مقایسه صدای میکروفون rode nt2a و tlm49 و tl m 67

شروع موضوع توسط farzinfaraji ‏24/4/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مقایسه صدای میکروفون rode nt2a و tlm49 و tl m 67 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. farzinfaraji

farzinfaraji Banned

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    دوستان عزیزم الان الان حتما بین خودتون میگین یا من دیونه شدم:smile (23): یا از موسیقی هیچی حالیم نیست ولی باور کنید من خوره اینچیزام و صبح تا شب دارم تو سایت هایه خارجی بسیار معتبر میگردم و صحبت هایه بزرگترین موزیسین هایه دنیا و بزرگترین سایت ها و نونه ها رو گوش میدم و میبینم. خواهش میکنم این تست صداهایه میکروفون ها رو از این سایت گوش کنید باور نمیکنید که میکروفون رود از tlm49 tlm 67 . rode k2.... و 50 مدل میکروفونی که من شنیدم بهتر صدا میده . من میخواستم tlm 49 بخرم وو استاد محبی عزیز هم در جریان بودن ولی الان تصمیم گرفتم همین مدل رو بخرم. و یه موضوع دیگه اینکه . شاید بگین این سایت داره دروغ میگه در جریان باشین این سایت یکی از برترین سایتهایه اروپا هست. و میتونین مقایسه کنین میکروفونهایه دیگرم با هم که میبینید چه اختلاف هایی با هم دارن . ولی رود nt2 آخرشه. اینم بگم تو نمودارا و مقایسه داینامیک رنج و بقیه موارد اونا بالاترن ولی اون چیزی میشنوید rode بالاتره . دیگه من چیزی نمیگم خودتون مقایسه کنید.:smile (46):

این هم آدرس سایتی که میتونیم با زدن بر رویه هر کدوم از سایت در قسمت راست سایت نمونه صا ها رو play کنید و گوش بدید .

نمونه صدا نیومن tlm49 یورو 1400 NEUMANN TLM 49 - Thomann Belgian Cyberstore

نمونه صدا نیومن tlm 67 یورو 1600 NEUMANN TLM 67 - Thomann Belgian Cyberstore

نمونه صدایه rode nt2-a یورو 270

RODE NT2-A STUDIO SOLUTION SET - Thomann Belgian Cyberstore

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    موافقم شدید......من تست کردم ...u87 رو با rode nt-2000

باور کن تا 2-3 روز میگفتم من داره گوشام اشتباه میشنوه!!!

3. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    فقط یادمون باشه که نویمن بهتر میگیره از این بابت که طبیعی تر میگیره وکال رو.....چون کاملاً از طلا هست دیافراگمش

4. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    فرزین جان جایی از این سایت هست که نوشته باشه که دمو ها با چه سخت افزارهایی رکورد شده ؟ چون تا این مشخص نشده باشه نمیشه نظر درستی داد و حتی اگر در شرایط مساوی این دمو ها گرفته نشده باشه نمیشه روشون حسابی باز کرد ... البته من دمو ها رو گوش ندادم اما اول خواستم ببینم که شرایط این ریکورد ها چی هست که پیدا نکردم اگر هست بگو کجاست برم ببینم.

5. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    من نميگم كدوم بهتره اما استاد پايگان راست ميگن ممكن Rode N2 به Avelon 747 وصل باشه و در اين حالت صداش فوقوالعاده گرم و طبيعيه انگار طرف داره در گوشت ميخونه!

بايد ديد اين دو ميكروفون با وسايل يكسان ركورد شدند يا نه!

