موسیقی درمانی

18/9/09
4
0
0
تهران
"موسيقی درمانی"
موسيقی درمانی عبارت است از کاربرد منظم موسيقی در کمک به معالجه جنبه­های فيزيولوژيکی يک بيمار يا معلول.

وب سايت موسيقی درمانی آمريکا معتقد است که موسيقی قرنها در بهبود نفرات مختلفی خدمت می­کرده است ، اما به اين قضيه پی نبرده شده بود تا اواخر سال 1950 که موسيقی درمانی در کشور آمريکا به طور رسمی توسعه داده شد و تشخيص داده شد.اين رسميت تا حدودی بعلت واکنش­های احساسی و فيزيکی مثبتی بود که سربازان مجروح در بيمارستان­های کارآزموده بعد از اجراهای داوطلبانه پاره­ای از موسيقيدانها از خود نشان دادند. استفاده از موسيقی به عنوان ابزار درمانی کمک ويژه­ای به بزرگسالان می نمايد. بر اساس مطالعات انجام شده ، پيشنهاد شده و يا نشان داده شده که موسيقی می ­تواند منافع زير را داشته باشد.

بعد فيزيکی:

[font=&quot]-[/font]کاهش کشش ماهيچه ­ها و عضلات
[font=&quot]-[/font]کاهش تاثيرات صداها و احساسات ناخوشايند
[font=&quot]-[/font]کاهش دردهای مزمن
[font=&quot]-[/font]کمک به مشارکت­های فيزيکی در فعاليت­های ويژهوابسته به روانشناسی:


[font=&quot]-[/font]کمک می ­کند در بياد آوردن وقايعی که در گذشته اتفاق افتاده است.
[font=&quot]-[/font]کمک می ­کند به بيان يک گستره عظيمی از احساسات و عواطف خودآگاه و ناخودآگاه.
[font=&quot]-[/font]کمک می ­کند در بيان حقايق.
[font=&quot]-[/font]کمک می ­کند در هويت و پذيرفتن خود.
[font=&quot]-[/font]منجر به کاهش احساس ناتوانی و درماندگی می ­شود.
[font=&quot]-[/font]ايجاد تغيير حالت در يک فرد به وسيله خلاص کردن او از اضطراب­ها و افسردگي­ها و پشيماني­هايی که دارد.


گوش کردن به موسيقی به مدت 20 دقيقه در يک روز می ­تواند منجر به بهزيستی عاطفی و فيزيکی ­تان شود و لازم بذکر است که موسيقی را انتخاب بنماييد که از آن لذت می ­بريد.توصيه می ­شود که در هنگام گوش کردن به موسيقی از گوشی استفاده نماييد تا به اين صورت بتوانيد از تلفن و تلويزيون و کليه عوامل حواس­پرتی خلاص شويد
.
اگر می ­خواهيد به يک جوان که در باب تشخيص مراجع و الويت­های موسيقی ­اش ناتوان است کمک بنماييد بهتر است که بر روی موسيقی عمومی که تقريباً همه گوش می ­کنند تکيه کنيد.


توجه داشته باشيد که موسيقی ­ها می ­توانند دارای ارزش­های فرهنگی باشند و يا اينکه به سنت­های فرهنگی وابسته باشندکه اين عوامل در انتخاب آنها بسيار مهم است.
 

Farhad Mahdavi

هنرمند
همین چند روز پیش داشتم تو نت میچرخیدم یه خبری خوندم که دانشمندان ایتالیایی یک متدی رو کشف کردن که با استفاده از موسیقی سرطان رو درمان کنند و روی 64 درصد از افرادی که امتحان کردند در از بین بردن سلولهای سرطانی موثر بوده .
اصلا چرا راه دور بریم . خودمون اگه به مدت 1 ماه موسیقی رو ازمون بگیرن که نه بتونیم گوش کنیم و نه بتونیم بسازیم چی میشیم ؟ من یکی که دیوونه میشم صد در صد ! :smile (63):
به همین خاطر کشورهای مختلف سعی میکنن که با انواع و اقسام روشها موسیقی رو در کشورشون غنی کنند . ما هم عوضش چیزای دیگه غنی میکنیم !
با این همه وجود خصلتهای خوب در موسیقی حیف که موسیقی در ایران .................. !!!!!! :smile (42):