1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

معرفی کتاب خودآموز ساخت ملودی و آهنگسازی و هارمونی کاربردی

شروع موضوع توسط sajjad_elegance ‏15/7/12 در انجمن تئوری موسیقی تکمیلی

تاپیک معرفی کتاب خودآموز ساخت ملودی و آهنگسازی و هارمونی کاربردی تالار تئوری موسیقی تکمیلی در persian-music.org.

1. sajjad_elegance

sajjad_elegance عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام
    دوستان بدلیل اهمیت موضوع تصمیم گرفتم بحث معرفی کتب رو تو یه موضوع جدید عنوان کنم:

همونطور که قبلا گفتم:
    من تا آخر مبحث گام ها رو کامل میدونم
    از آکورد به بعد رو میخواستم هرجوری هست توی تعطیلات تابستون یاد بگیرم
    ببینید در واقع من دنبال چیزی میگردم که کاملا توی کار آهنگسازی و تنظیم این روزها کاربردی باشه
    مثلا خیلی از تئوری های کلاسیک در موسیقی پاپ مدرن کاربرد ندارند

من میخوام با مطالعه این کتابها یه ملودی که ساختم رو بتونم براحتی هارمونیش رو سرهم کنم و خلاصه یه آهنگ پاپ تنظیم کنم

حالا من چندتا کتاب واسه چیزایی گفتم میخوام یاد بگیرم، پیدا کردم (تو زمینه ی آهنگسازی و هارمونی)

میخوام این کتاب ها رو سفارش اینترنتی بدم، میخواستم نظر شما رو بدونم، بنظرتون کدوما رو سفارش بدم؟؟

مبانی آهنگسازی جلد اول - مصطفی کمال پورتراب
    اصول آهنگسازی - آرنولد شونبرگ - نسرین عبدالله زاده اسماعیلی
    آکور شناسی و گام های موسیقی - شهرام خوش صفت - میهن نو
    بیایید آهنگ بسازیم - و. پودولا - مسعود ابراهیمی

اگه مورد دیگه هم بنظرتون خوبه اضاف کنید و اگه لینک خریدی هم براش دارید ممنون میشم پیام خصوصی کنید چون سایت هایی که من گشتم فقط همینا مناسب بنظرم رسید..

مرسی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. sajjad_elegance

sajjad_elegance عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    دوستان من منتظرم

این همه استاد اینجا هست، یعنی واقعا یه نفر نیست که بتونه دوتا کتاب خوب معرفی کنه؟

3. DJ iBSb

DJ iBSb هنرمند عضو سایت

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +292 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    سلام دوست عزیز؛

شما که گفتین پایه رو بلدین،فقط میمونه ساختن و میکس و مستر...
    اون کتابها هم خوبن و کارتون رو راه میندازن،اساتید شاید بخاطر اینکه
    قبلا این موضوع بحث شده جواب ندادن...
    موفق باشی

4. sajjad_elegance

sajjad_elegance عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    من مثلا وقتی نمی دونم چطور باید واسه ملودیم هامونی بنویسم چطور میتونم کار بسازم؟

5. DJ iBSb

DJ iBSb هنرمند عضو سایت

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +292 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    مگه قراره قبل از خوندن اون کتابا شروع کنین؟
    اگه بخواین بدون خوندن اونا شروع کنین چه لزومی داره بخرینش؟
    اول اونارو بخونین و بعد شروع کنین دوست عزیز

6. sajjad_elegance

sajjad_elegance عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    دوست عزیز شما سوال منو متوجه نشدید:

سوال من این بود که نظرتون رتجع به این چندتا کتابی که گفتم چیه ؟؟ یعنی بنظر شما کدوما رو بخرم و بخونم؟
    و ضمنا گفتم اگه کتاب دیگه ای هم میشناسید که بدرد میخوره بفرمایید

ممنون از اینکه وقت میزارید

بازم منتظر نظرات هستم

7. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +278 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    به نظر من هر کتابی ارزش خوندن رو داره چون هر کدوم نکته هایی دارن که بقه کتاب ها ندارن و این که اگه شما یه مطلب رو با چند قلم مختلف بخونید ، بهتر درکش میکنید .

برای تقویت هارمونی نویسیتون کتاب های هارمونی هم پیشنهاد میکنم مطالعه کنید مثل هارمونی جامع کاربردی نوشته روشن روان یا هارمونی کاربردی کورساکف .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. pouriamahdi

pouriamahdi عضو سایت

امتیازات:
    +108 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    من میتونم بپرسم شما چه سازی میزنید و چند وقته که ساز میزنید؟

9. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +132 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    کتاب فرم در موسیقی از حسن زند باف هم میتونه کمکتون کنه ولی ترجیحا سعی کنید نوازندگی رو شروع کنید حالا هر سازی رو که دوست دارید
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. M@JiD

M@JiD هنرمند عضو سایت

امتیازات:
    +181 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    در ادامه صحبت دوستمون حامد داواری83 اگه ساز پیانو یا کیبورد رو یاد بگیرید ،راحت تر میشه هارمونی رو آموخت.

