موسیقی الکترونیک - ساخت ایران

شروع موضوع توسط WhiteStudio ‏19/9/12 در انجمن الکترونیک ( Electronic )

تاپیک موسیقی الکترونیک - ساخت ایران تالار الکترونیک ( Electronic ) در persian-music.org.

1. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    با سلام
    قصد دارم در این پست به مرور ، آهنگسازانی که در ایران زندگی می کنند و هم به لحاظ اسم و رسم و هم
    به لحاظ سبک تا کنون کمتر مورد توجه ( به خصوص کاربران این سایت ) قرار گرفته اند را معرفی کنم .

صد البته به دلیل اینکه اطلاعات زیادی از آنها در دسترس نیست سعی می کنم به موسیقی شان بیشتر
    توجه و تمرکز کنم و احیانا مورد بررسی و تحلیل من و شما واقع بشه . و البته بهانه ای خواهد بود که خود این دوستان عزیز هم به پرشین موزیک آمده و بیش از پیش بازار گپ و گفتگو داغ بشه

اسامی و لینک هایی که در ادامه هست را به مرور زمان در جستجو هایی که داشتم پیدا کردم و ازتون میخوام اگر کسان دیگری رو می شناسید حتما در ادامه اضافه کنید تا بقیه هم اونها رو بشناسند ،

البته لازم به گفتن نیست که اشخاص معروف و کسانی که موسیقی تجاری کار می کنند در این پست جایی
    برای معرفی ندارند . ( قانونی نا نوشته که فکر می کنم این پست رو از مسیر اصلیش دور نمیکنه )

توجه کنیم ، هر اتودی که فقط با چندین دقیقه آزمون و خطا اکسپورت شده باشه الزاما
    ::موسیقی:: نیست .

و نکته آخر این هست که حتما موسیقی الکترونیک و یا الکتروآکوستیک که توسط آهنگسازان ایرانی
    ساخته شدند در این پست معرفی خواهد شد .

تا به زودی

پ.ن :‌ با مرور کامل قوانین سایت اقدام به ایجاد این پست کردم . از مدیریت سایت تقاضا می کنم قبل از
    هر تصمیمی ایرادات وارده احتمالی به این پست رو با بنده در میان بذارن .

- - - - - - - - - -

۱- علی تمجیدی Ali Tamjidi
    ساکن تهران

بر طبق اطلاعات موجود در وبسایت شخصی ایشون , نزدیک به ۹ ساله که فعالیت دارن و در موسسه SAE در دبی در رشته Audio Production
    تحصیل کردن .

برای آشنایی بیشتر با موسیقی ایشان من ۲ تا از آهنگ هاشون رو پیشنهاد می کنم گرچه بقیه کارهاشون هم در همین وبسایت قابل شنیدن
    هست .

۱- Ali Tamjidi - Raspace by Ali Tamjidi on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free
    ۲- Ali Tamjidi - Stereograph by Ali Tamjidi on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free

• خوشم اومد خوشم اومد x 9
  2. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,226 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge

دوست عزیز (که هنوز اسمتون رو نمیدونم!) کار بسیار خطیری کردید که این تاپیک رو باز کردید.
    البته نه بخاطر معرفی موزیسین های الکترونیک "ایرانی"، چراکه مرز بندی برای خلاقیت هنری، از وسعت ارزش و اعتبار اون کم میکنه. (بالاخره خلاقیت هنری یه فرقی با فوتبال باید داشته باشه!) بهتره این تاپیک رو اینطور ببینیم که: محلی هست برای معرفی موزیسین های الکترونیک که بعلت ناشناس موندنشون آثارشون شنیده نمیشه. برای همین با خوندن اسم تاپیک، یه کمی تو ذوقم خورد! یه لحظه پروسه خط تولید صنعتی ملی رو برام تداعی کرد!

همونطور که همه میدونیم، این سبک موسیقی، بخاطر بیش از حد انتزاعی بودنش، شنونده های کمتری رو به خودش جذب کرده. این مشکلِ اینجا یا الآن نیست. کلاً تاریخ این نوع موسیقی سراسر همینه. حتی در کشورهایی که میشه گفت محل تولد موسیقی الکترونیک بوده، روند همینطور بوده. مگر عده ی کمی که کارهاشون المانهایی از ساختارهای آشنای پاپ برخوردار بوده، و یا عمداً روی هنرمندش تبلیغ شده.

