مقایسه بین یاماها psr 3000 و کرگ pa500

شروع موضوع توسط shahram ‏11/9/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مقایسه بین یاماها psr 3000 و کرگ pa500 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. shahram

shahram عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام برشما عزیزان:
    خواهشمندم مقایسه ای داشته باشید بین یاماها psr 3000 وکرگ pa500 چون من واقعا موندم کدوم رو انتخاب بکنم لازنم به ذکر که من در این هفته در تهران بودم و اصلا اثری از ارگ یاماهای( پی اس آر سه هزار) پیدا نکردم
    با تشکر فراوان از عزیزان

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏11/9/09
  2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوست عزیز , آقا شهرام گل شما دو دستگاه خوب از دو کمپانی خوب و معتبر رو می خواین با هم مقایسه کنید !!! واقعا یه کم جای تعجب داره !! :smile (22):

اگر مثلا هر دو دستگاه از یک کمپانی بود اون موقع میشد یه چیزی گفت . فقط در یک صورت میتونید این دو دستگاه رو با هم مقایسه کنید که اون هم اول باید دونست که واسه چه منظور میخواین استفاده کنید ؟؟!!

3. shahram

shahram عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام مجدد:
    دوست من شاید این دو مدل از دوشرکت مجزا باشن اما در اینکه کیبورد هستن که مشترکن آخه تب کرگ تو ایران بالا گرفته اما من از یاماها بیشتر خوشم میاد
    و دیگه اینکه آقای امید این دودستگاه رو به من برای خرید پیشنهاد کرده بودن ومن از دستگاهی که ریتمهای خوب داشته باشه خوشم میاد اما خودت بهتر میدونی که دستگاه فقط ریتم نیست بلکه کاراییهای دیگری هم داره برای همین من سوال کردم که در مجموع کدام یک از این دو دستگاه (کرگ پ آ500 یا یاماها پی اس ار 3000 بهتره
    با تشکر از جنابعالی

4. shahab

shahab عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    دوست خوبمون، شهرام عزیز،

اول بهت بگم که من خودم Korg باز هستم. از Yamaha و Roland شروع کردم، Casio هم داشتم، ولی الآن فقط Korg عوض بدل میکنم. خب، به خاطر یک سری سلیقه های شخصی فقط!

Korg در خیلی کشورها تبش گرفته. درحالیکه Yamaha خیلی زودتر از Korg وارد عرصه ارنجمان (Arrangement) شده بود، ولی Korg از زمانی که PA80 رو عرضه کرد، در واقع انقلابی رو وارد دنیای نوازندگی و arrangement الکترونیک کرد. یادمه که در ایران به PA80 میگفتیم "خدا"... Yamaha با در نظر گرفتن نظرات مختلف مردم دنیا، که به عقیده خیلیهاشون Korg کمی حوصله قبل از اجرا میخواد، سعی بر این داشت که امکانات کیبوردهاش بیشتر از Korg در دسترس نوازنده باشه.
    اگر سابقه کار کردن با Yamaha داری و برات خیلی مهمه که با interface یا محیط کاری Yamaha ادامه بدی، خب خیلی جای بحث نداره و PSR 3000 انتخاب پیش فرضته.
    ولی به طور خلاصه بگم بهت عزیز دل برادر، اگر میخوای به صورت جدی، با جزئیات و با حوصله یک کیبورد ارنجر (arranger) بخری، قدم به دنیای Korg بذار. به نظر من عمر آدمی کوتاهه، پس Korg رو امتحان کن!!

اگر سؤال دیگه ای هم داشتی، خوشحال میشم کمکت کنم.

5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام

توضيحات شهاب جان كامل بودن.

من خودم اولين سري korg اونم سري i رو داشتم. korg i3 كه يه ارنجر خوب و يه سكوئنس قوي هم داشت ( شهاب جان اون موقع ها كه يادته ؟ )
    الانم ساليانه ساله كه با korg كار ميكنم. الان triton studio pro 76 تو استوديوم دارم.
    اما اگه طالب ياماها هستي من به شما psr 8000 يا psr 9000 رو پيشنهاد ميكنم و اگه korg دوست داري pa 800 .يا pa2x رو معرفي ميكنم.

