من اصلا کارت صوتی نمیشناسم.چند تا سوال دارم کمک کنید؟

شروع موضوع توسط whitefox ‏27/3/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک من اصلا کارت صوتی نمیشناسم.چند تا سوال دارم کمک کنید؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. whitefox

whitefox عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.خسته نباشید. من اصلا تو زمینه ی سخت افزار و این چیزا مهارت ندارم و به کمک اساتید اینجا لازم دارم. شاید جواب بعضی از سوالایی که الان میخوام بپرسم تو سایت باشه ولی دوست دارم همشو اینجا بنویسد. حالا بریم سر اصل مطلب. اول میخوام بدونم کارت صوتی کار اصلیش چیه؟ اگه میخواین بگین که کیفیت آهنگی که میسازیمو بهتر میکنه قبول ندارم.چون من بدون کارت صوتی آهنگایی ساختم که تفاوت کیفیتی توش با آهنگای دیگه حس نمیکینم.ولی شنیدم که واسه کارای huge از اون استفاده میشه. سوال بعدیم:من وقی که تو اف ال یه کار شلوغ میسازم اسپیکرام نویز پیدا میکنن.آیا دلیلش همون نداشتن کارت صوتیه؟ سوال سوم:آیا من میتونم پروژه ی کارایی که بدون کارت صوتی میسازم رو ببرم یه جای دیگه بعد با کارت صوتی سیو کنم؟ مدلای معروفشو نام ببرید بعدم قیمتشونو بگید! اگه میتونید با مثال حرف بزنید؟ چجوری به کامپیوتر متصل میشه؟(به کجای کیس وصل میشه)؟ در ضمن برای جواب دادن از کلمات ساده استفاده کنین؟(فرض کنین میخواین واسه یه بی سواد موسیقی توضیح بدین)؟ نمیشه از شنونده ی آهنگ درخواست کنیم که اون صدای اسپیکرشو زیاد کنه که ما نخوایم کارت صوتی بخریم؟☺ در کل هرچی که من بلد نبودم بپرسمو دیگه خودتون بگید. خیلی خیلی تشکر

2. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام

وظیفه اصلی کارت صوتی تبدیل سیگنال آنالوگ به سیگنال دیجیتال و بلعکس هستش . این یعنی کارت کمک میکنه صدا با کیفیت بهتری به باند هاتون فرستاده بشه و همچنین صدا از میکروفن یا هر وسیله دیگه ای با کیفیت بهتری به کامپیوتر منتقل بشه که تو حالت دوم کارت اهمیت بیشتری پیدا میکنه .

احتمال داره اسپیکر هاتون ضعیف باشه یا این که گین صدا تو نرم افزار از صفر دسی بل تجاوز کرده باشه .

نیازی به این کار نیست . سیو کردن ربطی به کارت صدا نداره

مدل که زیاده بستگی به بودجه و نیاز شما داره . تو تالار جست و جو کنید زیاد بحث شده .

سه نوع اتصال هست pci , usb , firewire درباره اینم اگه جست و جو کنید تو تالار ها موجوده .

موفق باشید

3. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    توی اف ال که کار می کنید نویز دارین یا صدای خش خش (شایدم تق تق) ؟!

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    وقتی شما دارید کار اصلی کارت صدا رو انکار میکنید پس چرا دنبال کارت صدا خریدن هستید ؟
    دوست عزیز کارت صدا ممکنه در اکسپورت نقشی نداشته باشه. اما در کیفیت پخش مسلما نقش کلیدی داره.
    شما در پست اولتون مسائلی رو میخواید که بارها در سایت در موردش بحث شده و کلی تاپیک در این مورد داریم.
    کمی به خودتون زحمت بدید و مقالات رو بخونید به پاسخهای خوبی میرسید.
    موفق باشید.

5. whitefox

whitefox عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نویز دارم.

6. whitefox

whitefox عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.شاید فکر کنید من اومدم که دست بندازم.مقالاتی که تو سایت بودو دیدم ولی یکم درکش برام سخت بود.اینو قبلا گفته بودم که از کلمات ساده استفاده کنین.ببینید من اینو میدونستم که کارت صوتی از سخت افزارای ضروری واسه آهنگسازیه واسه همینم خواستم قیمت و مارکاشو بدونم و قصد دیگه ای نداشتم.
    بازم تشکر.

بارگذاری...