مقايسه كارتهاي profire2626 و mbox 2 pro

شروع موضوع توسط Omid-Mohebbi ‏10/11/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک مقايسه كارتهاي profire2626 و mbox 2 pro تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام.
    دوستي ازم خواست اين دو كارت رو براش مقايسه كنم البته من نوع كار و نيازهاشو نميدونم اما لازم ديدم اينكار انجام بشه.
    كارت صداي profire 2626:
    {username}-{filename}

اين كارت كه محصول شركت m-audio هستش. وبه قيمت جهاني 900 دلار عرضه ميشه. كارتي نسبتا جديد هستش. و برنده 3 تا جايزه هم شده. 24 بيت و 192 كيلو هرتز هم هستش. وامكان كار با برنامه `pro tools m-powerd هم براي كاربران فراهمه ( اين نسخه براي كابران اين كارتها و بعد از خريداري شركت m-audio توسط digi design طراحي و عرضه شده كه از برنامه pro tools le كمي ضعيف تره )
    داراي 8 ورودي ميكروفون. ورودي otical - spdif و ميدي هستش و داراي دو خروجي براي هدفون هم هستش. و البته فانتوم پاور هم داره. و پري امپ اون از مدل octane شركت m-audio گرفته شده.
    و از طريق fire wire به سيستم كانكت ميشه
    و معمولا در بسته بندي اون همراi درايور نرم افزار pro tools m-powered و مقداري پلاگين و البته abelton قرار داده شده.

كارت صداي digi design mbox 2 pro:
    {username}-{filename}

اين كارت هم مثل كارت بالا از سوي بعضي از رسانه هاي موسيقي جوايزي رو دريافت كرده.
    داراي دو وردوي ميكروفون با فانتوم پاور و پري امپ هستش. و دو ورودي هم براي ساز
    24 بيت و 96 كيلو هرتز هستش. و 6 خروجي داره و البته ورودي و خروجي spdif و ميدي و word clock و البته اين مدل هم فاير واير هستش.
    و با برنامه pro tools le كار ميكنه و امكان استفاده از اون با ساير برنامه هم هستش.
    در بسته بندي اون در كنار برنامه پروتولز مقداري پلاگين هاي خوب هم ديده ميشن. و البته درايور كه با نصب برنامه اونم نصب ميشه.

تفاوت ها:

pro fire 2626 ورودي و خروجي هاي بيشتري داره و البته بيت اون هم بالا تره 24 بيت و 192 كيلوهرتز و البته خروجي adat هم داره كه m box نداره.

pro fire 2626 با برنامه pro tools m- powered ميتونه كار كنه اما m box ميتونه با برنامه پروتولز le كه كامل تر از m -powered هستش و مختص اين شركته كار كنه.
    اين مقايسه....
    اگه بازم موردي بود كه از قلم افتاده بگيد تا توضيح بدم.
    اميدوارم اون دوستمون راضي شده باشن.

2. jackbil

jackbil عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    فقط اگه موردی نداره قیمتهای ایران رو هم بگید
    و اینکه آیا ام.باکس به دردم میخوره یا 2626
    این هم موردهای استفادمه
    من به احتمال زیاد اینا رو میخرم
    sound card : profire 2626
    mic : akg c414
    compresor : dbx 376
    اگه میشه بگید که اگه من به جای ای کی جی برای مثال یه نیومن بخرم با این کمپرسور جواب میده یا حتما باید avalion باشه

3. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    در اين مورد من نميتونم نظري بدم. اگه ورودي زياد براتون كاربرد داره بايد 2626 بگيريد. قيمت هم براتون ميپرسم و اعلام ميكنم. Mbox هم اگه بخواين با پرتولز كار كنيد خيلي خوبه.
    انتخاباتون خوبه مخصوصا ميكروفونتون.
    البته كه avalon بهتره توان واقعي ميكروفون رو ميتونه منعكس كنه.

