مورد نیاز نرم افزار Sound Design

شروع موضوع توسط Farhood ‏1/10/12 در انجمن نرم افزارهای ضبط و ویرایش صدا

تاپیک مورد نیاز نرم افزار Sound Design تالار نرم افزارهای ضبط و ویرایش صدا در persian-music.org.

1. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    دوستانی که بیشتر تو کار نرم افزار هستند، اگه نرم افزار تخصصی برای کار ساند دیزاین سراغ دارید معرفی کنید یا لینک بدید.
    ممنونم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. psypersia

psypersia Gold User

امتیازات:
    +136 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic
    سلام
    منظورتون چیه که نرم افزاری میخواهید فقط برای sounddesign
    هدفتون چیه ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    ببین psypersia جان یکسری نرم افزارها هستند که کارشون فقط ساند دیزاینه. البته من با استفاده از افکت پراسسینگهای نرم افزارهای مختلف این کار رو انجام میدم ولی دنبال نرم افزاری میگردم که بطور اختصاصی کارشون همین باشه. این نرم افزارها سریع تر و راحت ترند. مثل ایزوتوپ Iris . من اینو دارم، پلاگین خوبی هم هست برای این کار ولی یه چیزی میخوام یه کم قوی تر و جدی تر.

4. psypersia

psypersia Gold User

امتیازات:
    +136 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic
    سلام
    این پلاگین رو من دیدم
    طراحی صدا گستردگی زیادی داره حتی شما اگر چند صدای مختلف رو به صورت لایه روی هم قرار بدید و با افکت های مختلف پروسس کنید . این هم میشه صدا سازی
    اما مبحث synthesis چدا هست ... شما باید بگید برای چه کاری میخواهی این پلاگین که من دیدم sample bassed بود یعنی شما هر سمپلی رو که میخواستید روش مانور میدادید
    نرم افرار هایی هستند که standalone هستند ولی شما وقتی با پلاگین کار مینید به دلیلی وجودد پلاگین های مختلف دستتون بیشتر بازه
    شما بگید چه انتظاری رو دارید تا بهتون بیشتر کمک بکنم

5. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge

دوست عزیزم ممنونم از توجهت،
    من مطمئن نیستم در ارتباط با ساند دیزاین چقدر مطلع هستید. ببینید، نتایج کار ساند دیزاین رو میتونید در بعضی از موزیکهای فیلم، گیم، کارهای آدیو آرت، امبینت، دراون و حتی در لابلای ساند افکتهای فیلمهای Horror بشنوید. یه مقوله ی دیگه ایه. نه سینتیسایز کردنه و نه مادیفیکیشن معمولیه. معمولاً هم سورسها طبیعیه. (دقت کنید که سمپل نیست. چون سمپل به نمونه برداری صدای ساز و یا هر منبع صدای موزیکال گفته میشه).

صداهای گرفته شده، از هرنوع منبع صدایی میتونه باشه. هیچ محدودیتی نیست. اکثر پکهایی که برای استفاده در کانتکت تحت عنوان "سینماتیک" به بازار عرضه میشه، نمونه هایی از کار ساند دیزاینه. من هم کم و بیش از اونها استفاده میکنم، ولی بعضی اوقات ترجیح میدم خودم دیزاین کرده باشم.

در ضمن iZotop Iris رو، هم میشه بعنوان پلاگین استفاده کرد، و هم حالت Standalone. ولی خب یه ضعفهایی هم در حین کار داره.

البته من سابقه ی خوبی در ادبیات و بیان ندارم! هرچی توضیح بدم قطعاً بهتر از ویکی پدیا نمیتونم. توی لینک زیر برید، خیلی خوب توضیح داده:

Sound design - Wikipedia, the free encyclopedia

حالا من دنبال یه نرم افزار اختصاصی برای این کار میگردم.