خوشبختانه امروزه اینترنت تونسته این امکان رو فراهم کنه که هنرمندها بتونند آثارشون رو با علاقمندانِ این سبک
    - ولو قلیل - در سرتاسر دنیا ارائه کنند و به نوعی افکار و ایده هاشون رو با هم شِر کنند.

ضمناً این رو هم باید بدونیم که، ازرش و خلاقیت هنری اثر رو، فروش و یا عدم فروش، شهرت هنرمند و یا انتشار آلبوم و سی دی تعیین نمیکنه. بلکه این خود اثر هست که میتونه نشون بده که صاحب چه ارزش هنریه. مثلاً موزیسین های الکترونیک بسیار خلاق ایرانی رو میشناسم که نشر هِرمِس از آثارشون آلبوم داده. ولی بعید میدونم که کسی آثارشون رو شنیده باشه. حتی اعضای همین سایت. از اون طرف مثلاً میشل ژار رو میتونم مثال بزنم که بخاطر مردمی بودن کارهاش، شهره ی عام و خاصه. ولی آثاری داره که بعد از گذشت سالها، هنوز هم قابل بحثه. از جمله قطعه ی:
    En attendant Cousteau

ممنونم از اینکه علی تمجیدی رو معرفی کردی. همه ی کارهاشو توی ساند کلاود شنیدم. خوب بودند و ارزش شنیدن رو داشتند. مخصوصاً از قطعه ی Racspace بخاطر خلاقیت ریتمیش خیلی خوشم اومد.

بخاطر ایجاد این تاپیک مجداً تشکر میکنم.
    موفق باشید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏19/9/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 8
  3. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    فرهود عزیز ، دوست گرامی
    دقیقا منظور من رو درست متوجه شدین و به همین خاطر ازتون ممنونم .
    و توضیحاتی که دادین فکر می کنم خیلی جامع تر از توضیحاتی بود که من دادم .
    به هر حال فکر می کنم با توضیحات نیم بند من و توضیحات کامل تر شما دوستان متوجه هدف این تاپیک شدند .

در ادامه باز هم به معرفی ادامه میدم تا دوستان منظور من رو از کمپوزر الکترونیک و همینطور کپوزر های نا شناخته بیشتر متوجه بشن .
    خواهش می کنم هر نکته که هست بگین چه دو مورد تاپیک چه در مورد آثاری که می شنوین .

مرسی

- - - - - - - - - -

2- سیاوش امینی Siavash Amini
    ساکن تهران

نام هنری :‌The Waterfront

اطلاعات زیادی از ایشون به جز موزیک های واقعا خوش صدایی که می سازن ندارم
    پس صحبت زیاد نمی کنم تا ایشون رو با آثارش بشناسیم .

۱- http://soundcloud.com/the-waterfront/dawn
    ۲- http://soundcloud.com/the-waterfront/storm-leaves-us-quietly-pt-8
    ۳- http://soundcloud.com/the-waterfront/abend

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  4. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    ۳- امیر لشکری Amir Lashkari
    ساکن تهران

نام هنری :‌Chegali

کار های ایشون واقعا ارزش شنیدن یک یا چند باره رو دارن

Free Fall by chegali on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free

- - - - - - - - - -

۴- حسام اوحدی Hesam Ohadi
    ساکن تهران

نام هنری : Idlefon

کارهای ایشون با فضا سازی بسیار خاصی انجام میشه . پیشنهاد می کنم حتما بشنوید

۱- http://soundcloud.com/idlefon/fairlight
    ۲- http://soundcloud.com/idlefon/kuchinawa

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  5. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,226 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge

آقای White Studio ی عزیز. عالی بود!

انتخابهای شما نشانگر آگاهی شما نسبت به این ژانر هست.

کارهای سیاوش امینی بسیار زیبا بودند و بیشتر به Ambient نزدیک شده بودند. قطعه ی Abend رو بیشتر پسندیدم. استفاده ی جدیدی از سمپلهای ریتمیک برای فضاسازی کرده بود.

