مقایسه یک آهنگ رپ با آهنگ های بی مفهوم پاپ

ervishja

عضو سایت
6/3/20
56
6
8
بنظرتون جامعه و جهان به چنین موزیکی بیشتر تر از هر موقع ای نیاز نداره؟
آهنگ زیر پست ضمیمه شده.
قضاوت با خودتان!
---------------------------------------------------
این ترک در واقع داستان واقعی و تحریف نشده ی "ناین اِلـِـوِن" یا همون 9/11 هس ، یازده سپتامبری که یه نمایش شیطانی بود ولی اون رو به تروریستا نسبت دادن ، ایمورتال کامل میگه جریانو ! قبل اینکه ورس شروع شه تو اینترو میگه : "صدامو دارین از هارلِم ، نیویورک زنده میشنوین ، بذارین حقیقت فاش بشه" . بعد تو ورس اول میگه : "بهتره مراقب باشی چی از دهنت درمیاد و بارِه من میکنی چون به زودی میخوام سوار یه هواپیما بشم بیام تو خونه و زندگیت و همشو آتیش بزنم و نابود کنم ، جیغ و داد زن و بَچَت هم که دارن درخواست کمک میکنن بی فایدس (تیکه به 9/11) ، من آدم کثیف و مریضی هستم که میخوام همچین کاری بکنم ، مریض تر از تمام بیمارای دنیا ولی دارم سعی میکنم دیدمو باز کنم ، همه چیزا رو ببینم ، نه فقط چیزائی که حکومت دوس داره من ببینم !! همه شماها اول با دروغایی که تو کتاب تاریخا نوشته شده ، چشمتون به حقیقت بسته شده و حالا هم با اخبارائی که تماماً کنترل میشن ، کور شدین ؛ چون دولت امریکا اونقد پولداره که حتی اسپانسر مالی نازی ها توی جنگ دوم جهانی بود (از طریق حمایت مالی از جنبش "رایش سوم") ، کنترل رسانه ها که چیزی نیس !! دقیقاً مثل CIA که خودش تروریستها رو واسه جنگ تعلیم و تربیت میکنه ، حتی بمبها رو خودش به اونا میده تا اونا باهاش آدم بکشن (منظورش اینه که خود امریکا به تروریستا کمک کرده تا 9/11 اتفاق بیفته) . وقتی بچه بودم شیطان ازم خواست تا روح و جسممو تسلیمش بکنم ، ولی من نخواستم و به حرف خداوند گوش دادم و به همین خاطر هس که الان معروف نیستم (اشاره به اینکه هر کی معروفه ، حتماً روحشو تسلیم شیطان کرده) . توی این ترک میخوام ارتباط جورج دابلیو بوش و بین لادن رو باهم توضیح بدم ؛ (اشاره به کمک مالی امریکا به القائده که تو ورس دوم دقیقاً مبلغشم میگه !) اگه نمیتونی حقیقتو درک کنی به حرفای من گوش نکن . فک میکنی "ایلومِناتی" همش در حد یه تئوریه و وجود خارجی نداره ؟؟ ولی یه نقشه خیانت آمیز کثیفه و در واقع به خاطر همینه که اونا ، رسانه ها و در ابعاد بزرگتر ؛ جنگها و کنترل کل امورات جهان رو در دست دارن ! تمام حرکات شما کنترل میشه حتی مکالمات تلفنیتون ، همش به خاطر اینکه شما به حقیقت پی نبرید ! همونجوری که با این حرفام وجود شماهارو تیکه تیکه میکنم (شوکه میشین ازین حرفایی که میزنه) ، دارم خودمو مسلح میکنم تا اون کسائی که به رئیس جمهور دستور میدن رو از لب تیغ بگذرونم ؛ چون رئیس جمهور فقط یه عروسک خیمه شب بازیه که دستوراتی که بهش گفته شده رو فقط و فقط انجام میده !" ... توی هوک هم داره با خدا حرف میزنه و واسه مردمِ شتسشوی مغزی شده ی امریکا درخواست بخشش میکنه و میگه : "خدایا اونا رو ببخش ، اونا درست و از غلط تشخیص نمیدن" و ادامه میده : "توی این ترک میخوام حقیقتو بهتون بگم ، حقیقتی که شمارو از زندانی که توش هستین آزاد میکنه ، از گمراهی که توش هستین . این ترک علت مرگای اخیرو میگه ، این حتی از کتابای آسمونی ادیان هم مهمتره ، حقایقی توشه که باعث میشه روحتون رو از عذاب نجات بدین" ... تو ورس دوم ادامه میده : "پنتاگون رازای زیادی داره که دوس ندارن فاش بشه ، از جمله اختراع کوکائین و تقسیم اون بین مردم ، یا حتی بیماری طاعون و شیوعش تو کل دنیا وَ وَ وَ ... . زدن این حرفا جرئت میخواد و همونطوری که تو آفریقا به مردم غیر نظامی کوکائین میدن و اونا رو تبدیل میکنن به سرباز ، منم کوکائین میزنم تا این جرئتو پیدا کنم (اشاره به اینکه Sambo ها رو میارن بهشون کوکائین میدن ، همونطوری که میدونین کوکائین ذهنو آزاد میکنه ، بدن رو بی حس میکنه و آدم حرف شنو میشه و بهشون اسلحه میدن و میفرستنشون تو میدون جنگ چون ذهن از کار میفته !!) . اینا حقیقتائی هستش درباره این سیستمی که حاکم بر جهانه و همه شماهارو شتسشوی مغزی داده ! اونا طی سالهای 89 تا 92 تقریباً 6 میلیارد دلار به القائده دادن (کمک مالی امریکا به افغانها برای بیرون کردن شوروی از افغانستان و سقوط دولت کمونیست کابل و از هم پاشیدنه گروه "مجاهدین" به سرکدگیِ "عبدالله اعظم" که بعداً القائده رو تشکیل دادن) و الان کم کم پیشگوئی های توی کتابای آسمونی ادیان ، دارن به حقیقت میپیوندن ! میدونم خیلی از شماها حرفای منو باور نمیکنین چون حکومت چشم شمارو به حقایق کور کرده و شما نمیخواین باور کنین که خود دولت اون دو ساختمون رو نابود کرده ، نمیخواین باور کنین که این دولت خودش کسائی رو که بمب میندازن تو سر زن و بچه های ما رو اجیر کرده و ساپورتشون میکنه ! من خودم داشتم به برجهای دوقلو نگاه میکردم وقتی داشتن منفجر میشدن ، برجها قبل اینکه هواپیما بهشون برخورد کنه منفجر شدن از طریق بمبهایی که قبلاً تعبیه شده بود . محل جاسازی بمبها نزدیک پل جورج واشنگتون بود و اونا فک نمیکردن کسی توی اون هیاهوی انفجار ، حواسش به اونجا باشه . وقتی برجها داشتن آتیش میگرفتن 4 تا اسرائیلی داشتن این اتفاق رو جشن میگرفتن و میرقصیدن که خیلی زود رسانه های کنترل شده ، اونا رو از جریان این گزارشها خارج کردن !!! بعد یه فیلم دوبله شده از بِن لادن رو نشون دادن و گفتن که این شخص دلیل این حادثه بوده (گرچه بعضیا میگفتن و هنوزم میگن که اولاً دوبله با چیزائی که تو فیلم میگفته تطابق نداشته ، ثانیاً اصلاً این بِن لادن نبوده ، ثالثاً توی اسلام انگشتر طلا حرام هس در حالیکه توی دست چپ بن لادن توی اینفیلم یه حلقه طلا بوده !) ، گفتن : اینا (یعنی بن لادن که نماینده مسلموناس) از آزادی ما تنفر دارن . من نمیتونم حتی فکرشم بکنم که شما این مزخرفات رو باور بکنین !!!! اگه میگن "برای کشورتون بجنگید ، زیر سایه پرچمتون بجنگید" ، اگه این کارو بکنید شما رو قهرمان صدا نمیزنن چون در وحله اول خود امریکا اشتباهه !! شیطان کارش رو به درستی انجام داده و دیگه خداوند قدرتی برای هدایت این مردم نداره و "New World Order" یا "نظم نوین جهانی" از 11 سپتامبر 2001 شروع و برقرار شد" ... توی ورس سوم ادامه میده : "فک نمیکنم "بوش" به اندازه کافی باهوش باشه که نقشی توی این حوادث داشته باشه ، اون یه عروسک خیمه شب بازی بدبخته که فقط دستوراتی که بهش میگن رو اجرا میکنه !! از کسائی دستور میگیره که با یه حادثه ساختگی "سناتور پُل وِلستون" رو کشتن (مرد باشرفی بوده ، همیشه مخالف جنگ عراق بوده و ضد حکومت حرف میزده) . صنعت نظامی امریکا وظیفه خودش رو به خوبی انجام داده و به اون چیزی که میخواسته رسیده ؛ یعنی : افزایش خشونتها و جنگها در سراسر دنیا ! سیاست دفاعی امریکا ایجاب میکنه که قبل اینکه کشوری بخواد شاخ بشه واسش ، امریکا اول اونو تهدید میکنه ، درواقع حقیقت موضوع هم اینه ! حادثه 9/11 و درایت "دونالد رامسفلد" ، باعث شد که این اتفاق بهانه ای برای امریکا بشه که به عراق حمله بکنه . کل بودجه دفاعی امریکا صرف حمله (!) به کشورای دیگه میشه ، صرف کشتن دموکراسی و آزادی بیان !!!!!! کاهش مالیات که از افتخارات دولت بوشه ، فقط به درد ثروتمندا میخوره چون کسی که پولی نداره فرقی به حالش نمیکنه ؛ پولدارا هر روز پولدارتر میشن و گداها هم گداتر ! هر تصمیمی اشتباهی که گرفته میشه مردم عادی باس جوابگوی اون باشن . پروژه های شرکتای امریکائی تو کشورای دیگه هم مورد تائید دولته ، چون ازین طریق میتونن توی اون کشور یه پایگاه داشته باشن همونطوریکه "دیک چِنی" وقتی مدیر "هالیبرتون" بود لوله کشی نفت و گاز افغانستان رو به عهده گرفت و با اینکار تمام زیرسازی های عراق رو نابود کرد و کلی از منابع اونا رو تاراج کرد ! من از شنیدن حقایق نمیترسم ؛ میدونم که اسرائیل خودش "طالبان" رو توی پاکستان آموزش داد ، میدونم که CIA تو سال 98 وقتی که "بن لادن" توی بیمارستان بستری بود به خاطر دیالیز کلیه هاش ، به ملاقاتش رفت چون اون موقع جزو مامورای مهمش بود ، میدونم که حکومت امریکا با همونائی که خودش "تروریست" صداشون میزنه ، دستشون تو یه کاسَس و حقوق بشر و تروریست و این مزخرفات فقط واسه فریب دادن شماهاس . به جای اینکه دلایل این چیزا رو از دولت بخواهین ، خودتون در موردشون تحقیق کنین تا به صداقت من پی ببرین . تنها راه شکست یه حکومت ؛ دانائی و عدم توجه به رسانه هاس ." ... توی اوترو ترک هم یه قسمت از فیلم Scarface هس که میگه "اون حتی واسه هر ساعتش هم برنامه داره ، سفر به فرانسه ، بیرتانیا وَ وَ وَ ، مردم تو هرجائی به حرفاش گوش میدن" که منظورش از انتخاب این دیالوگ اینه که "جورج بوش" باس مایه ننگ افرادی باشه که بهش رای دادن !