6. shahab

shahab عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    آره عزیز، خوب یادمه... من اون موقع PSR 500 داشتم. یادش بخیر... اولین بار بود که میشنیدم کسی Korg داشت تو بندر! اون موقع اکثرا تب PSR 4600، PSR 64، PSR 62، CASIO HT 3000 و Roland E56 و E86 و E70 داشتن!!

شهرام جان، بودجه ای که در نظر داری رو صرف کیبوردی بکن که بهت وسعت دید و پردازش جزئیات در دنیای موسیقی الکترونیک بده. ور رفتن با ساز، دل و رودش رو بیرون ریختن و کنکاش کردن یه دید به آدم میده، استفاده کردن از امکانات آماده ساز یه دید دیگه میده.
    میشه یک تاریخچه کوچولو از سازهایی که تاحالا داشتی بگی؟ و اینکه چه کاری با این سازها میکردی و میکنی و میخوای بکنی؟
    اینجوری بیشتر میشه کمک کرد؛ البته اگه دوست داشته باشی.

7. shahram

shahram عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوباره:
    من از سال هزارو سیصدوشصت وشش با ارگ آشنا شدم ازpt 82 وsa100 شروع کردم وارگهای HT3000 وCT670 کاسیورو هم داشتم وتا اینکه روی ارگ های یاما مدل 400 و500و510 نیز کار کردم وتا اینکه چند سال پیش مدل 630 این کمپانی رو خریدم.
    واز شما چه پنهان چند روز پیش با راهنماییهای دوستان به خصوص امید عزیز با توجه به بودجه ام ارگ PA500 کرگ را خریدم اما دلم پیش یاماها 3000 بود واین سوالاتم فقط برای این است که دلم قرص شود که انتخاب اشتباهی نکردم
    راستی من عاشق سبکهای DANCE ,HIPHOP,RAP میباشم
    با سپاس از شما

8. shahab

shahab عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    به به،

انتخاب خوب و مناسبی کردی. دلت رو از Yamaha بکّن بیا تو دنیای Korg ببین چه صفایی داره!!!:smile (10):

من PA500 نداشتم، ولی اگر سؤالی یا نکته ای رو خواستی بدونی عزیز، یه ندا برسون اگه کمکی از دستم بر بیاد برات انجام میدم.

به خانواده Korg خوش آمدی.

شاد باشی و خوش،

شهاب

9. Guitarist

Guitarist عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, nuendo
    شهاب عزیز دوست دارم این اطمینان رو بهت بدم که بهترین انتخاب رو کردی یاماها کجا ، کرگ کجااا!!!!!
    شهای عزیز Pa500 دستگاه فوق العاده ای هست خیلی ها آرزوسونو اینو داشته باشند پس شک به دلت راه نده، PA500 عالیه فقط سمپل خور نیست همین ولی محشره امیدوارم باعث پیشرفتت بشه.

10. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    یه سوال
    البته من خیلی از کیبورد سر در نمیارم ولی خوب وقتی ریتم های psr 2000 رو با مثلا pa80 مقایسه میکنم ، ریتم های 2000 خیلی بهترن . نه از نظر کیفیت ها ، از نظر نوع ریتم و بیس و خیلی اصولی ترن ولی کیفیت ندارن
    البته 80 در ریتم خالتور که رو دست نداره ولی باز هم در همون ریتم های خالتور که روی فلش ها میان یه مشکلی هست اونم این که فقط آکورد مینور و ماژور ساپورت میکنن یا نهایتن سون و بقیه آکورد ها تعطیلن!
    یا به عنوان مثال ریتم های فابریک 80 اون جوری که 2000 آکورد ها رو خوب تفکیک و اجرا میکنه نیست
    نظر شما چیه؟

11. immanence

immanence عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    KORG Or YAMAHA

