مهم -> سوال من در مورد خوانندگی

شروع موضوع توسط Game_builder ‏24/2/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک مهم -> سوال من در مورد خوانندگی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    سلام به روی ماه دوستان گل
    من یه سوال دارم البته سوال زیاد دارم ولی این مهم ترین مساله هست
    .
    من انگلیسیم خوب نیست ولی دارم روش کار میکنم ایا ممکنه تو ایران باشم و انگلیسی بخونم ؟ اصلا این راه میتونه پول دراور باشه ؟ ایا میشه شهرتی گیر اورد ؟ در کل اینکه خواندن سبک راک و پاپ راک به انگلیسی در ایران رو راه مناسبی میدونین یا خیر ؟ اخه راستش تاحالا حتی 1 مورد هم اینطوری ندیدم میشه از vevo تو یوتیوب کمی پول دراورد ولیباز باید حداقل شهرتی داشت مثلا خارجیا تو کانال ها هستن تو جشنواره ها مسابقات و... میخام بدونم برای من ایرانی اصلا امکان پیشرفت هست ؟
    با تشکر

2. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    سوالتون رو با سوال جواب میدم ;)
    آیا تو ایران از خوندن میشه پول در آورد ؟؟ هم آره ، هم نه !!
    آره برای وقتی مصداق پیدا میکنه که شما یه شهرتی به هم زده باشی ، آوازت پیچیده باشه و کلی طرفدار داشته باشی ، اگر مجوز هم داشته باشی و مجاز فعالیت کنی ، میتونی آلبوم بدی و کنسرت بذاری و پول در بیاری . تازه اگر فراموش کنیم که شهرت و آوازه خودش چند سال زمان میبره و نیازمند هزینه های بسیار بسیار زیادی هستش !!! ( پول ترانه سرا ، آهنگساز ، تنظیم کننده ، میکس ، مستر ، نوازنده و ... )
    نه هم برای وقتی مصداق پیدا میکنه که شما کل این هزینه ها رو انجام بدی ، مجوز نگیری و مشهور نشی !! اون موقع نمیدونم آدم چه حسی میتونه داشته باشه ...
    تمام این صحبت ها در مورد ایرانی خوندن بود . حالا شما در نظر بگیر بخوای انگیسی ( زبان واحد ) بخونی . تو ایران که هیچ . بعید میدونم طرفدار پیدا کنی . خصوصا که خودت اعتراف کردی مسلط هم نیستی !! فقط در صورتی این اتفاق میوفته که شما یک نابغه باشی و تولید کننده های اونطرف صدات رو بشنون و اسپانسر و مدیر برنامه هات بشن . که خوب احتمال این گزینه یک درصد هم نیست !!
    من فقط یک نفر رو در ایران دیدم که اومد انگلیسی خوند و اوت نشد ( حداقل برای من و اطرافیانم ) اون هم فریمن بود که الان هم در به در دنبال مجوز هستش ( ترک جدیدش هم به زودی پخش میشه ، حتما گوش کن ) فرزاد فرزین هم در آلبوم آخرش 2 ترک اجرا کرد که بسیار لذت بخش بود ...
    خودت بسنج ببین میتونی این راهو بری !! مسیر فوق العاده پر هزینه ای هستش . یکی از دوستان من با افشین یداللهی و بابک زرین شروع به کار کرد . 60 میلیون و حتی کمی بیشتر هزینه کرد . آلبومش مجوز نگرفت !! با اینکه صدای فوق العاده ای داره . الانم هیچی به هیچی ...
    موفق باشی ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. omid ahmadi

