منبع تغذیه تمام لوازم استودیو

15/2/10
114
9
18
ايران!
تمام لوازم استودیو....? از اساتید سایت میخوام در مورد منبع تغذیه اصلی استودیو...صحبتهایی داشه باشند؟.. مثلا منبع تغذیه و محافظی هست که برق رو در خودش ذخیره مینه و چند دقیقه بعد از رفتن برق در خودش نگه میداره تا پروزهای انجام شده زود جمع و جور و ذخیره بشن...

Behrooz Paygan

تیم مدیریت
مدیر کل
16/11/09
1,485
1,076
113
Toronto
www.paygan.net
UPS ها که این کارو انجام میدن به نظر من برای هر استودیو یی ضروریه من خودم هم تو خونه هم توی دفتر کارم یکی دارم . به غیر از اینکه یو پی اس برق رو نگه میداره تا مدتی بعد از قطع برق کاره دیگه ای که میکنه اینه که ولتلژ رو همیشه ثابت نگه میداره شما نمیدونید که وضعیت برق ما چقدر بده و چقدر نوسان ولتاژ داریم که برای ما محسوس نیست اما فشار زیادی به لوازم برقی میاره مخصوصا به پاور کامپیوتر امتیاز دیگه ای که داره اینه که به شما امکان اینو میده که از دستگاه سیم ارت بگیرید و این باعث میشه جریان الکتریسیته ی ساکن به هیچ عنوان مزاحم کاره شما و باعث تولید نویز و DC نشه من حتما پیشنهاد میدم به بچه هایی که کارشون مهم و تعهد دادن بابت کار حتما یکی بگیرن . قیمت این یو پی اس هارو نسبت به میزانی که برق رو نگه میدارن و تحمل وات خروجیشون و نسبت این دو به هم تایین میکنن ه اگر دقیقا یادم باشه از 100 تومان شروع میشه تا چند میلیون تومان دستگاه من 30 دقیقه 600 وات رو نگه میداره که خیلی زیاده واسه کاره ما من حدوده 250 خریدمش سال 86 ...

اینم یه توضیح از سایت سازنده :

يوپی‌اس‌های Smart Micro فــــاراتل منابع تغذيه AC بــدون وقفــه هستند که با تـكنولوژی Line-Interactive طـراحی شده و قـادرند بدون توجه به نوسانات و اختلالات برق شهر همـواره برق سینوسی کامل را با ولتاژ مناسب تامین نمایند. همچنین در زمان قطع برق نیز می‌توانند ولتاژ مناسب و شبه سینوسی را در خروجی داشته باشند.
يوپی‌اس‌های سری SM مجـهز به سيستم كنترل هوشمند ميكروپروسسوری بوده و بدین ترتیب كنترل و همچنین تشخیص خطاها در تمامی قسمت‌ها توسط آن انجام می‌شود.
این سری از دستگاه‌ها جهت استفاده در سيستم‌های كامپيوتری، دستگاه‌هاي دقيق اندازه‌گيری، وسايل حساس آزمايشگاهي و پزشكی، تجهيزات مخابراتی و… می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

29/12/09
418
98
28
شهرکرد
یه سوال
من شنیدم که نوسان برق ایجاد نویز میکه هنکام ریکورد
درسته؟
اگر درسته با ups بر طرف میشه یا استابلایزر نیازه

یه سوال
من شنیدم که نوسان برق ایجاد نویز میکه هنکام ریکورد
درسته؟
اگر درسته با ups بر طرف میشه یا استابلایزر نیازه
کار هر دو یکیه.
با این تفاوت که ups باطری داخلی داره و میتونه نسبت به اندازه و سفارش باطری داخلیش و مقدار توان مصرفیتون، برق رو داخل خودش نگه داره.
اگه بک آپ برق لازم ندارین از همون استابلایزر استفاده کنید که معمولا از 2کیلو وات داره تا 8 کیلو وات.
من 2کیلو، مارک فاراتل خریدم 160.000 تومان. (تیر.1391)
توصیه میکنم بسته به نیازتون حتما تهیه کنید، یا استابلایزر یا ups.