مقایسه بین ESI MaXio XD و motu Hd192

شروع موضوع توسط anousheh ‏17/11/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مقایسه بین ESI MaXio XD و motu Hd192 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. anousheh

anousheh عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    با سلام ، خسته نباشید مخصوصا آقای امید که من خیلی‌ استفاده کردم از مطالبشون
    من می‌خوام یه kart بگیرم که بعدا بتونم کم کم یه استودیو کامل جم کنم و کار حرفههای کنم.
    نمیخوام بعد دوباره پول الکی‌ بدم ترجیح میدم الان فقط کارت صدا بگیرم ولی‌ کارت صدام حرفه ای باشه دیجیدیساین ک خیلی‌ گرونه این ۲ تا کارتی که من انتخاب کردم

ESI MaXio XD ya motu Hd192

می‌خوام شما نظر بدین .برام کیفیت خیلی‌ مهم تعداد خروجی‌ ورودی زیاد نمی‌خوام ۱= من فعلا وکال رو می‌خوام ببرم استودیو بد بیارم خونه خودم میکس و مستر کنم بد ببرم استودیو کانورت کنم ۱۹۲ می‌خوام بدونم اگه من متو عهد بگیرم باید یه پکی برای کر جدا بگیرم ؟
    ۲= فرق این ۲ تا kart به نظر شما خیلی‌ زیاده موتو فکر کنم جدیدتر؟
    ۳=کانورتورهای این ۲ تا kart مخصوص خودشونن یا فرقی‌ نمیکنه‌ با چی‌ کانورت کنی‌ مثلا برای maxio xd باید حتماEX8000 رو خرید؟؟
    ۴=تو مشخصات ماکسیو نوشته

32bit PCI Interface with PCI Bus-Mastering support

EX8000 unit can be used standalone
    این یعنی‌ این کارت میتونه برای مسترم استفاده بشه ؟برای میکس و مستر کدوم کارت بهترن یعنی‌ می‌شه دیگه کمپرسور و میکسر نخرید؟

5=قیمت موتو نزدیک ۲.۵ گفتن بهم ولی‌ مکسیو رو نمیدونم اگه می‌شه قیمت اونم بهم بگین و اینکه بهترین فروشندهٔ کارت صدا کجاست ? با کلی تشکر

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/11/09
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام.
    اول اينكه :
    خوب هر دوي اين كارتها ورودي هاي زياد دارن ( 8 تا )
    ثانيا من اينجا با اين مدل motu كار كردم. بسيار عالي و خوبه. البته عملا براي ما در ايران 192 كمي بالاست و در نهايت براي كانورت مشكل خواهيم داشت.
    اگه در اين مورد خيلي مصر هستين بايد كارتهاي پلاگين بخرين كه uad رو بهتون پيشنهاد ميكنم كه پلاگينهاي خوبي داره كه فقط با سخت افزارش كار ميكنه و براي مسترينگ عاليه.
    قيمتهاش هم بسته به نوع و مقدار پلاگينهاش متفاوته از 900 هستش به بالا.
    اينم سايت سازنده ش.

3. anousheh

anousheh عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    :smile (70)::

1"عملا براي ما در ايران 192 كمي بالاست و در نهايت براي كانورت مشكل خواهيم داشت*.من این حرفتونو متوجه نشدم میشه توضیح بدبن 2:مگه کیفیتت 192 تو ایران کار نمیشه ? 3:همه استودیوها هم کانورتور دارند یعنی هزینش بالاست یا...؟

4:من میخوام با کارت موتو اهنگمو یسازم32/192 بعد بریزم رو فلش ببرم استودیو اونجا وکال رو روش سوار کنم بعد هم مستر وکانورت به 192 کشیدن روی دی وی دی اینکار شدنیه دیکه؟

5:راستی من گیتار الکتریک ساز تخصصیمه و ی ورودی هم برای میدی کافیه اینارو موتو hd داره دیگه؟ 6:و پری امپ هاش اونقدر خوب هست ک دیکه پری امپ نخرم؟

7:فرق motu hd core system با motu hd expansion جیه میدی ساپورت نمیکنن؟

8:ب نظر شما موتو hd بهتره یا 003 digi ک 96khz هست البته افکت داره یا rme 400 192 یا profire2626 که اونم hd هست و tc electronic Studio Konnekt 48 که خیلی ازش تعریف میکنن؟ منظور از بهتر بودن اول کیفیت صدای وروی (preamp .mic .guitar) و خروجی سخت افزاری بعد امکانات سخت افزاری(effects )و نرم فزاری ( support protoolz or cubase plugins or..)
    و کلا مقایسه این 5 کارت ک فکر کنم سوال خیلی از دوستان باشه البنه به فارسی وتوسط کسی ک امتحان کرده وگرنه مشخصات تک تک تو سایت هست همه هم می کن ما بهترین هستیم :smile (50):