البته به نظرم يك Mix Mane خوب هم ميتونه از ميكروفونش استفاده هايي فراتر از حد ميكروفون بكنه فقط كافيه يه خورده فوتو فن صدا برداري بلد باشه

6. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    بهروز جان کاملا این سایت درست هست و 80% تو شرایط مساوی با یک خواننده تست شده

پری امپ ها رو بر اساس امپدانس میکروفن تغییر دادن فقط و یک ریورب سخت افزاری کمی هم دارن همشون

من 4 سال پیش c-1 داشتم ..الان گوش کردم..دیدم دقیقاً همون نویزی که داشتم اینجا هم هست
    الا ن nt2000 دارم....گوش کردم دیدم دقیقاً همینی هست که میگیرم
    یه tlm 103 از دوستان هم اینجا امانت پیش منه......دقیقاً با نمونه های سایت تست کرد مشابه هستند

اما بحث طبیعی بودن وکال .....فقط نویمن.....اما کیفیت....بستگی فقط به میکروفن نداره....به پری امپ و کمپرسور و بقیه داستان ها و در انتها میکس

7. farzinfaraji

farzinfaraji Banned

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بهروز عزیز سلام:smile (80):
    عرض کنم خدمت شما تمام میکروفون ها در شرایط مساوی و با یک نوع نرم افزار و سخت افزار صدا گرفته شده حتی استودیو رکورد هم یکجا هست . استاد ولی در مورد مدل سخت افزارها و نرم افزار برنامه توضیحی داده نشده.
    من خیلی دوست دارم امید محبی عزیز که ار nt2 برایه ضبط وکال استفاده میکنه هم نظرشونو بفرمایند که کیفیت رکورد nt2 به همین شکل هست که تو سایت رکورد گرفتن.
    ضمنا استاد پایگان شما که میکروفونهایه نیومن tlm103و 102 و akg.214و 414 و k2 دارین نرخ رکورد وکالتون با 003 بهمین شکل است که تو سایت مقایسه شده یا غیر این است .:smile (2):

8. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    كسي صداي بلو رو نشنيده؟

دوستان كسي تا حالا از ميكروفون هاي Blue صدايي نشنيده؟! من شنيدم اين ميكروفون ها فوقالعاده هستند

اگر كسي شنيده خوشحال ميشم يك نمونشو بزاره من بشنوم

9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,805 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    من خیلی به این مقایسه ها بسنده نمیکنم.
    مهم در نهایت خروجی کاری هستش که خودم انجام میدم با سخت افزارها و امکانات فعلی و موجود خودم.
    من بین rode nt-2 و نویمن 102 خودم هر دو رو که بدون هیچ سخت افزاری و مستقیما به کارت زده بودم صدای نویمن 102 رو بیشتر دوست داشتم.
    این که اونها چه صدایی میذارن مهم نیست. ! اصلا مهم نیست.
    مهم اینه که ما که دارندگان این میکروفونها هستیم با امکانات فعلیمون چه جوری بتونیم صدای خوبی بگیریم.
    وقتی تونستید با کمترین امکانات صدای قابل قبولی رکورد کنید اون وقت اسم تاپیک میشه مصداق عملکرد شما !

10. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    هیچ وقت به نمونه صداهایی که سایت های فروشنده تجهیزات استودیویی در اختبارتون قرار میده اعتماد نکنید. البته خوشبختانه تعدادشون خیلی کمه.
    خیلی سایت های معتبر تر از این سایت وجود داره اما من تا جایی که دیدم هیچ کدومشون نمونه صدایی از تجهیزاتشون قرار ندادن.
    این کار به نظرم نوعی گول زدن مشتری هست.این سایتها میتون برای فروش میکروفن های ارزون قیمتشون خیلی کارها بکنن...
    این سایتی که نوشتید رو من یکبار برای شنیدن نمونه صدای یک میکروفن امتحان کردم ولی وقتی گوش کردم اصلا شبیه اون میکروفن صدا نمیداد چون قبلا چند بار صدای اون میکروفن رو شنیده بودم و کاملا با جنس صداش آشنا بودم ولی با وکال زن میخواستم از این سایت بشنونم. جالبه که وفتی هم متوجه این موضوع عجیب شدم صدای میکروفن های خودم رو هم شنیدم اما بعضی موقع ها تفاوت عجیبی میشنیدم!
    به نظرم بهتره بجای این سایت به سایت های انجمن های خارجی مثل gearslutz سر بزنید و اونجا نمونه صداها رو بشنوید چون اونجور جاها دیگه با فروشنده طرف نیستید همه کاربر هستند.