11. sahda

sahda عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : معرفی کتاب خودآموز ساخت ملودی و آهنگسازی و هارمونی کاربردی

آموزش هارمونی ریشارد اشتور خیلی خوب بود من خوندم حل تمرین هم داره آخر کتاب غلط های رایج رو هم نشون داده

12. amirmahmoodi

amirmahmoodi

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : معرفی کتاب خودآموز ساخت ملودی و آهنگسازی و هارمونی کاربردی

سلام کتاب اهنگسازی با کامپیوتر نوشته کیان بزرگمهر ی خوبه انتشارات بیژن
    هارمونی کاربردی جلد یک ودو نوشته کامبیز روشن روان انتشارات سرود

- - - - - - - - - -

سلام کتاب اهنگسازی با کامپیوتر نوشته کیان بزرگمهر ی خوبه انتشارات بیژن
    هارمونی کاربردی جلد یک ودو نوشته کامبیز روشن روان انتشارات سرود

13. ah2_af

ah2_af عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    کتاب هارمونی کاربردی ترجمه ی رامین ورزنده رو پیشنهاد میکنم

14. djshahrooz

djshahrooz عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -2
    دوست عزیز بهترین کتابی که بعد از فراگیری تئوری موسیقی . بنتظرم خوب تهیه کنی . کتاب کابردعناصر موسیقی نوشته رلف تیورک هستش.
    که هارمنی . ملودی. فرم در موسیقی خیلی خوب توضیحح داده. وبعد از اون هم قدم بعدی کلاس حضوری هستش. با فردی که علاوه بر معلم موسیقی بودن دستی توی تنظیم - ابدیت باشه. یعنی بصورتی که بعد از اتمام کلاس ها بتونی یه پروژه تنظیم رو به اتمانم برسونی. با کتاب اصلا نمیتونی بجای برسی. کتاب فقط معلومات . سواد موسیقی راه بالا می بره همین. اونایی هم که دانشگاه موسیقی رفتن . اخرش باید برن پیش یهه استاد موسیقی که تنظیم کننده هم هست. یه دوره کار آموزی. تا راه بافتن. شما ازکتاب نمی تونی آهنگسازی یاد بگیری.تمام کتابهای که تحت عنوان کاربردی چاپ شدن اصلا کاربدری نیستن. و اگر هم تهیه کنی. کار کنی فقط و فقط معلوماتت رو افزایشش دادی همین. هیچکاری بهاش انجام داد. مثل اینکه که شمابری حسابداری بخونی . مدرک بگیری بعدش تازه باید بری صندوقداری. یواش یواش بشه حسابدار به مرور مدیرمالی . اینم همینه
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏13/5/17, تاریخ ارسال پست اول: ‏13/5/17 ---
    این کتاب هم خوبه ولی دیگه توی برورس نیست. الان کتاب کابرد عناصر موسیقی. رلف تیورک توی دانشگاه موسیقی. و آموزشگاهای متعبر تدریس میشه. وبعد از اونم بنظرم بهترین اقدام کلاسهای حضوری هستش. و خواندن کتاب های دیگه فقط بعنوان مطا لعه آزاد تو صیه میشه.

• مفید مفید x 1
  15. mohammad rezaa

mohammad rezaa هنرمند کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,273 / 1 / -4
    سلام بر دی جی خوبمون.از بالا تا پایین تایپکت کیف کردم و موافقم.فقط باز اون اخر حالم رو گرفتی :banghead-46:
    از اون بحث بورس و اینا.کتاب عناصر در مورد هارمونی یا فرم بیشتر مقدمه توضیح داده .استاد ریچارد کتابش فوق العادس.میشه بگی کجا شنیدی که از بورس یا از مد افتاده؟:sorry-21:کتاب عناصر محشره و مثل درک و دریافت تو مدرسه های موسیقی تدریس میشه.اما تو شخصا بودی که ببینی ریچارد از مد افتاده باشه؟مثلا میان میگن امسال سوکولوف مد شده؟:bag-70:سوکولوف جلد صورتی؟:wacky-80:با بقیه صحبت های که کردی هم موافقم.
    تو تنها کسی بودی که من رو مجبور به 2 ساعت تحقیق در کتاب خونه ام و گشتن لای کتاب های تاریخ هارمونی مدرن و تحول هارمونی و بررسی یه سری پارتیتور کردی.حالا بماند که تهش ختم شدیم به حامد پهلان و :cat-77:چشمامون 12 تا شد :geek:ولی ارزشش رو داشت 45 دقیقه مطالعه خارج از برنامه کردم.;)
    در مجموع میخوام بگم که کتاب عناصر رو بعنوان سورس مطالعه هارمونی معرفی نکنین.چون بچه ها میخونن بعد میرن یه کتاب هارمونی میبینن 3 برابر کل کتاب عناصر بعد میگن یا خدا این همه فصل چیه دیگه؟
    موفق و پیروز باشی شهروز جان:smile:

