موسیقی رپ

• شروع کننده موضوع erf.f
  • تاریخ شروع
15/9/20
5
0
1
اهواز
سلام خدمت دوستان گرامی
من عضو جدید هستم
خواستم ببینم اینجا کسی به اشعار و موسیقی رپ علاقه مند هست؟
البته منظور من اشعار و آهنگ هاییه ک ارزش گوش دادن دارن ، نه آهنگ های ی سری اشخاصی ک اکثرا فقط به دنبال درآمد و شهرت هستن
در کل میخوام بدونم موسیقی رپ واسه کاربران این سایت چ جایگاهی داره؟
ممنون میشم اگه نظرتون رو بدونم ✌

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,358
2,207
113
35
Vengeance Land
یه بخشی از فرهنگ خیابونیمونه....
من کارای اشکان فدایی (البته قدیمی تر هاشو) و کلا حرفی که داره با موسیقی و شعر اش میزنه رو میپسندم.
به غیر از اون بهرام رو هم از دوران 24 ساعت دنبال میکنم ولی البوم جدیدش رو زیاد دوس نداشتم.
از اشتباه خوب قوی تر نبود....(نظر و عقیده شخصی) و به وضوح هم قابل شنیدن هست...

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
759
1,045
93
تهران
Instagram.com
سلام خدمت دوستان گرامی
من عضو جدید هستم
خواستم ببینم اینجا کسی به اشعار و موسیقی رپ علاقه مند هست؟
البته منظور من اشعار و آهنگ هاییه ک ارزش گوش دادن دارن ، نه آهنگ های ی سری اشخاصی ک اکثرا فقط به دنبال درآمد و شهرت هستن
در کل میخوام بدونم موسیقی رپ واسه کاربران این سایت چ جایگاهی داره؟
ممنون میشم اگه نظرتون رو بدونم ✌
سلام. از اینکه نظر شخصی پرسیدید منم نظر شخصیمو میگم. کاری به جایگاهش در ایران یا کشورهای دیگه و بین المللی ندارم.
اما من شخصا رپ رو موسیقی بحساب نمیارم. شاید در دسته ی هنرهای دیگه قرار بگیره ولی هنر موسیقی بحساب نمیاد(بازم میگم کاملا شخصی- توهین نباشه به گروهی).

15/9/20
5
0
1
اهواز
سلام. از اینکه نظر شخصی پرسیدید منم نظر شخصیمو میگم. کاری به جایگاهش در ایران یا کشورهای دیگه و بین المللی ندارم.
اما من شخصا رپ رو موسیقی بحساب نمیارم. شاید در دسته ی هنرهای دیگه قرار بگیره ولی هنر موسیقی بحساب نمیاد(بازم میگم کاملا شخصی- توهین نباشه به گروهی).
سلام نظر شما کاملا محترمه دوست عزیز
به هر حال ما اینجاییم ک از نظرات هم استفاده کنیم
خواهش میکنم دلایل خودتون رو بیان کنید ک چرا رپ رو نمیتونید موسیقی بحساب بیارید ، و اگر در دسته هنر های دیگه قرارش میدید ، تو چ دسته ای قرار میگیره از نظر شما؟
هدف من از این گفت و گو ، بحث و یا ثابت کردن حرف خودم نیست
فقط دنبال این هستم ک ب عنوان شخصی ک خودم رپ رو یک موسیقی کامل میدونم ، نظرات شما دوستان رو هم بدونم
ممنون از کسانی ک نظرشون رو گفتن⁦❤

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,177
10,352
113
54
.
حالا به دور از مقدمه چیدن، نظر شخصی من: حالم از چیزی بنام "رپ" به هم میخوره؛ در حد بالا آوردن.
ولی هر کسی آزاده که هر "چیز"ی رو که به گوشش میخوره رو دوست داشته باشه و گوش کنه. حالا اینکه اسمشو موسیقی بذاره یا نذاره مهم نیست (گرچه "موسیقی" به معنیِ موسیقی تعریف داره و حامل فاکتورهایی هست که اون ها در رپ یا ناقص هستند و یا اصلاً وجود ندارن).