ممنونم

6. psypersia

psypersia Gold User

امتیازات:
    +136 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic
    متوجه منظورتون شدم
    ببینید
    این صدا ها که شما میگید خیلی دارای حرکت هستند
    شما چند راه دارید یکی اینکه از سیستم های modular استفاده کنید به صورت سخت افزاری ( که فکر نکنم همچین سیستمی در ایران موجود باشه ) یا اینکه از نرم افزار های semi modoular استفاده کنید ( U-he zebra , U-he ACE - Berlin Modular , Arturia Modular V )
    بعضی از synth های دیگه هم هستند مثل NI massive , Mutu Machfive , )
    البته از FM synthesis هم میتونید استفاده کنید که البته یک مقداری متفاوط هست
    به هیچ عنوان از synth های fixed مثل sylenth1 , vanguard , nexus , ... استفاده نکنید چون محدود هستند
    اما پیشنهاد شخصی من استفاده از granular synthesis هست چون صداهای بسیار اورگانیک بهتون میده و برای ژانر وحشت کاملا مناسب هست

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    sylenth1 .. محدود نیست psypersia جان
    البته به عنوان نمونه گفتم.
    دارای 4 آسیلیتور قوی هست با ترکیب دو یا چند منظوره و ترکیب نهایی ..

برای آشنایی بیشتر با این نرم افزار کم حجم ولی بسیار قدرتمند .. توصیه میکنم فایل پی دی اف رو که در پوشه نصب قرار داده شده پرینت و روزانه مطالعه و تمرین نمایید ... ( البته منظور کل دوستان که این پست رو میخونن هست و ممکنه بعضی از دوستان این کارو کرده باشن )

طراحی صدا .. بستگی به نرم افزار خاصی نداره .. طراحی صدا ایده و آشنایی با تئوری موسیقی و(فواصل) و حتی میکس و ترکیب صداها از لحاظ اختلاف فاز و غیره و عدم تداخل فرکانسها و تولید هارمونی ای نو هست. و در هر سبک و سلیقه خاص متفاوت هست.

در ضمن طراحی اتومیشن با ظرافت و دقت در طبیعی و خاص تر کردن صدا تاثیر بسیار زیادی داره که نیاز به علاقه و حوصله زیاد و صبوری داره.

با ساده ترین نرم افزار ها میشه بهترین صدا ها رو تولید کرد ... دیگر مابقی کار بر عهده یوزر هست و سلیقه و استمرار او.

موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  8. WhiteStudio

WhiteStudio عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, maxmsp, reason
    فرهود جان سلام .

فکر می کنم که گزینه هایی مثل Max/Msp و Pure Data و یا SuperCollider جواب چیزی باشن که تو می خوای .

این ها فراتر از نرم افزار و در واقع زبان های برنامه نویسی برای موسیقی و ساوند دیزاین هستن . که با یه کمی وقت گذاشتن برای آموزش اونها می تونی
    به یه وسعتی از ایده پردازی ورای ظرفیت بقیه نرم افزار ها و پلاگین ها دسترسی داشته باشی.

کتاب های زیادی راجع بهشون نوشته شده که من به عنوان نمونه برای هر کدوم یه لینک می ذارم . که متاسفانه هیچ کدوم توی کشور عزیزمون وجود خارجی
    ندارن

۱- Max/Msp Electronic Music and Sound Design - Theory and Practice with Max/MSP - volume 1: Alessandro Cipriani,Maurizio Giri: 9788890548406: Amazon.com: Books
    ۲- Pure Data http://www.amazon.com/Designing-Sound-Andy-Farnell/dp/0262014416/ref=pd_sim_b_1
    ۳- Suppercollider The SuperCollider Book: Scott Wilson,David Cottle,Nick Collins,James McCartney: 9780262232692: Amazon.com: Books

سوالی داشتی بنده در خدمتم .

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  9. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    از دوستان عزیز که راهنمایی کرده بودند بسیار ممنونم. راهنمایی هاشون بسیار قابل استفاده بود.

پلاگینها و کلاً سافت هایی که دوست عزیز
    psypersia
    معرفی کرده بود من اکثرشونو دارم و امتحانشون کردم. اونها سینتی سایزر هستن. سینتی سایزرهای قوی ای هستند ولی سورسهای صوتی خودشون رو دارن. من نمیتونم فایل مورد نظر خودم رو بعنوان فایل صوتی خام بذارم واز امکانات مادیفیکیشن اونها برای کار دیزاین استفاده کنم. (البته تا اونجایی که من بلدم. شاید هم بشه ولی من نمیدونم).

