موسیقی رو چطوری شروع کردید و الان کجای کارید؟

شروع موضوع توسط nastynas ‏7/9/14 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک موسیقی رو چطوری شروع کردید و الان کجای کارید؟ تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. nastynas

nastynas عضو سایت

شغل :
    Machinist-Musician
    امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo
    درود به دوستان و اساتید پرشین موزیک.
    راستش صحبتم شخصیه ولی توی این فضای عمومی میخوام دربارش بگم.
    من عاشق موسیقی ام.براش تلاش میکنم.
    شغلم کاملاً بی ربطه با موسیقی.من کارم صنعتیه،فرزکارم(یه ماشین صنعتی)...کارگرم.
    نمیدونم راجع به دستمزد کارگر کارخونه و شرایط کار صنعتی چقدر میدونید ولی من میگم خیلی سخته...بردگیه.
    من از چهار تا پنج سال پیش موسیقی رو شروع کردم و خودم شروع کردم.کتابهای موسیقی رو خوندم...تئوری موسیقی استاد منصوری رو خوندم...خیلی آهنگارو دنبال میکنم.ساز دهنی یاد گرفتم و میگیرم و در حد متوسط نوازندگی میکنم.
    میخوام راجع به زندگی روزمره و شرایطش و علاقه ی شدیدم به هنر موسیقی بگم.
    رُک بگم خیلی چیزا بلدم ولی هیچی بلد نیستم...چون نمیدونم از کدوم قسمت موسیقی باید شروع کرد.(البته من با کتاب و تئوری و بعد عملی و نوازندگی و نرم افزار آهنگسازی و میکس و ویرایش صدا شروع کردم.)
    میخوام از اساتید و اهل این هنر و فن بپرسم(بیشتر اساتیدی که استدیو حرفه ای یا خانگی دارن):شما چطوری کارتونو شروع کردید؟اولین تجهیزاتی که خریدید برای کارتون چی بود؟پولش رو چطوری تامین میکنید؟(میدونید که خب برای حرفه ای شدن علاوه بر دانش نیاز به ابزار مناسب هم هست...از مانیتورینگ خوب و کارت صدا تا آکوستیک محیط کاری و سخت افزار و کنسول و ...)
    اینطوری بگم هرچقدر برآورد میکنم با پولی که از کارم درمیارم نمیتونم هم هزینه ی تجهیزاتو بدم هم کلاسهای آموزشی رو برای ارتقای فن موسیقیم برم هم هزینه های خودمو دربیارم...و هیچ سرمایه و پشتوانه ی مالی ای ندارم.
    شما چطوری شروع کردید؟الان کجای کارید؟اگه موسیقی به عنوان حرفه ی شما هست پولی که الان(حرفه ای و نیمه حرفه ای ازش درمیارید راضی کننده هست؟)
    راستشو بخواید منم مثل همه ی انسانها دنبال پیشرفتم نمیخوام عمرمو توی کارخونه و با دستگاههای لعنتیِ کارخونه سپری کنم و اونجا بمونم...فقط از راهش پول درمیارم که صرف موسیقیم کنم.
    خواهش میکنم درباره ی خودتون و کارتون و شرایطتون توی موسیقی حرف بزنید اگه مقدور هست براتون.خیلی دارم سعی میکنم افسردگی بهم غلبه نکنه.برام حیاتیه این مساله!
    ممنون.

• خوشم اومد خوشم اومد x 13
  2. Student2014

Student2014 عضو سایت

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    من چون خودم اماتور هستم در جایگاهی نیستم بتونم راهنمایی کنم.
    اما نتونستم اینو نگم:
    آفرین داری..
    با اون شغل سخت و شرایطی که گفتی داری ، هنوز رویاها و عشق و علاقه ات رو فراموش نکردی..
    تلاش و صبرت مطمئنا بی نتیجه نمیمونه
    اینم بدون خیلی از ادمای موفق این عرصه با کمترین امکانات ممکن ولی با انگیزه ی زیادی که داشتن تونستن موفق بشن
    برات ارزوی موفقیت میکنم و امیدوارم زودتر به اهدافت برسی

