مقایسه 3 اینترفیس از هم

شروع موضوع توسط Mohamad.K ‏23/5/12 در انجمن Audio interface ( کارت صدا )

تاپیک مقایسه 3 اینترفیس از هم تالار Audio interface ( کارت صدا ) در persian-music.org.

1. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مقایسه 3 اینترفیس از هم-Motu_896HD_MK3_4bd5d40627fa8.jpg

مقایسه 3 اینترفیس از هم-Focusrite_Saffir_4efcec39a596a.jpg

مقایسه 3 اینترفیس از هم-cw_700x700_MboxPro.jpg

همونطور که عکس ها رو مشاهده میکنید اولین کارت صدا به ترتیب Motu - Focusrite - M-box هستند . هر 3 این کارت صداها کارت ها خیلی خوبی هستن اما میخواستم بدونم شما الویت رو به ترتیب رو کدوم میزارین ؟ با دلیل بگید لطفا . اگر این از اون بهتر هست به چه دلیل . مرسی

2. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوستان کسی نبود ؟ من خودم شخصا ام باکس رو ترجیح میدم به دلیل این که نصبت به ام باکس قدیم خیلی تغییر پیدا کرده یکی از اونها سازگاری با تمام ویندوز ها و صدا داشتن تو محیط ویندوز و سازگاری با تمام سکوئنسر ها هست پروتولز هم که همراهش هست . از لحاظ رنج داینامیکی خوب عمل کرده . . اما من از اون دو کارت صدا اطلاعی ندارم خواهشن دوستان وارد بحث شن .

3. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    من Liquid 56 رو ترجیح میدم، به خاطر داشتن دو تا پری امپ Liquid اون و همچنین داشتن پری امپهای خوب دیگه
    خریدش به صرفه است

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مرسی ایمان جان . یعنی پری آمپ های ام باکس و یا Motu خوب نیس ؟ و سوال بعدی اینکه کیفیت پری آمپ خوب میکروفون خوبی رو هم میطلبه با این تفاسیر که من میکروفونم معمولی هست و آنچنان کار رکورد ندارم باهاش بجز ساز که در استودیو میگیرم به چه صورت هست ؟ یعنی باز هم جدا از داشتن پری آمپ چه مزیتی میتونه داشته باشه .

اینم رو هم اضافه کنم ایمان جان من قبلا 003 گرفتم اون پری آمپ های خوبی داشت اما واقعا با ضرر مجبور به فروش اون شدم . منظورم این هست که از لحاظ لیتنسی و . . کم نیاره

5. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    محمد جان شما برای حداکثر استفاده از کارایی میکروفن به پری امپ خوب نیاز داری، اینطور نیست که نتونی نتیجه بگیری بدون پری امپ خوب ولی بین خوب و خوبتر مصلماً تفاوت هست
    داشتن DSP همانند مدل موتو یکی دیگه از مزایای این کارت صداها هست
    کلاً اختلاف قیمت MBox و Liquid 56 زیاد هست (البته اگه پروتولز به همراه نداشته باشه و صرفاً مقایسه ی خود کارت های صدا باشه)

در رابطه با موتو به نظر من برای کسایی مناسبه که یه میکسر دیجیتال تمام عیار نیاز دارن، مثلاً 7 8 تا سخت افزار استودیویی مثل افکتور کامپرسور، اکولایزر و ... بخواد استفاده کنه، در اینصورت واقعاً خیلی خوبه
    ولی برای ضبط خوب Liquid 56 به خاطر پری امپهای Liquid (این دو پری امپ شبیه ساز رنگ صدای بهترین پری امپهای دنیاست یعنی علاوه بر پری امپ معروف کلاس A شرکت فوکوس رایت این دو پری امپ واقعاً یکی از نقاط قوت فوق العاده ی این کارت صداست)
    MBox هم بیشتر برای کسایی مناسبه که از پروتولز استفاده میکنن، شخصاً مدل 003 رو بیشتر از این میپسندیدم، اتفاقاً با چندی از دوستان صحبتی شد در رابطه با 003 و MBox که همگی نظرشون روی 003 بود، منظور این هست که اگه فقط برای نداشتن مشکل تاخیر میخواید خرید کنید به نظرم 003 رو بگیرید خیلی بهتره ضمن اینکه قبلاً باهاش کار کردید و شناخت خوبی هم روش دارید (البته نمیدونم چرا ماها دوست نداریم از یه مدل دو بار داشته باشیم و گویا حس میکنیم که حتماً باید با اونی که داشتیم فرق داشته باشه)