از بهترین ترکاش میشه یه همین Dance with the Devil یا 4th Branch و Harlem Streets و You Never Know و Peruvian Cocaine و 3rd World و Bin Laden وَ وَ وَ !!!

Dance With The Devil رو که آریو واسه اولین بار رو زبونا انداخت ، خودمم دو تا موزیک ویدئو ازش گذاشتم .

4th Branch که توش داره نقش انکارناپذیر "رسانه" رو توی حکومت امریکا توضیح میده که چجوری با رسانه ، ذهن مردم رو فاسد میکنن ! توش درباره توهین به حضرت محمد (ص) تو کلیساها ، کمک امریکا به عراق برا حمله به ایران و بعداً به بهانه کشتن صدام و اجرای عدالت ، بمب انداخت به سر مردم بی گناه ! درباره تقدس اسلام ، رابطه ی جنسی مقامات امریکا با هم مثل "جورج دابلیو بوش" با "کاندولیزا رایس" و یا "توماس جِفِرسِن" با "سالی هِمِنگز" ، نقشه برای خاور میانه جدید و به گند کشیدن اون ، ساختن خونه های زوری باری اسرائیلی ها توی فلسطین . در پایان هم اینکه ممکنه این حرفاش مسخره به نظر بیان ، ولی بعدها ازش به عنوان قهرمان یاد میکنن !