15/9/20
5
0
1
اهواز
حالا به دور از مقدمه چیدن، نظر شخصی من: حالم از چیزی بنام "رپ" به هم میخوره؛ در حد بالا آوردن.
ولی هر کسی آزاده که هر "چیز"ی رو که به گوشش میخوره رو دوست داشته باشه و گوش کنه. حالا اینکه اسمشو موسیقی بذاره یا نذاره مهم نیست (گرچه "موسیقی" به معنیِ موسیقی تعریف داره و حامل فاکتورهایی هست که اون ها در رپ یا ناقص هستند و یا اصلاً وجود ندارن).
سلام دوست عزیزم
نظر شما کاملا محترمه
خوشحال میشم بدونم چی باعث شده که شما تا این اندازه از رپ بدتون بیاد؟
و البته اگر اون فاکتور هایی ک عرض کردید رپ فاقد اوناس رو بیان کنید ممنون میشم رفیق⁦❤

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,177
10,352
113
54
.
سلام دوست عزیزم
نظر شما کاملا محترمه
خوشحال میشم بدونم چی باعث شده که شما تا این اندازه از رپ بدتون بیاد؟
و البته اگر اون فاکتور هایی ک عرض کردید رپ فاقد اوناس رو بیان کنید ممنون میشم رفیق⁦❤
ببین در این فروم در این موضوع زیاد بحث شده. یکیش این لینک مثلاً. تازه جزئی تر هم بحث شده (هیپ هاپ) که حالا شما میگی رپ.
ولی یکی ممکنه بگه "آقا با تمام این بحث ها من با هیپ هاپ حال میکنم". خب حق با اونه. وقتی دوست داره، یعنی دوست داره. و کسی هم که حال نمیکنه، یعنی نمیکنه خب!

15/9/20
5
0
1
اهواز
ببین در این فروم در این موضوع زیاد بحث شده. یکیش این لینک مثلاً. تازه جزئی تر هم بحث شده (هیپ هاپ) که حالا شما میگی رپ.
ولی یکی ممکنه بگه "آقا با تمام این بحث ها من با هیپ هاپ حال میکنم". خب حق با اونه. وقتی دوست داره، یعنی دوست داره. و کسی هم که حال نمیکنه، یعنی نمیکنه خب!
کاملا درسته
بحث علاقه درمیونه
ولی من الان میخوام وارد بحث فنی بشم ، و سوال من اینه ک چرا تعدادی از افراد ، رپ رو موسیقی به حساب نمیارن؟
با توجه به اینکه تو موسیقی رپ ، به ارزش های موسیقی خیلی بیشتر از موسیقی ای مثل پاپ توجه شده
ارزش هایی مثل شعر قوی و با معنا ، رپر هایی هستن ک برای نوشتن یک آهنگ ، چندین کتاب میخونن!
آهنگ ساز ها و مهندسین صدای بی نظیری هم در حوظه رپ فارسی فعالیت میکنن ، آهنگ ساز هایی ک به قدری قدرتمند هستن ک آوازشون در خارج از ایران هم پیچیده و با رپر های خارجی هم همکاری داشتن ، مثل آقای مهدیار آقاجانی
البته من ی توضیح کوتاه هم بدم
رپ و هیپ هاپ کاملا فرق دارن
هیپ هاپ یک سبک زندگیه
ولی رپ یک سبک موسیقی
صمیمانه از شما دوست عزیز برای شرکت در این گفتگو تشکر میکنم⁦❤

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,177
10,352
113
54
.
کاملا درسته
بحث علاقه درمیونه
ولی من الان میخوام وارد بحث فنی بشم ، و سوال من اینه ک چرا تعدادی از افراد ، رپ رو موسیقی به حساب نمیارن؟
با توجه به اینکه تو موسیقی رپ ، به ارزش های موسیقی خیلی بیشتر از موسیقی ای مثل پاپ توجه شده
ارزش هایی مثل شعر قوی و با معنا ، رپر هایی هستن ک برای نوشتن یک آهنگ ، چندین کتاب میخونن!
آهنگ ساز ها و مهندسین صدای بی نظیری هم در حوظه رپ فارسی فعالیت میکنن ، آهنگ ساز هایی ک به قدری قدرتمند هستن ک آوازشون در خارج از ایران هم پیچیده و با رپر های خارجی هم همکاری داشتن ، مثل آقای مهدیار آقاجانی
البته من ی توضیح کوتاه هم بدم
رپ و هیپ هاپ کاملا فرق دارن
هیپ هاپ یک سبک زندگیه
ولی رپ یک سبک موسیقی
صمیمانه از شما دوست عزیز برای شرکت در این گفتگو تشکر میکنم⁦❤
دوست من، من اون لینکو دادم تا تکرار مکررات نکنم. مخصوصاً که الآن هم شب دیر وقته و خوابمون هم میاد!
تمام چیزهایی که گفتی تو اون لینک جوابش هست. ظاهراً حتی یه نگاه هم ننداختی. الآن برو بخواب، فردا صبح با خیال راحت و فرِش بشین اونو بخون، و همچنین سایر بحث هایی رو که قبلاً در این مورد شده در این فروم.
ضمناً نه هیپ هاپ سبک زندگیه و نه رپ سبک موسیقی! همه ی این تعاریف در نِت هست و میتونی گیر بیاری. البته ریسورسهای معتبر تخصصی انگلیسی منظورم هست، نه فارسی.

