معرفی یکی از کارام (البته آخریش)

شروع موضوع توسط S.T.A.R.S ‏8/10/09 در انجمن پروژه های تایید شده ( آرشیو )

تاپیک معرفی یکی از کارام (البته آخریش) تالار پروژه های تایید شده ( آرشیو ) در persian-music.org.

1. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این آهنگو چند روز پیش تموم کردم به نام Stop The World..
    خوشحال میشم نقاط ضعف و قوت این آهنگو بهم گوشزد کنید.
    البته اینم بگم که این آهنگ با سبز در ارتباط ه. اینو واسه نظرخواهی به یکی از دوستام فرستادم.

برای دریافت آهنگ اینجا

واسه ضبط صدام از adobe audition استفاده کردم و همینطور از fl واسه آهنگ سازی...
    از همون پلاگین های معمولی برای ساخت آهنگ استفاده کردم. اما الان نمی دونم پروژه مو کجا ذخیره کردم سر فرصت اسم شونم می گم. ولی اخه چه کاریه.
    نظرتونو هم بگید.. ممنون.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏8/10/09
  2. DJMehdi

DJMehdi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام
    کارتون زیبا شده
    بهتر هم میشد اگه صدای پلاکتها رو کمتر میکردین
    یه جا هم داخل ملودی یه صدایی میاد که pitch میشه که خیلی فالشه
    موقع میکس نهایی اگر Limiter رو خاموش میکردین خیلی بهتر میشد ، منظورم تو قسمت Chorus هست
    در کل خوب بود
    موفق باشی ...
    :smile (70):

3. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مهدی جون ممنون که وقت گذاشتی.
    می تونین لطف کنین بگین کدوم یکی شونو باید کمتر می کردم ؟
    ملودی pitch شده ؟ کجا بود ؟
    limiter ؟ باشه...
    دستت درد نکنه..
    متاسفانه اصلا دیگه وقت ندارم.. الانم کافی نتم.
    تمام نکاتی رو که گفتی رو اصلاح می کنم اما نیست خودم زیادی بهش گوش دادم اینه که دیگه درست متوجه نقصاش نمی شم.
    بازم ممنون

4. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    كاره خوبي بود خسته نباشيد
    اون صداي پلاكد كه آهنگ باهاش شروع ميشه (به احتمال زياد بايد sytrus باشه ) تكراري بود (صداي از پيش آماده ي اف ال ) صداش هم يك مقداري بالا بود كه جا داشت بياد پايين تر
    مساله ي ديگه اون صداي ( شبيه زليفون) هست كه در تايم 00:15 شنيده ميشه زياد با آهنگ هم خوني نداره و حالت فالش ايجاد كرده
    كيكي كه استفاده كردي پانچ پاييني داره (كلا صداي ريتم رو پايين گرفتي)
    كلپ (از تايم 00:52 ) احساس ميكنم زياد روي كار سينك نيست
    ولي در كل خوب بود و خسته نباشيد منتظر كارهاي بعدي هم هستيم

5. Khojasteh

Khojasteh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    جالب بود
    من به این سبک آشنا نیستم فقط به عنوان یک شنونده فضای ثابتی را بر کل آهنگ حاکم میبینم ولی کارتون را دوست داشتم موفق باشید

6. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون

درسته sytrus ه... صدای از پیش آماده ؟ متوجه نشدم یعنی این آهنگ تو اف ال موجود بوده و گذاشتمش تو آهنگ ؟ من فقط از پلاکتش برای ایجاد آهنگ استفاده کردم.. باشه.. میارمش پایین تر.

قشنگ بود که .. نبود ؟ خب میگین چیکار کنم حذفش کنم بهتره ؟

باشه.. یخورده صداشو میبرم بالا.

آفرین به شما. واقعا که خیلی نکته بین هستین.. یا حذفش می کنم و یا سینکش می کنم.

ممنون از اینکه وقت گذاشتی واقعا بهش نیاز داشتم..

ممنونم ازتون

7. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    اون صدای شبیه زلیفون حالت فالش ایجاد کرده
    اگه چیدمان نت هارو اصلاح کنید دیگه مشکلی نداره

8. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    جاشو با یه چیز دیگه عوض کردم. ببینم که چی در میاد. بازم ممنون

9. Mahaam Farhang

Mahaam Farhang Recording Artist عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    من خیلی طلبه شدم کارتو گوش کنم ولی لینکش جواب نمیده (ارور میده)
    میتونی از یه جا دیگه آپ کنی>>>!:d

10. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شما لطف داری گلم.. اما لینکش که سالمه.. باید روی FREE DOWNLOAD کلیک کنی و حدود 40-50 ثانیه بمونی. حجمشم حدود 4 مگه. ببین این لینک مستقیم جواب میده.
    اگه نشد همون کاری رو که گفتم بکن. یا تو BROWSER دیگه امتحان کن.
    در کل اگه نشد اگه تمایل داشتی اون آهنگی رو که جدیدا گذاشتمش یه نگاه بهش بنداز حجمش 940 کیلو هستش. منم مثل شما از DIAL UP استفاده می کنم.. شرمنده که نمی تونم دوباره آپ کنم.
    موفق باشی

11. Mahaam Farhang

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    دقیقا مشکل از Browser بود.
    همین الان با Fire Fox گرفتمش.
    ممنون از لطفت...
    منتظر نظر من باش....:smile (75):

12. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    سلام . كار تقريبا تميزي بود البته با كار كردن بيشتر , به هر حال خسته نباشيد . فقط يكي دو نكته رو من خدمتتون بايد عرض كنم :

1 : يه كم بيشتر روي لولها كار كنيد به خصوص لول اينترو .
    2 : كنتر ملودي زياد خوب و دلچسبي نداشت البته شايد به خاطر جنس صدايي باشه كه واسه اين قسمت انتخاب كرديد .
    3 : تنظيم وكال هم كه همه تكراري بودن و به عبارتي خسته كننده .

هميشه سعي كنيد روي كار بيشتر وقت بذلريد . موفق باشيد :smile (70):

13. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نکته فوق العاده خوبی اشاره کردی نیما جان.. من همیشه آخر کار خیلی عجله می کنم مخصوصا رو وکال.
    ممنون که وقت گذاشتی.

14. Mahaam Farhang

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    ممنون از زحمتی که کشیدی آهنگ خوبی بود.
    یه سری نکات مثبت داشت یه کم هم منفی ....اول مثبتا>>
    مسترینگ کارت قابل توجه بود
    افکت گزاری روی وکال هم همین طور
    کار جدیدی بود وقتی گوش میکردم حس کردم اولین باریه که یه کسی همچین کاری کرده ...با وجود شعر غیر فارسی خیلی بین المللی به نظر میرسید
    ریتم قشنگی داره
    کلا آدم از این که کل آهنگ و گوش کنه خسته نمیشه برعکس بعضی از آهنگا که حوصله ی آدمو سر میبرن
    حالا نکات منفی>>
    اول اینکه میتونست بهتر از اینها باشه انگار به یه جایی رسیده بودی که دیگه حال نداشتی روش کار کنی کلا سعی کن هر وقت از نظر روحی کم آوردی فعلا کارو متوقف کنی.
    اصولا تو سبک ترنس ملودی ها اصلا نباید از مترونوم خارج بشن حتی یک هزارم ثانیه ولی تو این کار احساس کردم بعضی جاها یه کم تفاوت داشت
    و در آخر یه نکته رو سعی کن تو کارات رعایت کنی اونم اینه که صدا هایی که استفاده میکنی با نوآوری و سلیقه ی خودت یه کم تغییرات توش بدی منظورم اینه که عین صداهایی که تونرم افزار هست رو استفاده نکنی
    سعی ت به این باشه حتی اونا که این کاره هستن هم نتونن تشخیص بدن که این صدا رو از کجا آوردی0000این باعث میشه کارت اصیل تر به نظر بیاد
    بقیه نکاتی هم که بهش اشاره نکردم شما مثبت فرض کن مثل ملودی و وکال و شعر....
    با آرزوی موفقیت روز افزون....

15. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنونم

اوووه.. فکر کنم زیادی دارین اغراق می کنین. به اون خوبی هام نبودا .:smile (19):
    ولی واقعا خوشم اومد ازت چون اولین نفری بودی که به شعرش توجه کردی. این شعرو (البته نمی خوام وارد سیاست بشم چون فضای روحانی و موسیقایی اینجا رو خراب می کنه) بعد از دیدن اون همه حوادث نوشتم... یادمه که اون لحظه این شعر خود به خود تو ذهنم می نشست و منم فقط با انگشتام تایپ می کردم. دلیل اینکه فارسی نیست به این خاطره که زیاد تو شعر فارسی قوی نیستم.

راستش اینجور تعریفا خیلی بهم روحیه میده.. باعث شد که یه هفته که کارمو عقب انداخته بودم دوباره از سر بگیرم. البته این رو هم بگم که این لطفتو می رسونه.

می تونم بپرسم که متولد چه ماهی هستی چون تو خیلی چیزا باهات هم فکرم. (اگه دوست نداشتی تو پی ام بهم بگو) ..... از این به بعد هم سعی می کنم که یه مدتی کارو ول کنم هر وقت خسته شدم.