Harlem Streets که دقیقاً مشخصه ، خیابونای "هارلم" و زندگی توشون رو به تصویر میکشه ؛ پُر از کوکائین و معامله مواد ، درگیریای مسلحانه روزانه و اینکه پول دراووردن از خودفروشی خیلی خیلی ساده تر از جون کندن از صبح تا شبه . کمبود امکانات بهداشتی ، مجبور کردن و فرستادن بچه های مردم به جنگ در حالیکه خود کانگرِس مَن ها بچه هاشون در حال تحصیل اند و یه پیشنهاد که برای اینکه بتونیم جهان اطراف خودمون رو تغییر بدیم ، باس از خودمون شروع کنم که اونم یه راه داره ؛ آزاد کردن ذهن !

You Never Know که احساسی ترین ترک "تِک" هستش ؛ درباره زندگی خصوصی خودش و اولین و تنها عشق زندگیش صحبت میکنه ؛ از رویایی بودن اون دختر میگه و با جنیفر لوپز از مقایسش میکنه (جنیفر اون موقع دافی بود واسه خودش سال 2003 !!!) ، از چِشای خوشگل و قهوه ایش میگه و میگه که خجالتی بوده و البته دِپرِس ! میگه که واسه س**ک**س نمیخواستش و یه عشق واقعی بهش داشته و اینکه وقتی با اون بوده ، هیچ کسی واسش اهمیت نداشته ! یه مدت به عنوان دوست با هم بودن ، مجبور میشه بین اون و رفقاش یکی رو انتخاب کنه ! تا اینکه جرئتشو پیدا میکنه و بهش میگه که چه احساسی بهش داشته . دختره در مقابل این حرف تِک ، هیچ جوابی بهش نمیده و فقط گریه میکنه و ایمورتالو بغل میکنه و یه جورائی با احترام به تِک ، بهش میگه نه !! بعداً ایمورتال زندان میفته و تا یه مدت دست از کار و زندگی برمیداره . توی زندان همش اونو تو رویاش حِس میکرده . بعداً که از زندان آزاد میشه و میاد بیرون ، دوستاش و خونوادشو میبینه و میفهمه که هیشکی مثل اون دختره نمیتونه خوشحالی رو به زندگیش بیاره ! میگه که واسش مهم نیس که توی زندگیش با چند تا دختر خوابیده ، اون حسی که به اون داشته هیچ وقت تکرار نمیشه . میگه که بعد از معروف شدن بین اهالی هیپ هاپ هنوزم به اون دختره فک میکنه ، واسه همین میره به جائی که اون زندگی میکنه با مادرش . از مادرش میپرسه که دخترش کجاس ؟ مادر رنگش عوض میشه و میگه که اون خیلی منتظرت بود ولی یه نامه واست گذاشته ! دختره "اِیدز" داشته و واسه همین به ایمورتال "نه" گفته ... نامه رو که میخونه داخل نامه نوشته : "هیشکی اندازه من تورو دوس نداره ، شاید وقتی تو اینو میخونی من مُرده باشم ، خداروشکر میکنم که قبل ازینکه بمیرم حداقل با یه نفر یه رابطه عشقی داشتم ولی مجبور بودم تورو ترک کنم ! به خاطر اینکه خیلی دوسِت داشتم و نمیخواستم مریض بشی . من باکره هستم و فقط دوس داشتم خودمو در اختیار تو قرار بدم . امیدوارم همدیگه رو تو بهشت ببینیم" . ایمورتال ادامه میده که آرزو میکرده که اون جای دختره میمرده و دلیل اینکه بعد از اون با هیچ دختری نبوده ، عشقی بوده که نسبت به این دختر داشته .

Peruvian Cocaine که در واقع اون و تمام افراد که به عنوان مهمان توی ترک هستند ، هر کدوم نقش یه نفر رو بازی میکنن . کلاً داستان تجارت مواد توی "پِرو" هس که ایمورتال به عنوان "کارگر مزرعه کوکائین" هس ؛ کارگری که واسه یه مقدار پول صبح تا شب کار میکنه ، یکی دیگه "رئیس مزرعه" هس که از ایمورتال محصولشو میخواد ، "دایِبالیک" نقش رئیس جمهور پِرو رو داره که میاد از خارج مخصوصاً امریکا ، خریدار به صاحب مزرعه های کوکائین معرفی میکنه و این وسط پول میزنه به جیب . یکی دیگه نقش مامور CIA رو داره که رئیس جمهور پرو یعنی دابالیک اونو معرفی میکنه به رئیس مزرعه ؛ میاد محصول رو از معامله گر که رابط بین صاحب مزرعه و خریدار هس میخره و به امریکا منتقل میکنه ، "پویزِن پِن" نقش معامله گر مواد رو ایفا میکنه ، که فقط به افراد پولدار مواد میفروشه و به هم محله ای های خودش نمیفروشه ! یکی دیگه هم نقش پلیس نامحسوس رو بازی میکنه که داره معامله فرد فرستاده CIA و معامله گر رو زیر نظر گرفته که معامله گر رو میخواد دستگیر میکنه که معامله گر بهش باج میده و یکی دیگه رو به جاش دستگیر میکنه . یکی دیگه نقش اون فرد بیگناه رو داره که به جای معامله گر دستگیر شده که از بدبختی خودش میگه وَ وَ وَ !! نتیجه اینکه گنده ها رو هیشکی دستگیر ولی بدبختای بی کس همیشه توی دردسر میفتن . ایمورتال آخر میگه که این اتفاقات و معامله مواد همیشه توی همه نقاط این کشور اتفاق میفته .

