مقایسه هدفون akg k99 با هدفون های دیگر

شروع موضوع توسط musicprooo ‏2/2/15 در انجمن Headphones ( هدفون ها )

تاپیک مقایسه هدفون akg k99 با هدفون های دیگر تالار Headphones ( هدفون ها ) در persian-music.org.

1. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام
    دوستان من یک هدفون k99 پشت بسته خریداری کردم و اولین باره که به صدای یک هدفون استودیویی گوش میکنم (قبلا از هدفون های 10 20 تمنی استفاده میکردم) به نظرم صدا ها یه جوری به گوشم میرسن و فکر میکنم زیاد با هدفون معمولی که قبلا داشتم فرقی نمیکنه اصلا باهاش راهت نیستم و تو این مدت کهی گرفتم بیشتر از نیم ساعت گوش ندادم به صداش و با مانیتور هام کار کردم

ضمن اینکه هدفون هم کارکرده هستش فکر میکنید دلیلش چیه؟

2. h_zakeri

h_zakeri عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    منم یکی دارم. در کل منم ازش راضی نیستم. صداش تیزه . فقط واسه خواننده ازش استفاده می کنم که اونم باس یه هدفون بهتر استفاده کنیم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    یعنی هدفون های قیمت بالا خیلی بهترن ؟ یا همین آشو همین کاسه؟:cool-94:

4. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    مدل K99 پشت بسته نیست دوست عزیز. این مدل نیمه باز (Semi Open) محسوب میشه که نسبت به قیمتش صدای فلت قابل اطمینانی هم داره. بطوری که من خیلی هارو میشناسم که با همین هدفون کار میکس هم انجام دادن. اینکه گفتید "نو نیست و قبلاً استفاده شده" شاید دلیلی باشه برای درست کار نکردنش.
    شاید "قیمت" هدفون شاخصی برای کیفیت باشه، ولی همیشه اینطور نیست. حالا من فکر میکنم نوع استفاده ای که قراره ازش بکنید در انتخاب مدل هدفون کمک کننده هست. شنیدن، میکس، مستر کردن و استفاده در ددروم هرکدوم هدفون خاص خودشون رو طلب میکنند. شما اگر استفاده خودت رو مشخص کنی، اینجا اساتید گرامی در این زمینه حتماً کمک خواهند کرد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  5. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    همین که به نظرت یه جوری به گوشت میرسن یعنی تفاوت داره با هدفون های دیگه بعد چجوری میگی زیاد با هدفون های معمولی فرقی نمیکنه؟؟ بلاخره یه جوریه یا فرقی نمیکنه؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    حقیقتش تو خراب بودن یا مشکل داشتنش زیاد شک ندارم چون از فروشگاه معتبری گرفتم
    نوع کاربری من همون میکس و مسترینگ هستش و اینم بگم من ادمی نیستم که زیاد تجهیزات حرفه ای و گرون قیمت طلب کنم معمولا به یه تجهیزاتی که چن نفر که کار خوبی انجام بدن قبولش داشته باشند بسنده میکنم ولی صدای این یکی اصلا به دلم نمیشینه احساس میکنم صدا خیلی در فرکانس های بالا تقویت شدست

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    خوب این که فکر میکنید در فرکانس های بالا تقویت شده که یک امر نسبی هستش. مثلا برای خریدن اسپیکر مانیتورینگ هم پیشنهاد میشه که خود فرد صداهای مانیتورینگ های مختلف رو گوش کنه و هر کدوم که فکر کرده بهتره خریداری کنه چون ممکنه شخصی صدای a رو بپسنده و شخصی دیگه صدای مانیتور b
    ولی یک دلیلشم میتونه این باشه که شما تا حالا از هدفون مانیتورینگ استفاده نکردید و حالا که تازه استفاده کردید واسه گوشتون یک مقدار ناشناخته هستش چون با هدفون های معمولی تفاوت دارن بلاخره و صداها رو با جزئیات بیشتری نشون میدن
    به نظر من زیاد حساس نباشید

8. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    منظورم از یجوری بودن صدا اینه که احساس میکنم صدا ها جلویه گوشم نیستن در مقایسه مانیتور صداهام که صدا دقیقا جلویه دماغم هستن و راحت میتونم اکولایزر و ... انجام بدن ولی با هدفون نمیتونم
    شایدم حق با شما باشه

9. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    منظورم از یجوری بودن صدا اینه که احساس میکنم صدا ها جلویه گوشم نیستن در مقایسه مانیتور صداهام که صدا دقیقا جلویه دماغم هستن و راحت میتونم اکولایزر و ... انجام بدن ولی با هدفون نمیتونم
    شایدم حق با شما باشه

10. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    امیدوارم که طبق فرمایش شما باشه و به مرور زمان گوشهام عادت کنه
  11. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    درود.
    البته این رو هم فراموش نکنید که میکس کردن با هدفون و میکس کردن با مانیتورینگ تفاوتهایی هم داره.
    این رو بخاطر موضوعی که گفتید احساس میکنین صداها جلوتون قرار گرفتن.شما در هدفون تنها 2 باند چپ و راست رو دارید.
    اما در مانیتورینگ یک فضای خیلی بزرگتری رو تجربه میکنید.یعنی زمانی که با هدفون گوش میکنید صدایی رو در جلوتون ندارید.فقط چپ و راست.اما در مانیتورینگ صدا رو میتونید تمام زوایاش رو حس کنید

12. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    نظر شخصی بنده هم موافق با نظر شماست.هدفون های زیر 150 دلار AKG تفاوت چندان زیادی با هدفون های معمولی ندارن...
    به عنوان مثال هفته ی پیش 6 هدفون پر استفاده در ایران که البته تفاوت های زیادی هم با هم دارن برای بررسی مجددِ هدفون های ارزان قیمت و گران قیمت بازار، با هم قیاس کردم...
    در نهایت تعجب به نظر شخصی بنده AKG K44 از هدفون Icon HP-360 و حتی هدفون های Fake هم ضعیف تر بود.عکس و مدل 4 مدل از هدفون های قیاس شده رو می تونید در پایین مشاهده کنید...
    مقایسه هدفون akg k99 با هدفون های دیگر-IMG_6391.JPG-2.jpg

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  13. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    فرمایش شما درسته ولی هدفون k99 حد اقل دو برابر k44 قیمتش هست و شرکت مدعیه که برای استفاده مانیتورینگ تولید کرده

14. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    البته فکر میکنم این قیاسی که شما کردی کاملا شخصیه و شاید به نظر شخص دیگه ای از خیلی از هدفون ها بهتر باشه که اینطور هم هست و هستند کسانی که k44 رو خوب میدونن
    دقیقا مثل خود موزیک که یکی موسیقی راک رو دوست داره و میپرسته و دیگری اصلا این سبک به نظرش بیخود هست.موسیقی هم جدا از علم و تئوری به حس و شنوایی و درک و ... هر انسان بستگی داره و نمیشه معیاری واسش انتخاب کرد
    اصولا تو بحث هدفون و اسپیکر اینطور هست که میگن سلیقه ایه (حتی تو مبحث میکروفون هم همین صحبت میشه)

15. امیرحسین به نژاد

شغل :
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درسته K99 کیفیت به مراتب بهتر و قابل قبول تری تا K44 داره

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  16. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    این مسئله احتمالا به خاطر سمی اوپن بودنشه وشما به صدای کلوز عادت دارین.منم k240دارم.قبل از خرید خیلی از اساتید ازش تعریف کردند اما وقتی خریدم خورد تو ذوقم.شاید صدای فلت اینجوریه؟!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  17. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    شاید!!!
    تصمیم گرفتم بفروشمش
    کلا وقتی از هدفون استفاده میکنم احساس خوبی ندارم فکر میکردم با این هدفون ها مشکل برطرف میشه ولی نشد دوست دارم یک بار هم صدای بیرداینامیک 990 رو بشنوم شاید اون به کارم بیاد

18. امیرحسین به نژاد

شغل :
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    پیشنهاد می کنم DT770 رو بشنوید.دقیقا به خاطر همون موضوع Close بودن که آقای نیری هم اشاره کرد.هدفون بسته فضای ایزوله و عمق بیشتری ایجاد می کنه.
    به تازگی DT880 هم تهیه کردم با وجود قیمت بالاتر و تبلیغات بیشتر ،نتیجه مثبتی که از 770 می گیرم کاملا متفاوت و چشمگیره.افرادی که هم با dt770 کار کردند و هم با مدل های دیگه متوجه این تفاوت قابل ملاحظه هستند...

مقایسه هدفون akg k99 با هدفون های دیگر-IMG_6356.JPG-2 low.jpg

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  19. tars

tars عضو سایت

شغل :
    موزیک
    امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    من icon hp 360 دارم
    زمان خرید به نیت k44 رفتم ، ولی وقتی مقایسه کردم ایکون رو ترجیح دادم ، البته k99 بهتر بود ولی نه ب اندازه اینکه قیمتش دو برابر بود

20. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    من از این مدل هدفون ها استفاده کردم :
    AKG K44 , K77 , K99
    ICON - HP 280
    BeyerDynamic DT770 Pro 250 Ohm
    به هیچ عنوان صدای DT770 رو نمیشه با این هدفون ها مقایسه کرد !!
    K44 و K77 پشت بسته بودن اما نشتی صدا در این هدفون ها بسیار زیاد بود !!
    K99 رو به عنوان مانیتورینگ خریدم . اما اصلا جالب نبود . یک میکس باهاش کردم و کار رو هر جا میشنیدم بد بود به جز خود هدفون !!
    صدای هدفون Icon به نظر من ، خیلی از AKG هایی که من داشتم بهتر بود !! فقط تنها ایرادش این بود که روی گوش بود و دور گوش رو پوشش نمیداد !! و این برای من اصلا خوش آیند نبود . ضمن این که نشتی صداش هم کمی از AKG کمتر بود . اما باز هم داشت ...
    بعد از خرید DT770 به معنی کلمه تازه متوجه شدم پشت بسته یعنی چی !! نشتی صدا بسیار بسیار کم !! وضوحش هم اونقدر خوب هست که میشه واسه زمان های خاص ( مثل آخر شبا که همه خوابن و محدودیت داری ) به عنوان مانیتور ازش استفاده کرد !! هر چند که مانیتور هم نیست !!
    پیشنهاد میکنم به هیچ عنوان سمت هدفون های ارزون قیمت نرید . اگر هم نمیتونید بیشتر هزینه کنید ، یک هدفون A4Tech 40 تومنی ( به نظر من ) هیچ فرقی با AKG K44 , K77 نداره . حتی من قدیم تر ها یک مدل داشتم که بیس بهتری داشت + نشتی کمتر !!
    موفق باشید ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
بارگذاری...