معروفترین آهنگ رادیو جوان با بیشتر از ۱۷ میلیون پلی

شروع موضوع توسط sam ca ‏4/5/16 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک معروفترین آهنگ رادیو جوان با بیشتر از ۱۷ میلیون پلی تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +878 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    این آهنگ "Bia Bazam " (Masih & Arash) بالاترین آهنگ تو چارت رادیو جوان هست .

چندتا سوال برای من پیش اومد . آیا این آهنگی که رو رادیوجوان اپلود شده همون version کاملی هست که تو آلبوم میفروشن؟ یا این version ساده شده هست که فقط برای دانلود مجانی هست ؟
    اینرو میگم چون تو arrangement این آهنگ واقعن هیچی نیست ! اگه ترک های drums رو از توش بیاری بیرون,۸ نوت هارمونیکا میمونه و یه ترک خیلی ضعیف Elec پیانو . یک ملودی خیلی معمولی وکال..
    edit های وکال هم که خیلی خیلی بد هستن و حتا تو speaker های laptop هم معلوم میشه که تیکه هارو به هم چسبوندن. یعنی خیلی ضیف وصل شدن.

من نتونستم تو این آهنگ ی چیز قوی پیدا کنم که بتونه این همه plays رو توضیح بده . شما چطور ؟

از اونطرف هم ترک های نیما مسیحا رو گوش میکردم که آهنگ های خیلی خوب مثل "سو زن " داره . خوب ادیت شدن, خوب arrange شدن ...وکال خیلی خوب....والی اصلان پلی نشدن.

• موافقم موافقم x 5
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • دوستانه دوستانه x 1
  2. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +544 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    والا sam عزیز ماهم تو بعضی چیزها موندیم
    کاره خداس نمیدونم. هیچی جای خودش نیست.
    کسایی معروف میشن ک برازندش نیستن. البته ن همیشه بعضی وقتا اینجوره
    یا کسایی معروف نمیشن که برازندشن
    نمیدونم

3. elyas ha

elyas ha عضو سایت

شغل :
    Kargare Vatan
    امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    داش این حد معروفیت ندارن اینا . شاید فیک باشه تعداد پلیشون.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +878 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    من هم یک لحظه از ذهنم گذشت که شاید این شمارهها درست نباشه ولی آخه ۱۷ ملیون ؟

حالا اون مهم نیست. پس این ترک همون version اصلی آلبوم هست ؟ یعنی ترک اصلی آلبوم هیچ فرقی با این ترک رادیو جوان نداره ؟
    اگه دقت کنی موقع وکال یدونه ترک Elec پیانو اون پشت پشت هست که مثل Pad فقط chord هارو میگیره. پس اونی که میکس میکرده مجبور شده قایمش کنه اون عقب توی میکس چون این پارت اصلان کار خاصی نمیکرد. بد چون ترک کلان خالی میشد drum هارو آورده جلو توی صورت تا میکس پور بشه. من خاننده های این ترک رو نمیشناسم, شاید باقی کارهاشون خوبه ولی فقط برای من خیلی عجیب بود که چطور یک آهنگ که حتا در سطح متوسط هم نیست تونسته این قدر پلی داشته باشه. شاید شعرش قویه ؟
    امیدوارم که دوستانی که تازه شورو به کارهای arrangement میکنن اینجور ترک هارو الگو نگیرن .

به هر حال اگه دارن با این شماره ها بازی میکنن خیلی حیف چون هیچ وقت اینجوری نمیتونی سلیقه و سواد موسیقی مردم کشور خودتو بشناسی.

5. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    حقیقتش من اصلا از این رادیو جوان استفاده نمیکنم . سایتشون مشکل داره . بجاش از یوتیوب استفاده میکنم
    چیزی که من میبینم در بالاترین حد ممکن 450.000 باردر یوتیوب played شده که نشون میده این آهنگ هیت هست ولی نه به اندازه 1/4 کل جمعیت ایران.
    احتمالش هست که هزینه کردند.
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  6. 3pas

3pas عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 1 / -0
    سلام
    این آهنگ از لحاظ موسیقیایی از نظر دوستان خیلی پیش پا افتاده اس و خیلی سطحی است که حق دارید چون کارتون موسیقی هست ونظرتون درست .
    این آهنگ در بین دوستان من خیلی شنونده داره (بین 18 تا 26 سال ) و کاملا مورد پسند علت اینقدر پلی شدن میتونه همین موضع سلیقه باشه چون رقمی که گفتین برای من چندان تعجب انگیز نیست چون بازخوردش رو دارم میبینم که در میان هم سن های من شنونده زیاد داره
    شعر این آهنگ از نظر من ضعیف و پیش پا افتادس حداقل من تو این ضمینه میتونم نظر کارشناسی بدم
    این مدل آهنگها کلا آهنگهای داغی هستن که یه مدت سر وصدا راه میندازن و بعد کاملا محو میشن جدی نگیرید نمونه آلبوم 85 بنیامین که بدجور داغ بود بازارش اما بعد از این ده سال حتی یک آهنگ هم ازش گوش ندادم حتی کاراش هم پیگیری نمیکنم فقط میدونم هنوزم میخونه کل دوستان وآشناهام هم همین حس من رو به بنیامین دارن چون اون زمان چیزی رو ارایه داد که نبود قبلش (حداقل همه گیر) ولی الان چیزی برا گفتن نداره
    اینروزا اصلن نمیشه فهمید سلیقه مردم چی هست ولی میدونم آهنگهای قدیمی رو به هرچی جدیده میپسندن