3rd World که درباره کشورای جهان سومی مخصوصاً محل زادگاهش "پرو" و البته کل کشورای جهان سومی مخصوصاً قاره "افریقا" هستش و میگه که اهل جهان سومه ! میگه که اهل جائی هستش که منابع طبیعی و ارزشمنده زیادی داره مثل طلا و غیره ولی کشورای زورگو ، به زور میان و منابع اونا رو تاراج میکنن ، اهل غنا و رودی که به خاطر اینکه آدمای زیادی توش کشته شدن ، میگن که نفرین شده ! اهل جائی که پلیساش همگی فاسد و کثیفن ، اهل جائی که Hood های امریکا در مقابلشون مثل بهشته !!!! اهل مناطق بدبخت توی دریای کارائیب که ایدز هجوم اوورده بین جمعیت ، جائی که عدالت معنائی نداره ، جائی که ملت از زندگیشون و زن و بچشون میگذرن تا مقابل ظلم بجنگن ، جائی که مردم از زور گشنگی مجبورن کوکائین بفروشن و کِشت کنن ، جائی که هر کشوری میخواد بمبهایی که ساخته رو امتحان کنه میاد میندازه سرشون . مبگه اهل ویتنامم که امریکا "عامل نارنجی" رو اونجا انداخت تا پناهگاهها رو نابود کنه ولی مردم رو هم از پا دراوورد ، اهل جائی هستم که مردمش با اینکه دینشون اسلامه و میدونن که هروئین با اسلام منافات داره ولی واسه پول اونو کشت میکنن و میفروشن ، اهل جائی هستم که دعا میکنن که توی جنگها پیروز شن ، اهل جائی که فقط اونجا دموکراسی وجود داره ، اهل جائی که کشیشاش نژاد پرستن و دعوت به کارای کثیف میکنن ، اهل اونجام که واسه محافظت ازخودشون هر نفر یه اسلحه همیشه همراشه ، اهل جائی که ترور و کشت و کشتار بیداد میکنه ، اهل جائی هستم که CIA اونجا رهبرای دموکراتیک رو سرنگون کرد و به جاش دست نشانده های خودشو گذاشت . و در پایان هم میگه که من جهان سوم رو مثل یه رپر میبینم ؛ همونطور که رپرا خودشون رو غرق در صنعت موسیقی میکنن ، کشورای جهان سومی خودشون رو تسلیم کشورای قدرتمند جهان میکنن !

Bin Laden که دو ورژن داره ، یکی که با Mos Def فیتیده و یکی که استاد KRS-One ریمیکسش کرده . توی این ترک بیشتر درباره 9/11 حرف میزنن و هم "ماس دِف" و هم ایمورتال میگن که این حادثه ، یه کار داخلی بوده و خود حکومت مقصر اصلی هستش . ماس دف که کروس رو میره و میگه که بن لادن هیچ کارس و بوش و دولت امریکاس که این نمایش کثیف رو دراوورده ! از صدای استاد امنم توی ترک We As Americans و Patiently Waiting هم سمپل گرفته . ایمورتال توش همون حرفای تکراری میزنه ، اینکه خودش القائده رو بوجود اوورده تا بتونه تصویر بدی از اسلام رو تو اذهان بوجود بیاره و تا دنیا دنیاس مسلمونا رو بکوبونه ! اما به جز 9/11 در مورد سیاستای اشتباه خارجی امریکا حرف میزنه ، میگه که : خودتونو جای مردم عراق بذارین ، بدون اینکه اشتباهی کرده باشن روز به روز دارن متحمل دردای سنگینی میشن ، هر روز بهشون شلیک میکنن ، خوار مادرشون رو مورد تجاوز قرار میدن . میگه که بعد از انتخاباتی که "رونالد ریگان" به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد ، سلاح شیمیائی به عراق فروختند تا به کویت حمله کنه . همچنین از تعداد بیشمار نیروهای امریکائی تو سراسر دنیا انتقاد میکنه و میگه که امریکا تقریباً توی تمام کشورای دنیا پایگاه نظامی داره !!!! میگه که از کشورای جهان سومی پول میگیرن که ازشون محافظت کنن در حالیکه دارن اموال و ثروتای ملیشونو غارت میکنن ! در پایان هم میگه که ایلومناتی فقط یه "تئوری توطئه" نیس بلکه کاملاً واقعیه و ابتدائی ترین نشانه هاش رو هم میشه توی اسکناس یک دلاری دید !

فایل های ضمیمه

• هاها

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,178
10,352
113
54
.
جوابِ من به سوال: نه نیاز نداره!

1- در فایلِ ضمیمه شده از سنجاق سرِ بن لادن گرفته تا کُت دامنِ بوش (همه چیز) میشه گیر آورد، غیر از موسیقی، موزیک و آهنگ. پس میتونی سوالت رو تصحیح کنی، چون این "موزیک" نبود، کلام بود. سو استفاده از واژه ی "موزیک" برای "کلام"، اون کلمات رو تبدیل به موزیک نمیکنه.

2- این بابا نه اولین نفر بوده که این کشفیات رو کرده و نه آخرین. از اولین دقایق پس از کُلپسِ برجهای دوقلو تا الآن، 19 ساله که این حرفها داره زده میشه. فرقش اینه که دیگران خیلی رُک و مستقیم حرف زدن، ولی این بابا اومده زیر تلق تلوقِ یک ریتمِ لوپ شده این حرفها رو میزنه.

3- حرفِ ضد حکومتی زدن مثل آب خوردنه. ولی اثباتِ ادعا کار هرکسی نیست، اینکلودینگ این بابا که اینو خونده. کما اینکه مشابه این قرقره های نخ نمای بی سند و مدرک بارها و بارها از هر ننه قمری شنیده شده، بی اینکه سیستم امریکا ککش بگزه. تفاوتِ این بابا با "
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
" یا "
" هم تو همینه.

4- اگر قرار بود جوامع به یه همچین کلامی نیاز داشته باشن، تا حالا یه اتفاقی افتاده بود. چون این فایل 17 سال پیش رلیز شده و 17 سال هست که داره شنیده میشه!

5- به همون شکل که دولتها از "رسانه" سو استفاده میکنن (همونطور که خودش میگه)، این بابا و امثالش هم از تِم "سیاسی" و "موسیقی" (اون هم از نوع ناقصِ موسیقی) سو استفاده میکنن تا صاحب یک ارزش کاذب بشن و از پله ی اونها برن بالا تا یه جایگاهی پولی چیزی گیرشون بیاد. در واقع کار اینها فرقی با اون دولتمردها نداره و تکرارِ همون ایدئولوژیه! (احتمالاً یکی دیگه هم باید پیدا بشه که در بابِ سو استفاده ی رپرها، یه کار رپ بزنه!:biggrin:)

6- کلامِ موجود در این فایل، از نازل ترین و نخ نما ترین محتویاتی برخوردار بود که مشابه این محتوای کلامی در چنل های تفسیریِ یوتیوب مثل ریگ ریخته، بی هیچ تاثیری روی مخاطب.

