معضل دانلود رایگان آلبوم

شروع موضوع توسط qLeph ‏13/8/10 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک معضل دانلود رایگان آلبوم تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    چند روز بیشتر از انتشار آلبوم رگ خواب محسن یگانه نمیگذره، امروز داشتم تو گوگل سرچ می کردم، ده ها سایت رو پیدا کردم که این آلبوم رو به صورت رایگان برای دانلود گذاشته بودن؛
    اصلاً بحث ما راجع به این آلبوم نیست، چون قبلاً خیلی راجع بهش بحث شده؛
    و این قضیه تقریباً در مورد هر آلبومی که چه خارج و چه داخل ایران، چه مجاز و چه غیر مجاز و ... منتشر میشه صدق میکنه؛
    در مورد آلبومهایی که خریدشون برای کسایی که داخل ایران هستند مقدور نیست که کاری نمیشه کرد، اما در مورد آلبومهای مجاز که برای دانلود گذاشته شده بودن، نکات جالبی دیده میشه؛

بعضی سایتها که چندین کیفیت (از ogg 32 گرفته تا mp3 320kbps) رو بدون هیچ توضیحی با لینک مستقیم برای دانلود گذاشتن!
    بعضی سایتها ضمن گذاشتن لینک دانلود، از بازدید کنندگان تقاضا کردن که دانلود نکنن و آلبوم رو از فروشگاهها بخرن!!!
    بعضی سایتها ضمن گذاشتن لینک دانلود، مدعی این شدن که از خود اون خواننده کسب اجازه کردن!

نظر شما چیه؟ کی راست میگه کی دروغ؟
    فقط از دوستان خواهش میکنم اسم سایتی رو نیارن و همچنین بدون اطمینان و از روی حدس و گمان نظری ندن، و این رو هم در نظر بگیرید که ممکنه روزی این مشکل برای شما هم پیش بیاد.
    با تشکر

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,808 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    نظر من :
    نداشتن شرف و احساس تعهد نسبت به زحمتی که این هنرمندان کشیدن.
    همه این حرفهایی هم که میزنن بهانه ایی بیش نیست...
    من و شما هستیم که نباید دانلود کنیم.

3. farzaddd

farzaddd عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +71 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, adobeaudition, studio_one
    واقعا براي اينجور ادما متاسفم.براي بازديد بيشتر سايتشون ميان زحمات چند هنرمند رو به باد ميدن.
    کار انسان پسندي نيست ... متاسفم :smile (16):

4. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من در این باره دوتا حرف دارم، اول اینکه اخلاق مردم خیلی مهمه خوده من تمامی آلبوم ها را دانلود میکنم و یک بار گوش میدم بعدش اگه دیدم خوبه میرم میخرمش مثل آلبوم خشایار اعتمادی، محسن چاوشی، ساسان سلیم نژاد(توی این آلبوم من بعد از دانلودش فقط از آهنگ اولش خوشم اومد ولی بازم رفتم خریدمش...) ولی بعضی آلبوم ها هم مثله همین آقای یگانه را دانلودش کردم و بعد از یه بار گوش دادن پاکش کردم و کلا ازش نا امید شدم...

حرف دومم، یه جور فرضیه هست من فکر میکنم بعضی سایت ها (حیف که گفتید اسم نیاریم) را خوده این خواننده ها اداره میکنن چون درآمد اصلی خواننده ها از کنسرت هاشونه و این آهنگ ها هم بهترین تبلیغاتشونه پس چه بهتر که این تبلیغ راحت، سریع، ارزون، باکیفیت های مختلف و... به دست مردم برسه.

5. Hossein Rezaei

Hossein Rezaei تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +484 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, logic
    این رو هم در نظر بگیرید که همین هنرمندان با ویندوز غیر اصل و وی اس تی های کرک شده و ... کار میکنند
    خانه از پایبست ویران است ...

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,808 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خیر همیشه این حالت نیست.
    خیلی از دوستان خوشنامی که در موسیقی کار میکنن و من هم اونها رو میشناسم اورجینال کار میکنن.
    مثل خیلی های دیگه که نمیرن کار رو دانلود کنن و اصلی رو خریداری میکنن.

7. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    ضمن تایید صحبت دوستمون mr Hoseinw اینو اضافه کنم که :
    هنرمندانی هم هستند که دیگه زیاد روی فروش آلبوم برای کسب درامد حساب نمیکنند و آلبوم رو بیشتر برای طرفدارای خاصشون به بازار میفرستند و برای کسب درآمد بیشتر روی مجوز های پخش قطعه ها از رادیو ها و یا موزیک ویدئو از شبکه های تلویزیونی و از همه اینها بیشتر روی اجرا های زنده و تور های مختلف مانور میدند
    برای مثال Infected Mushroom در یکی از مصاحبه هاشون گفتند که حتی یک CD در کشور برزیل نفروختند (تماما از طریق اینترنت موزیک رو بصورت رایگان دانلود کردند) ولی تور هاشون در این کشور واقعا براشون موفقیت آمیز بود و چندین برابر فروش CD هم براشون مسایل مالی در پی داشت هم محبوبیت.

