من 1 میلیون بودجه دارم . کمک کنید .

شروع موضوع توسط shayan1100 ‏24/3/10 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک من 1 میلیون بودجه دارم . کمک کنید . تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. shayan1100

shayan1100

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه اساتید .

من حدود 1 میلیون بودجه دارم . با این یه میلیون میخوام هم قطعات کیس رو ارتقاع بدم cpu ), ram , power, hard , audio interface) هم یه mic بگیرم .

( آهنگسازی میکنم (midi) و خوانندگی ) .

تقریبا میشه گفت بیشتر مطالب سایتو خوندم . ولی باز سرگردونم . احتیاج به کمک یه نفر کار بلد دارم که این 1 میلیونو بین اینا برام پخش کنه و من بدون شک و تردید برم دقیقا همون قطعاتو بگیرم . :smile (13): :smile (70):

اینطوری مثلا :

cpu : فلان مدلو بگیر با این قیمت
    ram : مثلا اینقدر مگ بگیر
    hard : ??
    بین کارت صداها اینطور که از تعریفها پیداس fast track pro خیلی خوبه ولی اگه کارت صدای بهتری تو این رنج قیمت ( حالا یه ذره بالاتر ) از لحاظ کیفیت خروجی صدا هم هست لطفا معرفی کنین .

تو میکروفونها هم nt2a برام مناسب اومد ولی باز هرچی شما اساتید بگین همونو میگیرم .

برای آگوستیکم با استفاده از تکنیک نئوپان پشمه شیشه شونه تخمه مرغ و... یه حرکاتی خواهم زد :smile (35)::d

به این چاکرتون کمک کنید تا ترتیب این قطعاتو بده :smile (35):

:smile (26)::smile (2)::smile (26):

2. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    البته براي قطعات رايانه ات بايد مشخصات مادر بورد و fsb هاشو بدونم تا بتونم دقيق راهنماييت كنم.ولي اگه مادر بردت fsbش جواب بده ميتوني اينارو بگيري(يعني بايد 1066به بالا باشه) .

cpu:intel 7300 بگيري خوبه.دو هسته ايه 3مگ كشه حدود 115000تومنه.

ram:corsaire doual chanel بگير با fsb مادر بردت (البته اگر مادر بردت asus هست اگر giga هستش ocz بگير).رم مدل هاي زيادي داره .مثلا 2gig با fsb 1333 از 60 تومن هست تا 900تومن.بستگي به بودجه ات داره كه فكر نكنم بيشتر از 150 تومن بتوني براش هزينه كني.

hard: يه 500 اينترنال بگير و يه1ترابايت اكسترنال western.جمعا 150تومن ميشه.ولي هرچه بيشتر بهتر!!

البته اينا قيمت 2 ماه پيششه .الان بايد ارزون تر شده باشه

كارت صدا M-Audioهم از fast track pro بالاتر ميشه profire 610 كه قيمتش 550 تومنه. كارت عالييه!

3. محمد جابر خسروی

محمد جابر خسروی عضو سایت

امتیازات:
    +66 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    راستی همین سوال رو( من 1 میلیون بودجه دارم . کمک کنید .) یکی از دوستانم چند وقت پیش از من سوال کرد و من هنوز جواب ندادم......
    به نظر شما دوستان میشه با یک ملیون یک home studio زد و با اون بشه در حدی کار ضبط کرد که کسی گوش میده خوشش بیاد؟؟؟
    به نظر شما دوستان از آکوستیک کردن و زدن دد روم تا خرید و نصب سخت افزار ها با یک تومن چه چیزایی میشه خرید؟؟؟؟
    به نظر شما آکوستیک کردن یک home studio چقدر خرج داره؟؟؟
    کارت صدایی که بشه با اون کارای خوبی رکورد کرد چی؟؟
    میکروفون هایی خوبی که قیمت خوب دارند و از کارایی خوبی هم برخوردارند چی؟؟
    لطفا راهنماییم کنید چون دوستم بهش خیلی نیاز داره............

4. BM Audio

BM Audio عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خب شما با یک ملیون باید آکوستیک اتاق رو بی خیال بشی با تکنیک های صدا برداری بدون اتاق آکوستیک هم میشه کار خوب جمع کرد. برای میکروفون میتونی B1 بهرینگر و کارت صدا M-Audio مدل Fast Track Pro استفاده بکنی بقیه هر چی موند برای سیستم خرج کن . برای هارد که ART عزیز راهنمایی خوبی شمارو کردن در مورد بقیه من زیاد اطلاعاتی ندارم چون از لپ تاپ استفاده می کنم. اگر میکس و مستر هم می خوای انجام بدی آودیو مونیتور نیاز داری اما آودیو مونیتور خوب تو رنج زیر یک تومن زیاد خوب نیست . به نظر من یکم صبر کنید بوجه تون بیشتر بشه که بدن در آینده حسرت گذشته رو نخورین.

