آخرین ارسال‌ها

مقایسه ی تحلیلی صدای 7 نوع پیانوی ویرچوال (به پیوست نمونه فایلها)

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,641
53
.
دوستان، احتمالاً با کمپانی
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
آشنا هستند. کمپانی سوئدی سابقه داری که سینتی سایزرهاش از قدیم مشتری های غولی مثل "میشل ژار" داشته. این کمپانی در سالهای اخیر دست به تولید سمپل لایبرری پیانو زده که بانک فایلهای اون فقط در سمپلرهای سخت افزاری سینتی سایزرهای خود Nord لود میشه و کار میکنه. هر از گاهی هم فایل آپدیت برای سمپلهای پیانو خودش در سایت قرار میده. این کمپانی در سال 2011 یک مدل جدید سینتی سایزر ارائه کرد بنام
که در اون بانک سمپل Organ و پیانو فوقالعاده با کیفیتی قرار داشت که باعث شد این سینتی سایزر بارها جوایز مختلف (حتی MIPA) رو دریافت کنه. اخیراً یک شرکت تولید سمپل لایبرری دیگه (که مطمئن نیستم کدومه) اومده فایلهای سکشن پیانوی همون NORD STAGE 2 رو کانورت کرده به ncw/nki و برای استفاده در Kontakt آماده کرده.

NRD.jpg

صفحه ی افکت و کنترلرهای این لایبرری هم شبیه کنترلرهای خود سینتی سایزر طراحی شده:

NRD 2.jpg

این پک به رغم حجم کمی که داره صدای فوق العاده واقعی و خوش رنگی (مخصوصاً در نُت های پایین) از پیانو داره. همونطور که در خود سینتی سایزر سخت افزاری، سه نوع مختلف پیانو وجود داشت، همونها در این لایبرری Kontakt هم موجود هستند. این سمپل، اصوات رزونانس صدای نُت ها و حتی نویز تماس پَد پدال به سیمها رو هم داره! ری اکشن صدای مربوط به داینامیک نُت ها فوق العاده درست و حقیقیه. البته ناگفته نمونه که در پک مربوط به Kontakt فقط سکشن پیانو کانورت و استفاده شده نه Organ و بخش سینتی سایزر.
من با توجه به اینکه خودم امروز این پک رو امتحان کردم، تجربه ی بسیار خوبی ازش داشتم و توصیه میکنم که دوستانی که نیاز به یک پیانوی حقیقی با حجم کم دارند، حتماً اینو تهیه کنند. سه فایل MP3 مربوط به سه قطعه ی متفاوت که با همین لایبرری نواخته شده رو در این تاپیک قرار دادم که میتونید اونها رو دانلود کنید و بشنوید. برای این سه قطعه، وضعیت Default استفاده کردم و دست به هیچ نوع پراسس هم نزدم.

ضمناً خود این لایبرری رو میتونید از لینکهای زیر دانلود کنید. تقریباً 1 گیگ هست در دو پارت:

Uploaded.net:

Rapidgator.net:

در والپیپر Kontakt این لایبرری، فقط Nord Stage 2 نوشته شده و هیچ اشاره ای به پیانو نشده. به همین دلیل من تغییراتی در طرح اون دادم و صرفاً "پیانو" بودن این لایبرری رو مشخص کردم. فایل tga ی اون رو از همین پایین میتونید دانلود و جایگزین فایل tga ی خودش بکنید.

فایل های ضمیمه

آخرین ویرایش:

صفحه ما در اینستاگرام

بالا