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. nastynas

nastynas عضو سایت

شغل :
    Machinist-Musician
    امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo
    ممنون دوست من.حرفات باعث امیدواریمه.توام موفق باشی توی مسیرت.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. F. METAL

F. METAL کاربر با تجربه عضو سایت VIP هنرمند

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    اولا از اینکه اینهمه پشتکار داری، تبریک میگم. البته ۸۰ درصد نوازنده‌ها (کلاً کسانیکه دستی‌ بر آتش موسیقی‌ دارند) شاید موقعیتی مثل شما داشته اند (و یا هنوز دارند). بنظرم بهترین راه براتون اینه که لوازم رو خورد خورد تهیه کنید. هیچ احتیاجی نیست که یک ضرب یه پول قلمبه بگذارید وسط و شروع کنید. از میزان دستمزدتون و غیره بی‌ خبرم. ولی‌ مثلاً هر دو سه ماه یکبار یک قطعه‌‌ از دستگاه‌های موردن نیازتون رو بخرید. مگر اینکه کسی‌ پیدا بشه و حاضر بشه سرمایه گذاری کنه.

5. nastynas

nastynas عضو سایت

شغل :
    Machinist-Musician
    امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo
    ممنون از راهنمائیتون.ببخشید میپرسم:میشه بگید شما نوازندگی،تهیه کنندگی،آهنگسازی ... کدوم یک ازین فعالیتهارو توی موسیقی انجام میدید و تجهیزات کاریتونو از کجا شروع کردید؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. F. METAL

F. METAL کاربر با تجربه عضو سایت VIP هنرمند

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    بنده نوازنده و آهنگساز (البته این دومی‌ رو برای خودم تا حالا انجام دادم) هستم. تجهیزات ضبط در حال حاضر ندارم. ولی‌ همینی هم که دارم خورد خورد جمع شده. اینکه دقیقاً از کجا شروع شده و به اینجا رسیده، یکمی طولانیه داستان راستش. چون اولین گیتار بنده رو برادر بزرگم ۳۹ سال پیش برام خرید (اسپانسر داشتم:cool-94:). ولی‌ خوب فراز و نشیب‌ همیشه هست حتی یه مدت در دهه ۷۰ (شمسی‌) بدون گیتار سر کردم. بعد از اون قسم خوردم هیچ وقت بدون گیتار نباشم. به همین خاطر پس از رفتنم از ایران، تصمیم گرفتم یه کلکسیون گیتار و باس و آمپ نقلی جمع کنم که به حمدالله انجام شد. زیاد تو کار ضبط کردن و دستگاه‌های ضبط نیستم. چون انقدر تکنولوژی پیشرفت کرده که دیگه سنّم (و وقتم) اجازه نمیده که یاد بگیرم. به همین خاطر اگه یه روزی روزگاری بخوام کاری بکنم، میرم پیش یکی‌ که وارده به اینکار (ضبط و میکس. تنظیم رو بهتره خودم انجام بدم).

واقعیتش بنده از خوش شانسان موسیقی‌ هستم که برادری داشتم که دستم رو بگیره تا از سنین کودکی هم نوازندگی رو شروع کنم، و هم آشنایی با دنیای Rock رو (از هفت سالگی).

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  7. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما دوست عزیزم.
    تبریک می گم به پشت کارتون و اعتراف می کنم به اندازه ی شما سختی نکشیدم.