5. محمد جابر خسروی

محمد جابر خسروی عضو سایت

امتیازات:
    +66 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام bm audio من این اطلاعات رو برای یکی از دوستانم میخوام اون قصد داره که یک home studio بزنه نه من دوستم سیستمش بالاست یعنی تقریبا به روزه نیازی به ارتقا نداره از اطلاعاتتون هم ممنون

6. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    به نظر من کسی که پول نداره بهتره بره یه دیجیتال ورک استیشن بگیره خیاله خودشو راحت کنه دیگه کارت صدای خوب و pc ردیف نمیخوای پری امپ و کمپرسور هم نمیخوای میکسر و گرافیک و پارامتریک اکولایزر و همه یونیت های یک استدیو رو در یک ورک استیشن جمع کردی دیگه
    با یه تومن رولند میتونی بگیری ... اگه با این گذینه حال میکنی بیشتر توضیح بدم

7. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    میشه یه مدل معرفی کنی؟
    ممنون

8. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    والا مدلا که خیلی زیاده من چند تا رو توضیح میدم

من 1 میلیون بودجه دارم . کمک کنید .-h8znwpa9mcj44rpa3mz.jpg

این مدل قابلیت های میکس و مستر رو کاملا داره تمام یونیت هایی که فکرشو میکنید رو داره با کیفیت بالا 2496
    برای رکورد هم خوبه بصورت hdd روی هارد خودش رکورد میکنه قابلیت پانچ رکوردینگ و سایر تکنیک های رکورد رو هم داره
    یه بانک صدای خوب هم داره که که شامل 128 ساز مختلف هستش تمام هورن ها پیانو های وینتیج و جدید سازهای کوبه ای از درام جز تا توین پدال بلک متال و سازهای زهی....
    یه پراسسور قوی هم روشه که تمام افکت ها رو با کیفیت کریستال بهتون میده : دیلی ریورب کمپرسور ......
    هم برای استودیو خوبه هم استیج خودش هم سیدی برنر داره مینه رو سیدی براتون

خروجی vga هم داره که میتونین یه lcd وصل کنین بهش و کار کنین
    خیلی امکانات دیگه هم داره خواستین بپرسین توضیح میدم کلا دیگه به کامپیوتر و میکسر و رک های مختلف احتیاج ندارین

من 1 میلیون بودجه دارم . کمک کنید .-b1upzld02zcnoiu883d0.jpg

این مدل
    Tascam DP02 8-Track Hard Disk Recorder with CDRW

هم هستش قیمتش تو ایران 800 تومنه قیمت جهانیش 439$ اینم چیز بدی نیس ولی اپشن هاش کمتره مد های کمتری داره ولی مارک با کلاسیه
    من 1 میلیون بودجه دارم . کمک کنید .-tedlbh8rrl0ozwz0omwu.jpg

فایل های ضمیمه:

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏26/3/10
  9. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    این مدل هم هست ایران برای میکس و مستر چیز خوبیه نسبت سیگنال به نویزش خیلی خوبه کمترین هام رو داره فیش xlr هم میخوره فانتوم پاور هم داره رکوردر هم هست usb هم میخوره میکپری امپ برای هر کانال و یه سیکوانسر هم داره خروجی های optical نوری رو هم ساپورت میکنه برای کسایی که از adat استفاده میکنن قیمتش هم تو ایران 1 تومنه حدودا
    من 1 میلیون بودجه دارم . کمک کنید .-lrg_D3200-22befb54b5b7f1049b552fd530fd9f36.jpg

فایل های ضمیمه:

10. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo

با تشکر از فندر عزیز
    من چند سوال در مورد این میکسر داشتم
    1-افکت در این میکسر به چه صورته؟ مثلا در بعضی از مدل های رولند من نشیدم که باید بورد افکت روی میکسر نصب بشه یا بعضی های دیگه باید به پی سی وصل بشه و از افکت های نرم افزاری استفاده بکنه . در این میکسر به چه صورته و به هر لاین چند افکت میشه داد
    2- خروجی monitor مکسر مثل آگزلری هست که مشخص کنیم هر لاین چقدر تو این خروجی باشه؟
    3- آگزلری ریترن نداره؟
    4-در مورد Session Drums هم اگر میشه توضیح بدین که چیه

ممنون

فایل های ضمیمه:

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏26/3/10
  11. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    این دستگاه تمام مد ها رو داره و میشه هر چند تا افکتی که میخوای رو بر روی هر فیدری که میخوایی add کنی نمیدونم شما در مورد چه دستگاهی صحبت میکنید من با هر workstation که کار کردم نیازی به کامپیوتر نداشتم
    در مورد برد افکت مثلا روی رولند های vs-2000 و vs-880 برد افکت se-70 boss نصب شده
    روی همه ورک استیشن ها برد سخت افزاری برای افکت وجود داره
    حالا این دستگاه که کارش همینه باید برد fx داشته باشه شما حتی توی کنسول های yamaha مثلا مدل mg32 هم برد سخت افزاری spx دارید همین برد رو یاماها توی پراسسور spx-990 استفاده کرده میخوام بگم وقتی رو میکسر این قابلیت رو تعبیه کردن دیگه رو ورک استیشن که برای همین کار ساخته شده باید باشه و چیز عجیبی نیست
    در مدل های بالای رولند روی خود دستگاه برنامه هم نصب میشه موس هم داره lcd هم بهش میخوره دقیقا مثل کامپیوتر میتونی باهاش کار کنی
    اگز سند و ریترن هم داره
    در مورد درام هم میشه بهش ورودی داد و هم از ریتم های سمپل خودش استفاده کرد

بارگذاری...