9: قیمت motu hd با pci(e) card چنده وکلا audio interface های بالا تو ایران؟ بد هم بهترین جایی ک میتونم ازش بکیرم کجاست ادرس یا شماره؟

10:بد از کارت پولامو جمع کنم به ترتیب باید چ وسایلی بخرم ؟

11:ایا دوستان جایی رو میشناسن ک به ما ک دانشجوییم اقساط تجهیزات صدا بده ؟

ببخشید یه کم فقط یه کم سوالام زیاد شد:D اینا تو این چند وقت ک دارم تحقیق میکنم تو ذهنم مونده بود این حرفو قیول ندارم ک زود یه چیزی بخر کارنو شروع کن چون همین تحقیقات هم کلی ب سواد موسیقیایی ادم اضافه میکنه هم میفهمی ک چی واقعا بدردت میخوره هم مشورت بیشتر میگیری هم بدش پولتو هدر نمی دی و ای کاش نمیگی ...:smile (2)::smile (31):

4. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ببينيد نحوه كانورت كردن و كانورتور اون مهمه. اگه قصد دارين كارتون رو در يه استوديو مجهز كانورت كنيد براتون مناسبه. و البته معمولا كانورتوهاي خوب هم قيمت بالايي دارن.
    در نهايت كار شما بايد روي سي دي رايت بشه و سي دي هم بيشتر از 16 ببيت و 44100 نميتونه رايت كنه.
    پس بازم بايد موسيقيتون رو از 192 به 16 بيت و 44100 كانورت كنيد كه اگه خوب انجام بشه افت كيفيت نخواهيد داشت.

در اين مورد تجربه ندارم اما به شخصه خودم پري امپ سخت افزاري مجزا از پري امپ كارت استفاده ميكنم.
    بله ميدي رو ساپورت نميكنن .

003 رو خودم دارم و اگه با نرم افزار خودش يعني پروتولز كار كنيد خيلي خوبه. قيمتش هم فكر كنم بين 1650 تا 1700 باشه.
    موتو hd هم بسيار كارت خوبيه و ميتونيد از پري اون هم كه مناسب و خوبه استفاده كنيد. rme هم كه ديگه حرفي درش نيست كارتي با سابقه خوبه. و در مورد 2626 تجربه كار باهاش ندارم و همش گفته هاي سايتشون رو خوندم.
    كارت tc48 رو هم يكي از دوستانم تو تهران داره كه ايشون هم خيلي ازش راضي هستن. و البته برند خوشنامي هم هستش در همه زمينه ها مخصوصا فاينالايزرهاش.
    من به شما در وهله اول 003 ,و motu رو پيشنهاد ميكنم و بعدش هم tc48 و rme و بعدش 2626
    اين مورد رو در پيام خصوصي عرض ميكنم خدمتتون
    اين مورد به خودتون و نيازهاتون مربوطه اما معمولا مانيتور و ميكروفون واجب تره.
    در اين مورد پاسخي ندارم چون واقعا جايي رو نميشناسم.

5. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    دوست عزیز فکر میکنم تاپیک های اسمبل بتونن به شما کمک کنن.

6. anousheh

anousheh عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    مرسی که وقت گذاشتین
    پس من اکه موتو بگیرم نه ورودی INSTRUMENT داره نه I/O میدی نه هدفون نه اپتیکال؟؟:smile (49):

تازه DSP CUMIX E که با مک کار میکنه ؟

AES/EBU چی هست ؟
    اقا امید عزیز برای من پیام خصوصی برای ادرس نیومد ?

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/11/09
  7. anousheh

anousheh عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    من تمام مطالب سایت رو تقریبا خوندم این کارت های مد نظر من تو هیچ کدوم از اسمبل ها نیست غیر 003 که اونم 2 تا مشکل داره اول 96 هست بعد هم firewire ک من pci interface رو ترجیح میدم

8. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام.