امیر لشگری قطعات متنوعی داشت. بطوری که در بعضی از اونها حضور فضای راک، قوی تر از فضای الکترونیک میشه.

قطعات حسام اوحدی فوق العاده بودند. کاملاً خلاقه. حضور اندیشه در پشت اصوات کاملاً مشهوده.

از شنیدن این قطعات ضمن اینکه بسیار خوشحال شدم، به دید و آگاهی جوانانمون هم کلی امیدوار شدم. در موقعیتی که عبارت "موسیقی الکترونیک"، - حتی برای موزیسینهامون - فقط معنی تکنو، ترنس و هاوس رو میده، پیدا کردن اشخاصی که از عبارت "موسیقی الکترونیک" مفهوم حقیقی تری میتونند ارائه کنند، حقیقتاً امیدوار کننده است.

این قطعات برای مخاطبین موزیسین خلق نشده اند. شنیدن این نوع موسیقی رو، من به کسانی که موزیسین نیستند هم توصیه میکنم. چراکه ضمن اینکه افق دید و شناختشون از جهان موسیقی وسیع تر و کامل تر میشه، به یک شنونده ی حرفه ای هم میتونند تبدیل بشن. لزومی نداره همه موزیسین حرفه ایی بشن. بعضی اوقات مخاطب قوی بودن، از خطابه گر قوی بودن سخت تره.

6. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    نیما جان سلام
    خوشحالم که داریم بحث می کنیم و ناراحتم که موضوع تاپیک عملا با این بحث ها از هدفش دور میشه

اولا خوش به حال آقای کوشان و خانوم ریحانا ...
    ثانیا من هم با آقای فرهود کاملا موافقم چرا که کوچکترین خلاقیت ::هنری::‌ در اثر آقای کوشان دیده نمیشه چرا که این سبک موزیک سال هاست که
    داره توی دنیا ساخته و تولید و استفاده میشه .... دیگه اینو نمیشه رد کرد مگر اینکه غیر از آقای کوشان شما هیچ موزیک دیگه ای گوش نداده باشی .

البته این به اون معنا نیست که ارزش های دیگه ایشون به عنوان مثال قدرت میکس یا هر چیز دیگه ای که شما تعریف می کنید زیر سوال بره .

ببینید دوست عزیز ما اینجا داریم راجع به یه مقوله ای به نام ::کانسپت-Concept:: صحبت می کنیم و هدف من اینه که کارهایی که Concept دارن و خاص
    هستن رو معرفی کنیم . شما اگه یه سری به لینک هایی که من پست کردم بزنی کاملا متوجه منظورم میشی و اساسا این همه بحث هم دیگه لازم نیست

و مورد بعدی اینکه شما داری با افتخار از شهرت بین المللی ایشون صحبت می کنی پس همین جا نتیجه می گیریم که ایشون شناخته شدس و جایی برای
    معرفی لا اقل توی این پست ندارن . زحمت یه پست جدید ساختن بسیار کمتر از طرفداری متعصبانه است .

و البته خیلی جالبه که من سال هاست موزیسین های ::مشهور بین المللی:: رو دنبال می کنم ولی اسمی از ایشون در کنار بقیه مشاهیر نشنیدم .

امید وارم با موزیک هایی که در این پست شر می کنم حال کنید و با شنیدن موزیک های جدید تنوع بیشتر و افق گشترده تری توی این هنر بزرگ تصاحب کنید

ممنونم از شما

- - - - - - - - - -

فرهود جان خوشحالم که مورد پسندت واقع شد .
    من در حقیقت به همین قصد یعنی توضیح اینکه موسیقی الکترونیک صرفا ترکیب یک ریتم ۴ ۴ با چند قاشق غذا خوری بیس لاین و چند پیاله سینتی سایزر نیست
    این پست رو ایجاد کردم .

و به این قصد که اساسا خلاقیت به قول شما حضور اندیشه در پشت یک کار ه ... و نه صرفا کپی برداری از آثار مصرف شده و منقضی گشته .
    در ادامه باز هم معرفی می کنم .