7- وارد سیاست شدن در لیریک، به معنی "مهم" شدن یا "جدّی" شدن نیست. به معنیِ خود کم بینی، جوّ زدگی و آلوده کردنِ فضای موسیقی هست. سبکی که با "مقایسه" بخواد صاحب ارزش بشه، به معنی اینه که بدون "مقایسه" هیچ ارزش مستقلی نداره!

8- دو فاکتورِ "ریتمِ لوپ شده" و "تِم سیاسی" رو از این فایل که شر کردی منها کن. آیا چیزی باقی میمونه برای این سبک؟! یک سبک موسیقی که از قِبلِ دزدی از فاکتورهای دیگران موجودیت پیدا کرده باشه، با فقدان اون فاکتورها هم "هیچ" بودنش لو میره.

جمع بندی:
بنابر این، از نظر من نه تنها جوامع به چنین چیزهایی نیاز ندارن، بلکه چه بسا که جوامع از "فقدانِ موسیقی" به معنیِ حقیقیِ "موسیقی"، جهتِ خودش رو به سَمتِ چنین اصواتِ بی در و پیکر گُم کرده و به چپ و راست تلو تلو میزنه و بیراهه میره و نتیجه اش میشه همینی که الآن هست. فقدانِ موسیقی ای که میتونست بجای این تلق تلوق های مکرر و سردرد آور، به شنونده زندگی، شعف و آرامش ببخشه، اونو ریلکس کنه، بدون اینکه حتی به یک "واژه" نیاز داشته باشه.

با این حال امثال این بابا اگر فکر میکنن که از نظر سیاسی خیلی آگاه هستند، میتونن دست از سر کچل موسیقی بردارن و کلامِ آگاهی بخشِ خودشون رو بصورت نثر به جهانیان منتشر کنند و نسل بشر رو از دستِ نابَشَران نجات بدن! اینطوری هم موسیقی از شرِ کلماتِ قطار شده راحت میشه و هم "بیانیه ی سیاسی صادر کردن" جای اصلیِ خودشو پیدا میکنه.

شنونده ی رپ/هیپ هاپ هم آزاده که هرچی رو که دوست داره گوش بده و این منافاتی با گفته های من نداره. هر شنونده ای در انتخابش برای شنیدن آزادی کامل داره، چون سلیقه ی شنیداری، یک فاکتور کاملاً شخصی هست و به دیگران ارتباطی نداره، ولو چرت و پرت بخواد گوش کنه (این چیزیه که بارها در این سایت در موردش صحبت شده). ولی انتخاب شخصی دلیل بر حقانیتِ انتخاب برای عام نیست.

در انتها به این هم اشاره کنم که من این پست رو نه بخاطر شما، بلکه بیشتر بخاطر سایر کسانی که این تاپیک رو میخونند، زدم. چون به هر حال میدونم که علاقه ی شخصیِ شما به رپ، یک تعصبِ بنیادی برای شما ایجاد کرده که با قبول این حقایق منافات داره. کما اینکه قبلاً در این پست هم من همه چیز رو در این باب روشن کرده بودم، ولی کماکان در درک و قبولِ اون مقاومت نشون دادی.

ضمناً عنوانِ تاپیک رو هم بد نیست تغییر بدی. چون غلطه. "آهنگ" قرار نیست حامل "مفهوم" باشه. آهنگ حامل "موسیقی" هست و مفهوم مال تکسته.

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
VIP
25/5/14
1,045
675
113
30
Every where that there is Music
عرض ادب و احترام... زیاد عادت ندارم تو اینجور بحث ها مدتیه که شرکت کنم...
اما یه چیزی برام عجیبه... اینکه از نظر شما دقیقا مفهوم داشتن یا نداشتن یک متن چه ارتباطی به سبک موسیقی داره؟!
یعنی در موسیقی پاپ یا سبک های دیگه غیر از سبک رپ ترانه ها بی مفهوم هستن از نظر شما؟
نه عزیزم... جریان اینه که این نوع اشخاص موسیقی رو با دادگاه و مجلس نمایندگان کشور و کلا سیاست اشتباه گرفتن...
موسیقی هنره نه سیاست...
دقیقا طبق صحبت های جناب فرهود...
این نوع کلام ها آنچنان واقعا هم نیاز مردم دنیا نیست... چون انسان موسیقی بی کلام یا با کلام رو گوش میده تا آرامش بگیره...تا امید به زندگی پیدا کنه...
تا روحش تازه بشه... بله به طور مثال گفته شده که بتهوون با موسیقیش از سیاست های اون دوران شکایت میکرده... اما با موسیقی... نه اینکه بیاد یه متن سیاسی رو مثل اینکه داره اخبار میگه بخونه روی موسیقی...
مخصوصا داخل ایران...
طرف باباش شب پول تو جیبیش و نمیده صبح میبینی انگشتاش و به نشونه ی Fu...k استوری کرده و یه Loop هم از اینترنت دانلود کرده و شروع کرده گله و شکایت که بابام پول تو جیبی نمیده و میره تو سیاست و یه چندتا فحش اب دارم میده که حسابی پیاز داغ و واسه مخاطب هایی که مثل خودش هستن زیاد کنه... اونام واسش چند تا لایک و داداشمی و سلطان و خدای رپ به طرف میبندن و اونم حس خود شاخ پنداری و موسیقیدانی بهش دست میده و اوضاع موسیقی اینی میشه که امروز مبینیم... و روز به روز هم بدتر میشه..