کاشکی بهم می گفتی کجاهاس. یه چیزی رو ازم داشته باش.. همیشه اولین چیزی رو که بهت گفته میشه اعمال کن چون بعد گوشت بهش عادت می کنه. مثلا من همون اول اون موزیک "دوری" تونو گوش کردم به نظرم رسید یه چند جایی اشکال کوچیک داره. مثلا بهت گفتم اون قسمت آخرش با آهنگ سازگار نیست.. اما الان که گوش میدم هیچ نقصی نمی بینم. چون بهش عادت کردم.
    اگه بتونی اون نقصامو بهم بگی ممنون میشم. چون اعتقاد دارم انتقاد در کنار تعریف و تمجید مکملی ه برای برطرف کردن نقص.
    والا به خدا این صدام تقلیدی از هیچ خواننده ای نبود و کاملا سلیقه ی شخصی خودم بود... شباهتشو با کدوم یکی از خواننده ها دیدی ؟
    من اساس کارم اینجوریه:
    اول صدا رو با دهان شبیه سازی می کنم بعد سعی می کنم که مثل همون آهنگمو بسازم می دونی چرا ؟ چون اون احساس آهنگی رو که قراره بسازم یه لحظه میاد و میره و من ممکنه اون ریتم خاص رو فراموش کنم.. بعد از اینکه آهنگ تموم شد میرم سراغ خوندن.. این مرحله یکی از سخت ترین کاراست. بعضی وقتا حوصله ندارم و یه شعری رو خیلی عجله وار انتخاب می کنم و چیز خوبی از آب در نمیاد و بعضی وقتام شرایط احساسی به سراغت میاد و اتوماتیک وار شروع به ساختن شعرت می کنی.
    روی هم رفته این نکته رو هم بهش توجه بیشتری می کنم.

این حرفت و حرف قبلی ت منو دقیقا یاد این لینک میندازه که قبلا ذخیره ش کرده بودم:
    How To Be A Singer

که تو شماره 5 ه:
    Develop your own style. Experiment with different ways of singing and different types of music and find one that fits your personality and makes the most of your voice at the same time. You want people to be able to recognize your voice when they hear it.

ولی باور کن من از هیشکی تقلید نکردم...
    البته سال هاست که دارم از خواننده های مختلف تقلید می کنم اما تو کارام از هیچکدومشون الهام نمی گیرم. اینجوری که دیگه فایده نداره.. اینجوری شما میشی یه Simulator.
    من به حرف شما و شماره 5 اعتقاد دارم.

بی نهایت ممنون از اینکه وقت گذاشتین...

ولی یه چیزی رو هم فراموش نکنید...
    تمام این کارا بدون استریو و میکروفن حرفه ای انجام شده. من دقیقا ریزه کاری هاشو توضیح نمی دم چون ارزش کار رو میاره پایین. به امید روزی که یه استریوی مناسب خودم دست و پا کنم.
    موفق باشی

16. Mahaam Farhang

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    با تشکر از جوابتون
    >>اول از همه اینکه بنده متولد مهر هستم
    دوم از همه اینکه فکر کنم یه سوتفاهمی پیش اومده :smile (41):
    صدای خودتون بسیار هم زیبا بود خیلی هم بدون تقلید بود اصلا همچین استایل خوندنی رو من تا به حال ندیده بودم و تو اون حرفی نیست...
    :smile (74):منظورم صداهای پلاگین ها و vstها بود که تو تنظیم آوردی
    بازم باید منو ببخشی که منظورم رو بد رسوندم
    اون قسمتایی که از ریتم خارج بود پلاکد شروع بود (خیلی کم)وسط آهنگ هم یه دوستی گفته بود یه صدایی پیچ میشه اون صدا هم فالشه هم از ریتم خارجه...
    یه نکته که خیلی واسم جالب بود این بود که کار تو استودیو ضبط نشده بود که من فکر کردم شده
    من اطمینان دارم یه روزی آهنگات به گوش همه (World) میرسه...به سلامتی اون روز:smile (10):
    و اما...
    اگه خواننده موزیک "دوری..." اجازه میداد (که نمیده...)حتما آهنگ کامل رو واستون میزاشتم تا متوجه بشید اون قسمت آخر آهنگ وقتی با قسمت بعد(که شما نشنیدین) ترکیب میشه دیگه اون احساس رو ایجاد نمیکنه که فالشه...
    بازم ممنونم از اهمیتت چون داری درست میگی الان فالش به نظر میاد:smile (31): باید وقتی میزاشتم به فکر بودم...:smile (42):

17. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    متاسفانه اجازه ی ویرایش تو این سایت خیلی محدوده...
    یه کلمه تو پست قبلی م رو اشتباه نوشتم:
    نمی دونم چرا به جای Studio نوشتم Stereo.. منظورم استودیو بود.

