ملودي 6/8 شماره 2

شروع موضوع توسط mehrshad_king ‏16/4/10 در انجمن پروژه های تمرینی ( آرشیو )

تاپیک ملودي 6/8 شماره 2 تالار پروژه های تمرینی ( آرشیو ) در persian-music.org.

1. mehrshad_king

mehrshad_king عضو سایت

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلامي ديگر....

اين ملودي تيكه اي از ملودي آهنگ 608 منه...البته رو ميكسش كار نشده...اميدوارم خوشتون بياد...
    Vst Plugin: Glaidiator-ez Drumer

Download:
    http://www.4shared.com/audio/YoQAZXiz/608_2_.html

:smile (6)::smile (17)::smile (71)::smile (7)::smile (27)::smile (18):

2. mehrshad_king

mehrshad_king عضو سایت

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    نظر بديد

خيلي مشتاقم بدونم نظرتون درباره ملودي هام چيه...
    اگه بده انتقاد كنيد...در هر صورت نظر بديد..

3. amirpsx

amirpsx عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +78 / 0 / -0
    نرم افزار:
    acidpro, cubase, nuendo
    مهرشاد جون !!! کلیدیکه باهاش ملودی میزنی عوض کن !! ولی ماشالله :smile (13):ایولا داره !! امیدوارم حرفم بی فرهنگ نباشه !! همین الان بورو کلیدتو عوض کن ملایم تر بزار روش !! تازه روش از پیچش نتها هم استفاده کن به 6.8 میاد امتحان کن خوب میشه !!!

4. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز ضمن یک نواختی ملودی یک مشکل اساسی بگوش من آمد که هارمونی ای که انتخاب کرده بودید در ثانیه 11 و 13 به نظر فالش می اومد

5. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    سلام دوست عزیز. بنده خیلی سعی کردم در مورد دو کاری که گذاشته بودید نظر ندم اما یکی از اعظا نظرم رو عوض کرد و حالا تصور می کنم اگر نظر شخصی خودم رو نگم ممکنه شما (از نظر من) به بی راهه برید.
    ببین هموطن مشتاق من هر چیزی دارای خواص و خصوصیاتیه. وقتی به چیزی میگیم آب که مایع باشه, بی رنگ بدون بو و طعم باشه و خوردنش هم مضر نباشه. حالا اگر مایع بی رنگی و بوئی رو چشیدید و طعم سیب داشت باز هم آبه ؟ یا اگر حنجره شما رو سوزاند باز هم میشه بهش آب گفت ؟ خیر اون اسیده! ملودی هم مثل هر چیز مادی و معنوی دیگری دارای خواصیه. ملودی موسیقی رو در خطی از زمان به کار میگیره باید دارای فراز و نشیب باشه و یا با دیرند (کشش) های متفاوت نواخته بشه(البته نه همیشه) آیا شما میتونید با تکرار حرف آ آ آ آ شنونده رو متوجه کنید که آب میخواید ؟ در غیر اینصورت مجموعه چند نت که پشت سر هم اجرا میشند اسمشون میشه آرپژ و حتی آرپژ ها هم که همان آکورد های شکسته هستند باید تغییر کنند وگرنه....
    کاری که شما انجام دادید این بوده که با هر ضرب یک نت و در مجموع چند نت رو پش سر هم نواختید که این به نوعی آرپژ هست نه ملودی (حتی آرپژ هم به معنای واقعی کلمه حساب نمیشه)
    تعریف ساده ای از ملودی میتونه این باشه : هویت شناسنامه ای یک قطعه موسیقی که بیشتر از هر قسمت دیگری در ذهن میمونه و گاهی زمزمه میشه. پلنگ صورتی رو به خاطر دارید ؟ رابین هود و پت و مت رو چطور ؟ ملودی های به یاد ماندنی... نمیگم شما این قطعه نوازندگی رو با کار بزرگان مقایصه کنید. مقصود اینه که این کار رو با کارهای مشابه به قول خود شما 6/8 مقایسه کنید. فرضا وقتی یکی از کارهای شاد استاد معین رو گوش میکنید تکنوازی ویولون بیشتر تو ذهنتون میمونه یا ضرب و تمپو؟ و یا گاها گیتار بیس ؟

دوست عزیز پیشنهاد میکنم نگاهی به عقب داشته باشید, درسته که میشه از میانبر استفاده کرد اما دیگه میانبر ها رو نمیشه صد پله یکی رفت. بهتره که موسیقی مورد علاقه تون رو بیشتر گوش کنید و در ابتدا با کمی تقلید کارهائی رو بزنید که بهتون اعتماد به نفس بده و بعد هم یا راهی بیابید و یا راهی بسازید و درش گام بردارید. قصد ندارم بگم آهنگ سازی رو فراموش کنید و اول تئوری پور طراب رو بخونید به هیچ وجه چرا که با این شوق و اشتیاق اطمینان دارم خیلی زود از تئوری و در نهایت موسیقی خسته خواهید شد. اما اگر به ساخت موسیقی های شاد 6/8 علاقه دارید بهتره یک کیبورد ارزان قیمت مثل psr 1000 یا مشابه تهیه کنید تا اینگونه ریتم ها رو به همراه فضا سازی (آکورد ها) به رایگان و بدون زحمت در اختیار داشته باشید و بتونید با خیال راحت روی ملودی سازی و ردیف آکوردی تمرکز کنید.
    هر زمان هم که فکر کردید دیگه از اینجا به بعد نمیشه با احساس به تنهائی پیش رفت خود به خود به سمت تئوری و علم موسیقی جذب میشید و اون لحظه حس یک حرفه ای درک می کنید.
    تا اون زمان برادرانه پیشنهاد می کنم اول کارهاتون رو در گروه های کوچک تر مثل دوستان یا اعظای خانواده به اشتراک بگذارید و نظرشون رو جویا بشید. و وقتی که از نظر کمیت به حد مطلوبی رسیدند پروژه هاتون رو اینجا برای مشورت در بهبود کیفیت قرار بدید.دوست گلم این انجمن نزدیک به 5000 عضو داره به فرض اینکه فقط 2500 نفر هر کدام یک کار هم در تمام طول عمرشون ساخته باشند و همه کارهاشون رو ارائه کنند الان باید تالار پروژه های کاربران مملو از پروژه های تائید شده و نشده باشه. اما اکثرا این کار رو نمی کنند چرا که متاسفانه یا خوشبختانه این انجمن برچسب تخصصی رو یدک می کشه و ممکنه کارهای ارائه شده در سطح اسم انجمن نباشند, درسته که مدیران در تائید پروژه ها مهربانی به خرج میدند اما شما به خودتون فکر کنید که اگر کاری رو که هنوز اطرافیانتون تائید نکردند اینجا برای مشورت بگذارید و یک نظر دلسرد کننده بشنوید ممکنه برای همیشه از این انجمن و خصوصا موسیقی بیزار بشید.

بنده به عنوان یک آماتور حاظرم هر لحظه که دستور بدید کارتون رو دانلود کنم, و نظرم رو به عنوان شنونده ای که قصد داره در آینده موسیقی شما رو بارها و بارها بشنوه بگم.
    میتونید از پیام خصوصی برای اینکار استفاده کنید و اگر هم بنده رو لایق نمیدونید تصور نمیکنم سایر دوستان هم از کمک به شما دریغ کنند.
    با آرزوی موفقیت :smile (70):

بارگذاری...