سوالی بود در خدمتم

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مرسی ایمان جان . ولی من کاملا از 003 پشیمون هستم . از پشیمونم یه چیزی اونور تر به این دلیل که وقتی من این کارت صدا رو گرفتم اصلا نمیدونستم که فقط با پروتولز سازگاری داره ! و من از هر کسی که بخوان حتی آقای پایگان کمک گرفتم اما مشکلم حل نشد که نشد . و از همه مهمتر این که در پروتولز من کم میوردم و از یکی دوستان که پرسیدم گفت پروتولزی که بدون سیستم مک باشه کار کردن باهاش بی فایدس . . 003 ساختار قدیمی داره و الان از ورود اون به بازار 8 الی 9 سالی میگزره .شاید کمتر شاید بیشتر . ولی با این تفاسیری که شما گفتید فکوس رایت خیلی بهتر از ام باکس نشون میده . الان قیمتاشون تو بازار چنده ؟ هم ام باکس هم فکوس رایت ؟

بعد ببخشید ایمان جان شما اشاره کردی به dsp منظور شما از dsp چی هست ؟ چون من میخواستم یه uad هم بگیرم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏24/5/12
  7. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    مشکل شما رو من در جریانش نبودم ولی میتونم بیشتر از 10 مورد اسم ببرم از دوستانم که 003 رو با کیوبیس و پروتولز کار میکنن و مشکلی هم ندارن
    کارت پرطرفداری هم هست

من هم با فوکوس رایت موافقم
    یعنی اگه خودم جای شما بودم یا فوکوس رایت میگرفتم یا کلاً یه دفعه هزینه رو زیاد میکردم و یه rme میگرفتم و خیال خودمو راحت میکردم

dsp این کارت صدا درواقع امکان استفاده از ریورب و کامپرسور و اکولایزر سخت افزاری رو به شما میده
    قیمتش هم آخرین باری که قیمت داشتم حدود 1650 بود

8. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بله میشد با کیوبیس هم کار کرد اما در ویندوز XP و SP2 فقط و فقط ورژن 8.3 پروتولز و با توجه به این که من 8 گیگ رم داشتم و استفاده اون در ویندوز XP ناممکن بود . این رو دقیقا از سایت AVID خوده پشتیبانیش نوشته بود . فقط یه سوالی که اینجا من رو گیج کرده این هست دلیل این که الان فکوس رایت با این همه امکانات خوبی که شما میگی چرا ارزان تر از M-BOX هست ؟ الان من آخرین قیمتی که گرفتم فکوس رایت 1 میلیون و هشصد و M-BOX بدون سی دی پروتواز دو میلیون دویست بود . چرا ام باکس گرون تر هست ؟ و نکته جالب که زنگ زدم تکنیک گفتم فکوس رایت با یه حالت تمسخر گفت فکوس رایت چیه ؟ کارت صداس ؟ خلاصه من خیلی گیج هستم ولی با توضیحات شما فکوس رایت خیلی سر تر هست :smile (23):

9. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    الآن به خاطر بحث تحریم و کمیاب بودن Mbox هست که قیمتش انقدر رفته بالا
    فروشنده وظیفه اش اینه که جنسش رو بفروشه نه اینکه مشاوره بده
    این دو تا لینک رو ببین
    قیمت این دو کارت صدا تو بازار جهانی از یه سایت
    Focusrite Liquid Saffire 56 | Sweetwater.com
    و
    Avid Mbox Pro | Sweetwater.com

حالا شما حساب کن قیمت جهانی اینه و قیمت بازار ما اینه، سود فروش کدوم اینا بیشتره؟ خودت فروشنده باشی چه توصیه ای میکنی؟

10. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    عجب ! واقعا چقد تفاوت قیمته . . الان شما این رو گزاشتی برای من روشن شدم که چقدر رو ام باکس میخورن ! تازه اونا سی دی پروتولز هم از روش برمیدارن ! واقعا از راهنمایتون ممنونم فقط آقا ایمان سوالم به تایپیک مربوط نیس اما میخوام کلا بحث رو جمع کنم و دیگه یع تایپیک نزنم برای یه سوال . من با این کارت صدا uad بگیرم بهتره یا یه جفت مانیتور خوب ؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏26/5/12
  11. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic

مهمترین مسئله داشتن مانیتور قابل اطمینانه، کانیتوری که صداشو بشناسی و باهاش آشنا باشی، اگه با مانیتورت مشکلی نداری و صداشو میشناسی عوضش نکن (بزار در آینده مانیتور جدید اضافه کن به میانیتورهای الآنت، به عنوان الگوی شنیداری متفاوت از اونی که داری)
    uad واقعاً کمک حاله ولی در صورتی که واقعاً پلاگینهایی که الآن داری راضی کننده نباشه برات و بشه گفت که کاملاً روی اونها مسلطی