اینکه من از کجا شروع کردم :
    اول اینکه من متولد سال 68 ام.
    10 سالم بود که خونوادم به اصرار خودم برام یه کامپیوتر خریدن.
    اون موقع ها خیلی ها کامپیوتر نداشتن!
    خیلی ها میومدن خونه ی ما و کامپیوتر رو که می دیدن می گفتن که این بچه کامپیوتر به چه دردش می خوره؟!
    و به من می گفتن تو با این کامپیوتر بازی می کنی؟
    منم می گفتم نه آهنگ می سازم!
    یه روز برگشتنی از مدرسه رفتم سی دی فروشی و یه نرم افزار آهنگسازی از فروشنده خواستم و اون آقا به من نرم افزار Dance Ejay رو معرفی کرد.
    من با این نرم افزار 22 تا آهنگ ساختم.
    یه خاطره هم دارم از این نرم افزار آهنگسازی :
    دوم راهنمایی بودم که این نرم افزار رو دادم به دوستم شایان.
    بغل دستیم مهدی و علی نرم افزار رو ازم خواستن ولی من بهشون سی دی رو ندادم.
    اون موقع ها آوردن سی دی تو مدرسه خلاف بود.
    این دو تا هم نامردی نکردن و رفتن به ناظممون آقای بینا گفتن آقا اجازه! ناصحی سی دی آورده مدرسه!
    آقای بینا گفت ناصحی این سی دیه چیه؟؟؟؟
    گفتم آقا برنامه ی آهنگسازی!
    خلاصه سی دی رو داد بهم.

بعد از کنکور رفتم یه گیتار یاماها سی 40 خریدم 92 هزار تومن.
    اومدم خونه از ترس خونواده که نگن این چیه رفتی خریدی ، سازو پشت تخت قایم کردم.
    خلاصه گیتار رو یاد گرفتم.
    سال 90 ترم 3 - 4 دانشگاه بودم که با نرم افزار FL Studio آشنا شدم و اولین آهنگم رو با گیتار رکورد کردم.
    به عنوان کاربر تو انجمن پرشین موزیک و کیوبیس ثبت نام کردم و تو یه مدت یک سال و نیمه سرپرست انجمن کیوبیس شدم.
    تو شرکت نگاره هم مدیر بخش آموزش و فروش شدم و کارگاهای آموزشی نگاره رو پارسال با همکاری شرکت راه انداختیم.
    دی وی دی آموزشی نیوئندو رو من ادیت کردم و آموزش سلفژ و تئوری موسیقی الهامیان رو تولید کردیم که عامل تولیدش خودم بودم و به اسم کسای دیگه تموم شد.

بدون تعارف تا الان خیلی حقم رو ضایع کردن.
    البته اینکه تو این کشور حق آدم رو می خورن کاملا طبیعیه و واسه من کاملا عادی شده!
    و با این روند مطمئنم نه من به جایی می رسم و نه دوستان دیگه.
    در آمدم از راه تدریس هستش.
    در حال حاضر جز یه لپ تاب قدیمی چیز دیگه ای ندارم. نه کارت صدا دارم ، نه میدی کنترلر ، نه مانتیور نه ...
    هر سوالی هم داشتین در زمینه ی موسیقی در خدمتم دوست عزیزم.
    موفق باشی برادر.

آخرین ویرایش: ‏7/9/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 6
  8. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    با خوندن شرگذشت شما یاد خودم افتادم.من تو یه کارخونه که هر 6 ماه پول یکماه رو میدادند با ماشین فرز cnc کار میکردم یکهفته شیفت صبح یک هفته شیفت عصر و یک هفته هم شیفت شب تا صبح میرفتم انقد عاشق موسیقی بودم که وقتی از کارخونه میومدم خونه با اینکه دستام پاره پوره بود و حتی با شستن اب و صابون روغن روی دستام و کفش پاک نمیشد اما شروع میکردم به پیانو نوازی و اهنگسازی !حالا بگذریم که چی شد و اینا ولی من شکست خوردم علی رغم تمام علایقم به موسیقی...تمام وسایلم رو مفت و مجانی دادم به دوستان اهنگسازم و میشه گفت چند ماهی پرونده ی موسیقیم بسته شده.... :( اینجا هم گاهگداری الکی سر میزنم چون نمیتونم از موسیقی دست بکشم..امیدوارم شما به حال و روز من دچار نشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 11
  9. nastynas

nastynas عضو سایت

شغل :
    Machinist-Musician
    امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo
    ممنون که این حرفارو درمیون گذاشتی دوست من.امیدوارم کردی.امیدوارم حقتو پس بگیری از موسیقی.
    استادمی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. nastynas

nastynas عضو سایت

شغل :
    Machinist-Musician
    امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo
    ممنون از حرفات دوست من.امیدوارم شما ام که شرایطو درک میکنی توی زندگیت موفق باشی.وقتی شکست میخوری که بگی تسلیمم.

11. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    nastynas عزیز
    امید داشتن چیز خیلی قشنگیه تا وقتی که امید داشته باشید از زندگی کردن لذت می بردید حتی در بدترین شرایط
    اگر شما واقعا موسیقی را دوست دارید و می خواهید در موسیقی موفق شوید باید به دل موسیقی حمله ور شوید اینترنت برای شما می تواند یکی از بهترین دوست هایتان (نه بهترین) باشد
    با توجه به شرحی که دادید می شود فهمید بعضی از موارد موسیقی را می شناسید پس نمی توان به شما مبتدی گفت
    ولی در ابتدا اول باید بفهمید موسیقی چی هست تا بعد بتوانید در ان فعالیت کنید البته بنده هم چندان فرد واردی نیستم و فقط 5 سال هست که در زمینه موسیقی فعلایتم را شروع کرده ام
    به نظر من در مرحله اول باید بفهمید واقعا از چه بخشی از موسیقی لذت می برید و برای این کار اینترنت بهترین راه حل هست بعد از این مرحله باید به دانش ان بخش بپردازید
    امیدوارم موفق باشید

12. nastynas

nastynas عضو سایت

شغل :
    Machinist-Musician
    امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo
    خیلی ممنونم از حرفات دوست من.اگه راستش رو بخوای من خیلی وقته موسیقی گوش میدم ولی خیلی دیر فهمیدم که موسیقی جزئی از منه و باید خلقش کنم.شاید عجیبه ولی من همه ی قسمتهای موسیقی از تاریخ و جامعه شناسی و تئوری موسیقی گرفته تا سازها و مهندسی صدا و نویسندگی موسیقی و...رو مطالعه میکنم و دوست دارم.و اینو از زمانی فهمیدم که استدیوهای بزرگ موسیقی جهان و ضبط های ارکسترال توو این استدیوها برای موسیقی های بزرگ و کسانی مثل استاد زیمر و بلترامی و ... رو دیدم و فهمیدم که هیچی نمیدونم و باید از همه چیز قضیه سر در بیارم(افسرده و نا امید شدم وقتی ابَر استدیوهای اونا و روند فوق حرفه ای کاراشونو دیدم!)و ازین جهت که نتونستم از سن پائین موسیقی رو یاد بگیرم و مدرسه ی موسیقی برم ناراحتم.و خیلی ناراحتتر ازینکه جایگاهی برای یادگیری میکس موسیقی و مهندسی صدا توی دانشگاهامون نداریم(و جاهای استاندارد خییلی کم هستن).شما هم توی مسیرتون موفق باشید.

13. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    سلام و درود.دیدم بد نیست من هم دایتان زندگی موسیقیاییم رو بگم تا شاید کمکی به دوستمون بشه.
    فکر میکنم ۵سالم بود،عموم یه ضبط داشت که میکروفون بش میخورد،یبار دکمه ای که رش یه دایره ی قرمز بود و فشار داد و شروع کرد هااای ی ی. آاها ها ها و ..... خلاصه عموم گفت بیا تو هم یه چیزی بگو،منم شروع کردم به داد و بیداد و خوندن شعر : ایا که داری ز فکر یاری توان و قدرت ز جسم و جان..... که اونوقتها جشن عاطفه ها خیلی مد بود این..... خلاصه وقتی صدام ضبط شد و صدای ضبط شده ی خودم و شنیدم واقعا برام هیجان انگیز بود و اونجا شد یجورایی آاغاز علاقه ی من به صدا و صوت و موسیقی....
    یادمه هر وقت میرفتیم مشهد پابوس امام رضا پاهامو میکوبیدم زمین که من ارگ اسباب بازی میخوام.تمام اسباب بازیام یا ارگ بود یا میکروفون پلاستیکی و این چیزا....
    اما..... هیچوقت هیچکسی متوجه نشد که من استعداد و علاقم تو موسیقی هست و نه هیچ چیز دیگه.
    فکر کنم حدودا کلاس پنجم ابتدایی بودم که اولین ارگ درست و حستبیم و با پس اندازای سه ماه تابستونام خریدم.یه یاماها a3 کارتریج خور بود.
    یعنی من موقع خرید انقدر هیجان داشتم که نمبتونید‌تصور کنید...
    خلاصه اون‌بود شروع نیمه حرله ای موسیقیایی من اما ،،.،،.
    چه شروعی؟!!!! تازه مکافات زندگیم و تمام خاطرات تلخم از همون وقتا شروع شد.
    تمام زندگیم،ناهارم،شامم،خوابم،خوراکم،مهمونیا،درسم،همه چی شده بود اون ارگ و لذتی که از فسار دادن تک تک کلاویه هاش میبردم.البته یادم رفت بگم که معلم گروه سرود مدرسه قرار شد یادم بده.همینطور رفته رفته نمراتک ضعیفتر شد و از همون موقع خانواده موضع گیریهاشون شروع شد.پدرم گفت موقع امتحانای خرداد میزاریش کنار.اما مگه دل عاشق و دیوونم طاقت میاورد؟خلاصه ارگ زدن هماا و معدل کم آوردن همانا....
    پدر شدیدا شاکی بنده هم ارگ رو به دو نیمه ی مساوی تقسیم نمود....
    خلاصه اشک بود که شب و روزم و پر کرده بود.این و جدی میگم،یعنی تا یک هفته هر روز وقتی جای خالی ارگ و میدیدم بغضم میگرفت..
    خلاصه گذشت و گذشت تا اینکه پدر خودش رفت و ارگ رو درست کرد چون خدا رو شکر بوردهاش چیزیش نشده بود و فقط کاورش خورد شده بود....
    گذشت و گذشت تا یه کامپیوتر ذغالی خریدیم.منم یادمه با برنامه ی رکوردر ویندوز شروع به ضبط میکردم و خودم زنده میخوندم رو هوا.... یعنی یه دونه هدست داشتم و میذاشتم رو بلندگوی ارگم و همزمان میزدم و میخوندم...
    من شب و روزم تو موسقی بود اما هیچکس متوجه نشد باید که آیندم از همینجا با آموزش میتونه شکل بگیره اما..
    سرتون و درد نیارم چون واقعا تک تک لحظه های زندگی موسیقیایم و یادمه و توصیفش به کتاب هزار صفحه ای میرسه.
    فقط میخواستم بگم بدترین حالت ممکن اینه که خانوادت بتونن کمکت کنن اما نکنن.
    الان تقریبا ۲۴ سالمه و جز ناراحتی و افسوس چیزی ندارم چرا که حس میکنم هنوز هیچی از موسیقی نمیدونم و فقط عمرم تلف شد.
    اما یه چیزی همیشه ته دلم هست که نمیزاره با وجود تمام موانع و سختیا کم نیارم و اونم هدفیه که تو ذهنم دارم و نور امیدی که ته دلمه و مطمنم که یه روزی حتی اگه پیر هم شدم به اون هدفم میرسم.
    الان فعلا سفت و سخت چسبیدم به جمع کردن درآمد و ساختن یه پشتوانه مالی و در کنارش کمتر به موسیقی میپردازم تا اول دانشم و بالا ببرم و پس انداز جمع کنم تا به هدفی که‌دارم برسم.
    تنها چیزی که به دوست عزیزم میتونم بگم اینه که گاهی باید بخاطر رسیدن به هدفت مدتی از هدفت دور بشی.من در حال حاضر فقط با یه کتاب توری و نوازندگی کار میکنم.
    امیدوارم‌ موفق باشی و هیچوقت از هدفت دست نکش،بخاطرش بجنگ تا بهش برسی