سلام به دوستان . من مطالب بالا رو خوندم و علاقمند شدم که ثبت نام کنم و با سایر عزیزان در گفتگو شرکت کنم..دوست گرامی که pa 500 رو خریدی میخوام بگم که شما در این کلاس از ارنجرها ( YAMAHA PSR-3000, PSR- OR700 , PSR-S900,KORG pa50,PA500) بهترین گزینه رو انتخاب کردی وامیدوارم با PSR-3000 عوضش نکرده باشی.YAMAHA در ساخت پیانو و ورکاستیشن سینتی سایزر(برای مثال MOTIF ES6) کیفیت تحسین برانگیزی داره والبته نه در حد Roland Fantom G Serries , KORG TRITON Serries , ACCESS VIRUS TI .اما ارنجرهاش رهضی کننده نیستن.
    چند .مشکل بزرگی که YAMAHA در تمام مدلهای ارنجرش داره رو براتون میگم:
    کیفیت صدای خروجی اگر از میکسر یا پاور میکسر پخش بشه خیلی بی کیفیت وتفکیک نشدس .وزمانی میتونی اینو متوجه بشی که صدای دستگاهتو از طریق یه سیستم صدا بشنوی.در واقع ارنجر های YAMAHA زمانی صداشون خوب شنیده میشه که با اسپیکرهای خودشون صدارو بشنوی.(البته به جز مدلهای TYROS که هم پشت آمپلی فایر خوبن هم اسپیکر های خودشون ولی بازم به KORG نمیرسن)
    درامها و پرکاشنها خیلی مصنو عین و یادآور ارنجرهای دهه 90 هستن.مثل PSR-510,PSR-530و ...فقط به اونها چند تا Bass Drum و Snare Drym اضافه شده.( روی هم حدود 10 تادونه) (اینبار حتی مدلهای TYROS).
    صداهای ملودی خوبن اما از پیانوش گرفته تا سینتش فوق العاده از KORG ضعیفترن و خیلی مصنوعین به جز یه صدای Soprano Sax در PSR-2000,2100,3000,OR700وS900.(بازهم به اتفاق TYROS ها)(که البته Soprano Sax در PA500 از همه اینها بهتره.)
    کلاویه ها در پایین ترین حد کیفی قرار دارن و کمتر از حد لازم پایین میرن و Touch Response کاملا غیر استاندارد و غیر طبیعیه.(در TYROS 2,TYROS و 3 TYROS کلاویه ها خوبن)
    (من از سال 73 تا 80 PSR-510,PSR-A3,PSR-530,PSR-640 داشتم و از این ایرادها اذیت شدم)
    ...اما درمورد PA500 باید بگم خیلی شبیه PA800 هست و تمام صداهاش در PA800 وجود داره یعنی یه زیرمجموعه خیلی خیلی بزرگ از Data Base PA800. کیفیت خروجی صدا شفاف و بسیارعالیه و بخش Equalizer در این زمینه این شفافیت و تفکیک رو دلنشین تر میکنه..این بخش دقیقا همانند Equalizer در PA800 هستش.
    صداها و درام کیت ها خیلی طبیعین و بخش Guitar Mode در Style Recording همنوازیهارو خیلی زیبا میکنه و نظیرش فقط در PA800 و PA2x Pro وجود داره.یعنی در PA80/PA1X/PA1X Pro هم چنین تکنولوجی وجود نداره.
    64 سری Drum Kit میتونید به دلخواه بچینید و به دلخواه Edit و Tuning کنید .چیزی که در YAMAHA های همردش نیست.
    کارایی بخش صداسازی PA500 حداقل20 برابر گسترده تر ازتمام ارنجرهای YAMAHA هست حتی TYROS دوونیم میلیونی. اینو کاملا بدون اغراق عرض میکنم.چون از این نظر هم مانند PA800/PA2X Pro عمل میکنه.
    Polyphony در PA500 هشتاد نته و در PSR-3000/PA80/PA1X/PA1X Pro شصت الی شصت و دو نت و خیلی مسایل دیگه.
    منابع من تجربه شخصی و کار کردن با تمام ارنجرهای فوقه.و مطالعه Specifications محصولات.
    اگر صحبتی داشتید میتونید email بفرستید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏15/4/10
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  12. H.H.Z

