده بود . خیلی دوست دارم دوباره ببینمش جون کار قشنکی بود ولی نه اسمش یادمه و نه مشخّصات دیگرش . اگر برخورد کردید یا اطلایی دارند دوستان خلاصه ممنون میشم.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/10/09
  4. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    mehran14 عزیز حتما اگه برخورد کردم معرفی خواهم کرد ,شما هم اگه خودتون اسمش رو بخاطر آوردید همینجا معرفیش کنید تا همه استفاده کنیم

موسیقی و هنر هفتم-10292188.jpg

ClockWork Orange یا پرتغال کوکی

شاهکار بی نقص استنلی کوبریک و والتر کارلوس

شاید در نگاه اول دغدغه اصلی فیلم , موسیقی نباشد ,ولی درتار و پود هر frame از این اثر بی نظیر چیزی جز موسیقی پیدا نخواهید کرد

فیلم شامل قطعاتی از دوران های مختف موسیقی بوده ,ولی بیش از همه به آثار بتهون میپردازد.
    بغیر از چند اثر معاصر فیلم مملو از آثار کلاسیک است ,چه در قالب ارکسترال و چه در حالت دوباره سازی الکترونیکی.
    موسیقی بتهون همیشه برای من دست نیافتنی بود و صرفا پیچیدگی و قدرت تکنیکی موجود در قطعات را درک میکردم ولی با هدایت دوربین کوبریک توانستم وارد مغز بتهون شده و دنیا رو برای لحظات کوناهی با دید بتهون ببینم ! که مشخصا تجربه ای خارق العاده و ارزشمندست.
    فیلم محصول 1971 بوده و علاوه بر چندین جایزه معتبر ,نامزد دریافت 4 اسکار هم شد
    اطلاعات کاملتر در IMDB

{username}-{filename}

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏13/10/09
  5. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    Shine

موسیقی و هنر هفتم-aok82vpwh4kkhv2zh1.jpg

فیلم shine بر اساس داستانی واقعی زندگی تراژیک یک نوازنده ی پیانو ( David Helfgott) ساخته شده و نگاهی زیبا به فراز و فرود های شگف انگیز زندگی وی دارد.
    خلاصه داستان :
    سرگذشت یک نوازنده مملو از استعداد که به دلیل وارد آوردن فشار بسیار زیاد بر روی خود دچار شک روانی میشود و سالهای زیادی را در آسایشگاه روانی سپری میکند ولی روح موسیقی که همیشه در او زنده مانده بود پس از سالیان داراز وی را مجددا به زندگی و همینطور زندگی هنری بر میگرداند.

این فیلم محصول سال 1996 بوده و در کنار نامزدی 6 اسکار برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد نیز شده است

دیدن این فیلم را به علاقمندان موسیقی کلاسیک و به طور خاص نوازندگان و دوستداران پیانو توصیه میکنم.

اطلاعات بیشتر در IMDB

بارگذاری...