7. DJ MORTEZA AK

DJ MORTEZA AK عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 1 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    علاقه پیدا کردن به نظر من چند علت داره و مهمترینش رو دو دسته تقسیم میکنم
    1-عمومی
    2-حرفه ای
    تو دید عمومی طرف طبق روحیاتش و طبق اقتضای سنیش بر اساس ملودی ترانه یا تنظیم یه قطعه موسیقی به یه موسیقی علاقه نشون میده و اما از جنبه حرفه ای که به کار نگاه کنی شاید چیز چندانی تو چنته نداشه باشه به جز یه ملودی و تنظیم ساده و حتی پایین تر از حد معمول .
    من خودم خیلی وقتها به بعضی از موزیکا علاقه نشون میدم که برای خیلیا نا اشناست و غیر منطقیه علاقه من و اکثراو قتی میبینم مردم به چه موزیکهای علاقه دارن عصبی میشم اما غیر منطقیه چون اونا از منظر حرفه ای نمیشنون

8. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    این قسمت از فرمایش شما یه کم بی رحمانه است .
    عزیزم.. مسیح و آرش تقریبا" 15 سال پیش با یاسر بختیاری "یاس" همکاری کردن... ترک دادن بیرون.
    ما نبودیم ببینیم تو این 15 سال چقدر زحمت کشیدن .. ما نبودیم ببینیم چی بهشون گذشته
    و تو همین 15 سال مثلا محسن یگانه هم رشد کرد با "عه عه عه عه " گفتن تو قطعه

بهتره قاضی نباشیم.

پی نوشت: البته اینو قبول دارم که گوش مردم خراب شده. کار های امروزی هم حرفه ای نیست اکثرا " - ولی هیت میشن/

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
    • موافقم موافقم x 1
  9. Damien

Damien عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne

شما کدوم وری هستی ؟ از یه طرف میای از یه خواننده ای حمایت میکنی که هنوز خیلیا نمیشناسنش ، آهنگاشم همونطور که دوستان گفتن در سطح خوبی نیست ، اون وقت میای محسن یگانه رو با این همه تجربه و محبوبیت اینجوری توصیف میکنی ؟
    بعدشم از کی ملاک خوب بودن شده کار کردن با یاس اونم 15 سال پیش ؟؟؟ شما برو شعرا و اهنگای ده سال پیش این خواننده هایی که گفتی رو گوش کن بعد بیا نظرتو بگو

اون جمله بهتره قاضی نباشیم هم من نمیدونم دلیل گفتنش چی بود با این متنی که شما نوشتی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • نامحترمانه نامحترمانه x 1
  10. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما رو به آرامش دعوت میکنم .
    من دقیقا" هیچ طرفی نیستم. هیچ طرف!
    اما از قضاوت کردن ادم ها خوشم نمیاد/ شما هم یا موسیقی خوب نشنیدی.. یا طرفدار یگانه هستی.
    کسی که خیلی ها میشناسنش ، لزوما" کارش خوب نیست . یا بلعکس. تو قشر جوان امروزی ، متاسفانه، یه توازنده ی تراز اول پیانو رو خیلی ها نمیشناسن. اما یه هنرپیشه پورن رو همه میشناسن .

من گفتم ملاک خوب کار کردن شده همکاری با یاس ؟ من این رو گفتم جناب ؟
    اون دوستمون گفت کسایی معروف میشن که برازنده اش نیستن. من یه کم روشن کردم ایشون رو.. که از زوایای دیگه ببینیم موضوع رو.
    جمله ی قاضی بودن یا نبودن.. درکش یه کم سخته . انتظاری نمیره .
    به هر حال.. بیایید بجای سرک کشیدن تو کار دیگران.. ما هم با هنر خودمون ، نام پیدا کنیم.

مرسی که به نظر شخصی من احترام گذاشتید آقا .

• موافقم موافقم x 2
  11. Damien

Damien عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    به هر حال.. بیایید بجای سرک کشیدن تو کار دیگران.. ما هم با هنر خودمون ، نام پیدا کنیم. الان جایی از این بحثا به زندگی شما یا کسه دیگه ای ربط داشت ؟؟؟

آره من طرفدار یگانه هستم ، طرفدار یاسم هستم ، سیروان و ... این لیست خیلی طولانیه ولی ربطی به این بحث نداره

الان کسایی مثه محسن یگانه که بیشتر افراد منتظرن این خواننده ها اهنگ بدن ، دلیل محبیتشون چیه از نظر شما ؟ اگه کارشون خوب نیست ؟

اگه کارشون خوب نبود مثه اون نوازنده ای که شما مثال زدی هیچکس نمیشناختش . اون نوازنده اگه کسی نمیشناستسش یعنی کارش خوب نیست ، شما ریچارد کلایدرمن هم که باشی ولی بری بشینی تو خونه واسه خودت آهنگ بزنی و کسی نشنوه یعنی خوب نیستی

• مخالفم مخالفم x 2
    • دوستانه دوستانه x 1
  12. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    چندین بهار قبل تر ، من 20 سالگی رو گذروندم. شما رو درک میکنم...
    به هر حال .. مدتی میگذره ..و شما از من و دیگر دوستان متشکر خواهید شد.

