آخرین ارسال‌ها

مقایسه ی کیوبیس پرو 10 اشتینبرگ با پرو 10 پاندای اشتینبرگ

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,708
53
.
من الآن در وضعیتی هستم که از دو سیستم و دو کیوبیس جدا استفاده میکنم. در واقع یک پروژه ی چند ترَکی دستم هست که تا قبل از کریسمس باید تحویل داده بشه.
هر دو سیستم لپتاپ هستند. یکی مدل 5 سال پیشه (Lenovo Z510) و دیگری مدل تقریباً یک سال پیش (Lenovo Legion Y530 ).
من کیوبیس اورجینال پرو 10 رو روی لپتاپ Legion Y530 و کیوبیس پرو 10 پاندا رو هم روی لپتاپ Z510 نصب کردم. از Legion برای ریکورد و پروگرمینگ استفاده میکنم و از Z510 هم برای میکس. هر دو مدل لپتاپ سخت افزارهای مشابهی دارن: سی پی یو Core i7، هارد درایو 1 ترابایت و 16 گیگ رم.
تمام VST های نصب شده هم در هردوی لپتاپها دقیقا یکسان هستند و به همون تعداد.

در طول نزدیک به یک ماه که این پروژه رو شروع کردم، من کوچکترین تفاوتی بین این دو ورژن کیوبیس ندیدم، مگر سرعت. سرعت ورژن پاندا کمی بیشتر از ورژن اورجینال هست. من این مورد رو حتی تایم گیری کردم: برای ران شدن کیوبیس خالی، ورژن اورجینال 54 ثانیه زمان برد و ورژن پاندا 46 ثانیه، که تازه ورژن پاندا روی لپتاپ قدیمی نصب شده. این تفاوت سرعت رو حین کار کردن هم میشه در کل حس کرد.
سایر امکانات و ابزارها دقیقاً یکسان هستند. من حتی یک ابزار که خیلی ها ازش اطلاعی ندارن رو در هر دو چک کردم و یکسان بود. این ابزار، کنترل گین روی کلیپ ها هست که مثل اتومیشن عمل میکنه و خیلی ها به رغم کارآیی خوبی که داره، اطلاعی از این ابزار ندارن.

x.png
من گاهاً کاربریِ دو کیوبیس رو عوض میکنم (یعنی با ورژن پاندا ریکورد، و با ورژن اورجینال میکس میکنم) تا تفاوتی اگر هست خودشو در طول کار نشون بده، ولی در این مدت تفاوت امکاناتی یا عملکردی بین این دو ورژن کیوبیس ندیدم. حتی اکسپورت های هردو کیوبیس عین هم هستند و بخوبی کار میکنن.

صفحه ما در اینستاگرام

بالا