15/9/20
5
0
1
اهواز
البته من حس میکنم دلیل این احساس منفی نسبت به رپ فارسی ، وجود اشخاص بدون تخصصیه ک خودشون رو رپر معرفی میکنن ، افرادی ک درباره موضوعات زننده رپ میکنن ، افرادی که فاقد ارزش های یک رپر هستن
من به تمام عزیزانی ک فکر میکنن موسیقی رپ ارزش و یا مفهم خاصی نداره پیشنهاد میکنم ک حتما آلبوم اشتباه خوب از بهرام نورایی رو گوش بکنن و دربارش فکر کنن
من فایل آلبوم رو اینجا قرار میدم برای کسانی ک فکر میکنن ممکنه بتونن دیدگاه خودشون رو تغییر بدن✌

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
759
1,045
93
تهران
Instagram.com
البته من حس میکنم دلیل این احساس منفی نسبت به رپ فارسی ، وجود اشخاص بدون تخصصیه ک خودشون رو رپر معرفی میکنن ، افرادی ک درباره موضوعات زننده رپ میکنن ، افرادی که فاقد ارزش های یک رپر هستن
من به تمام عزیزانی ک فکر میکنن موسیقی رپ ارزش و یا مفهم خاصی نداره پیشنهاد میکنم ک حتما آلبوم اشتباه خوب از بهرام نورایی رو گوش بکنن و دربارش فکر کنن
من فایل آلبوم رو اینجا قرار میدم برای کسانی ک فکر میکنن ممکنه بتونن دیدگاه خودشون رو تغییر بدن✌
من فکرنمیکنم دلیلش این باشه. خب در پاپ هم اینگونه اشخاص هستند، ولی من نظرم در مورد پاپ مثل رپ نیست. البته اینکه پاپ هم آیا یک سبک محسوب میشه یا نه و چجور موسیقی ایه بحث دیگری هست. اتفاقا من اصلا تعصبی نیستم (سالها پیش بودم، اما از یجایی به بعد دیدم که اشتباه میکنم).
نکته ی دیگه اینه که من نظر "منفی" یا احساس منفی ندارم. گویا بد منظورمو رسوندم. من فقط حرفم این بود که در دسته های اصلی موسیقی قرار نمیگیره.
شاید از نظر متن و شعر یا هر مورد دیگه ای که من در اون تخصصی ندارم حساب بشه. اما در دسته هنری موسیقی نمیتونم قرارش بدم. حالا اثر شخص معروفی باشه یا نباشه فرقی نمیکنه.
حالا شما بگی رپِ خوب نشنیدم که رپ رو قبول نمیکنم. من شاید پاپ یا کلاسیک و جَز از افراد اماتور رو گوش کنم ولی رغبت نمیکنم یه رپر معروف رو دنبال کنم. چون پاپ، پاپ هست، جَز ، جَز هست. و همونجور رپ هم رپ هست.
اما از اونجایی که تعصبی نیستم، حتما البومی که پیشنهاد دادی رو گوش میکنم.
در ضمن، این، رغبت نداشتن، در مورد رپ فارسی برام بیشتر و بیشتره. چون لحن و بیان غیرمتعارفی که دارن از نظر من زننده هست. (منظورم فحش و ناسزا نیست، شاید طرف بیاد شعر حافظ رو بخونه:smuggrin-61: ولی لحن غیرمتعارف باعث زننده شدنش میشه). مثال دیگر: جَز با کلام فارسی!

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
759
1,045
93
تهران
Instagram.com
من این آلبوم رو شنیدم. متاسفانه نظر منو جلب نکرد و تفاوتی با دیگر رپ ها احساس نکردم. شاید به این دلیله که من وقتی کاری رو میشنوم در درجه اول به موزیکش اهمیت میدم. و شما به متن و موضوع گفتار. من نکته ی مثبتی در موسیقیش پیدا نکردم.

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,358
2,207
113
35
Vengeance Land
من این آلبوم رو شنیدم. متاسفانه نظر منو جلب نکرد و تفاوتی با دیگر رپ ها احساس نکردم. شاید به این دلیله که من وقتی کاری رو میشنوم در درجه اول به موزیکش اهمیت میدم. و شما به متن و موضوع گفتار. من نکته ی مثبتی در موسیقیش پیدا نکردم.
اون البوم مال سال 2015 فکنم باشه و نسبت به موزیک های اون سال ها کار متفاوتی بود.
ولی چون موزیک های قوی تر از اون البوم شنیدید شاید متوجه تفاوتش نشدید . چون برای من اینطوری بود
همه اون زمان میگفتن این البوم فلانه و خلاصه براشون خیلی تازه بود حرف های هایی که توی البوم زده شده بود...

