مقایسه Mackie Mr5 با Yamaha Msp5

شروع موضوع توسط RAIN ‏7/6/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مقایسه Mackie Mr5 با Yamaha Msp5 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. RAIN

RAIN عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    قصد خرید مانبتور 5 اینچ دارم و تا 800 هزار تومان هم می تونم هزینه کنم(البته می دونم قیمت این 2 مانیتور کمتر از این مبلغ هست) و اصلا برند هم واسم مهم نیست و تنها چیزی که اهمیت داره کیفیت و استاندارد بودن مانیتور هست.دوستان زیادی این 2 مانیتور رو پیشنهاد میدن اونهایی که mr5 دارن میگن صدای low بسیار ایده ال و مناسبی داره و در این زمینه بر msp5 برتری داره و بسیار مناسب برای سبکهای الکترونیک و راک که کیک و بیس اهمیت زیادی داره هست و اونهایی که msp5 دارن می گن اصلا اینجوری نیست و mr5 در محدوده ی بیس صدای رنگ شده و غیر فلتی داره.خلاصه من ماندم و نظرات ضد و نقیض دوستان.
    ممنون می شم دوستان منو راهنمایی کن و اگر برندهای دیگه ای هم تا 800 هزار تومان مورد نظر شون هست که برای کار من که الکترونیک و راک هست معرفی کنن ممنون میشم.

2. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    هر دوی این مانیتورها خوب و قابل قبول هستند اما خب شخصاً msp5 رو پیشنهاد می کنم ، البته مدلهای مختلف دیگه ای مثل hs50 هم مناسب هستن ؛ مسلماً برندهای و مدلهای مختلف دیگه ای موجوده که من از اونها بی اطلاع هستم و دوستان خوبم شما رو راهنمایی خواهند کرد.
    موفق باشید.

3. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    من خودم msp5 دارم و هم در استودیو یکی از دوستان نزدیکم mr5 هست که زیاد باهاش کار کردم من به شخصه نظر تجربی و شنیداریم با msp5 هست به نظرم صادق تره و رنگ شده گی توی هیچ بخشی به گوش نمیخوره ( در ضمن یادتون باشه طراح سری MSP یاماها کسی هست که مانیتورهای افسانه ایِ NS10 رو طراحی کرده این موضوع اعتبار زیادی به این مدل میده )

4. mahyar9009

mahyar9009 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    من هم HS80 دارم و سبکمم الکترونیکه خودمم می خوام بدونم Mackie چیه که انقدر تعریفش میکنن تو سبک ما ولی دوست عزیز به نظرم فلت بودن صدا تو هر سبکی مهم که شما سدای واقه ای رو بشنوید نه این که تو یه مانیتر خواص رو فرکانس های پایینش کار کرده باشن و تقویتش کرده باشن! واقیتش من از HS80 اون جوری که باید رازی نیستم به خاطر تریبل بالا و بیس پایین! البته اگه واقا فلت باشه تو هر سبکی جواب میده!

5. RAIN

RAIN عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    جناب مهیار دقیقا به خاطر همیت تعاریف هست که بنده هم به این مانیتور علاقه مند شدم.و دوستان الکترونیک کار بسیار بسیار به Mackie سری mr علاقه دارند. جدیدا هم بین خرید 5 اینچ و 8 اینچ مردد شدم.بعضی از دوستان اعتقاد دارند که میکس موسیقی الترونیک با مانیتور 5 اینچ صحیح نیست و باعث میشه فرکانس های پایین به درستی شنیده نشه و از دست بره.

من توان خرید فقط یک جفت مانیتور دارم که در بین 5 اینچ ها بین این 2 مانیتور مردد هست و اگر بخوام بجای 5 اینچ 8 اینچ بردارم بین دو مانیتور Mackie MR8 و Yamaha Hs 80 مردد بودم که شما می فرمایید راضی نیستید از اچ اس.در ضمن سپاسگذارم به خاطر اینکه با اینکه این مدل رو دارید بازهم صادقانه نظرتون رو گفتید.

6. mahyar9009

mahyar9009 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    بله من رازی نیستم ولی چون صدای Mackie نشنیدم و اگر صدای Mackie بشنوم و باهاش کار کنم فلت بودن Yamaha به Mackie ترجیح بدم به نظر من اگر Mackie زیاد از حد فرکانس ها رو تقویت کنه یا مدل نمایش فرکانس عوض کنه فایده ای نداره چون تو یه سیستم که ساب داشته باشه فرکانس های پایین کم تر قدرت شو نشوم میده! امید وارم حساسیت این غزه رو تو میکس ومستر نهای درک کنی و انتخاب درستی داشته باشین. هر چند ادم بعد از مدتی تست رو سیستم های مختلف میتونه نقطه ضعف مانیتر هاش دستش بیاد و بهترین میکس ارائه کنه ولی یه 5بیت سوخت میشه!:smile (71): تا به اون کیفیت مطلوب برسید.

7. RAIN

RAIN عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آخه تمام اونایی که مکی دارن تاکید دارن که اصلا صدا مکی در فرکانس های پایین رنگ شده و غیر فلت نیست و چون مانیتورهای در این رنج قیمت به خصوص یاماها در محدوه دی فرکانس های پایین ضعف دارن دیگران فکر می کنن که مکی صدای رنگ شده داره.

8. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    من هم مثل شما بین این چند تا برند نمیدونستم که کدوم رو انتخاب کنم! ولی طبق تحقیقاتی که کردم هم از دوستان و اساتید عزیز درین سایت و هم جاهای دیگه ... به این نتیجه رسیدم که msp 5 تقریبا مانیتور قابل اعتماد هستش .... الانم قصد خریدش رو دارم . حالا باز تحقیق کن ببین شاید نسبت به جیبت بتونی مانیتور بهتری بگیری.

9. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    ببینید سری mr مکی کمی تو میدرنج ضعیف عمل میکنن اما از بیس قوی و قابل قبولی برخوردارن و فرکانس های بالاش هم مشکل ساز نیست اما ضعف تو میدرنجش هست که اگه میدرنج فلت و طبیعی یکی از معیارهای خریدتونه msp5 مناسب تره. منظور از بیس قوی بیس رنگ شده نیست اتفاقا میشه خوب میکس کرد باهاش. یکی از نقاط قوت سری mr مکی همینه... حتی 5 اینچ اون هم محدوده فرکانسی پایین خوبی رو پوشش و باز تولید میکنه.
    اما این سری از مانیتور های مکی تو کلاس مانیتورهای مبتدی یا entry level قرار میگیره اما سری msp یاماها تو کلاس بالاتری قرار داره و از صدای فلت تری تو میدرنج نسبت به mr5 برخورداره و همینطور تو بازتولید فرکانس های پایین خوب عمل میکنه.
    بنظرم لازم نیست انقدر حساس باشید اگه قبل از خرید مانیتور ها رو تست کنید راحت تر میتونید تصمیم بگیرید.

10. hamedzaimi

hamedzaimi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    دوستان کسی قیمت دقیق Yamaha Msp5 رو میدونه؟

11. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    حدوده 650

بارگذاری...