H.H.Z

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    دوستان اولین مقایسه بنیادی بین این دو مدل و برند کاملا اشتباه هست کیبورد yamaha psr-3000 یه کیبورد کاملا غربی هست و اصلا برای کارهای اورینتال یا خاورمیانه ای ساخته نشده در صورتی که 500 پرشین که از اسمش پیداست واسه ایرانی ها ساخته شده.
    و یه مورد دیگه که غیر علمی هست و نیاز به اصلاح داره اینه که پلی فونی یا نتهای همزمان در این کیبورد 128 نت هست نه 60 نت دوست عزیز.
    این کیبورد قدیمی هست و نباید با سری 500 مقایسه بشه .
    در حال حاضر تنها کسی که در کشور با خود این کیبورد یعنی 3000 واسش پکیج ریتم ساخته من هستم.
    و از این کیبورد هم خیلی راضی هستم.
    و به دوستی که یه کیبورد برای کارهای worled و غربی میخوان پیشنهاد میکنم که به تحقیق شخصی بپردازند و با توجه به نیازهاشون به مورد دلخواه برسند.
    در کل من سکووانسر رو با یاماها قبول دارم و ساز های زنده رو با کرگ.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  13. abtinfarvahar

abtinfarvahar عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio
    برادر با سلام و تشکر از توضیحاتتون من شنیدم که یاماها مخصوصا cvp 505 و cvp 605 صدا و تاچ بی نظیری دارن توی پیانوی الکتریک و یعد از موتور سوپر تچرال رلند جایگاه دوم مال یاماهاست الان تعجب میکنم همه میگن موتور صدای کرگ بهتر بوده و هست من فکر میکنم کرگ برای اجرای لایو خوبه اونم برای شرقی ها و ایرانی ها چون اکثر آرتیست های بزرگ با این برند ها دیده شدن تا جایی که من میدونم چه لایو و چه استودیو

roland - dave smith - nord -Yamaha- akai(midi controller)

البته دوستان ایرانی در لس آنجلس میان میگن تو حودت نمرۀ بیستی بعد نشون میده تو استودیوشون 10 تا سینت خیلی قوله که اینا حتی preset هاشم استفاده بلد نیستن بکنن چه برسه به صدا سازی اصلا سلیقه ای ندارن که بخوان باهاش انتخاب بکنن فقط مطربی و دلقک بازی یلدن و ژست الکی گرفتن که اکثر آدم حسابی ها هم ازشون متنفرن ولی کلا من چیزی که تو کنسرت schiller
    و چند تا باند دیکه دیدم nord va roland البته من منکر این نیستم که خیلی از این باند ها از این شرکت ها کلی امتیاز میگیرن که سازاشون رو بیارن جلو دوربین ولی در کل همۀ موزیسین ها تو سایتهای خارجی میگن موتور رولند عالیه...

باز هم اگر من اشتباه میکنم لطفا من رو راهنمایی بفرمایید چرا که میگن بهترین دوست تو کسی هست که ازت انتقاد میکنه و ما پیشرفت هامون رو مدیون منتقدین هستیم. با تشکر لطفا دوستان دیگه هم اگر نظری دارن بفرمایند که به یک جمع بندی برسیم ببینیم با این برند ها چند چندیم. باز هم موتوچاکرم

14. abtinfarvahar

abtinfarvahar عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio
    یعد من نظر دوستان در مورد psr9000 که الان با 3 تومن میشه تهیه کرد رو هم میخوام جویا بشم چون مثل اینکه خیلی عایه البته بنده راجع به کیبورد اطلاعاتم در حد 0 مثبت هست یعنی یه کمی از صفر بالاتر همۀ چیزهایی هم که عارض شدم نتیجۀ تحقیق و تفحس در حوزۀ شیرین و عاشقانۀ پیانو یوده و تا به امروز به جز بازی کردن با Yamaha a3 به مدت 2 3 ماه کار دیگه ای نکردم البته پشت نرم افزار یه چیزایی در توانم هست ولی در یارۀ کیبورد و پیانو فقط مطالعۀ specification بوده و خواندن نظرات اساتید غربی و بعضا شرقی و بعضی مناطق نیمه ابری توام با باران های پراکنده و وزش باد و مقداری طوفان و سیل و زلزله به مقدار لازم. با تشکر یا غلام ببخشید یا علی

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. قیمت ارگ یاماها 3000

,
  2. یاماها3000

,
  3. یاماها a3000 قیمت

,
  4. ارگ یاماها ۳۰۰۰,
  5. یاماهاa3000,
  6. یاماهاA3000.مشخصات,
  7. gheimat org A3000,