امید وارم مورد پسند شما و بقیه واقع بشه .

7. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    5- کامران آرش نیا Kamran Arashnia

ساکن تهران

از ایشان کار های زیادی شنیدم و کار های ایشون رو از ۶ سال پیش دنبال می کنم . گستره کارهاشون هم از موسیقی فیلم و ویدیو گیم
    تا تولید موسیقی راک و آلترناتیو و مهمتر از همه اکترونیک .

به گفته خودشون با reason و Ableton کار می کنن و شنیدم که قراره آلبوم جدیدشون که گویا خیلی جذاب و متفاوت هست به زودی قابل
    شنیدن باشه .

من شخصا طرفدار پر و پا قرصشم .

امیدوارم لذت ببرید

۱- Delightful Dawn by Kamran Arashnia on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free

۲- Misty Onset by Kamran Arashnia on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free

۳- As i wake up by Kamran Arashnia on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  8. امین نورالهی

امین نورالهی مدیر تالار دانلود تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    تاپیک پاکسازی شد
    دوستان عزیز جای این بحث ها توی این تاپیک نیست، لطفا تاپیک رو از هدف اصلیش دور نکنید و اجازه بدید که WhiteStudio عزیز به کارش ادامه بده

پس لطفا رعایت کنید.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/9/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  9. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,226 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    درود بر همه ی دوستان.
    ظاهراً سو تفاهمی پیش اومده و بعضی از دوستان دلخور شدند. (البته من ظاهراً دیر رسیدم چون خیلی از پستها خذف شدن)
    احتمالاً نقصی در بیان من وجود داشته، چون من هیچ موقع به هیچ وجه قصد توهین و تحقیر کسی رو ندارم. و اصولاً معتقدم به این که اگر توان این رو داشته باشم که یک موضوعی رو درست و مستدل توضیح بدم، دیگه نیازی به توهین نمیتونم داشته باشم.

منظور من از این که گفتم: "خلاقیتی در اون اثر نبود"، به هیچ وجه توهین و تحقیر یک اثر یا آفریننده اش نبود! منظور من این بود که "هیچ حرکت نو آورانه ای (که این تاپیک به دنبالش هست) در آن اثر موجود نبود". و واقعاً هم نبود. این یک اهانت نیست. الزاماً همه ی آثار موسیقی که نباید نقاط خلاقه ای توشون باشه. مگه این همه آلبوم که در تاپ تن های دنیا رکورد فروش رو میشکنند، همه شون خلاقیت خاصی توشون هست؟! این اصلاً بد نیست. بالای 90 درصد شنوندگان موسیقی در دنیا دنبال شنیدن اصوات و ساختار "آشنا" هستند، نه جدید و متفاوت. و این هم قابل احترامه. موفقیت تجاری میتونه یکی از دهها هدفی باشه که یک تولید کننده ی موسیقی بتونه انتخابش کرده باشه. این که عیب نیست!

واژه ی خلاقیت یک "ژست" و یا یک "نمره ی بیست" نیست. این واژه در هنر تعریف آکادمیک داره. و یعنی این که: مثلاً یک اثر، از ویژگی های فنی یا ساختاری یا ایده پردازی ویا تئوریک "جدیدتر و متفاوت تر" ی برخوردار باشه. حالا نتیجه ی کار میخواد اجغ وجغ در بیاد، زشت و بد ترکیب بشه یا نشه! بحث اصلاً روی ری اکشن مخاطب نیست. در این نوع نگرش، مخاطب در پلان اول معیارهای تولید هم درواقع نیست. بحث روی حرکت جدیدی هست، محصول ایده و فکر. و این همون چیزیه که این تاپیک قراره دنبال کنه.

شاید یکی دیگه از عوامل سو تفاهم این باشه که شناخت کاملی از ژانری بنام "موسیقی الکترونیک" نداریم. خب طبیعیه این سو تفاهمها پیش میاد.