4. jackbil

jackbil عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ببخشید دوباره میپرسم
    من منظورم این بود که به نظرتون نیومن رو با dbx376 ست کنم خیلی کیفیت بدتر میشه تا akg c414
    چون من هیچوقت اونقدر پول دستم نمیات که avalion بخرم
    حالا نظرتون چیه
    akg c414 & neuman
    سپاس فراوان

5. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    والله يكي از دوستام كه الان هم توي سايت هستش... Farshad7 با ميكروفون نويمن يكي از دوستان ( tlm103 ) كار ركورد كرده بود كه بخشي از كار با نويمن و بخشي ديگه با akg c 2000 انجام شده بود. هم من و هم خود فرشاد صدايي رو كه با akg گرفته شده بود بيشتر پسنديديم. چون پري امپ خوبي نداشته كه سر راهش قرار بده.
    اما خودم به شخصه تست نكردم. به نظر من با توجه به بودجه شما همون c414 خودمم توي صدا و سيماي اينجا باهاش كار ميكنم. البته rode k2 هم با قيمت 640000 ميكروفون خوب و همه كاره ائيه.

6. jackbil

jackbil عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مثل اینکه بحث تمومی نداره
    من یه جایی خوندم که میکروفن های تیوپ خیلی حساس هستن من هم برای کار خودم یه همچین کیفیتی لازم دارم ولی به هر حال همونطور که گفتم هدفم ساخت یه استودیوی مجازه با رعایت مقررات جمهوری اسلامی ایران :d
    و دوست ندارم یه عمر بترسم
    این آهنگ که میزارم اون جنس صداییه که دوست دارم از سخت افزار بگیرم
    به نظرتون شدنیه
    http://jackbil.persiangig.com/scarlet%20johansen/pete_yorn_and_scarlett_johansson.mp3

دليل ويرايش:
    خارج شدن از بحث...​

7. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    راه سختيه.
    من اين راه رو رفتم و گرفتن مجوز به اين آسوني ها نيست.( خيلي سختي كشيدم تا گرفتم. )
    مخصوصا تو شهرهاي بزرگ.... ديگه مشكل تره.

8. jackbil

jackbil عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من میخوام شهرستان بزنم
    اینجا که هر 2 قدم 3 میلیون پول زمینشه فقط

9. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    انشالله فردا براتون در تاپيك مخصوص به خودش شرايط و نحوه گرفتن مجوز استوديو ضبط موسيقي رو براتون مينويسم.

10. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    راهنمايي راه اندازي استوديو

:smile (61):با سلام خدمت دوست عزيز..من چند هفته هست كه با سايت شما آشنا شدم..يك كارت صدا گرفتم m-box 2 قيمتش هم 560000 هست..نظرتون چيه؟البته تازه كارم ولي مي حوام كيفيت كار بالا باشه..زحع اي كه انتحاب كردمIntel Core i7 - 2.66GHz - 920 و مادربورد هم asus p6t ...وram ddr3 4gig براي كار تنظيم و وكال مي خوام...چطوره؟اگه راهنماييم كنيد ممنون ميشم.

11. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    سلام اینترفیس های mbox ارزونترین و راحتترین راه برای استفاده از ProTools هستند و اینترفیس های خیلی خوبی بنظرم هستن. مخصوصا مدل Pro این سری.
    پری امپ مدلی که دارید نسبت به مدل قبلیش آپگیرید شده و کمپانی Digidesign گفته که اونها رو خیلی نزدیک به پری امپ های Digi002 و Digi 002R طراحی کرده! این مدل نسبت به مدل قبلیش 2 تا مزیت داره یکی اینکه طوری طراحی شده تا پاسخ دهی در رنج فرکانسی سریعتر و درستتر باشه و دوم اینکه صدا شفافتر شده و نتیجه ای که میگیرید خالصتر هست. پری امپ های میکروفن خیلی خوبی داره ولی نمیتونه با کارهایی که به gain زیاد نیاز هست خوب کار کنه و شروع به دیستورت کردن سیگنال صوتی میکنه.
    مثلا برای استفاده از میکروفنهایی که به gain زیاد نیاز دارند تا خودشونو نشون بدن مثل shure sm7 مناسب نیست و بهتون پیشنهاد میکنم تونستین پری امپ مجزا تهیه کنید. در کل اینترفیس عالی هست در رنج خودش مخصوصا پکیج نرم افزاری که همراهش هست مثل BFD drum library خیلی خوب و کاربردی هستند. همینطور Pro Tools LE که بدون هیچ تاخیری میتونه 32 ترک با نرخ 24-bit 44.1kHz رو بهمراه پلاگینها اجرا کنه.
    موفق باشید

12. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    ممنون...به یه مشکل بر خوردم...این کارت رو nuendo نمیشناسه..ارور ASIO میده...برای اینکه بتونم با NUENDO با این کارت صدا کار کنم باید چیکار کنم؟البته با PROTOOLS خودش کار می کنه...اگه هر اطلاعاتی راجع به این کارت هست که مهمه و بهترین سیستم کامبیوتر برای این کارت رو برام بزارید...خیلی ممنون

13. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خير با تمامي برنامه ها كار ميكنه.
    ممكنه مشكل در موقع نصب باشه ( كامل نصب نكرده باشيد )

14. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    واقعا ممنون كه اينقدر مسئولانه به اين سرعت جواب مي دين...وقتي نوئندو رو باز ميكنم invalid asio رو پيغام ميده...راستي از بچه هاي اين سايت كسي دي وي دي هاي master class رو داره؟ 12 تا دي وي دي هست كه قيمتش خدود 600 دلاره...!!!

15. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    كارتتون درست نصب نشده.
    سعي كنيد از درايور اون استفاده نكنيد برنامه خودش( protools ) رو نصب كنيد خودش درايور رو هم نصب ميكنه و با همه برنامه ها كار ميكنه.
    من خودم با 003 به همين روش عمل ميكنم.
    من دي وي دي هاي مستر كلاس رو دارم اما نه 12 تا dvd !!!
    كمترش رو دارم حدود 4 dvd هستش.

16. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    اين كارت رو استاد موثقي پيشنهاد كرد تا بگيرم...من بجه ي ساري هستم..مخلص تموم جنوبي ها هم هستم....واقعا با هاشون حال مي كنم..الانم مطمئن شدم كه واقعا با معرفتن...تو همين هفته هم يه كار صدا و سيما شبكه 2 خوندم كه راجع به اون هواپيماي مسافر بري ايران بود كه تو خليج فارس زدن...افتخارم ميكنم كه يك بيتش هم به زبون شيرين شما خوندم...

مي تونم بپرسم اين دي وي دي ها رو از كجا مي تونم تهيه كنم؟قيمتش چقدره؟من تازه دارم كار تنظيم رو شروع ميكنم و دارم سعي مي كنم تا جايي كه ممكنه از منابع معتبر خارجي استفاده كنم...

اگه ميشه در مورد گير آوردن دي وي دي هاي مستر كلاس (اگه ميشه 12 تا كامل) راهنماييم كنيد...آدرس و قيمت تقريبي رو مي خوام..ممنون

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏31/12/09
  17. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اطلاع دقيق از مجل عرضه اونها ندارم اما ميتونيد در سايتهاي عرضه كننده vst سرچ كنيد.

18. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    اگه آدرس سايت هاي به درد بخور رو بدين ممنون ميشم..

19. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    طبق قوانين قرار دادن ادرس اينگونه سايتها ممنوع هستش.
    ارسالتون رو حذف كردم براي قرار دادن موسيقيتون بايد در تالار پروژه هاي شما و طبق قوانين با درج و ذكر نوع پلاگينهاي مورد استفاده اقدام كنيد
    لطفا رعايت كنيد. تاپيك داره از بحث اصلي خارج ميشه.
    ارسالهاي اضافه حذف ميشن.

20. Mobin Taffakh

Mobin Taffakh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +90 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    ولي يكي از دوستان توي اين تاپيك راجع به MBox2 اينطور نوشتن :

نکته مهم دیگه ای که در این سری از کارتها هست اینه که درایور MME ندارن، یعنی یه سری از صداهایی مثل صداهای قسمت های مختلف ویندوز رو پخش نمی کنند!!!

واقعيت داره ؟ براي حل اين مشكل چه ميشه كرد ؟
    علاوه بر ساپورت كردن Pro Tools LE از لحاظ كيفيت و نسبت به Fast Track Pro چطوره ؟

و يه سوال ديگه هم داشتم كه به اين تاپيك زياد مربوط نميشه ولي جايي براش پيدا نكردم و ارزش باز كردن تاپيك جديد رو نداره اينكه :

وقتي توي ميكس كردن آهنگ از افكت هاي زيادي استفاده ميكنيم (در كامپيوترهاي خانگي) برنامه شروع به گير كردن، خش خش كردن و غيره ميكنه، اين مشكل مربوط به Cpu ضعيف يا كارت صداي ضعيف برميگرده ؟

بارگذاری...