موفق باشید.

11. farzinfaraji

farzinfaraji Banned

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:

ممنون از راهنماییتون استاد.
    استاد محبی متاسفانه در ایران هیجا نمیشه مثال نمونه صداهایه چند نونه میکروفون رو شنید و خرید tm49. tlm67. tlm103 . مثال چند کمپانی برتر که تو جمهوری هستن و شما هم میشناسید. و تصمیم خودم رو گرفتم برم دبی خرید کنم حداقل میدونم دارم چی میخرم.

12. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,805 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    کار نشد نداره.
    شما میتونید به استودیوهایی که این میکروفونها رو دارن برید. نهایتا یکساعت اجاره استودیو رو میپردازید.!
    و اون میکروفونها رو بدون اتصال به پری امپ تست کنید. ( هر چند که ممکنه مثل صدای محیط خودتون نشه ) اما میتونید جمع بندی کلی انجام بدید )
    در دوبی هم خرید کردن همیشه به صرفه نیست. ! گاها بعضی جنسها گرونتر از ایران هستش و بعضی ها ارزونتر !
    الان هم با وضع درهم و دلار خرید از ایران بیشتر به صرفه ست تا دوبی !
    اما اگه خواستد در دوبی خرید کنید بگید تا مکان مناسبی رو بهتون معرفی کنم.

13. hamed jahanbakhsh

hamed jahanbakhsh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, nuendo, protools
    ممنون امید جان-منم هنوز یه سری تجهیزات مورد نیازمو مثل میکروفن - میکسر و پری امپ رو هنوز نخریدم-اما فروشگاهی که معرفی کردین متاسفانه یا یه سری مدل ها رو نداره و یا قیمتشو به درهم حساب میکنی از ایران بیشتر میشه-جای دیگه مد نظرت هست؟یه حساب سرانگشتی کردم دیدم با توجه به کمپانی هایی که تو آلمان هست ،خرید از آلمان خیلی مقرون به صرفه تره-البته اگه بالای 7-8 ملیون خرید کنی چیزی حدود 2 تومن ارزون تر میافته تا ایران-درثانی از جنس هم مطمئن هستی

14. farzinfaraji

farzinfaraji Banned

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از نظرت امید جان ممنو میشم برام معرفی کنی .

15. music2music

music2music عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوستان عزيزم بين tlm49 و rode nt2 و rode nt2000 كدوم ميتونه بيشتر شنونده رو قانع كنه ؟؟؟؟
    و اينكه se electronic 4400 رو كسي از نزديك تست كرده؟ ميگن خيلي صداي

16. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,805 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    شنونده رو قانع کنه یا شخص استفاده کننده ؟
    ضمن اینکه این میکروفونها اصلا در سطح و کلاس یکسانی نیستند که بشه مقایسه درستی انجام داد.
    کلاس میکروفون tlm49 بالاتره و مسلما این مدل بهتره.
    اگه میخواستید بین دو مدل دیگه rode مقایسه انجام بدید. این مقایسه معقول تر بود.

- - - - - - - - - -

شنونده رو قانع کنه یا شخص استفاده کننده ؟
    ضمن اینکه این میکروفونها اصلا در سطح و کلاس یکسانی نیستند که بشه مقایسه درستی انجام داد.
    کلاس میکروفون tlm49 بالاتره و مسلما این مدل بهتره.
    اگه میخواستید بین دو مدل دیگه rode مقایسه انجام بدید. این مقایسه معقول تر بود.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. نمایندگی میکروفن نیومن در ترکیه

,
  2. نمونه صدای میکروفون tlm

,
  3. میکروفون دبی

,
  4. میکروفون tlm 103 بهتر است یا tlm 149,
  5. مقایسه میکروفن rode و nueman