معرفی acid trance

  • شروع کننده موضوع Aron
  • تاریخ شروع
سلام


این مطالب رو تو فروم های دیگه گذاشته بودم. بعضی از دوستان یادشونه . گفتم اینجا هم بزارم تا دوستان دیگه بهره ببرن . ایشاالله یکی یکی سبک های موسیقی الکترونیک رو میزارم تا دوستان آشناییت مختصری نسبت به این سبکها پیدا کنن .


اسید ترنس یا تراسید یکی از ساب ژانر های موسیقی ترنس می باشد که در دهه های 80 الی 90 بصورت علنی پدیدار شد. در این ساب ژانر بیشتر روی صداها و سینس های اسیدی (Acid Synth) مانور داده میشود.


صداهای اسیدی برای اولین بار با استفاده از بیس سینتی سایزر Roland-TB303 تولید شده اند که امروزه با پیشرفت تکنولوژی موسیقی الکترونیک با استفاده از سینتی سایزر های نرم افزاری هم قادر به ایجاد چنین صداهایی هستیم.همچننین قابل به ذکر است که روی اینگونه صداهای اسیدی هنگام اجرای ملودی عموما تغییراتی بصورت دستی یا در سکوئنسر ها بصورت اتوماسیون روی Filter Cuttof ,Filter Resonance , Envelope Modulation و accnet دستگاه اعمال می شود .


خواستگاه اسید ترنس آلمان و در بلژیک می باشد . قابل به ذکر است تراسید از نسل های اسید هاوس (Acid house) می باشد ، زیرا هنگام ظهور اسید هاوس سبک تراسید ایجاد نشده بود .


در اولین ترنس مستر های منتشر شده سبک تراسید کمی به چشم می خورد و بیشتر به ترنس کلاسیک به چشم می خورد . تفاوت آن دو این است که در اسید ترنس بیشتر روی صداهای TB-303 مانور داده می شود و بر خلاف آن در ترنس کلاسیک بیشتر روی اتمسفرها , پدها, سینس های سافت و دیگر پایه های موسیقی امبینت (Ambient Music) مانور داده میشود . خط های پیوند این دو سبک به طور کل محو می باشد ، در حالی که این سبک دو در یک زمان ایجاد شده اند .


از مشهورترین هنرمندان این سبک می توان به Art of trance , Union jack , Eternal Basement , Emmanuel Top , Hardfloor , Kai Tracid , Psychhobable , Solar quest و Oliver Lieb اشاره کرد .
 
آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
  • تشکر
واکنش‌ها: اقا مصطفی

051Music

عضو سایت
3/9/09
159
65
28
مشهد
دوست عزیز لطفاً چنتا موزیک در رابطه با چند سبک مختلف برای دانلود بگزارید ..
خیلی ها به خصوص خودم علاقه دارند با سبک های مختلف آشنا بشن

ممنون:smile (6):
 
ممنون از لطف من شخصا خیلی دلم میخواد راجب سبکهای ترنس بدونم، لطفن چند موزیک بزارین که مفهوم نوشته شما رو بهتر درک کنیم ممنون
 
14/10/12
2
1
0
تهران
من خودم عاشق اهنگ های تکنتو هستم و یه اهنگ از اسکوتر دارم اسمش acid bomb هستش و یکی از قول ترین اهنگ های بکوبیه که تو عمرم دیدم
باورتون نمیشه
خلاصه من دیوونه این جور اهنگام لطفا از این جور اهنگ ها برا دانلود بزارید دیگه
 
8/10/15
3
2
3
31
اسید راک و اسید ترنس با توجه به اسم آن باید بدانید که مرتبط با مصرف اسید یا lsd هست و این سبک به گمان من در شرایط عادی دریافت آن غیر ممکن هست و حتی متالهد ها از لذت بردن و درک این سبک در حالت عادی عاجز هستند . این سبک موسیقی که تلاش میکند به شکلی سه بعدی دریافتی از محیط را به شما انتقال دهد و شما را به جاهای مختلفی ببرد به خصوص محیط استرس و ترس و وحشت . این سبک برای سفرهای اسیدی هست
 
  • تشکر
واکنش‌ها: Soheil Monfared

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,358
2,214
113
36
Vengeance Land
soheil0monfared.bandcamp.com
دوست عزیزمون الکس توضیحات کامل رو دادن...;)

این نکته رو هم اضافه کنم که هرگز به سمت تجربه ی اسید نرید...!!!