البته واقعا اینجا جا داره که خیلی روشن عرض کنم یه عده از مخاطبین اینجور افراد لایق فحش خوردن و توهین شنیدن از خود همون به اصطلاح سلبریتیشون هستن...
یه کسی که تو اجراهاش بدترین و رکیک ترین حرفا رو به مخاطباش میزنه و اونام اتفاقا خیلی ام شاد میشن که طرف داره بهشون میگه فلانم به فلان خواهرت... اصلا یه ذوقی میکنه که تماشاییه...
ببخشید اگه کمی از ادب خارج شدم در کلام و درسته که تلخه برای هواداران اینجور هنرمند نماها اما چیزی جز حقیقت نیست...
پس نه تنها کسی به جملات سیاسی در موسیقی نیازی نداره بلکه کاملا خسته کننده ام هست...
طرف مثلا این حرفا رو میزنه که چیزی رو تغییر بده..
خوب واقعا فکر میکنین سیاست یه کشور با اینجور چیزا تغییری میکنه؟ خیر..
فقط و فقط موسیقی که یه دلخوشی واسه ارامش مردم بود هم داره غرق میشه و دیگه اثار زیبای موسیقی کلاسیک و پاپ و راک و جز و ... داره جاش و به اینجور سبک ها میده..
البته نه اینکه فکر کنین من اصلا موسیقی های این چنینی گوش نمیدم... اشتباه نکنید... من گوش میدم اما نه با این کلام ها و مضمون سیاسی و یه لوپ تکراری که مثل بلوک های آجری چیده شده در عرض 1 دقیقه و اسمش رو گذاشتن موسیقی...
موسیقی رو گوش میدم
مثل موسیقی بازی GTA که البته فکر میکنم سبک HIP HOP باشه... زیاد اطلاع دقیقی ندارم...
چون فقط موسیقیه...
موفق باشین

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
759
1,045
93
تهران
Instagram.com
ضمناً عنوانِ تاپیک رو هم باید تغییر بدی. چون غلطه. "آهنگ" قرار نیست حامل "مفهوم" باشه. آهنگ حامل "موسیقی" هست و مفهوم مال تکسته.
این خط رو خوندم یه چیز جالبی یادم اومد. آقای نادر مشایخی سر یکی از کلاساشون یه ماجرایی رو تعریف کرد:
از یه موزیسین(که الان اسمش یادم نیست) بعد از اجرا میپرسن منظورت از این آهنگ چی بود یا در اون قسمت آهنگ چی میخواستی بگی. جواب میده: همین دو، سل، لا بمل...
:roflmao:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,178
10,352
113
54
.
این خط رو خوندم یه چیز جالبی یادم اومد. آقای نادر مشایخی سر یکی از کلاساشون یه ماجرایی رو تعریف کرد:
از یه موزیسین(که الان اسمش یادم نیست) بعد از اجرا میپرسن منظورت از این آهنگ چی بود یا در اون قسمت آهنگ چی میخواستی بگی. جواب میده: همین دو، سل، لا بمل...
:roflmao:
خب همین دیگه. معمولاً کسانی که فاقد قدرتِ درک و دریافتِ خود موسیقی باشن، دنبال مفهوم در موسیقی میگردن. موسیقی نه معنا داره و نه مفهوم. موسیقی "موسیقی" داره که قابل توضیح نیست.

10/4/10
295
405
63
تا اونجایی که من میدونم رپ یک "کنش اجتماعی" است تا "موسیقی".
دوستان کار به رپ و جریانات سیاسی و غیر سیاسیش ندارم.یک سوال از همه دارم.نظرتون در مورد قطعه 4 دقیقه و 33 ثانیه جان کیج چی هست؟در اون قطعه نه سازی نواخته میشه و نه آوازی وجود داره.برای این قطعه شما چه جایگاهی در موسیقی قرار میدید؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,178
10,352
113
54
.
تا اونجایی که من میدونم رپ یک "کنش اجتماعی" است تا "موسیقی".
دوستان کار به رپ و جریانات سیاسی و غیر سیاسیش ندارم.یک سوال از همه دارم.نظرتون در مورد قطعه 4 دقیقه و 33 ثانیه جان کیج چی هست؟در اون قطعه نه سازی نواخته میشه و نه آوازی وجود داره.برای این قطعه شما چه جایگاهی در موسیقی قرار میدید؟
اون کار جان کیج ارتباطی به رپ نداره! این تاپیک مربوط به رپ هست.
در ضمن منظورت از "کنش اجتماعی" چیه دقیقاً (در مورد رپ)؟

ervishja

عضو سایت
6/3/20
56
6
8
جوابِ من به سوال: نه نیاز نداره!

1- در فایلِ ضمیمه شده از سنجاق سرِ بن لادن گرفته تا کُت دامنِ بوش (همه چیز) میشه گیر آورد، غیر از موسیقی، موزیک و آهنگ. پس میتونی سوالت رو تصحیح کنی، چون این "موزیک" نبود، کلام بود. سو استفاده از واژه ی "موزیک" برای "کلام"، اون کلمات رو تبدیل به موزیک نمیکنه.

2- این بابا نه اولین نفر بوده که این کشفیات رو کرده و نه آخرین. از اولین دقایق پس از کُلپسِ برجهای دوقلو تا الآن، 19 ساله که این حرفها داره زده میشه. فرقش اینه که دیگران خیلی رُک و مستقیم حرف زدن، ولی این بابا اومده زیر تلق تلوقِ یک ریتمِ لوپ شده این حرفها رو میزنه.

3- حرفِ ضد حکومتی زدن مثل آب خوردنه. ولی اثباتِ ادعا کار هرکسی نیست، اینکلودینگ این بابا که اینو خونده. کما اینکه مشابه این قرقره های نخ نمای بی سند و مدرک بارها و بارها از هر ننه قمری شنیده شده، بی اینکه سیستم امریکا ککش بگزه. تفاوتِ این بابا با "
" یا "
" هم تو همینه.

4- اگر قرار بود جوامع به یه همچین کلامی نیاز داشته باشن، تا حالا یه اتفاقی افتاده بود. چون این فایل 17 سال پیش رلیز شده و 17 سال هست که داره شنیده میشه!

5- به همون شکل که دولتها از "رسانه" سو استفاده میکنن (همونطور که خودش میگه)، این بابا و امثالش هم از تِم "سیاسی" و "موسیقی" (اون هم از نوع ناقصِ موسیقی) سو استفاده میکنن تا صاحب یک ارزش کاذب بشن و از پله ی اونها برن بالا تا یه جایگاهی پولی چیزی گیرشون بیاد. در واقع کار اینها فرقی با اون دولتمردها نداره و تکرارِ همون ایدئولوژیه! (احتمالاً یکی دیگه هم باید پیدا بشه که در بابِ سو استفاده ی رپرها، یه کار رپ بزنه!:biggrin:)

6- کلامِ موجود در این فایل، از نازل ترین و نخ نما ترین محتویاتی برخوردار بود که مشابه این محتوای کلامی در چنل های تفسیریِ یوتیوب مثل ریگ ریخته، بی هیچ تاثیری روی مخاطب.