من فایل های ریکوردی خودم رو میخوام قرار بدم و روشون کار انجام بدم. فایلهای ریکورد شده توسط خودم، که از منابع طبیعی و واقعی گرفته شدن، نه اسیلیتوری.

البته همونطور که امید مولوی عزیز توضیح داد، من هم معمولاً تا حالا از امکانات مختلف مادیفیکیشن که در نرم افزارهایی مثل Sound Forge، FL و Audition وجود داره برای دیزاین استفاده کردم. ولی ظاهراً نرم افزارها و پلاگینهایی هست که بطور اختصاصی کار دیزاین رو راحت تر انجام میدن و برای این کار طراحی شدن.

از White Studio ی عزیز هم ممنونم برای معرفی کتابها. فرصت خوندنشون رو داشته باشم، سفارش خرید از اون طرف غیر ممکن نیست، حتماً تهیه میکنم.

با تشکر از دوستان

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  10. psypersia

psypersia Gold User

امتیازات:
    +136 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  11. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    یه VST جدید توی وب دیدم که ظاهراً همونیه که میخوام:

Padshop Granular

فوریه ی 2012 به بازار اومده. سایتهای وی اس تی ایرانی رو گشتم کسی برای فروش نداشت. سایت اشتین برگ که سازنده اش هست، یه نسخه ترایل برای دانلود گذاشته.

اگه از دوستان کسی نسخه ی کرک شده سراغ داشت اطلاع بده ممنون میشم.

مورد نیاز نرم افزار Sound Design-padshoppro_rev_screenshot1.jpg

مورد نیاز نرم افزار Sound Design-padshop.jpg

12. RaminMT

RaminMT عضو سایت

شغل :
    برنامه نویس
    امتیازات:
    +199 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, studio_one
    سلام فرهود جان من رفتم تو فروم audionews بلکه پیداش کنم نبود همه خریدن البته این روی کیوبیس 6.5 میاد ولی یکی از کاربران اونجا اینو نوشته بود

گفته متاسفانه شما سمپل خودتون رو نمیتونید واردش کنید
    البته فرد دیگری هم نوشته که
    یعنی نسخه کاملو stand alone این نرم افزار که جدا از کیوبیس خریداری بشه امکان ایمپورت سمپل رو هم داره

13. gryphiz

gryphiz عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one
    سلام،
    من چون همین تازگی ها دنبالش بودم به این نرم افزارا رسیدم.
    برای کار شما Native Instruments Reaktor و zebra و camel alchemy و iris بهترین انتخابن.

14. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge

رامین جان از توجهت نسبت به موضوع تشکر میکنم.
    درسته نسخه ی ساده اش فایل خارجی قبول نمیکنه. ولی نسخه ی Pro (همون تصویر بالایی) فایل از بیرون قبول میکنه. امیدوارم هرچه زودتر بیاد تو بازار "کرکی" ما!

- - - - - - - - - -

دوست عزیز gryphiz ممنون از معرفی

ولی مطمئنی که پلاگین های فوق، فایل یوزر (از بیرون) قبول میکنن؟ چون من همه ی اونها رو دارم. تا اونجایی که من تست کردم، از اونها فقط Iris هست که میتونی از فایل های شخصی خودت توی برنامه لود کنی و کار کنی. بقیه، سورسهای صوتی خودشونو دارن.

15. gryphiz

gryphiz عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one
    خواهش میکنم، camel alchemy این قابلیت رو داره.
    Alchemy - Additive Synth, VA, Granular, Sampler - VSTi Instrument, Audio Units plugin

16. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    بفرما فرهود جان این همون چیزیه که میخواهید http://rapidshare.com/files/635841869/New.Sonic.Arts.Granite.v1.2.24-R2R.rarاگر لینکی از alachemy هم پیدا کنم میذارم

- - - - - - - - - -

http://ul.to/u8qjkmsjhttp://rapidgator.net/file/32694170/New.Sonic.Arts.Granite.v1.2.24-R2R.rar.htmlhttp://www.netload.in/dateiF280jtGbEp/New.Sonic.Arts.Granite.v1.2.24-R2R.rar.htmhttp://extabit.com/file/27avze8em0ut6ولینک های بیشتر

بارگذاری...