حدود 30 - 35 سال پیش که اوایل ورود موسیقی الکترونیک به کشور ما بود، این نوع موسیقی رو مردم به اسم "اکسیژن" میشناختند!! ( حالا بماند اون هم دلیلش مفصله). یه کمی که گذشت و موزیک کیبوردها به بازار اومدند و مردم با اونها آشنا شدند، هرموسیقی ای که توی سازبندیش صدای غیر اکوستیک شنیده میشد، مردم بهش میگفتند "موسیقی الکترونیک"!! ولو اگه موسیقی عروسی بود! توی 10 - 12 سال اخیر هم که سبک های تکنو و ترنس و کلاً EDM با پیشرفت نرم افزارها رشد کمّی و همه گیری سریعی پیدا کردند، همه به اونها گفتند "موسیقی الکترونیک.

اگه یه سَری به ویکی پدیا بزنید، در ارتباط با موسیقی الکترونیک بعنوان یک سبک، بمراتب بهتر از هر توضیحی که من بتونم بدم میتونید اطلاعات گیر بیارید. حتی تاریخچه این ژانر هم کاملاً توضیح داده شده. ولی این رو بدونیم که، هر موسیقی ای که اصوات الکترونیکی ازش شنیده بشه، الزاماً "موسیقی الکترونیک" نیست. موسیقی مورد استفاده ی دیسکو، برای خودش اسامی خاص خودشو داره و صِرف این که اصوات الکترونیکی و دیجیتالی از توش به گوش میرسه، نمیتونیم بهش بگیم "موسیقی الکترونیک". کما اینکه وقتی قطعه ی I Feel Love از Donna Summer که اواسط دهه هفتاد میلادی برای اولین بار بعنوان "موسیقی دیسکویی با اصوات الکترونیک" به بازار اومد، کسی نگفت این قطعه موسیقی الکترونیکه.

موسیقی الکترونیک از همون اولین دقایقِ ایده پردازی توسط آفریننده اش، به طور دیگه ای فکر میشه. آهنگسازش نه به رقص و پایکوبی فکر میکنه و نه به فروش ملیونی. آهنگساز به ترکیب اصواتی فکر میکنه که ترکیبشون فضای غیر واقعی تر، انتزاعی تر و درونی تری القا کنه. ممکنه از نمونه اصوات و افکت های واقعی هم استفاده کنه ولی طبعاً پس از ترکیب، فضای فراواقعی ای بدست میاره. بعضاً نت ها جای خوشون رو میدن به اصوات عاری از نت. ایده ها از ساختار بندی کلاسیک ملودی و هارمونی ممکنه دور بشن.

آهنگساز میتونه به طبع ایده ی شخی خودش از اصوات استفاده کنه و دیگه اجباراً تابع شرایط خاص اینسترومنت ها نیست. حتی اجازه ی این رو داره که پا رو از قوانین تئوری موسیقی نیز فراتر بذاره و اونها رو بشکنه. برای همینه که قوی ترین آثار الکترونیک تاریخ این نوع موسیقی رو اگه دقت کنیم، میبینیم که آثاری هستند که به هیچوجه با هیچ نوع ارکستر دیگر سبکها قابل اجرا نیستند. ازجمله: Spiral از ونجلیس، Waiting for Cousteau از میشل ژار، Backwards Glance از مارک هریس و . . .

یکی از تفاوتهای بزرگ این سبک با انواع پاپ و راک و دیسکو اینه که آهنگساز تابع محوریت فردی بنام خواننده نیست. اصولاً خواننده ای هم در بین نیست. اگرهم باشه، برای آهنگسازش حکم یکی از اصوات کمپوزیسیونش رو داره. در این حالت، ووکالیسته که تابع کامل آفریننده ی اثره. برای همینه که آهنگساز این سبک، مولف محسوب میشه.

در این سبک، وسعت عمل و محدوده ی مانوور، بسیار بالاست و این شرایط مناسبیه برای هنرمندانی که دنبال خلاقیت و نوآوری هستند. به عبارت دیگه بهتر از سایر سبکها جوابگوی هنرمندان خلاق تر است.

پر حرفی منو ببخشید. من فقط خواستم با توضیح کامل تر، سو تفاهم رو از بین برده باشم. بخاطر دلخوری ناخواسته ای هم که برای بعضی دوستان پیش اومده متاسفم.
    با تشکر

- - - - - - - - - -

خسته نباشی White Studio ی عزیز

نمیدونم چطور این هنرمندها رو پیدا میکنی! کارهاشون واقعاً شنیدن داره. از اینکه اینقدر این سبک پُر کار شده بسیار خوشحال و هیجان زده ام!

کارهای آرش نیا بسیار زیبا بودند. یکی از مشکلات ساند کلاود اینه که فایلها رو با ریت 128 پخش میکنه. با این حال زیبا بودند.

بد نیست از کارهای خودت هم لینک بدی.

من دو نفر رو میتونم معرفی کنم که به رغم اینکه آلبوم دادند، ولی کماکان ناشناسند. البته بخاطر مسئله ی رایت، نمیتونم لینک بدم. فقط معرفی میکنم:

شاهین صبا
    شاهین صبا فارغ التحصیل رشته کامپیوتر-الکترونیک است و مهارت خود ش رو در صداسازی الکترونیکی کشف کرده که در یک آلبوم بنام: "دو قطبی" این مهارت خودشو نشون داده. این آلبوم رو نشر هرمس منتشر کرده.

مارتین شمعون پور
    مارتین فارغ التحصیل رشته گرافیک است و عمده فعالیت های موسیقیش رو در حوزه آدیوآرت،‌ موسیقی تآتر و پروژه های تجربی دنبال می کنه. موسیقی رو به صورت تجربی با سازهای بادی چوبی و کوبه ای شروع کرد. به صداسازی از ادوات نامتعارفی مثل ابزارصنعتی و وسایل آشپزخونه علاقه زیادی داره که در اجراهای زنده اش نیز استفاده میکنه. مارتین تجربه ی اجرای موسیقی سیرک در آلمان و همچنین همکاری با گروه مشهور "تایگرلیلیز" رو بعنوان تصویرساز در کارنامه داره. چند سال پیش نشر هرمس یک آلبوم از ایشون منتشر کرد بنام: "تهرانسرانیه". ترَک های بسیار بدیعی در اون آلبومش هست که کلاً با استفاده از سر و صدای خیابون ساخته شده.

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  10. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    6- پویا پایور Pooya Payvar

نام هنری :‌Stonail

ایشون از نظر من یکی از بهترین هاست
    در لینکی که با شما به اشتراک میذارم میتونید کارهایی رو از ایشون گوش کنید که صرفا با استفاده از یک سینتسایزر و فقط ::یک::‌ سینتسایزر کامپوز شدن .

خلاقیت ایشون رو در این کانتست محدود بشنوید و فکر کنید که موزیک های دیگه ی ایشون چطور صدا خواهد داد .

امیدوارم کارهای کامل ایشون رو بشه به زودی شنید

لذت ببرید

Stonail's sounds on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free

11. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    7- نیما پورکریمی

ساکن تهران

نام هنری :‌ Umchunga

فضای ابستره و آریتمیک از خصوصیات موزیک ایشون هست که در عین انتزاعی بودن کاملا برای طرفداران این نوع موسیقی گوش نواز هست ...

امیدوارم لذت ببرید

Umchunga's sounds on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free

12. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,226 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge

فوق العاده بود کارهای پورکریمی.
    من واقعاً چیزی ندارم بگم! کارهایی بودند کاملاً یونیک، انتزاعی و مملو از ذهنیت خلاق ریتمی.

دوست عزیز White جان، با هنرمندهایی که معرفی میکنی، ارتباط داری؟ اگه بتونیم ازشون دعوت کنیم توی سایت، من سوال زیاد دارم که ازشون بپرسم. مخصوصاً از آقای نیما پور کریمی.
    اگه بتونی این کارو بکنی عالی میشه. بچه های دیگه ی عضو سایت هم میتونند سوالاتشون رو مطرح بکنند.

ممنونم

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  13. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    فرهود عزیز
    بله .. به اکثر این دوستان دسترسی دارم ... و چشم .. حتما باهاشون در میون میذارم .
    خوشحالم که مورد پسندت واقع شده .