این موقع هستش که کار کردن با uad براتون مفیده و میتونید ازش حداکثر استفاده رو ببرید (قیمت کمی نمیپردازید پس حسابی ازش استفاده ببرید)
    ضمناً این کارت صدا خودش dsp داره ولی پلاگینهای قدرتمند uad رو نداره
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  12. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مرسی آقا ایمان . من امروز رفتم و Focusrite رو خریداری کردم . فقط یه سوالی که من رو کنجکاو کرده این هست که کلا 8 ورودی میکرفون بیشتر نداره اما در قسمت امکانات نوشته دارای دو پری آمپ Liquid که اون سر جاش هست و دیدم و بعلاوه 10 پری آمپ کلاسیک معروف دنیا ! من این رو ندیدم در کجاس این 10 پری آمپ و بعلاه 6 پری آمپ فکوس رایت و برنده بهترین پری آمپ ! اینم ندیدم . اما در جلوش 8 قسمت داره که روش دکمه های زیادی داره دکمه های 48 v که برای فانتو پاور هستند اما HPF - PAD - PHASE نمیدونم برای چی هست ! و سوال بعدی اینکه این DSP که شامل ریورب و کمپرس سخت افزاری هست نیست رو کارت صدا ؟ ببخشید زیاد سوال کردم :smile (75):

13. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    مشکل شما دقیقاً به خاطر نخوندن دفترچه ی همراه کارت صداست
    پری امپهای فوکوس رایت همونهایی هستن که فرمودید برنده ی جایزه شدن و کلاس a هستن و ...
    و دو پری امپ لیکوید هم همون قسمت سفید رنگ روی دستگاه هست
    برای کنترل کار با این کارت صدا و استفاده از dsp و سایر امکاناتش باید از طریق نرمافزاری که به همراه درایور نصب میشه استفاده کنید

14. alborzrazmava

alborzrazmava عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    motu ultralite hybride mk3 بهترین است. زیرا: نرخ نمونه برداری: 24bit/192khz، قابل اتصال به usb 2.0 و firewire کامپیوتر و لپ تاپ، یک میکسر تمام عیار با کمپرسور و با نویز بسیار کم بدون نیاز به کامپیوتر و ورودی و خروجی های متنوع برای میکرفونهای کندانسوری، midi و ...

15. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من هم مثل آقای احمدزاده عزیز نظرم مدل Liquid هست
    مدل Liquid هم 24/192 هست،اگه 96 بود باز هم موافق Liquid بودم
    با وجود Firewire دیگه واقعاً نیازی به USB نیست،کسی هم که این مدل کارت ها رو تهیه میکنه مطمئناً حجم کاری بالایی داره و از لپ تاپ استفاده نمیکنه
    DSP رو مدل Liquid هم داره
    ولی پری امپی که داره به نظرم بهتر از Motu هست که همین ارزش این کارت و برده بالا

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏15/7/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 4
  16. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    این تایپیک قدیمی هست اما من لیکوئید رو گرفتم . . آقای خیلی رازیم . . خیلی . . اما پری آمپش تعریف انچنانی نداره معمولیه . . اما اخ نمیگه

17. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تاپیک قدیمی نیست
    آخرین پست های تاپیک برای دیروز هست !
    این که میگید پری امپ هاش تعریفی نداره بستگی به انتظارات شما از پری امپ داره

18. saman mahdavi

saman mahdavi

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام. آقا محمد به انتخابت تبریک میگم،البته آقا ایمان هم اطلاعاتش عالیه.
    در مورد پری امپ ها هم باید بگم که:
    Focusrite Saffire liquid 56 دارای 10 پری امپ از بهترین پری امپ های کلاسیک دنیاست،این پری امپ ها شبیه سازی شده هستن،یعنی 95% شبیه سخت افزار پری امپهای کلاسیک. محمد جان استفاده صحیح و شناخت کامل این پری امپها خیلی مهمه، یعنی اینکه شما بدونی که هر کدام از این پری امپ ها چی هستن و چه جایی به کار برده میشن. دادش گلم شما میتونی به صورت تجربی به این شناخت برسی.
    البته این 10 پری امپ ،جدا از دو پری امپ فوق العاده liquid هستن.
    باز هم به انتخابت تبریک میگم، و منتظر شنیدن کارای فوق العاده از سمت شما هستم.

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - مقایسه اینترفیس از
  1. R-A
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    358
  2. Farhood
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    375