صحبت خوبی بود. موفق باشید.

13. Damien

Damien عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    اتفاقا من خودمم گذروندم چیز خاصی نیس این اتفاق :)

یچیزی رو من یادم رفت بگم راجع به اون عه عه عه که گفتید . لازمه بدونید شعر این عه عه عه رو خود یگانه میگنه ، تنظیمشم خودش انجام میده ، خوانندشم که ... اینا ملاک برتریه خواننده ایه که چندین ساله جزو بهترینای پاپ ایرانه با خواننده ای که تنها افتخارش فیت دادن با یاس اون 15 سال پیشه . این مقایسه رو گفتم واسه اینکه اصلا بحث محسن یگانه نبود ولی شما برای حمایت از یه خواننده یه خواننده دیگه رو با اون حرفا توهین کردین بهش
    موفق باشید

14. ДŁi

ДŁi عضو سایت

امتیازات:
    +182 / 0 / -0
    نرم افزار:
    - من به کسی توهین نکردم عزیزم.

شما رو درک میکنم... حق با شماست. بیاید به این مصاحبت پایان بدیم.

مرسی از شما

15. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +544 / 3 / -0
    نرم افزار:
    اقا نکنه محسن یگانه ای خودت رو نمیکنی شیطون؟
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏5/5/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏5/5/16 ---
    من این دوستان و نمیشناسم متاسفانه. نظرم کلی بود. و ادامه صحبتم رو باز بخونید گفتم همیشه این قضیه صدق نمیکنه.
    ن فقط تو موسیقی تو خیلی چیزها اینجوره حتی سیاست.

• دوستانه دوستانه x 1
  16. Damien

Damien عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne

شمام نکنه آندره ریو هستی ؟ امیدوارم که باشی یا بشی

17. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +544 / 3 / -0
    نرم افزار:
    برادر.. تصویر پروفایل بنده استاد مجتبی میرزاده هستن. محض اطلاع گفتم

• موافقم موافقم x 1
  18. Damien

Damien عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    پروفایل من مگه محسن یگانه ست ؟ گفتم امیدوارم یه روز مثه آندره ریو بشی ، فکر نکنم حرف بدی باشه

19. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان گرامی موضوع پست اول چیز دیگه ایی هستش

• موافقم موافقم x 1
  20. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +188 / 1 / -0
    سلام.
    من که فکرمیکنم هم این موضوع و هم وضع موسیقی در کشور ایران، بخاطر فقر فرهنگی و فقر سواد موسیقیایی عمومی هست.
    خود شما که اونطرف زندگی میکنی باید اینو هم تایید کنی که اطلاعات عمومی موسیقی در اونجا خیلی بالاتره. چیزی که موزیسین های ما کار میکنن، مدیر کاخونه ی کنسروسازی اونجا در این حد اطلاعات موسیقیایی داره. میدونین که از افراد عادی که شغلشون هم موسیقی نیست و فقط شنونده ی موسیقی هستن بپرسین سلفژ چیست، میدونن چیه و در چه مورد هست ولی خب وقتشونو نذاشتن تمرین کنن(خیلیاشونم تمرین هم کردن). اما اینجا اوضاع خرابتر از این حرفاس. باور کنید افراد معمولی نمیدونن سلفژ اصلا به چه معناس و واسه چی هست. بنظر من دونستن این موضوع از عمومیات زندگیه. ولی بهانشون این هست که ما شنونده ایم و اینا بحث تخصصی هست! من میگم مثل اینه که من راننده تاکسی نیستم ولی میدونم باک ماشین کجا قرار داره و کارش چیه. بگم این موضوع تخصصیه؟؟!! فقط راننده تاکسیا و مکانیکا میدونن، به درد ما نمیخوره؟؟!!
    یبار از طرف شهرداری ازم درخواست همکاری کردن و هرکی مهارتشو میگفت. منم گفتم رشته موسیقی هستم(پیانو). بعد چندروز زنگ زدن میگن فلان جا مراسم هست دو ساعت دیگه. پیانوتونو بیارین(با ویولن اشتباه گرفته بودن!) منم دیدم وضع اینه نرفتم.
    خلاصه ی کلام اینکه، این 17 میلیون کیا هستن و چقد از موسیقی حالیشونه و مبنای انتخاب موسیقی ای که گوش میدن چیه؟!
    من الان یه نوازنده خیابونی شدم، و بیشتر عمق این فاجعه رو درک کردم.
    بنظرم اگه از این منظر نگاه کنید به جوابهای خوبی میرسید...

آخرین ویرایش: ‏5/5/16
    • موافقم موافقم x 1
بارگذاری...