چون باز گشت از اون سفر هایی که اشاره کردند یا بقول معروف Acid Trip ها سخت و تا حد زیادی غیر ممکن هست..!!!

اگه هم برگردند... معمولا دچار حالت بازگشت پذیری کوتاه بدون مصرف Acid میشن...!!!

ویا افسردی یا حالت های تحاجمی و و و ...!!

دوستی رو میشناختم که متسفانه 5 سال تمام توی یک Trip مونده بود و مجبورشدن خانواش با هزار بد بختی اون رو به خارج از کشور برای درمان ببرند...!!!

که خوشبختانه خوش شانس بود و بعد از یک دوره افسردگی کوتاه تونست به زندگی طبیعی خودش ادامه بده...;)

ولی در کل من خودم هم از دنبال کننده های این سبک هستم...

منتاها بدون اسید...!! :D
 
8/10/15
3
2
3
31
دوست عزیزمون الکس توضیحات کامل رو دادن...;)
.!! :D
البته به این شدت که می فرمایید هم نیست و برای اشخاص مختلف این مسئله متفاوت هست !
چون در مجموعه آمفتامین و متاامفتاین ها قرار میگیرد و واحد دوپامین بالایی را آزاد میکند باید گفت که برگشت پذیری از آن همان طور که دوستمان گفتند کاری سخت هست به طور مثال س ک *س نزدیک 200 واحد دوپامین ( هورمون احساس فوق لذت و نعشگی وسرمستی ) آزاد میکند که در یک گردش خونی این میزان دوپامین جذب میشود . ولی یکی از اثرات امفتامین این هست که از بازجذب دوپامین جلوگیری میکند تا میزان لذت ادامه یابد به این ترتیب هست که یک مقدار میکرو گرم خاص استفاده از آن ممکن هست حتی تا 16 ساعت ادامه یابد
و اما دوپامین ناشی از اسید چیزی بین 1000 تا 1500 واحد برآورد شده است .

پس اگر شما با تجربه س *ک س و احساس لذت از آن دیگر نمیتوانید آن را کنار بگذارید جدا از نیاز بدنی و به خاطر لذت آن
چطور میتوانید بی خیال امری بشوید که 5 برابر آن دارای لذت هست

برخی مسائل را نباید تجربه کرد مگر آن که زمینه هایی باشد که از حوصله این جانب توضیحش خارج هست

مشکلاتی که مطرح کردید در مورد سوء مصرف آن هست آن هم برای اشخاصی که از بنیه لازم هم برخوردار نیستند و زمینه فکری سایر موارد هم دارند
 
  • تشکر
واکنش‌ها: Soheil Monfared

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,358
2,214
113
36
Vengeance Land
soheil0monfared.bandcamp.com
البته دوست عزیز الکس...

توی اینترنت گراف های زیادی هستند که میگن
افراد و تاثیرات اون همونطورکه اشاره کردی...

که تجربه تریپشون ترسناک نبوده و کاملا خوشایند بوده یا همون گود تریپ...

اما وقتی به اشخاص حقیقی و تجاربشون توی سایت هایی مثل یو توب میرسیم چیز دیگه ای میبینیم !!!! چه چیزی عامل این تناقض ها هست؟

ما باید کدومو باور کنیم؟

البته منکر این هم نمیشه شد که اکثر کسانی که جدیدن رو به اسید اوردن بی تجربه هستند و اون رو توی مکان های نامناسبی مثل خونه امتحان میکنن!!!