در ضمن من شاهین صبا رو از نزدیک می شناسم و چه خوب کاری کردی که معرفیش کردی . چون کار ؛دوقطبی:‌ واقعا ارزش شنیدن داره
    و امیدوارم دوستان زحمت تهیه کردنش رو از فروشگاه بکشن .

مارتین رو هم چندین بار دیدم و باهاش مراوده داشتم .. بسیار هنرمند خلاق و در عین حال متواضعی هست .. کار تهرانسرانیه رو هم گوش دادم
    و کاملا با نظر شما موافقم.

فرهود جان ... پس می بینیم که تو این زمینه ما هم هنرمندانی داریم که واقعا حرف های بزرگی برای زدن دارند . ای کاش که سیستم هم کمکی بود به
    پیشرفت همه این دوستان .

تا اینجای کار ۷ نفر رو معرفی کردم و باز هم ادامه می دم . مطمئن باشین که سورپرایز های بزرگی برای این پست دارم .
    خوب باشی .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  14. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,226 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge

دوست عزیز White جان،

من سالهاست که کار الکترونیک، با همون تعریفی که گفتم، انجام میدم. (شاید بیش از 15 سال) ولی با شنیدن آثار این هنرمندهایی که معرفی کردی، من شوکه شدم! فکر نمیکردم اینجا کسی توی این نوع کار باشه. اون هم در این سطح!

سالهاست که با سرسختی تمام در همین برانش راهمو ادامه میدم، بی هیچ شنونده ای و بی هیچ همکار و همقطاری. البته از این طرف، چندان هم منتظر علاقمندی چیزی نبودم. هر از گاهی که به فستیوالهای خارجی که دعوت میشم، فقط اونجا میتونم چندتا همکار گیر بیارم، و تا حالا ایرانی توشون ندیدم. کارهامو بعد از اکسپورت، یا میندازم گوشه ی کشو(!) و یا میذارم توی سایت. و معمولاً از اون طرف با من تماس میگیرند که یا علاقمند صرف هستند، یا فستیوالها هستن و یا مراکز آکادمیک. تا حالا از ایران کسی رو ندیدم که حتی سایت منو دیده باشه! حتی دوستان موزیسین خودم!

من حتی تا حالا جرات نکردم کارهامو توی همین سایت هم آپ کنم! چون میدونستم هیچ مخاطبی نخواهد داشت.

بالاخره خوشحالم و حس میکنم از تنهایی در اومدم! آدمهای تنها در "تنها بودن" با هم مشترکند، پس تنها نیستند. (بقول استینگ در آواز SOS)!

با تشکر

15. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,038 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    این جمله مهم ترین دلیلی است که برخی از عزیزان به اصطلاح آهنگساز و تنظیم کننده رو نام آشنا کرده.
    ممنون از شما به خاطر تحلیل منطقی و دقیق و ممنون از WhiteStudio عزیز بابت ایجاد موضوع.

دوستان به خاطر داشته باشید که موسیقی های ناب و خاص مخاطب های خاص رو هم می طلبند و الزاما هر کاری که آمار دانلود بیشتر، تعداد لایک بیشتر در سایت های اجتماعی مختلف، Broad Casting بیشتر و ... رو داره موسیقی نابی نیست .
    موسیقی Popular که بحثی جداست و همونطور که از اسمش پیداست سبکی است برای عامه ی مردم که از دیدگاه بسیاری از افراد فاقد ارزش هنری و موسیقایی است. موسیقی های خاص اغلب از ارزش هنری برخوردار بوده و هست.

و اما تعصبات بی جا همیشه واقعیت رو از دید ما پنهان نگه میداره پس هرگز متعصب نباشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 11
  16. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    به نظر من هر موسیقی دارای ارزش هنری هست بدون شک . ولی موسیقی هایی که به نام موسیقی پاپ - ترنس - رپ - راک از سوی افرادی که صرفا اسم رو ملاک قرار میدن و هیچگونه اطلاعات کافی راجبه سبک و موسیقی و ارزشهای هر سبک ندارند باعث میشه از دیده همون افراد موسیقی پاپ و یا هر سبکی سبک خودش رو نشون بده . به نظرم این افراد هستن که فاقد ارزش هنری هستند نه سبک ها .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  17. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    سلام دوستان .
    معذرت میخوام بابت دیرکرد اما این پست رو علی رغم درگیری هام فراموش نمی کنم .
    فعلا تا قبل از اینکه به معرفی آهنگساز های جدید برسیم می خواستم یک آهنگ رو باهاتون شر کنم .