من متولد اردیبهشتم.. اما خب یه چیزایی بینمون مشترکه که یکی شون استعداد ه.
    تو رو خدا این قدر با این حرفاتون خجالت زده م نکنین.
    خواهش می کنم...
    من واسه شروع آهنگ از پلاگین Sytrus plucked classic 2 استفاده کردم. و فقط یه reverb ساده بهش اضافه کردم همین.. از هیچ پروژه ای برنداشتم. آهان حالا فهمیدم منظور اون دوستمون چی بود.. منظورش این بود که من اینو دقیقا از پروژه برداشتمش ؟ بابا والا به خدا من اینو به صورت Random از Sytrus انتخاب کردم و ریتم آهنگش رو هم با دهنم ساختم.
    ولی واقعا از این بابت هم خیلی خوشحالم که کارم رو به پروژه ای خاص نسبت میدین.

میشه لطف کنی بگی تو دقیقه و ثانیه چندم بود ؟ ممنونت میشم.. چون نیست که خیلی بهش گوش دادم دیگه متوجه نقص ش نمی شم.
    مشکل اینه که بیشتر کسایی که می خوان به کاری گوش بدن اگه ببینن که کار تو استودیو انجام نشده ممکنه دیگه بهش گوش ندن.
    یه مثال ساده بزنم... سگا یه کنسوله که بازی های مربوط به خودشو به راحتی اجرا می کنه. آیا فقط تنها کسایی که سگا دارن می تونن بازی کنن ؟ جواب مسلما منفی هستش چرا ؟
    چون میشه همون کنسول رو تو کامپیوتر شبیه سازی کرد. شما ممکنه یه استودیوی توپ با تمام امکانات داشه باشین اما مطمئن باشید که با کمی استعداد میشه عینا همونو شبیه سازی کرد. البته این چیزی ه که من بهش اعتقاد دارم شاید درست نباشه.
    من خیلی به این موضوع اعتقاد دارم که: همیشه سعی کنید که با امکانات کم شروع به کار کنید.. چون هر چقدر که امکانات کمتر باشه مهارت های شخصی تون افزایش پیدا می کنه و برعکس هر چقدر که امکاناتتون بیشتر باشه اون موقع دیگه سعی می کنین که با استفاده از افکتها و آهنگهای زیبا صداتونو بپوشونین.

البته خب این آهنگ به گزینه دوم نزدیک تر بود من بیشتر با آهنگ و افکت صدامو ساپورت کردم چون متاسفانه این میکروفن نصف صدای واقعی مو نمی گیره و محیط اطرف هم منعکس کننده ی صدا و کنار خیابون که مجبورم شبا بخونم.

شما لطف داری.. اما اشتباه نکن.. آدم هیچ وقت به تنهایی به هیج جا نمیرسه. بدون کار گروهی محاله... خیلی دوست دارم تو یه گروهی فعالیت کنم.

شاید درست بگی.. به هر حال من واسه نظر دادن اعتقادم به اینه:
    آهنگ مورد نظر رو یه بار (فقط یه بار) گوش کن و بلافاصله اشکالات کار رو یادداشت کن.
    یادمه که این آهنگ Unappreciated از Cherish رو گوش میدادم واقعا اعصابم خورد میشد که یه گام بی خود و اضافی رو میشنیدم. ولی خب نیست از بس بهش گوش دادم الان دیگه بهش عادت کردم. اصلا الان دیگه نبودش اعصابمو خورد می کنه.

{username}-{filename}
    بابا این فقط نظر شخصی من بود ممکنه خیلی ها بگن که هیچ مشکلی نداشته. شرمنده که ذهنیت بدی بهت دادم.
    موفق باشی و ممنون از اظهار لطفت

18. Mahaam Farhang

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    با تشکر از شما...
    اون قسمت که خارجه از 1:37 شروع میشه چند بار هم تکرار میشه (ویو ویو) :smile (53):

19. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منظورت همونیه که آخر کار هم شنیده میشه و باهاش تموم میشه ؟
    خب باید چیکار کنم ؟ حذفش کنم ؟

20. Mahaam Farhang

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    دقیقا منظورم همونه
    حذفش نکن...بیشتر به خاط اینکه ریتمو خراب میکنه فالش به نظر میاد
    صدای Echo crow مگه نیست؟هست یه کاری کن اکوی خود صدا قطع شه خودت با افکت delay اکو بده بهش.
    کلا یه کاری کن صداش بیاد رو ریتم مرتب تکرار شه...
    با آرزوی موفقیت...

بارگذاری...