ممنوع

شروع موضوع توسط شبگرد بی تن پوش ‏12/4/13 در انجمن اشعار کاربران

تاپیک ممنوع تالار اشعار کاربران در persian-music.org.

1. شبگرد بی تن پوش

شبگرد بی تن پوش عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شرب خمر،با لب تشنه/سکس،با تن برهنه
    پرسشایه بی جوابم/مثله کینه های کهنه

روسپی های خیابون/حکم تبعید به بیایون
    پرسشای بی جوابم/کنج زندونه دلامون

زور مشق شب عیدم/ترسو استتار زیدم
    پرسشای بی جوابم/جرمه؟قاضی زده قیدم

تن فروشی لب ساحل/ژست وارونه و مایل
    پرسشای بی جوابم/طعمه های چرب قاتل

دست سرد یه گدارو/خفقان این صدارو
    پرسشای بی جوابم/بگیرید،دست خدارو

جرم موسیقی و آواز/هیس ها، به نغمه ی ساز
    پرسشای بی جوابم/دو قدم مونده به آغاز

کوچ اجباریه رویا/به غلط سمته ثریا
    پرسشای بی جوابم/خیلی راه مونده به دریا

عکس یک سکس خصوصی/افتخار داره نفوذی؟
    پرسشای بی جوابم/از خدا می خوام بسوزی

حس منع یه تماشا/سخن دروغو حاشا
    پرسشای بی جوابم/مثله بنده،پیش پاشا

مهر ممنوع به سوالام/تا ابد باقی میمونه
    راز بی جوابی من/تو دل ساغی میمونه

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  2. setare

setare ترانه سرا عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    energyxt
    این کارشما نشون میده که استعداد نوشتن دارید.بعضی واژه هابکر و زیباهستند.اما ساده بگم،خیلی بهم ریخته ست.جسارت نشه من رو هر کار معمولا اگر انتقاد نکنم حداقل یکی دوتا نظر شخصی مینویسم.چون این کمک میکنه تا روی کارهامون بیشتر تعمق داشته باشیم.البته نه اینکه کارهای خودم بی عیب و نقص باشن یا خیلی استاد باشم.این روزها ترانه های اقای جنتی رو هم نقد میکنن.وحتی غزل های بی نظیر حافظ!
    من درست متوجه نشدم منظورتون از "پرسشای بی جوابم" که خیلی هم روش تاکید داشتین، چیه؟ "من پرسش های بی جواب هستم" یا " پرسش های بی جواب ِ من" ؟اگر اولی هست که باید یک جایی از " من" صحبتی بشه_ اگر دومیه پس سوالات اساسی باید طرح بشه.اما اینجا بیشتر به صورت تیتروار،قطعه ها به هم چسبیدن.
    و دیگه اینکه زیاد و بی پروا از واژه "سکس" استفاده کردین که باید به این مسئله توجه کنید که تا به حال هیچ ترانه ی به یاد ماندنی و زیبایی که همه از خوندن و شنیدن اون لذت بردن حاوی چنین واژه هایی نبوده.این نظر شخصی بنده که امیدوارم کمکی باشه.موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. شبگرد بی تن پوش

شبگرد بی تن پوش عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    عرض درود و احترامات فائقه به پیشگاه شما
    نخست ،از سپری کردن چند ثانیه ای با دل نوشته ی این بی مقدار،و نقد دلسوزانه و تمام از مهر بی شمار سپاس فراوان دارم.
    از اینکه هر اثری هر چند شکوهمند و فاخر کنام منتقدین لعل صفتی چون جنابعالی است ،جای لحظه ای تشکیک نبوده و نخواهد بود ،چه برسد به نهال نو پایی چون بنده در بوستان شعر و ترانه که مملو از کاج های باسق و بارق است.
    و اما پرسش گران قدر حضرتعالی،مقصود از بیان مصرع <پرسشای بی جواب>سوالاتی است که زمانی است بصورت دغدغه ی خاطر،دست کم برای خود باعث تشویش و دل مشغولی شده و عرض این پرسش در ترانه به معنی همان فرمایش دوم جنابعالی است لیک با کمی تفاوت ،تفاوت بدین معنا که این پرسشها از ازل تا به ابد بی پاسخ باقی ودر سر ما جاری بوده و خواهد بود و پاسخ به هرکدام ،محکوم به ممنوع بودن جستجو برای یافتن حل این معما هاست حال این اجبار میتواند از هر سمت و جهتی باشد حال در هر قسمت مرجع اجبار متمایزاست ( اجبار هم چنان حضور دارد).بیت های فرد این ترانه همان دغدغه هایی است که عرض کردم (هرچند این دل آزردگی های کنونی در زبان وصف این حقیر نیست)،این بیت های مفرد هرکدام منجربه تابان شدن خورشد سوالاتی شده که سبب،به آتیش کشیدن روح این حقیر است و در مصرعهای اول بیت های زوج گفته شد و مصرع های دوم ابیات زوج پیوست به مصرع پیشین خود و مشروح بر حال کنونی این سوالات است.به عنوان مثال: 1) پرسشهای بی جواب همچون کینه های کهنه،محبوس در گوشه ی دل،اگر به پنداشت دیگران جرم تلقی میشود عادل قاضی گیتی قیدیو جرمی برای ما قائل نیست ،این پرسش هاطعمه های سو استفاده کنان زمانه و .... (زیاده گویی کردم) به هر روی این سوالات برای من اساسی و دغدغه زا است .
    از لحاظ چینش ،سر تعظیم در برابر شما خم کرده و حق میدهم چون اینگونه ترانه ها هر قسمت معنی مجزایی در خود داراست پس به هر ترتیب چیده شود صحیح است و تماما سلیقه ای است که من در اینجا کژ سلیقگی کرده و شرمسارم.
    از بابت گفت واژه (سکس) نیز پنداشت من این است که بکار گیری این واژه باک و بیمی ندارد چون معنی این لغت همان طور که استحضار دارید به اشتباه وارد زبان پارسی شده و معنی محاوره ای آن کاملا با خود آن جداست لیک از بابت تکرار آن در ترانه باز هم حق با شماست و سپاس از باریک بینی شما.
    در مجموع به وفور باعث سرور بنده بود که لایق نقد جنابعالی بودم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...