من نميدونم 192 رو چرا روش تاكيد داريد :smile (50): مگه 96 كمه براتون؟ :smile (49):
    من خودم كه دارم با 003 كار ميكنم با 24 بيت و 48000 كار ميكنم مسترينگ هام رو هم با سخت افزار انجام ميدم بازم خيلي راضي هستم.
    چند تا از استوديوهاي تهران رو هم كه يا باهاشون كار ميكنم و يا دورادور اطلاع دارم دارن يا همين سمپل ريت كار ميكنن.
    در مورد فاير واير بودن كه الان ديگه 95 درصد كارتهاي خوب و حرفه ايي با اين سيستم به كامپيوتر كانكت ميشن و ديگه pci كم كم داره از دور خارج ميشه شما كافيه كه يه كارت فاير واير خوب بگيريد. و به راحتي جوابتون رو ميده.

9. anousheh

anousheh عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    yani Digi HD ya Motu Hd firewire هستن beyonce دnickelback ... با موتو کار میکنه و خیلی بزرکان هم با digi کار ب بقیه تجهیزات میلیونیشون ندارم ولی هسته رک این 2 تاست بهتر هدف هامون بزرگ باشه :smile (17):
    اقا امید ادرس برای من نیومد :smile (70):

10. anousheh

anousheh عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    من این قیمت هارو گرفتم از یک سایت به نظر شما منصفانه هست یا نه؟
    1 - ٍESI Maxio XD = 2,350,000 Toman
    2 - ESI MaXio 032e = 540,000 Toman
    3 - digi 003 = 2,750,000 Toman
    4 - Tc Konnect 48 + Remote = 1,800,000 Toman
    5 - Profire 2626 = 870,000 Toman
    motu hd =2500,000

11. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام قيمت دقيق اين برندها رو ندارم و بايد براتون قيمت كنم.
    اما به نظرم 003 كه قيمت دادن 2700000 بايد factory bundle باشه كه كارت و كنترلر با هم هستش.
    و قيمت اون مناسبه. و به نظر من هم براتون بهتر و مناسبتره.
    خودمم دارمش و ازش راضي هستم. اينم عكسش:

{username}-{filename}

12. anousheh

anousheh عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    فیعنی 003 +003 RACK با هم ای قیمت؟ یا003 با پروتولز م پلاگین هاش؟ 003 خالی چند هست واز کجا میشه خرید چون این سایت نداشت؟
    شما که این کارت رو دارین ویشه راجع به امکاناتش بنویسید؟
    راستش من کارت موتو HD میخواستم بگیرم ولی دیدم حداقل الان بدرد کارم نمیخوره و برای کسانی که میخان سازهای زیاد با هم رکورد کنن می خوره میدی و HI-Z نداره ولی من کارت موتو TRAVELER MK3 رو که دیدم همه امکانات 003 رو داره و 192 هم هست و کم÷رسور رو هر کانال و ریورب 60 S , و قابل حمل هم هست برای استیج و نوت بوک وAES/EBU I/O داره و خیلی از مجله های معتبر ازش تعریف کردن و بعدا هم میشه با بقیه تجهیزات موتو بسط دادش .... خواستم دیروز بخروش با قیمت 1100000 ولی گفتم اول نظر شما رو بپرسم پیشکسوتین {username}-{filename} حالا با این اوصاف ممنون میشم منو قانع کنید یکی از این دوتا رو بخرم که بعدا پشیمون نشم{username}-{filename}

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏3/12/09
  13. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    سلام دوست عزیز motu traveller مشخصه های بارزی داره مثلا همونطور که میدونید شما میتونید بدون استفاده از آداپتور، ازش استفاده کنید و نیروی برقیش رو از کامپیوتر از طریق فایروایر بهش بدین. دارای لیمیتر داخلی برای میکروفن و ساز هست و البته میکسر دیجیتال هم هست و میتونه بصورت Stand-alone عمل کنه یعنی مثلا شما تو استودیوی حرفه ای میتونید با این دستگاه میکستون رو برنامه ریزی کنید و بعد دستگاه رو به استودیو خودتون بیارید و بدون نیاز به کامپیوتر با آداپتوری که همراش هست روشنش کنید و کارهای نهاییتون رو با LCD پنل جلویی اون انجام بدید! و خروجی بگیرید تو ضبط کننده موردنظرتون(بطور کلی یک اینترفیس صوتی پرتابل هست). ولی از طرفی دیگه 003 یک میکسر و کنترلر فیزیکی هم هست و شما همراهش برنامه Protools رو دریافت میکنید که برنامه ایه که Layout ساده ای داره که خب خیلی مفیده ، شما با بیلیون تا دکمه در صفحه روبرو نیستید که گیج بشید و با تعداد زیادی صفحه سرو کار نخواهید داشت فقط صفحه میکس و صفحه ادیت. Protools میشه گفت یک استاندارد صنعتی هست. حالا شما تصمیم بگیرید اگه به یک اینترفیس پرتابل نیاز دارید و استفاده هایی مثل موارد بالا خواهید داشت خب مسلما Traveller مناسب تره براتون در غیر این صورت از پروتولز لذت ببرید.

14. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام.

احسان عزيز توضيحات كامل رو داد.
    ببينيد 003 دو مدل داره در واقع سه مدل داره !!
    003 رك كه قبلا قيمت اون بدون قفل سخت افزاريش 1500000 بود كه الان اون فل رو هم تازگي ها روي پكش گذاشتن و 1700000 عرضه ميكنن ( من قفل رو جدا گونه خريدم 200000 تومن ) اينم عكسش:
    {username}-{filename}

lمدل ديگه اون همون رك 003 هستش كه به كنترلر اون متصل هستش كه 2700000 قيمت داره اينم عكس :
    {username}-{filename}

و يه مدل ديگه كه البته قيمت ندارم و همه ورودي هاي اون xlr و داراي فانتوم و پري امپ هستش.:
    {username}-{filename}

اينم عكس قفل سخت افزاريش :

{username}-{filename}

15. anousheh

anousheh عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    :smile (2):
    پس شما خودتون بدون کنترلر رو خریدین و میکسر جدا؟ یعنی میکسر 003 کیفیت پری امپش خوب نیست؟ من با کنترلر بخرم یا میکسر و پری امپ جدا ؟
    و این مدل سوم فکر کنم همون مدن اول با line in , preamp دو برابر باشه
    یک سوال دیکه اینکه فرق کیفیت لیمیتر دیجیتال کارت های موتو با 003 با کنترلر و کلا میکسر که سخت افزاری هستند خیلی زیاد هست؟

16. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خير من قبل از اينكه كارت رو بخرم ميكسر yamaha 01v96v2 داشتم و فقط كارت رو خريدم و قفل اون رو.
    كيفيت پري امپ اون مناسبه. در مورد اينكه چي بخريد هم بودجه شما تعيين كننده ست.
    به نظر من اگه كارت رو بخريد و يه پري امپ جدا گونه هم تهيه كنيد بهتره. چون پري امپ مجزا امكانات بيشتري داره تا پري امپهاي مختصري كه روي اكثر كارتها ميبينيد.
    لاينها همون 8 تاست.
    با اين تفاوت كه در 003 معمولي شما 4 تا ورودي با فانتوم دارين و 4 تا معمولي براي لاين و ساز ولي در ايم مدل 8 تا لاقين داراي فانتوم و 8 تا لاين براي ساز و بدون فانتوم. كه البته نميشه هر دو تا رو با هم استقاده كرد يعني نميشه 8 تاي داراي فانتوم و پري رو با اون 8 تاي معمولي همزمان كانكت كرد.

اين يكي از امكاناتي هستش كه كارتهاي موتو دارن. و ممكنه در 003 نبينيد.
    اما به نظر شخصي من سخت افزارهاي مجزا براي ليميتر و يا كامپرس بهتر جواب ميدن.

17. anousheh

anousheh عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    مرسی که وقت میزارین اقا امید گل
    من این هفته یکی از این 2 تا کارjت رو می خرم یا 003 rack یا موتو traveler که بعدش یک میکسر هم بگیرم
    اقا امید میشه کل تجهیزاتی که تو استودیوتون دارین با ذکر مدل و اینکه راضی هستین یا نه بگین ما هم تقلب کنیم؟:smile (53):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏4/12/09
  18. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
  19. anousheh

anousheh عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    من تازه دارای پیام خصوصی شدم میشه ادرس جایی که گفتین تجهیزات صدا داره برام بفرستید تشکر

20. anousheh

anousheh عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام
    من دیروز رفتم کارت رو بخرم یک مفدار فروشنده توضیخ داد هم 003 رک با برنامه کامل داشت هم موتو 1600000 هم موتو 828
    0MK3 ,1050000و
    95000000 MK2 خودش چند تا کار نشون پخش کرد برام که یک بار با 003 و یک بار با موتو 828 MK2 ساخته شده بود با زک یکسان از نظر کیفیت صدای خواننده با موتو طبیعی تر بود و صدای درام هم همینتور ولی به طور کلی تفاوت نداشت ولی موتو dsp داره
    خواستم MK3 رو بگیرم گفت شنبه میارم MK2 ببر سرعتش 2 برابر و 96 هست که من همون MK3 رو خواستم حالا ب نظر شما USB2 بهتر یا FIRWIRE ?
    یه کارت konnekt 48 کار کرده ذاره 1 تومن. کمترم میداد
    نظرتون چیه؟
    ر

بارگذاری...