مقايسه ميكروفون هاي tlm102 ,Rode ntk

شروع موضوع توسط sinateo ‏27/3/16 در انجمن Microphone ( میکروفن ها )

تاپیک مقايسه ميكروفون هاي tlm102 ,Rode ntk تالار Microphone ( میکروفن ها ) در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. sinateo

sinateo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان راستش میخواستم یه میکروفون بخرم تا ۲میلیون

بین tlm102 ,Rode ntk کدوم رو پیشنهاد میکنین

و اینکه درسته که tlm102میکروفون ضعیفی هستش؟چون یکی از فروشكاه ها گفت که فقط اسم نویمن رو داره و میکروفون ضعیفی هست و rode بگیر

ممنون میشم راهنماییم کنین

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,810 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    احتمالا اون موقع نویمن موجود نداشتند !!!!
    خیر اتفاقا 102 بسیار هم مایک خوبیه من دارم و دارم استفاده میکنم نمونه صداهاش هم قبلا گذاشتم.
    شک نکنید
    اما بین این دو مایک انتخاب سخته
    چون از دو خاناواده متفاوت هستند
    باید هر دو رو تست کنید
    ماهیت جنس صدای اونها کمی با هم فرق میکنه و به سلیقه شما برمیگرده

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • مفید مفید x 1
  3. sinateo

sinateo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خيلي ممنون جناب محبي از راهنماييتون
    يه سوالم اينه كه براي صداي بم و خشدار كدوم ميكروفون رو توصيه ميكنين كه خش صدا هم بيشتر نمايان بشه؟(سبك راك)

4. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    در مورد این مساله که 102 میکروفن ضعیفی هست اصلا موافق نیستم.کاملا بر عکس بسیار هم میکروفن خوب و قوی هست. البته برای انتخاب باید از دوستانی که ntk دارن جویا شید و مقایسه کنید.

5. hesam steps

hesam steps عضو سایت

شغل :
    رپ کردن
    امتیازات:
    +17 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    من رود k2 دارم ! که بسیار به این مدل که گفتید نزدیکه !!! در این مورد که گفتید هم من باز همون رود رو پیشنهاد میکنم ! توجه داشته باش که این میک لامپیه ! مطمعنا اگر رود هم ماله استرالیا کشور کشاورزی و کانگرو نبود و مثه نیومن کشور بنز و بی ام و بود خدا تومن پولش بود ! همه ما میدونیم که خرید در جاهای بالاشهر گرون تره اجاره مغازه هاشم بیشتره ! ولی این تو جنسی که میخرید تفاوتی نداره ! حالا این یه مثال بود ! نیومن میخوایی برداری ۱۰۳ بردار ! ضمنا هر میکی یه خصوصیتی داره ! رود صدا رو گرم میگیره ماهیتش اینه ! ولی نیومن صدا رو شفاف میگیره ! و کمی تیز تره !

6. Music=my life

Music=my life عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    عرض ادب.
    ببینید اگر واقعا به دنبال جواب تخصصی هستید باید هر دو نوع رو تست بگیرید تا به نتیجه برسید،هیچکس جز گوش شما نمیتونه به شما کمک کنه.خرید بدون تست داستان یا شانس و یا اقبال هست.
    ضمنا،یک تکنیکی هست که شخصا همیشه در خرید لوازم الکتریکی به کار میگیرم.من به سراغ فروشنده و یا فروشگاه ها نمیرم،اول از همه به سراغ تعمیرگاه مربوط به اون جنس میرم،هرجنسی که بیشترین تعمیر رو داشت خوب میتونه یه دلیل برای انتخاب نکردن جنس باشه.
    در مورد میکروفون هم،شما اگه کمی جستجو کنید متوجه میشید که درصد به فروش گذاشتن میکروفون ntk بیشتر از به فروش گذاشتن میکرپفون های نیومن هست.پس این هم میتونه یک دلیل و کمک برای انتخاب بهترتون باشه.درصد کمی پیدا میشن که حاضر بشن میکروفون های نیومن رو به فروش بزارن.
    ضمنا این جمله هم واقعا خنده دار و فریب دهندست که هر جنسی که گرونتره دلیل بر بهتر بودنش نیست،دقیقا هست،چون حتما چیزی داره که قیمت پایین تر نداره.واقع بین باشید و انتخاب کنید.
    مثال های بالا هم صرفا مهر تایید برای انتخاب نیست اما میتونه یک پله شما رو به انتخابتون نزدیک تر کنه.ضمن اینکه در اینترنت هم میتونید تست های متنوعی از میکروفون هارو بشنوید،این هم خودش یک راه.
    موفق باشید

7. sinateo

sinateo عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ضمن تشكر از راهنماييتون در مورد اينكه فرموديد از اينترنت ميتونم صداهاي ضبط شده از ميكروفون ها رو تشخيص بدم فرمودتون كاملا صحيحه ولي تشخيص اينكه كدومشون باب ميل هست تو شرايطي صدق ميكنه كه دو ميكروفون مورد نظر هر دو همزمان از يه صدا ركورد برداري كنن كه متاسفانه فايلي از اين دو مدل رو كه با هم قياس شن پیدا نكردم

8. Music=my life

Music=my life عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    ببین سینا جان درسته موافقم باهات اما وقتی شرایط تست حضوری رو نداری چاره ای جز گشتن بیشتر نداری،اصلا میتونی نسبت به رنج صدات سرچ کنی.من دلم نمیخواد نظرم رو بهت تحمیل کنم وگرنه اگه من تو این شرایط بودم حتما tlm 102 رو انتخاب میکردم.بازم قبل از هر عمل تحقیق کن خوب

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - مقايسه ميكروفون هاي
  1. sinateo
    پاسخ ها:
    2
    نمایش ها:
    215
  2. behrooz-soltan
    پاسخ ها:
    8
    نمایش ها: