مقایسه میکروفون های هم تراز مثلا nova و nt1a

شروع موضوع توسط jivinice ‏4/4/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مقایسه میکروفون های هم تراز مثلا nova و nt1a تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مقایسه میکروفون های تقریبا هم قیمت و هم کیفیت مثلا nova و rode nt1a و b1 و sm58 وغیره
    از بچه هایی که هر نوع میکروفونی دارند خواهشمندم در مورد خصوصیات اون توضیح بدهند و اکه می تونند نمونه کار بذارند

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏8/4/10
  2. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    من از Shure SM58 (مدل اصل مکزیکیش) استفاده میکنم. با nova و همینطور nt1a هم کار کردم. به نظر من SM58 کاملترین و طبیعی ترین صدا رو ارائه میده و بهترین گزینه برای وکال بین سه میکروفن هایی که اشاره کردم هست.
    این رو حتما در نظر داشته باش که برای استفاده از میکروفن های داینامیکی مثل sm58 نیاز به پری امپی داری که مقدار گین زیادی رو ارائه بده.

3. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با سلام
    برای گروه کر در ضبط استودیویی میکروفن کاندنسر پیشنهاد میشه یا داینامیک
    جوابتون هر کدوم که هست لطفا یه توضیح مختصر هم بدید
  4. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    از میکروفون های کاندنسر بصورت استریو استفاده میشه مثلا میکروفون AKG C414 استریو ست یکی از بهترین هاست برای گرفتن صدا از گروه کر اما اینم در نظر داشته باشید که تعداد میکروفون و حالت میکروفون گذاری به عواملی مثل تعداد گروه ، سبک گروه و ... بستگی داره

{username}-{filename}

5. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ولی من نوا و sm58 رو در فروشگاه تکنیک تست کردم با اینکه شور خیلی صدای خوبی داشت ولی به نوا نمی رسید و کاملا فرق شون مشهود بود

6. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    من شك دارم كه اون sm58 ، sm58 اصل بوده باشه. الان ميكروفن اصل SM58 رو خيلي سخت ميتونين پيدا كنيد و بهتره از خارج خريداري كنيد. ميكروفن SM58 تقلبي مكزيكي هم الان تو تهران با قيمت 150 هزار تومن ميفروشن!

7. MardeDarBeDar

MardeDarBeDar عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    من میخوام تا یکی دو روز دیگه b2 pro بخرم اگه میشه نظر بدین چون پرسپشن 220 akg هم هست ؟؟ کدوم آخرش بخرم ؟؟ یا nt2 بخرم از این 3تا یه نظری بدین.

واسه کار رپ میخوام یعنی بیشتر واسه vocal حالا راهنمایی کنین . ممنون.

8. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ

شاید اصل نبوده چون قیمت همینه که گفتین البته فروشگاه تکنیک بسیار معتبر هست و من یک میک چین sm58 رو که 30 هزار تومان هست تست کردم بسیار کیفیت داقونی داره ثانیا در سایت خود شور هم نمونه صدای sm58 اصلی رو گذاشته و با اون که 150 هست و تکنیک داره هم کیفیت و لی گفتم صداش عالی هست ولی اصلا به نوا نمی رسه

9. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : مقایسه میکروفون های هم تراز مثلا ( نوا و ان تی وان )

حتما nt-2 رو بگیرید که صداش عالی هست و می تونید حتی باهاش کارهای حرفه ای به راحتی بیرون بدین تازهnt-1 هم به مراتب از b2 بهتر هست و هم از akg و به نظر من توی این رنج بهترین میکروفون هست در ضمن که با کمی هزینه کمتر نوا از ام آئودیو هم فوق العاده است بنده هم دارم و نمونه کاری بزودی که باون ظبط شده در قسمت نمونه کار ها خواهم گذاشت البته الآن هم هست ولی مستر نشده که دارم روش کار می کنم اسم کار هم بی تو هست

10. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    من هم میکروفن SM58 فروشگاه تکنیک رو تست کردم ولی متوجه شدم که صدای حجیم و full میکروفن خودمو نمیده همینطور تیزتر صدا میداد و میدرنج هارشی داشت.
    تکنیک فروشگاه معتبری هست ولی چند فروشگاه دیگه هم همین میکروفن رو میفروختن مثل فروشگاه SHURE!

11. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    جونیور جان حتما شمادرست می گی ولی احتمال داره اونی که به شما داده قلابی بوده ولی من همینطور که گفتم صداش عالی بود نه بم و نه هارش فقط کمی درقسمت های فرکانس وسط و یه کم بیشتر در فرکانسهای بالا و خیلی بیشتر در فرکانس های پایین از نوا ضعیف تر بود در ضمن دقیقا همون صدایی رو می داد که سایت شور در نمونه صداهاش گذاشته بد نیست یه سری هم به سایت شور بزنید تا مطمئن شوید بازم می گم احتمالا اونی که به شما نشون داده قلابی بوده

لطف کنید نام کامل میکروفون sm58 تون رو بزارید آخه دو نوع هست یکی SHURE SM58 LC که من تست کردم که احتمالا برای شما هم همین هست و یک دیگه SHURE SM58 S هست که اگه اصل این دو باشه دومی صدایی شبیه مشخصاتی که شما دادید می ده و اولی به مراتب کیفیت بهتری داره ولی هیچ کدوم به نوا و ان تی وان نمی رسه ولی بتا 58 صدایی نزدیک به این دو داره

12. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
  13. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اینجا انواع و اقسام میکروفون رو هم برای فروش و هم صداهاشون رو برای تست کذاشته و هم عکس سه بعدی سایت عالیه ای هست
    http://www.thomann.de/be/shure_sm58s.htm

14. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    میکروفن SM58 بنده هیچ پسوندی نداره.

به گوش من sm58 خیلی low end محکم تر و کاملتری نسبت به نوا داره.

من نمونه صداهای زیادی از تست میکروفن های مختلف شنیدم اون تست رو هم شنیدم.
    میکروفن بتا 58 نسبت به sm58 صدای شفافتری داره به همین دلیله که شما صداش رو نزدیک به صدای میکروفنهای nt1 و nova (که تو رده میکروفنهای براق قرار میگیرند) شنیدید.
    جالبه که بین این دو شما تفاوت صدا شنیدید همونطور که آقای محبی گفتند فرقی تو کیفیت یا جنس صدا ندارند.
    عرض کردم میکروفن sm58 اصل خیلی سخت گیر میاد و یادمه چند ماه پیش فقط یکی از فروشگاه اصلشو داشت که اونموقع یدونه هم بیشتر نمونده بود و میگفت از جنس های قدیمیشه. البته اینکه منم میگم اون اصل بود بخاطر اینکه هم با میکروفن های fake مکزیکی که عکساشون تو اینترنت هست مقایسه کردم و هم با میکروفن خودم.

من تو اینترنت حتی مقایسه ای بین میکروفن نوا و sm58 ندیدم. میکروفن sm58 به دلیل داینامیک بودنش که باعث شده قیمت مناسبی هم داشته باشه گزینه عالی هست و اگه مشخصه های یک میکروفن خازنی استدیویی رو بهش اضافه کنید فکر کنم قیمتی حدود قیمت میکروفن های نویمن خواهد داشت.

15. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    احسان جان بتا 58 ، 50 یا 45 تومن میرزه بخرم؟

16. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    اون میکروفن رو من هم چند وقت پیش تست کردم صدای بدی نداشت و کم نویز بود ولی پیشنهاد نمیکنم چون بهرحال میکرفن تقلبی هست. بهتره میکروفن سنهایزر e835 رو با حدود قیمت 100 تومن تهیه کنی.

17. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه نگاهی به لینکی که بالا گذاشتم بزارید هردو هست صداش هم فرق می کنه درضمن میکروفون های دیکه هم هست تست کنید صداهاش رو nt1هم هست

18. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    من واسه لایو میخام و دم دست واسه اجرا های معمولی
    نسبت به tk600 از jts که خبلی بهتر بود tk600 رو حدودا 35 تا 40 میدن به من

19. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sm58 یا beta 58 بگیر صداش عالیه ولی حتما اصل باشه و قیمتش باید حدود 150 باشه اصل و قلابیش صداش کاملا مشخصه و فکر کنم تکنیک داشته باشه البته sm 58 رو که داشت

20. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    یکی از دوستان من هم چند وقت پیش به امید خرید SM58 اصل واسه ضبط وکال تو استدیو خونگیش رفت جمهوری ولی با همون مشخصات میکروفن های تقلبی مکزیکی رو به رو شد و مجبور شدیم بریم میکروفن سنهایزر بخریم که البته باید بگم راضی هم هست.
    siiro جان برای اونکار جواب میده و اگه بنظرتون اون بتا 58 صدای خوبی داشته پس استفاده کن چون که راضیتون میکنه.

بارگذاری...