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  14. mory952

mory952 عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    دوست عزیز nastynas شاید 80 درصد کسایی که در این فرومها فعال هستند شرایطی کمو بیش شبیه شما رو تجربه کردن خصوصا با توجه به اینکه مدت زمان زیادی نیست که از میشه از راه موسیقی و صدابرداری و ... درآمد زندگی رو تامین کرد. اما از این حرفا گذشته پیشنهاد من برای شما اینه که در اولین گام حتما یک کیبورد (ارگ) متوسط ترجیحا مارک یاماها تهیه کن و شروع کن به یاد گیری پیانو! اما دلایلم: اولاً اطلاعات تئوری شما راجع به موسیقی تا عملا در ذهن و تصورت جا نگیره زیاد برای لذت بردن کمکت نمیکنه ، داشتن کیبورد و نواختن و حتی بازی کردن! و چرخیدن توی منوهاش خیییلییی بیشتر از اون چیزی که فکرشو بکنی باعث پیشرفتت میشه و دیدن و کارکردن با اصطلاحاتی مثل Tuning,Transpose, Octav , ... خیلی بیشتر از خوندن تئوری اون بهت کمک میکنه از طرفی ساخت آهنگ و حتی وارد و خارج شدن به منهای ساخت multitrack یک آهنگ دید و فضای ذهنی شما رو برای کار با نرم افزارهای ضبط موسیقی و همچنین ایده های تنظیم و ... آماده میکنه . خلاصه که شاید کیبورد یک ساز تخصصی در عرف نباشه ولی راسته کار آدمی مثل شماست و مثل یه معلم حرفه ای خیلی چیزا رو میتونی یاد بگیری و شروع کنی تا بعدا بهتر بتونی راهتو به نوازندگی یا آهنگسازی یا مهندسی صدا یا تنظیم و ... پیدا کنی. در ضمن گفتم یاماها بگیری چون اولا یوزرفرندلی تره!! (چه کلمه ای شد!) یعنی کار باهاش و منوهاش راحت تره هم به نسبت قیمتش همه چیزا رو بصورت کمپک داره . شما با چرخیدن در منوهای ریتمش میتونی تقریبا همه ژانرهای موسیقی رو بشنوی و با گوش کردن به اینتروهای آماده کارخانه ای نوع موسیقی که با هر کدوم میشه تولید کرد رو بفهمی . امیدوارم مفید بوده باشه . موفق باشی .

15. nastynas

nastynas عضو سایت

شغل :
    Machinist-Musician
    امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo
    ممنون که این صحبتای عالیتو به اشتراک گذاشتی.
    "الان فعلا سفت و سخت چسبیدم به جمع کردن درآمد و ساختن یه پشتوانه مالی و در کنارش کمتر به موسیقی میپردازم تا اول دانشم و بالا ببرم و پس انداز جمع کنم تا به هدفی که‌دارم برسم."...کارت عالیه.موفق باشی.

16. nastynas

nastynas عضو سایت

شغل :
    Machinist-Musician
    امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo
    کاملاً مفید بود دوست من.ممنون از راهنمائیت.

17. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام nastynas عزیز.وقتی شما می دونین تئوری لازمه و یاد گرفتن لازمه و نرم افزار می شناسین وغیره دیگه بعیده این جوری حرف بزنین و درخواست راهنمایی کنین.عمر و زندگی آدم یه جوریه که بعضی نا همواری ها و نا ملایمات و مشکلات جزئی ممکنه یهو آدمو از مسیر زندگیش پرت کنه و مقصد و سرنوشتش عوض بشه.یه مثال ساده عرض کنم که تو آزمون گواهی نامه رانندگی اگه چهار غلط داشته باشی قبولی ولی پنج تا باشه باید بازم منتظر باشی تا آزمون بعدی.یا ممکنه فقط یک شکلات باعث بشه دندون یه نفر سر کنکور درد بگیره و تعادل فکریش به هم بریزه و به جای این که بتونه پزشکی قبول بشه پرستاری قبول بشه.تو آینده اون پرستاری که تو بیمارستان داره از دکتر دستور می گیره همونی بوده که به خاطر یک شکلات نتونست دکتر بشه.وحالا پول یک ماه دکتر حد اقل ده برابر پول اونه.دیگه بستگی به این هم داره که آیا طرف بتونه و اراده داشته باشه بازم بشینه سال بعد پزشکی قبول بشه بیا باید بره سربازی و از درس فاصله بگیره و بقیه ماجرا.دیگه قرار نیست آدم انتظار داشته باشه تو زندگیش چیزی رو از دست نده،ولی باید با استفاده از عقل سالم و تفکر درست از شکست ها و باختن ها جلوگیری کنه.
    قضیه موسیقی هم چیز مهمیه در نگاه اول نباید اینجوری بهش نگاه کنی که وای نگاه کن فلان بنر تبلیغ کنسرت منم سعی کنم تا سال بعد یه کار اینجوری بکنم.بی تعارف عرض کنم که درسته الان حتی قاری های قرآن هم میخوان از راه عبادتشون پول در بیارن ولی شما باید سعی کنین به اون توانایی هایی برسین که خودتون میخواین.مثلا اگه میخواین گیتاریست حرفه ای بشین برآورد کنین چقد پول لازمه واسه یه گیتار و چقد زمان و پول لازمه واسه کلاس رفتن و...)وقتی به اون توانایی رسیدین صاحب فکر و تدبیری عالی میشین که چطوری باهاش زندگی کنین.
    همه اینا بر می گرده به اینکه شما فقط در صورتی میتونین گیتار یاد بگیرین که عاشق اون هنر باشین.ولی وقتی بگین که باهاش پول در نمیاد ولش کن نرم کلاس=اونوقت نتیجه می گیریم که در واقع عاشق اون هنر نیستی و هدفت پول در آوردنه.هر چند دوست عزیز میشه از موسیقی به عنوان منبع درآمد عالی هم استفاده کرد.ولی اونا که گفتم واقعیتن.
    امیدوارم این گفته هام مفید باشه براتون.

18. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    با گفته های آریا جان کاملا موافقم و همیشه به بک چیز اعتقاد داشتم که انسان گاهی در زندگی مجبوره مدتی بخاطر رسیدن به هدف اصلیش یه مدت اون و کنار بزاره.

19. nahavandi

nahavandi عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی و آهنگ ساز
    امتیازات:
    +365 / 0 / -0
    دوست خوبم
    کوتاه میگم از موسیقی پولی نمیشه در آورد مخصوصا در شرایط شما و باند بازیهای دنیای موسیقی
    مگر اینکه یک مبارز واقعی و بازیگر خوب باشی و کلا آدم برون گرا و معاشرتی باشی.
    از روی تعداد دوستایی که در یک زمینه داری میتونی بفهمی چقدر میتونی در اون کار موفق باشی باشی.(در زمینه مالی)
    اما در مورد علاقه هیچ موقع موسیقی رو رها نکن چون اولا موسیقی تنهاست دوما شما تنها میمونی...
    موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  20. 1HOSEIN1

1HOSEIN1 عضو سایت

شغل :
    سرباز ارتش
    امتیازات:
    +154 / 2 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام.من هنوز18 سالمه و اول راهم.عاشق موسیقی.موسیقی رو با مداحی شروع کردم.تا دوسال پیش مداح بودم.روزی نبود که 7 8 ساعت نخونم.(من پدرم کاشی کاره از 12 سالگی کارگری میکنم)سر کار انقد میخوندم که بعد از ظهر چشمام سیاهی میرفتن ولی عشقه دیگه.تو مداحی داشتم پیشرفت میکردم که یکی از مداحای هیئتمون از حسودیمو کرد چوب لای چرخم کرد تا از هیئت اومدم بیرون 10 12 جلسه رفتم کلاس گیتار استادمم میگه:من شرط میبندم چک میذارم سفته میذارم که تو نوازنده ی موفقی میشی.منم مثل شما کارگرم ولی بابام بهم دست مزد نمیداد.دیگه باهاش نمیرم کار:blackeye-11:یه ماه دیگه میرم خدمت:(این دوسال سالای طلایی عمرمه ایناهم حروم میشن.ولی خییییییییلللللللللللییییییییییییی واسه زندگیم انگیزه دارم.اینم بگم تقریبا همه ی افراد موفق جامعه از قشر متوسط رو به پایینن.موفق باشید

بارگذاری...