منظور از "صدای خام"چیست؟

شروع موضوع توسط mahmood_64 ‏19/7/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک منظور از "صدای خام"چیست؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. mahmood_64

mahmood_64 Banned

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    چندی پیش نمونه صدامو واسه یکی از خواننده های پیشکسوت موسیقی فرستادم.نظرشون این بود "صدای شما هنوز خام است.باید بیشتر تمرین کنید تا بتوانید حرفه ای کارکنین".از دوستان میخام راهنمایی کنن.

2. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    صداتون خام هست یعنی صداتون هنوز پخته نشده واین عواملزیادی میتونه داشته باشه

1- سن 2- کنترل نداشتن روی صدا و...

3. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    تا جایی که می دونم صدای جا نیافتاده رو می گن. مثلا یکی از دوستان مداح است وقتی میاد استودیو می خونه حجم صداش می خواد دیافراگم رو پاره کنه.

بعضی از صداها رنگ دارن. گرما دارن. تا بشنوی می گی ها همینه عجب صدایی. زوری توش نیست. صدا راحت پالایش شده از حنجره میاد بیرون نه اینکه با نرم افزار پالایش بشه

بحث جالبیه
    دوستان ادامه بدیم

4. manimusical

manimusical عضو سایت

شغل :
    musician
    امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, studio_one
    سلام-صدای خام شامل چندین نکته است
    1-داشتن فالشی در صدا(خارج از نت خواندن)
    2-نداشتن تحریر در صدا(مثل چهچه زدن:d و حالت دادن به صدا بالا پایین کردن و لرز و سوز به صدا)
    3-نداشتن رنگ صدا و بی احساس خوندن(رنگ همون لطافت در خوندن و دلنشینی صداست که بیشتر ذاتیه-بی احساس خوندنم که خودت میدونی:smile (20):
    4-پختگی صدا (بسته به تجربه شما در خوندن که با فواصل زمان با تمرین زیادخوندن درست براتون جا می افته)
    البته الان خواننده گان ما اکثریت هیچ کدوم به طور کامل موارد بالا رو ندارن-به غیر از چند تاشون که انگشت شمارن!!!!

5. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    ممنون اما رنگ صدا همون جنس یا نوع صدا هست که معمولا منحصر به فرده اما گاهی تشابهاتی هم پیدا میشه

6. shayani

shayani عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
  7. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    اکثر دوستان به خوبی توضیح دادن و اگه اجازه بدید بنده هم یک مثال ذکر می کنم !
    ببینید ، خیلی سادست ، شما برای پختن غذا ، ابتدا یکسری مواد خام در اختیار دارین ، اون مواد درسته که خام هستند اما قابلیت این رو دارن که به یک خوراکی(غذا) تبدیل بشن و عملی که اون مواد رو به غذا تبدیل می کنه ، بهش میگیم پختن ! یعنی اون مواد غذایی خام با پختن به غذای خوراکی تبدیل میشن !!!!
    در مورد صدا هم همینطوره ! شما صدای خامی دارید که میتونه به یک صدای پخته تبدیل بشه ، اون چیزی که صداتون رو از خامی در میاره ، تکرار و تمرینه و آموختن اصولی آواز !
    عذر میخوام اگر کمی مثالم بی ربط بود (!) صرفاً جهت جا افتادن مطلب عرض کردم.
    موفق باشید.

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    مسعود جان مثالتون زیبا بود اما نمیدونم چرا بنده به شخصه گشنه م شد ؟:smile (79):
    دوستان صدای خام رو میشه اینجوری هم تعریف کرد:
    صدایی که جنس و رنگ مناسب داره اما هنوز خالی از تکنیک های مناسب برای اجرای خوب هستش. مثل تحریرها و انتقال احساس در صدا میتونه بخشی از این تکنیک ها باشه.
    ضمن اینکه مسلما همه ماها که کار موسیقی میکنیم به افرادی برخورد کردیم که جنس خوبی دارند و ممکنه خوب هم بخونن اما نمیتونن تحریرهای خوبی اجرا کنن یا تکنیکهای مناسبی رو هنوز چاشنی صداشون نکردن.
    خیلی ها هم معتقدن که صدای خواننده بیشتر بر مبنای احساس و تکنیک اجرا هستش تا جنس صدا.
    آقای تورج شعبانخانی در مصاحبه ایی در مورد موسیقی بعد از توضیحات در مورد آهنگساز و تنظیم کننده مستقیما فرمودین : درنهایت احساس خوبی که کار رو اجرا کنه. نگفتند صدای خوب .. احساس خوب این نشون میده که احساس هم نقش عمده ایی در خوانندگی داره.

9. shahkar_bashar

shahkar_bashar عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    با تشکر از همه دوستان... منم به یه مشکلی تو استودیو خوندن پیدا کردم!!! صدام خیلی ضعیف و مرده به گوش میرسه تا جای که حس میکنم شل و ول میخونم و این مسئله باعث از دست دادن حس و اعتماد به نفسم میشه!!! میشه راهنماییم کنین؟

10. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    در هر صورت شما باید با تمرین های مدام و رفتن به آموزشگاه و یا هر راه حل دیگه ای ، صداتون رو به حد نرمال برسونید . یکی از روشهایی که من توصیه میکنم ، همراهی کردن یک آهنگ خوب و قوی هستش . ( با اون بخونید )

11. istar

istar عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    منم دارم میرم کلاس پیانو یه مدت بگذره میخوام برم کلاس سلفژ:smile (35):

یه سوال سلفژ که میری بعد 5-6 ماه خودت احساس میکنی که پیشرفتی داشتی؟ یعنی الان من صدامو ضبط دارم بعد 6 ماه کلاس رفتن هم صدامو ضبط کنم فرقی بینشون هست؟

روشی که دوستان گفتنو منم زیاد عمل میکنم 24 ساعته داریوش گوش میدم و هرزگاهی هم باش همخونی میکنم اما تغییر آنچنانی ایجاد نشده :smile (23):

بارگذاری...