7- وارد سیاست شدن در لیریک، به معنی "مهم" شدن یا "جدّی" شدن نیست. به معنیِ خود کم بینی، جوّ زدگی و آلوده کردنِ فضای موسیقی هست. سبکی که با "مقایسه" بخواد صاحب ارزش بشه، به معنی اینه که بدون "مقایسه" هیچ ارزش مستقلی نداره!

8- دو فاکتورِ "ریتمِ لوپ شده" و "تِم سیاسی" رو از این فایل که شر کردی منها کن. آیا چیزی باقی میمونه برای این سبک؟! یک سبک موسیقی که از قِبلِ دزدی از فاکتورهای دیگران موجودیت پیدا کرده باشه، با فقدان اون فاکتورها هم "هیچ" بودنش لو میره.

جمع بندی:
بنابر این، از نظر من نه تنها جوامع به چنین چیزهایی نیاز ندارن، بلکه چه بسا که جوامع از "فقدانِ موسیقی" به معنیِ حقیقیِ "موسیقی"، جهتِ خودش رو به سَمتِ چنین اصواتِ بی در و پیکر گُم کرده و به چپ و راست تلو تلو میزنه و بیراهه میره و نتیجه اش میشه همینی که الآن هست. فقدانِ موسیقی ای که میتونست بجای این تلق تلوق های مکرر و سردرد آور، به شنونده زندگی، شعف و آرامش ببخشه، اونو ریلکس کنه، بدون اینکه حتی به یک "واژه" نیاز داشته باشه.

با این حال امثال این بابا اگر فکر میکنن که از نظر سیاسی خیلی آگاه هستند، میتونن دست از سر کچل موسیقی بردارن و کلامِ آگاهی بخشِ خودشون رو بصورت نثر به جهانیان منتشر کنند و نسل بشر رو از دستِ نابَشَران نجات بدن! اینطوری هم موسیقی از شرِ کلماتِ قطار شده راحت میشه و هم "بیانیه ی سیاسی صادر کردن" جای اصلیِ خودشو پیدا میکنه.

شنونده ی رپ/هیپ هاپ هم آزاده که هرچی رو که دوست داره گوش بده و این منافاتی با گفته های من نداره. هر شنونده ای در انتخابش برای شنیدن آزادی کامل داره، چون سلیقه ی شنیداری، یک فاکتور کاملاً شخصی هست و به دیگران ارتباطی نداره، ولو چرت و پرت بخواد گوش کنه (این چیزیه که بارها در این سایت در موردش صحبت شده). ولی انتخاب شخصی دلیل بر حقانیتِ انتخاب برای عام نیست.

در انتها به این هم اشاره کنم که من این پست رو نه بخاطر شما، بلکه بیشتر بخاطر سایر کسانی که این تاپیک رو میخونند، زدم. چون به هر حال میدونم که علاقه ی شخصیِ شما به رپ، یک تعصبِ بنیادی برای شما ایجاد کرده که با قبول این حقایق منافات داره. کما اینکه قبلاً در این پست هم من همه چیز رو در این باب روشن کرده بودم، ولی کماکان در درک و قبولِ اون مقاومت نشون دادی.

ضمناً عنوانِ تاپیک رو هم بد نیست تغییر بدی. چون غلطه. "آهنگ" قرار نیست حامل "مفهوم" باشه. آهنگ حامل "موسیقی" هست و مفهوم مال تکسته.
ترجمه بقیه موزیک هاشم اومده نظرتون در مورد اونا همینه؟

ervishja

عضو سایت
6/3/20
56
6
8
عرض ادب و احترام... زیاد عادت ندارم تو اینجور بحث ها مدتیه که شرکت کنم...
اما یه چیزی برام عجیبه... اینکه از نظر شما دقیقا مفهوم داشتن یا نداشتن یک متن چه ارتباطی به سبک موسیقی داره؟!
یعنی در موسیقی پاپ یا سبک های دیگه غیر از سبک رپ ترانه ها بی مفهوم هستن از نظر شما؟
نه عزیزم... جریان اینه که این نوع اشخاص موسیقی رو با دادگاه و مجلس نمایندگان کشور و کلا سیاست اشتباه گرفتن...
موسیقی هنره نه سیاست...
دقیقا طبق صحبت های جناب فرهود...
این نوع کلام ها آنچنان واقعا هم نیاز مردم دنیا نیست... چون انسان موسیقی بی کلام یا با کلام رو گوش میده تا آرامش بگیره...تا امید به زندگی پیدا کنه...
تا روحش تازه بشه... بله به طور مثال گفته شده که بتهوون با موسیقیش از سیاست های اون دوران شکایت میکرده... اما با موسیقی... نه اینکه بیاد یه متن سیاسی رو مثل اینکه داره اخبار میگه بخونه روی موسیقی...
مخصوصا داخل ایران...
طرف باباش شب پول تو جیبیش و نمیده صبح میبینی انگشتاش و به نشونه ی Fu...k استوری کرده و یه Loop هم از اینترنت دانلود کرده و شروع کرده گله و شکایت که بابام پول تو جیبی نمیده و میره تو سیاست و یه چندتا فحش اب دارم میده که حسابی پیاز داغ و واسه مخاطب هایی که مثل خودش هستن زیاد کنه... اونام واسش چند تا لایک و داداشمی و سلطان و خدای رپ به طرف میبندن و اونم حس خود شاخ پنداری و موسیقیدانی بهش دست میده و اوضاع موسیقی اینی میشه که امروز مبینیم... و روز به روز هم بدتر میشه..

