مقایسه تخصصی

شروع موضوع توسط trance music ‏15/3/14 در انجمن USB

تاپیک مقایسه تخصصی تالار USB در persian-music.org.

1. trance music

trance music

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان
    لطفا بیاید این دوتا مدل رو از همه لحاظ با هم بررسی و مقایسه کنیم ...
    ممنون از همکاریتون :)

Sinn7 Status 24-96
    مقایسه تخصصی-sinn7_status_24_96_usb_audio_interface_en_monitor_controller_04.jpg

TC Electronic Konnekt 6
    مقایسه تخصصی-TC+ELECTRONIC+DESKTOP+KONNEKT+6.JPG

2. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    کارت صدای Sinn7 24/96 Status
    من حدود به یک ماهه پیش کارت صدای Sinn7 رو تهیه کردم ، و دقیقا بعد از 2 روز استفاده به دلالیل زیر ، پس فرستادم !!!
    1 - توی توضیحاتش نوشته که دوتا خروجی مجزا داره برای مانیتور و سه جفت مانیتور بهش وصل میشه !! اما دو جفت مانیتور به خروجی A وصل میشه و فقط و فقط سوئیچ میشه بین این دوتا مانیتور . حتی همزمان نمیشه صدا رو در هر دو مانیتور داشت ...
    2 - خروجی B فقط Spdif هست ، البته خیلی هم خوبه ها اما به نظر من عملا هیچ استفاده ای نداره !! چون برای اینکه بتونی از اون خروجی استفاده کنی ، باید مثلا تو کیوبیس ، بری تو تنظیمات خروجی ، خروجی B رو تغریف کنی ، بعد از اون بیای تک به تک ترک ها رو ( چی میدی ، چه WAVE ) خروجی ها رو به B تغییر بدی که بشه از ولوم استفاده کنی . در غیر این صورت عملا هیچ استفاده ای نداره ...
    3 - قدرت خروجی هدفون بسیار پایین بود . طوری که برای ضبط مجبور میشدم ولوم مستر رو هم از داخل کیوبیس تا خرخره زیاد کنم !!!
    4 - کیفیت ضبط فاجعه بود !! اگر گین رو بالا میبردم دیستورت بدی میشد !! اگر معمولی بود صدا خیلی ضعیف میشد !!! وقتی هم که پایین بود هیچی شنیده نمیشد ..!!!
    5 - وقتی که رکورد میگرفتم قسمت ( Audio Clipping ) یا همون ورودی میکروفن ( Default Input Chanel ) چه فانتوم پاور فعال بود و چه نبود ، همیشه Meter Input نصف پر بود !! البته وقت ضبط هیچ گونه نویزی نداشت ، اما نصف ترک رکورد هم تا قبل از رسیدن به وکال خالی نمیموند و حداقل تو تصویری که میدیدم نویز دیده میشه اما شنیده نمیشد ... !!!؟؟؟
    6 - اگر توی عکس دقت کنید ، دور ولوم اصلی ، یک سری چراغ های ال ای دی طراحی شدن ، که فاصله ها بینشون تقریبا زیاده . وقتی که یک موزیک در حال پخش بود چه با داو چه یک پلیر ، با چرخوندن ولوم به صورت کم ، هیچ تاثیری روی صدا نداشت !! یعنی نه کم میشد ، نه زیاد !! فقط باید به اون ال ای دی آبی رنگ میرسید تا ال ای دی یا خاموش بشه یا روشن ، بعد ولوم روی یک مقدار خاص کم یا زیاد میشد و بسیار آزار دهنده بود ...
    در کل من پیشنهاد میکنم که سمت Sinn7 حداقل برای خرید این کارت صدا نرید . بسیار بی کیفیت پر از باگ و ...
    اما در مورد Konnekt 6
    سومین کارت صدایی بود که سال ها پیش خریدم . وبعد از 4 سال و تعویض تقریبا 6 کارت صدا دوباره همین رو خریدم ...
    1 - کیفیت خروجیش ( برای مانیتور و خصوصا هدفون ) بسیار عالی هست برای کسانی که میکس و مستر میکنن ...
    2 - کیفیت ورودیش ( برای ضبط صدا ) معمولی هست و پری امپ خیلی قدری نداره اما در مقایسه با کارت صداهای هم قیمت خودش به نظر من از همه بهتره و با خرید یک استودیو چنل و یا پری امپ میشه صدای خوبی ازش گرفت ( من خودم همین کار رو کردم )
    3 - تنها ایرادی که میشه از این کارت صدا گرفت اینه که ورودی و خروجی میدی نداره ، که البته استفاده ی بسیار کمی هم داره ( حداقل برای من ) تو این 7 یا 8 سال تا حالا پیش نیومده که از این پورت استفاده کنم ...
    در کل تو این رنج قیمت به نظر من بهترین کارت صدای موجود در بازار ایران هستش و در خرید این کارت صدا لحظه ای شک نکنید ...
    امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم ...
    موفق باشی دوست عزیز ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Mahan D

Mahan D عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    کسی از ICON Utrack Pro استفاده کرده ؟ یا میدونید از konnekt6 بهتر هست یا نه ؟

4. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    کسی میتونه این مقایسه ‌رو انجام بده ، که از هر دو کارت استفاده کرده باشه .
    دو نفر در سایت از کارت های آیکون استفاده کردن و گویا خیلی هم راضی بودن . اما در مورد مقایسه با کانکت ۶ نمیشه به طور قطعی نظر داد که کدوم بهتره ... تی سی طرفداران خودش رو داره و آیمون هم به همین ترتیب .
    موفق باشی ...

Sent from my ST15i using Tapatalk

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...