البته صحبت من در حد جهانی هست و شاید حتی شامل ایران با مشکلات شدیدش برای گرفتن مجوز اجرای زنده نباشه.

8. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    من هم معتقد هستم که خیلی ها هدفشون پول نیست . مثل خود من :smile (71): هدفی رو که من توی موسیقی دارم رو توی اطلاعاتم گذاشتم . باور کنید اگه روزی آلبوم من مجوز می گرفت واسه پخشش حتی حاضر بودم پول هم بدم تا به هدف اصلیم نزدیک شم .

9. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    خواننده های داخل که هیچ، حتی خواننده های خارج کشور (لس آنجلسی) هم دیگه از خیر آلبوم دادن و پول درآوردن از این راه گذشتن، نمونه بارزش سیاوش قمیشی که خودش تو یکی از شبکه ها گفت بیشتر کمپانی های تولید کننده به غیر از اسم دیگه به خاطر این دانلودها چیزی ازشون نمونده؛ حالا داخلی ها که جای خود دارن!
    الانم می بینیم که این اواخر بیشتر دارن تک آهنگ میدن.​

10. Masoud330

Masoud330 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    خیلی بده آدم چند سال زحمت بکشه و حسابی هزینه کنه و وقت صرف کنه اونوقت چند تا آدم بی ظرفیت باعث شوند کار نتیجه مطلوبی نداشته باشه:smile (16):

11. iMP4CT

iMP4CT عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +26 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, StudioOne
    خیلی ها بودن که با همین لینک ها ... بدبخت شدن ... خیلی ها زحمات 1 یا 2 سالشون .. اون همه تلاششون ... بی نتیجه موند . و هدر رفت ...

نمی دونم ... ولی خوب اگه فلان خواننده دوست داشت که کارش رو نت قرار بگیره ... خوب تو وب سایت خودش پخش میکرد .. چه کاری بود که بیاد اجازشو به کس دیگه بده ...

کسانی که برا دانلود میزارند ... درکی از این موضوع ندارند ... چون اصولا درکی ندارند :smile (50):

12. elcin

elcin عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, tracktion
    سلام :
    منم اعتقادی به فروش آلبوم ندارم بلکه رایگانم باید باشه بنظرم خواننده گان ما هم باید آلبوم رو به چشم تبلیغات خودشون ببینن که با این کار طرفدار جذب میکنن تا در کنسرت آتی عوضش جبران بشه
    ( مثل اینه که ینفر آهنگ میخونه بعدشم پولشو از شما میخواد :smile (73):).

در نتیجه 3 حالت میمونه .
    1. فروش اثر به تلویزیون یا رادیو یا شرکت مربوطه.
    2. اجرای کنسرت .
    3.رفتن به عروسی و مجالس.
    که مورد سوم بهترین و بیشترین حالت کسب درآمد برای خواننده می باشد اما تو کشور ما بد افتاده .
    (که انشالله اینم تو یه بحث جداگانه مطرح بشه دوستان نظر بدن که اگه خواننده تو عروسی بخونه مگه چی میشه ؟)

13. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, studio_one
    فقط هنرمند نیست که زحمت میکشه . قبلا از این که اثری خلق بشه خیلیهای دیگه زحمت کشیدند :

اون بابایی هم که ویندوز رو ساخته ، vst رو ساخته ، و daw رو ساخته اون هزار برابر بیشتر زحمت کشیده اما همین خود ما و حتی بسیاری از مدیران اینجا ( امیدوارم بهشون برنخوره واقع نگر باشیم هممون ) هم از کرک شده استفاده میکنند و هم در تالار این سایت لینک برنامه های کرک شده رو میذارند

اگه کپی رایت خوبه مال همه خوبه اگه بده هم باید واسه همه بد باشه
    اون خارجی هم واسه زحمت برنامه اش زحمت کشیده و ما اینجا توی سایتمون تالار دانلود داریم و مجانی دانلود میکنیم !
    امیدوارم به کسی برنخوره من منظورم هیچ شخص خاصی نیست بلکه فرهنگ جامعه ی خودمون رو میگم و اینکه کمی هم فراناسیونالیستی فکر کنیم

14. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    این بحث مختص ایران نیست. همه جا همینطوره. اگه اخبار رو چک کنید می بینید چه اتفاقاتی می افته و چقد شرکت ها گله مندند از قضیه کپی رایت.بخصوص چینی ها و روس ها.

اما اگه خوب نگاه کنیم می بینیم تا-90 80% دنیا کپی رایت رو زیر پا میزارن.اونوقت یه توجیه به وجودمی آد که اونم اینه که حالا که همه دارن می گیرن من چرا نگیرم؟؟؟

یه مسئله دیگه هم که وجود داره دوباره برمیگرده به همین کسایی که کار رو میدن بیرون و انتظار دارن کسی مجانی دانلود نکنه.

(کس خاصی رو نمی گم) چند نفر از اونا از تمام vst هایی استفاده کردن که خریدن؟ کدوم تنظیم کننده ش نرم افزار DAW خریده؟ باور کنید اکثرا نرم افزاراشون کرک شده ان باز انتظار دارن کارشون رو مجانی کسی نگیره

کلی گفتم و بازم تاکید می کنم منظورم کس خاصی نیست.

فعلا

بارگذاری...