مقایسه دو میدی کنترلر

18/9/12
39
15
8
بروجرد
سلام به همه بچه های هنرمند سایت

دوستان من ی میدی کنترلر میخوام برای کار آهنگسازی و همچنین تمرین و یادگیری پیانو اما بین دو مدل m-audio 61 و alesis v61 شک دارم و نمیدونم کدوم بیشتر به کارم میاد ممنون میشم راهنماییم بکنید....
در ضمن جایی شنیدم که میشه از پیانو دیجیتال هم استفاده کرد برای هر دو کار آهنگسازی و تمرین. نظر شما چیه؟؟؟؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,247
10,427
113
54
.
سلام به همه بچه های هنرمند سایت

دوستان من ی میدی کنترلر میخوام برای کار آهنگسازی و همچنین تمرین و یادگیری پیانو اما بین دو مدل m-audio 61 و alesis v61 شک دارم و نمیدونم کدوم بیشتر به کارم میاد ممنون میشم راهنماییم بکنید....
در ضمن جایی شنیدم که میشه از پیانو دیجیتال هم استفاده کرد برای هر دو کار آهنگسازی و تمرین. نظر شما چیه؟؟؟؟
برای تمرین پیانو که 61 جواب نمیده. حتماً باید 88 کلید باشه.
پیانو دیجیتال منطورت کدومه؟

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,276
1,723
113
اگه میخای چیزی بزنی‌ که برای 88 Key ارنج شده، خوب معلوم هست که نمی‌شه مگر اینکه ارنجمنت عوض بشه.

اگه روی پیانو تمرین کنی‌ میشی‌ پیانیست. اگه فقط با کیبورد تمرین کنی‌ میشی‌ کیبردیست. اگه فقط با کیبورد تمرین کنی‌ که ۶۱ داره، اون وقت میشی‌ کیبردیستی که به ۶۱ عادت کرده.

اگه YouTube رو میتونی‌ نگاه کنی‌، توئ این ویدئو ۲ تا آهنگ رکورد کردم. اولی‌ رو با Arturia KeyLab 61 رکورد کردم که کلید هاش مثل اسباب بازی هستن. دومی‌ رو با Kronos 88 که کلید‌های خیلی‌ خوبی‌ داره.

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

حتا با این کنترلر کوچیک هم میشه اجرا کرد. توی این اصلا شک نکن. ولی‌ اگه هدفت این هست که پیانیست بشی‌، اون وقت بهتر هست که با ۸۸ شروع کنی‌.

18/9/12
39
15
8
بروجرد
اگه میخای چیزی بزنی‌ که برای 88 Key ارنج شده، خوب معلوم هست که نمی‌شه مگر اینکه ارنجمنت عوض بشه.

اگه روی پیانو تمرین کنی‌ میشی‌ پیانیست. اگه فقط با کیبورد تمرین کنی‌ میشی‌ کیبردیست. اگه فقط با کیبورد تمرین کنی‌ که ۶۱ داره، اون وقت میشی‌ کیبردیستی که به ۶۱ عادت کرده.

اگه YouTube رو میتونی‌ نگاه کنی‌، توئ این ویدئو ۲ تا آهنگ رکورد کردم. اولی‌ رو با Arturia KeyLab 61 رکورد کردم که کلید هاش مثل اسباب بازی هستن. دومی‌ رو با Kronos 88 که کلید‌های خیلی‌ خوبی‌ داره.

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

حتا با این کنترلر کوچیک هم میشه اجرا کرد. توی این اصلا شک نکن. ولی‌ اگه هدفت این هست که پیانیست بشی‌، اون وقت بهتر هست که با ۸۸ شروع کنی‌.

ممنون از راهنمایی خوبت حتما ویدئو رو نگاه میکنم
من هم عاشق پیانو هستم و هم آهنگسازی و اول میخوام توئی پیانو به درجات خوبی برسم و بعد آهنگسازی رو شروع کنم چون توی نوشتن ملودی ضعیف هستم
منظور من این هست که 61 کلاویه برای پیانو محدود هست یا در حد استاندارد هستش چون نمیخوام بعد ی مدت تمرین محدودیت های احتمالی 61 کلاویه اذیتم کنه و اونموقع مجبور شم یدونه 88 کلالویه بگیرم

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
760
1,046
93
تهران
Instagram.com
بقیه دوستان هم ممنون میشم نظزشون رو بگن
خب برای تمرین پیانو باید پیانو داشته باشی. حالا غیر از بحث هفت اکتاو بودن، عملکرد و وزن کلاویه ها هم مورد مهمیه.
بهترین گزینه برای شما پیانو دیجیتال میباشد. که هم برای تمرین پیانو استفاده کنید و هم امکان استفاده بصورت میدی کنترلر در نرم افزارهای آهنگسازی رو داشته باشی.
اگه نه، میدی کنترلر هم که میگیری 88 کلاویه بودنش از اهمیت بالایی برخورداره. اگرچه من برای تمرین پیانو میدی کنترلر رو پیشنهاد نمیدم. ولی اگه چاره ای نیست، از اون دو مدل که گفتید نظر شخصی من روی m-Audio هست.
اول میخوام توئ پیانو به درجات خوبی برسم و بعد آهنگسازی رو شروع کنم
منظور من این هست که 61 کلاویه برای پیانو محدود هست یا در حد استاندارد هستش چون نمیخوام بعد ی مدت تمرین محدودیت های احتمالی 61 کلاویه اذیتم کنه و اونموقع مجبور شم یدونه 88 کلالویه بگیرم
آره محدود هست و بزودی مجبور به تعویض خواهی شد.