البته واقعا اینجا جا داره که خیلی روشن عرض کنم یه عده از مخاطبین اینجور افراد لایق فحش خوردن و توهین شنیدن از خود همون به اصطلاح سلبریتیشون هستن...
یه کسی که تو اجراهاش بدترین و رکیک ترین حرفا رو به مخاطباش میزنه و اونام اتفاقا خیلی ام شاد میشن که طرف داره بهشون میگه فلانم به فلان خواهرت... اصلا یه ذوقی میکنه که تماشاییه...
ببخشید اگه کمی از ادب خارج شدم در کلام و درسته که تلخه برای هواداران اینجور هنرمند نماها اما چیزی جز حقیقت نیست...
پس نه تنها کسی به جملات سیاسی در موسیقی نیازی نداره بلکه کاملا خسته کننده ام هست...
طرف مثلا این حرفا رو میزنه که چیزی رو تغییر بده..
خوب واقعا فکر میکنین سیاست یه کشور با اینجور چیزا تغییری میکنه؟ خیر..
فقط و فقط موسیقی که یه دلخوشی واسه ارامش مردم بود هم داره غرق میشه و دیگه اثار زیبای موسیقی کلاسیک و پاپ و راک و جز و ... داره جاش و به اینجور سبک ها میده..
البته نه اینکه فکر کنین من اصلا موسیقی های این چنینی گوش نمیدم... اشتباه نکنید... من گوش میدم اما نه با این کلام ها و مضمون سیاسی و یه لوپ تکراری که مثل بلوک های آجری چیده شده در عرض 1 دقیقه و اسمش رو گذاشتن موسیقی...
موسیقی رو گوش میدم
مثل موسیقی بازی GTA که البته فکر میکنم سبک HIP HOP باشه... زیاد اطلاع دقیقی ندارم...
چون فقط موسیقیه...
موفق باشین
اطلاعاتتون از رپ کمه و در حد رپ فارسیه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,178
10,352
113
54
.
ترجمه بقیه موزیک هاشم اومده نظرتون در مورد اونا همینه؟
تعجب میکنم اینکه بعد از این همه توضیحاتی که کلاً نوشتم (چه قبلاً و چه در این تاپیک)، یعنی واقعاً متوجه نشدی که من کلّ ماهیت رپ/هیپ هاپ منظورم هست؟ من مگه جدا کردم که "کدوم رپ"، یا "چه نوع رپ"، یا "چه موضوعی"، یا "کدوم بند" و غیره که حالا سوال میکنی قطعاتِ دیگه و . . .؟ً واقعاً متوجه نشدی تا حالا که منظور نهایی من خواننده اش نیست، خود رپ/هیپ هاپه؟!

در این تاپیک اگه من مختصاً در مورد اون فایل حرف زدم، بخاطر این بود که شما در مورد اون فایل سوال کردی. و من هم موظف بودم به سوال جواب بدم نه اینکه خارج از سوالی که کردی حرف بزنم و تاپیک رو منحرف کنم. وگرنه نظر من خیلی روشنه. مشکل صرفاً در موضوعِ کلام نیست، در کلّ پدیده ای بنام هیپ هاپ هست. اینو در پستهای من باید متوجه شده باشی. مگر اینکه ادبیات من خیلی دیگه ضعیف بوده باشه که نتونسته باشم مطلبو برسونم.

ضمناً یه چیزی در سوال اخیر نوشتی که برام خیلی جالب بود! [. . . ترجمه بقیه موزیک هاشم اومده نظرتون در مورد اونا همینه؟ . . .]
ظاهراً مخاطب هیپ هاپ باید منتظر ترجمه باشه تا تشخیص بده از قطعه خوشش اومده یا نه! :roflmao:

ervishja

عضو سایت
6/3/20
56
6
8
تعجب میکنم اینکه بعد از این همه توضیحاتی که کلاً نوشتم (چه قبلاً و چه در این تاپیک)، یعنی واقعاً متوجه نشدی که من کلّ ماهیت رپ/هیپ هاپ منظورم هست؟ من مگه جدا کردم که "کدوم رپ"، یا "چه نوع رپ"، یا "چه موضوعی"، یا "کدوم بند" و غیره که حالا سوال میکنی قطعاتِ دیگه و . . .؟ً واقعاً متوجه نشدی تا حالا که منظور نهایی من خواننده اش نیست، خود رپ/هیپ هاپه؟!

در این تاپیک اگه من مختصاً در مورد اون فایل حرف زدم، بخاطر این بود که شما در مورد اون فایل سوال کردی. و من هم موظف بودم به سوال جواب بدم نه اینکه خارج از سوالی که کردی حرف بزنم و تاپیک رو منحرف کنم. وگرنه نظر من خیلی روشنه. مشکل صرفاً در موضوعِ کلام نیست، در کلّ پدیده ای بنام هیپ هاپ هست. اینو در پستهای من باید متوجه شده باشی. مگر اینکه ادبیات من خیلی دیگه ضعیف بوده باشه که نتونسته باشم مطلبو برسونم.

ضمناً یه چیزی در سوال اخیر نوشتی که برام خیلی جالب بود! [. . . ترجمه بقیه موزیک هاشم اومده نظرتون در مورد اونا همینه؟ . . .]
ظاهراً مخاطب هیپ هاپ باید منتظر ترجمه باشه تا تشخیص بده از قطعه خوشش اومده یا نه! :roflmao:
اره دیگه مته موزیک های بی محتوا و شعر های آب دوغ خیاری و تایید وزارت ارشاد نیست فقط توجیه میکنید شما دچار خطای شناختی صفر یا صد هستید

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
243
178
43
من راستش حوصلم‌نکشید همه حرف های اون دوستمون که نوشته رو بخونم
اما تیتر یکم مشکل داره به نظرم آهنگ های بی مفهوم پاپ ؟ یعنی همه آهنگ های پاپ بی مفهوم اند ؟؟حالا شاید موضوع مورد علاقه من نباشه یا اساسش چرت باشه ولی بالاخره هر متنی یه مفهومی رو داره دنبال میکنه :عاشقانه،سیاسی و...
هرچند rap هم کار کردم و مورد علاقه ام هست اما راستش تو رپ خیلی بیشتر اتفاقا چرت میگن ،مثل حرف همون دوست عزیزمون که من کاملا باش موافقم راجب پول تو جیبی و فوش و بد بی راه...
هر موزیکی یک مفهومی رو دنبال میکنه
حالا اگر اون موزیک باب دل من نیست
معنیش این نیست مفهوم نداره
شاید من ازش فهم و درکی ندارم

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
243
178
43
راستش اینم خواستم اضافه کنم همینجا
مشکل ما بی مفهومی ترانه تو یه نوع خاصی از موزیک نیست چه pop یا Rap
موسیقی Rap واقعا تو فضای موسیقی کشور ما جاش خالی بود که از سال 80 تقریبا اینجا پر شده
البته ناگفته نماند در حال حاضر کارهای rap که میاد خیلی هاش افتضاح تر کارهای pop
بنظر من بیشتر یک فضای خالی ایی تو بعضی از انواع موسیقی داریم
مثل سبک Death ,Doom,Alternative Rock
یا خیلی از انواع دیگه
البته که شاید در نوع موزیک و نوع متن اینهایی که هست مشکل هست اما این تنها مشکل کشور ما نیست همه جای دنیا موزیک های با متن چرت و خالی از نظر نواهنگ هست