علی رغم اینکه بسیار ساده هست و چند تا لایه ساده بیشتر نداره اما واقعا ارزش شنیدن داره .
    اسم این آهنگ Solitude به معنای تنهایی هست و کامران آرش نیا اونو ساخته .
    امیدوارم لذت ببرید .

Solitude ? by Kamran Arashnia on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free

18. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    سلام عزیزان .

مدتی به دلیل مشکلات شخصی پیشتون نبودم ، اما برگشتم و می خوام به معرفی آهنگسازان الکترونیک کمتر شناخته شده ایرانی بپردازم و ادامه بدم .

۸- natch nadjafi

در گروهی به نام The Casualty Process فعالیت می کنن و تقریبا همه کاره گروه خود ایشون هست
    ایشون متولد تهران هستن و گویا مدتیست که در نیویورک زندگی می کنن .

توضیحات بیشتری لازم نیست و با گوش دادن به کارهای ایشون در ساوند کلاود میتونید
    با موسیقی ایشون و روحیاتشون بیشتر آشنا بشید .

برای شروع دو نمونه از کارهاشونو اینجا به اشتراک میذارم و اگر علاقه مند بودید
    میتونید کارهای بیشتری رو در همین وبسایت از ایشون گوش بدید .

امیدوارم لذت ببرید

۱- https://soundcloud.com/natch/sets/singles
    ۲- https://soundcloud.com/natch/the-casualty-process-a-drowning-htda-reversion

19. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    پاسخ : موسیقی الکترونیک - ساخت ایران

دوستان عزیزم سلام .
    معذرت خواهی من رو بابت دیرکرد بپذیرید ، امیدوارم تو این مدت که از شما دور بودم سر حال بودین و توی ساختن موسیقی دلخواهتون پیشرفت کرده باشین ،

امروز می خوام هنرمند دیگه یی رو معرفی کنم که هیچ توضیحی ندارم جز اینکه پیشنهاد کنم ایشون رو با شنیدن کارهاش بشناسین

آرش اکبری
    نام هنری :‌ Odepth

لینک آخرین کار ایشون رو به نام elements با شما شر می کنم

https://soundcloud.com/odepth/sets/elements

- - - - - - - - - -

دوستان عزیزم سلام .
    معذرت خواهی من رو بابت دیرکرد بپذیرید ، امیدوارم تو این مدت که از شما دور بودم سر حال بودین و توی ساختن موسیقی دلخواهتون پیشرفت کرده باشین ،

امروز می خوام هنرمند دیگه یی رو معرفی کنم که هیچ توضیحی ندارم جز اینکه پیشنهاد کنم ایشون رو با شنیدن کارهاش بشناسین

آرش اکبری
    نام هنری :‌ Odepth

لینک آخرین کار ایشون رو به نام elements با شما شر می کنم

https://soundcloud.com/odepth/sets/elements

20. lonelyman

lonelyman عضو سایت

امتیازات:
    +44 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : موسیقی الکترونیک - ساخت ایران

درود
    دوست عزیز یه قدردانی بکنم کار زیبایی انجام دادین ,,,,کاش وسه باقی سبک ها هم دوستان از این کارا بکنن,,, من زیاد از الکترونیک سر در نمیارم ماما

گوش کردم کارا خوب بودن و بسی خلاقانه,,,,فقط یه سوال این دوستان فقط الکترونیک کار میکنن؟؟؟

یه سوال دیگه هم همینجا از دوستان بپرسم با یه جواب مختصر بگید که نظم بهم نخوره؟؟موسیقی الکترونیک رو از کجا میتونم تعریف دقیقشو بدونم؟؟(بیخی ویکیپدیا!!!)

و اینکه ایا این سبک موسیقی قابل تلفیق با سبک هایی مثل هیپ هاپ یا,,,,هست؟؟

بارگذاری...