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,358
2,207
113
35
Vengeance Land
چیزی که شاید خیلی ها راجبش نمیدونن یا ترجیح میدن راجبش حرفی نزنن

جهت دهی به جنبش های هنری توی ایرانه

شخصی رو میشناسم که خودش این مسولیت رو به عهده داره و میگه وزارت(!) به ما ابلاغ میکنه
و ما به ارتیست ها خط میدیم که الان حول محور رپ باید چی باشه !
حتی اسم برد و گفت فلانی و فلانی... ,و چند اسم دیگه مستقیم از طرف ما سازمان دهی میشن...

همه رپ فارسی رو از 80 به بعد و جنگل اسفالت یا شاید کار های همدوره اون و با .... و .... میشناسن در صورتی که اولین رپ های فارسی سال های 78 -79 خونده شده بودن
که از 80 به بعد محور اون از ضد س.ی.س.ت.م. به اجتمایی جهت دهی شد در صورتی که واقعا مشکلات اون زمان مشکلات اجتمایی نبود...
(اینو همون شخص بهم میگفت)

الان هم که رسیدیم به دوره ی صدای بیل و کلنگ و پاره آجر !(یا به قول جوان تر ها Trap Music)
هر ماشینی رد میشه یکی داره یسری غافیه ی مهد کودکی با لحن خلاف میگه و موزیک هم که.... کار گران مشغول کار اند...:D

واکنش‌ها: armin-venus, Yo3fM و pe32_64

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
759
1,045
93
تهران
Instagram.com
اون البوم مال سال 2015 فکنم باشه و نسبت به موزیک های اون سال ها کار متفاوتی بود.
ولی چون موزیک های قوی تر از اون البوم شنیدید شاید متوجه تفاوتش نشدید . چون برای من اینطوری بود
همه اون زمان میگفتن این البوم فلانه و خلاصه براشون خیلی تازه بود حرف های هایی که توی البوم زده شده بود...
دقیقا این صحبت شما هم نشون میده من نگاهم توی "موسیقی شنیدن" فرق میکنه. من غالبا اتفاق افتاده یه کاری رو خیلی دوس داشتم در صورتی که شعر به شدت ضعیفی داشته. چون من به موضوع شعر و کلام کمتر اهمیت میدم. که خب شاید درست نباشه. ولی خب شاید بعضیا از یه کار حتی دکلمه لذت ببرن چون ملاکشون چیزی هست که شخص گوینده یا خواننده داره میگه. حالا اونو بیاد با یه قابلمه بزنه و حرفشو بگه شاید خیلیا دوست داشته باشن.
رپ هم بیشتر موضوع و محتوای کلام هست که مورد اهمیته که حالا کار ندارم مبتذله یا عارفانه! کسی از کلام خوشش بیاد موزیکش هرچی هم باشه طرف فکرمیکنه اون آهنگ دیگه تهِ آهنگه، موزیک و تنظیمش هم خداست.

ervishja

عضو سایت
6/3/20
56
6
8
چیزی که شاید خیلی ها راجبش نمیدونن یا ترجیح میدن راجبش حرفی نزنن

جهت دهی به جنبش های هنری توی ایرانه

شخصی رو میشناسم که خودش این مسولیت رو به عهده داره و میگه وزارت(!) به ما ابلاغ میکنه
و ما به ارتیست ها خط میدیم که الان حول محور رپ باید چی باشه !
حتی اسم برد و گفت فلانی و فلانی... ,و چند اسم دیگه مستقیم از طرف ما سازمان دهی میشن...

همه رپ فارسی رو از 80 به بعد و جنگل اسفالت یا شاید کار های همدوره اون و با .... و .... میشناسن در صورتی که اولین رپ های فارسی سال های 78 -79 خونده شده بودن
که از 80 به بعد محور اون از ضد س.ی.س.ت.م. به اجتمایی جهت دهی شد در صورتی که واقعا مشکلات اون زمان مشکلات اجتمایی نبود...
(اینو همون شخص بهم میگفت)

الان هم که رسیدیم به دوره ی صدای بیل و کلنگ و پاره آجر !(یا به قول جوان تر ها Trap Music)
هر ماشینی رد میشه یکی داره یسری غافیه ی مهد کودکی با لحن خلاف میگه و موزیک هم که.... کار گران مشغول کار اند...:D
شایع و امیر خلوت جز این اشخاص بودن؟