omid ahmadi عضو سایت

شغل :
    music producer
    امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اولا چه قدر خوبه ک آدم موسیقی رو به خاطر عشق به این کار دنبال کنه...یعنی تنها انگیزش فقط لذت بردن از کار و پیشرفت باشه...شهرت و معروفیت خودش به دست میاد...
    اما همانجوری ک دوستمون گفتن بستگی به خودت داره که 1 مجوز بگیری و 2 مهم تر از این که آهنگات عالی باشن....
    همونقدری که خواننده های مجاز از موسیقی سود میبرند همونقدرم خواننده های غیرمجاز ضرر میکنند...پس مجوز حتما باید باشه
    اینم بدون هیچ چیزی غیرممکن نیست
    یه خواننده ی اسپانیایی به نام انریکه ایگلسیاس و امثال این رو شما ببین چه قدر تو کشورمون طرفدار دارند...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    من از بچگی تاحالا تمامی اهنگ هایی که گوش دادم انگلیسی بود صدام تو تن بالا تقریبا خوبه لحجمم نمیگم بده ولی دارم بهترش میکنم مثلا گرو خدا بیامرز yellow dogs واقعا لحجه ی افتضاحی داشتن اونا تو امریکا رفتن خوندن
    .
    من انشالله از سال بعد یا سال بعد تر اهنگ سازی و گیتار الکتریکو میخام شروع کنم
    فقط مشکل اینهکه سبک من مثل انریکه و اینا نیست من دوست دارم گروه باشیم چون به سبک هارد راک و اینا علاقه مندم البته از پاپ راک و... هم خوشم میاد ولی از پاپو ریمیکسو اینا بدم میاد تو پاپ میشه تکی کار کرد مثل جاستین بیبر یا بقیه ی گروه ها ولی راک باید گروهی باشه مثل one direction یا 5sos یا بقیه ی گروه ها مطمئنا اگر 4 نفره کار کنیم موفق تر خواهیم بود اینطور نیست ؟ بعد 4 نفر باید استادیو داشته باشیم که هزینش خیلی گرون در میاد میاد مثلا اگر سر هم 100 میلیون باشه 25 تومنشو من باید بدم اما نمیدونم میشه بعد موفق شد در زمینه ی انگلیسی یا نه ...
    یه گروهی تو شهرمون بود به خواننده ی انگلیسی نیاز داشت استادیو هم داشتن یعنی من بدون هزینه میتونستم برم ولی سبکشون black metal و dark metal بود که خودتون میدونین چه سبکیه برای همین نرفتم
    .
    مورد بعدی که گفتین اسپانسر و.... میخواستم بگم فعالیت در ایتونز و یوتیوب چطوره ؟ فکرکنم همه با vevo تو یوتیوب اشنایی داشته باشین کم ترین ویدیوش 400 هزار بازدید داره تا به بالا یعنی 800 میلیون بازدید که مربوط به اهنگ baby ه جاستینه این سایت به ازای 1 میلیون بازدید 7 تا 10 هزار دلار میده همچنین اگر یه ترک بذاریم تو ایتونز و قیمتش 0.99 دلار باشه به ازای هر 1000 تا خرید که بشه 990 دلار تقریبا 700 دلارش میره تو جیب ما
    حالا من نمیدونم این کاررو کنم موفقم یا نه اخه من تاحالا هیچ ایرانیو ندیدم که این کارو کنه البته چون زیاد تو خط اهنگ های ایرانی نیستم همین yellow dogs وقتی مردن من تازه فهمیدم کی هستن
    دوستان ببخشید که پر حرفی کردم متشکر میشم اگر کمکم کنین

5. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +432 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    بله
    بله
    بله
    بله
    بله
    جواب تمام سوال هاتون مثبته اما این کار ( موسیقی ) به همین سادگیا که فکر میکنید و به همین سادگی که سوال میپرسید نیست" ((( اصلا کار آسونی نیست ))) ...
    برای معروف شدن در این کار جدا از خیلی از مسائل دیگه که نمیخوام راجبش صحبت کنم :
    باید خوندنتون حرفه ای باشه ( جدا از زبان ) " آهنگسازی حرفه ای باشه " تنظیم حرفه ای باشه " شعر یا تکست حرفه ای باشه " استایل حرفه ای باشه " ضبط حرفه ای باشه تا تنها 1 ترک آهنگ حرفه ای شکل بگیره !!
    من هم تا چند سال پیش فکر میکردم معروف شدن و کار خوب دادن آسونه و تو فکرهام واسه خودم حال میکردم اما وقتی به صورت حرفه ای وارد شدم فهمیدم فکرهام تنها خیال پردازی بوده ( خیال پردازی تا حدی خوبه ) ...
    اگه شما تونستی تمام این مواردی که نام بردمو به نحواحسنت ( حرفه ای ) انجام بدی شک نکن به هر چی که میخوای میتونی برسی ...
    موفق باشی ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    سلام
    خوب حرفه ای شدن فکر نکنم کار سختی باشه مثلا خواننده های 12 ساله هم داریم که معروفن با گذشت زمان همه چی بهتر میشه من تا حدودی پولی که قرار در بیاد برام مهم نیست فقط خواننده شدن و اهنگ ساختن مهمه
    اول از همه اینکه وقتی گروه باشیم نیازی به کار خارجی نیست درسته ؟ مثلا خودمون میتونیم یه ترک کامل بسازیم ؟ منظور شما از تنظیم چیه ؟
    راستی من هر گروهیو میشناسم از 18 سالگی خوندن بعضی ها هم 15 من الان 18 سالمه به نظر شما دیگه دیر نیست ؟ 1 سال بعد شروع کنم میشم 19 بعد بخام 2 - 3 سال هم تمرین کنم میشه 22 بعد بخام گروه تشکیل بدمو پول راستو ریست کنمو و ... شدم 25 تو این سن خیلی خیلی دیر نیست ؟
    بعد اینکه اولین هدف من شهرت یا پول نیست اولین هدف من خارجه به نظر من خارج که برم خیلی از مشکلات حل میشه مساله خارج رفتنه گروهی خارج رفتن به نظر من ناممکن نیست بعیده!
    نمیدونم واقعا خارجیا چجوری میرن خارج از انگلیس به امریکا از امریکا المان و... (البته تا حدودی به این ربط داره که بدون ویزا میتونن برن و زبونشون هم شبیه به همه)
    میدونم کار راحتی نیست نگفتم راحته گفتم اصلا شدنی هست ؟ ! بزرگترین مساله پول هست من وضع مالیم زیاد مال نیست برای همین سوال میپرسم
    آخرین ویرایش: ‏24/2/15
  7. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +432 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز شما تجربه ای در خوندن یا اهنگسازی دارید اصلا ??

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    خیر فقط علاقه دارم چند بار خوندم ولی تمرینی ندارم نمیدونم کجا تمرین کنم فقط میددنم تو خونه امکان نداره
    شما جایی میشناسین به غیر از خونه کهادم تمرین کنه ؟

9. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    با سلام و خسته نباشید. این درست است که شما پولی که برای ترک ها می دی احتمال بازگشت 50 درصد است. اما من یه سوال داشتم. برای کنسرت گذاشتن باید چقدر پول بدی و یا اون ها پول اجاره سالن رو از درامدت و فروش بلیت ها می گیرن. و یه سوال مهم تر. من از نظر پول در خط متوسط هستیم. اما مثلا من می تونم از پول دیگه ای که در شغل اولم بدست می آرم پوله مخارج این کار رو بدم. و اگه من در کنار خونندگی مثلا در نواختن پیانو مهارت داشته باشم و کنسرت هایی فقط با نواختن پیانو پول در بیارم. چون من یکی رو میشناسم که از نظر مالی در حد متوسط است. اما کنسرت هایی در نواختن پیانو گذاشته و پول هم در آورده.یعنی ایشون پول زیادی برای اجاره سالن داده؟ ( البته ایشون رشته ی زبان می خونن و در یک آموزشگاه هم درس میدن) . حالا با این توضیحات من تقریبا می خوام راه این شخصی رو که مثال زدم رو دنبال کنم یعنی با پول در آوردن از نواختن پیانو ( در کنسرت ها ) و کار کردن و یا درس دادن زیان. آیا به نظر شما می تونم موفق باشم از نظر مالی در راه خوانندگی؟ ( البته این فرد فقط در پیانو مهارت داره و به خوانندگی علاقه نداره)
    و یه سوال خارج از بحث ! آیا آهنگسازی موسیقی متن فیلم همون آهنگسازی معمولی برای ترک های خواننده ها است یا فرق می کنه. از نظر گذراندن مراحل یادگیری می گم؟
    یا علی

10. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    یه نفر اگر تونست سوال منم جواب بده که برای خوندن اصلا جا هست ؟ من اگر رفتم گیتار یاد گرفتم باید هم گیتار بزنم و هم بخونم میخام بدونم معمولا تو اموزش گاه ها جایی هست حالا اجاره ای یا ....

11. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +432 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    برای تمرینات اواز که شامل صدا سازی و سلفژ میشه باید حداقل روزی ۱ ساعت وقت بگذارید ! من خودم در استودیوم تمرین میکنم چون محیط آکوستیکه مناسبه ! بستگی به خودتون داره اگه نمیتونید تو خونه تمرین کنید فکر کنم میتونید با اموزشگاه مورد نظر صحبت کنید که مثلا روزی ۱ بار تمرین داشته باشید اما خوب قطعا پول میگیرن بابت اتاق تمرین...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  12. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    پس همچین چیزی وجود داره یعنی چیزی به اسم اتاق تمرین هست ؟ هزینش چقدره مثلا ؟ ساعتی 10 تا 20 تومن بیشتره ؟
    فقط اینکه روزی 1 ساعت کم نیست ؟ بعدش باید کلاس رفت یا نه یه سری تکنیک داره که ادم میتونه پیش خودش یاد بگیره ؟
    دستتون درد نکنه

13. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +432 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    بله
    خوب مسلما هزینه شهر به شهر و آموزشگاه با آموزشگاه تفاوت داره " باید تحقیق کنید ...
    اگه منظورتون تنها تمرین آواز هست " نه زمان کمیه نه زمان زیادی ...
    هم تکنیک مهمه هم خیلی از عوامل دیگه " شما اگه زیر نظر استاد باشی خیلی بهتر از اینکه تنها با خوندن 1 کتاب و فیلم های آموزشی جلو بری " استاد با تجربه نکته هایی رو میدونه و بلده که تو هیچ کتابی ننوشته ...

14. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    سلام مجدد اخه استاد ها میخان فارسی یاد بدن یعنی باید فارسی خوند ولی من که نمیخام فارسی کار کنم !

15. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +432 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    عامل اصلی در آواز حنجره است " حالا شما بخوای به هر سبک و هر زبونی بخونی باید حنجره ات از هر نظر قوی باشه .
    چیزی که باعث رشد و پیشرفت در تکنیک خوندن ( حنجره ) میشه تمرینات صدا سازی است که هیچ ربطی به سبک و زبان نداره " یک سری تمرین آوایی است که شما چه بخوای سنتی بخونی چه بخوای جز بخونی و ... باید دوره صدا سازی رو پشت سر بزاری ...

ناراحت نشو دوست من اما شما هنوز نه چیزی از آواز میدونی و نه از موسیقی " شما فعلا فارسی خوندن یاد بگیر هر وقت به یه حدی رسیدی بعد بورو سراغ زبان دوم " دنبال اینجور داستاناهم نباش سعی کن دانشتو بالا ببری .
    این کتاب هارو مطالعه کن خیلی برات خوبه : تکنیک آواز نوشته لارا برانینگ هندرسون " تئوری بنیادی موسیقی نوشته پرویز منصوری ...
    یا علی (ع) ...

16. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    مرسی داداش
    من نه میخام فارسی بخونم و نه دوست دارم فارسی یاد بگیرم و نه خوشم میاد از فارسی اخرین شعر فارسی هم که دانلود کردم و گوش دادم فکر کنم 6 سال پیش بود !
    تشکر بابت راهنمایی کتاب ها هم حتما مطالعه میکنم

17. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    کاش یه نمونه صدا میذاشتی تا بشه نظری داد، عزیزم همه این سوالات ، بستگی به استعداد و نبوغ شما و بعدش پشتکار شما داره، وقتی هیچی از شما نمیدونیم چی بگیم؟
    همه سوالاتت ممکنه بله باشه یا خیر. بستگی به استعداد و پشتکارت داره،فقط در مورد اینکه میگی تو آموزشگاهها فارسی یاد میدن، باید بگم اصول و قواعد خوندن و موسیقی به زبان ربطی نداره، در حال حاضر زبان موسیقی در دنیا یکیه و نتهای موسیقی که الفبای موسیقی هستن هم از نظر اسم و هم از نظر نوع صدا دهی یکی هستن، پس سعی کن کلاس آواز و سولفژ رو بری و بعدش با نمونه صدا این سوالاتو بپرسی
    موفق باشی

18. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    ممنون داداش
    بعد اگر تونستم میرم اموزشگاه و اتاق تمرین میگیرم و صدامو ضبط میکنم
    خیلی از گروه ها رو که میبینم وقتی تو اتاق یا ... میخونن خوب نیستن البتهدر برابر صدایی که تو موزیک ویدیوشون هست
    من نمونه کار بذارم باید میکس کنم ؟ اهنگ که حتما باید بذارم سرش

بارگذاری...