• آموزنده آموزنده x 1
  16. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +452 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    من کتاب اشتور و مقداری از عناصر رو با استاد کار کردم بنظرمن اشتور خیلی کتاب خوبیه ولی از اونجایی که این کتاب خیلی سختگیره، برای این دوستمون که میخواد پاپ کار کنه و از یه سری جزئیات صرفنظر کنه شاید خیلی کاربردی نباشه. برای پاپ فکرمیکنم همون کتاب عناصر موسیقی کفایت میکنه که بحث کلی برای آهنگسازی رو مطرح میکنه.
    اما دوتا کتاب (هارمونی-دوبُفسکی) و (هارمونی با پیانو - ماکسیموف) که Mohammad rezaa ی عزیز قبلا بهم معرفی کردن از اونجایی که خواننده رو مجبور میکنه که غیر از تئوری، تجربه و عمل کنه، خیلی مفید و کاربردی میتونه باشه. اما نکته ای که توی خوندن این کتابها هست اینه که باید با حوصله و بدون عجله مطالب رو پیش بُرد. امیدوارم بتونم این دوتا کتاب هم به پایان برسونم.

17. djshahrooz

djshahrooz عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -2
    داداش کتاب دیگه تو بازار نیست. وقتی چاپ نشه میگن دیگه تو بورس نیست. کتاب رو کی به هنرجو معرفی میکنه. غیر از استاد؟؟؟الان روشن روانم دیگه کسی نمیخره من خریدم اصلا خوب نیست . فقط براش یه جلد قشنگ و صفحات شیک اینا درست کردن .بازم به عناصر موسیقی .الان خودم دنبال کتاب کارکرد هارمونی در قرن 20 الهامیان هستم. موجود نیست. به خودشم ایمیل زدم . میگه دارم یه چیز جدیدتر تالیف میکنم. اون قبلی دیگه چاپ نمیشه. کلا کتابهای توایران چاپ میشه در هر زمینه کاربردی بدرد بخور نیست.همه مال دوره تیر کمون شاه الان هزار تا مجله منابع با گرید های مختلف اورجینال تو سایت آدیوز هست. چرا آقایون اونا رو نمیرن تالیف کنن؟؟؟بعدشم که یه فردی پیدا میشه مثل آفای د. ف مسخرش میکنن. میگن کارشناس این کار نیست حالا اینا که کارشناسن چه گلی به سرمون میزنن. کتابهای دوره تیر کمون شاه میخان تالیف کنن.
    عناصر موسیقی هم دو جلد داره . جلد دومش هنوز اماده نشده. من تو ی تاپیک فبلی گفتم بهترین کتاب بعد از تئوری موسیقی همین عناصر موسیقی. وقتی اکثر آموزشگاه تدریس میشه . یعنی اینکه خوبه. و هارمونی رو به اندازه کافی توضیحیح داده. بعدش انتخاب با خودتون که ادامه راه چه جوری ادامه بدی. من چون با استاید موسیقی که کارشون تدریس در تماسم. همشون گفتن کتاب فقط معلوماتت رو بالا میبره قرار نیست کل کتاب بدردت بخوره.حالا گیرم که همه کتابها روخونده باشیم. ودرک کنیم وقتی نشه استفاده کنی. به مرور یادت میره.موسیقی رو به اندازه ای که بکارت میاد واستفاده داری. باید اصولش رو بدونی. مثل این که شما بری ریاضی بخونی تخصصی و لی تو کار عملی و زندگیت از یه جمع تفریق استفاده کنی. پس یعنی مابقی چیزای که خوندی وقت هدر کردن بوده . حرف من اینه
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏15/5/17, تاریخ ارسال پست اول: ‏15/5/17 ---
    داداش همه کتابها خوبن. ولی دوتا موضوع هست.اول اینکه کلا کتاب موسیقی کم توی بازار دیگه پیدا میشه. بخاطر اینه که چاپ نمیشن میگن ماقضی نیست.2- قیمتها بالاست و خوندش زمان میبره. و ممکن بکارت نیاد. بنظر من یه استاد خوب . کار آمد تره. وکتاب فقط بعنوان مطالعه آزاد بعد از استاد خوبه. ما بچهه شهرستانی ها مجبوریم بریم سراغ کتاب یه منابع یا ویدویو آموزشی. اگر تهران بودم که همه چیز حل بود.توی هین سایت استاتید خوب بسیارن. قدر گوهر گوهری داند.زر زرگر

• دوستانه دوستانه x 1
  18. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +452 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    داداش باز خوبه تو اگه تهران نیستی حداقل پولشو داری. ما تهرانیم ولی پولشو نداریم.
    کتابی هم که خوب بوده باشه هیچوقت منقضی نمیشه! نمیدونم این چه حرفیه سر یه سری کتابا در میارن میگن دیگه از بورس افتاده. مگه لباسه؟!
    انگار که مثلا بگیم آثار باخ و بتهوون و ... دیگه دوره ش گذشته بدرد نمیخوره (در صورتیکه آثارشون پُر از درس و آموزشه) از اهنگهای جنیفر لوپز و ریحانا درس بگیریم!

19. djshahrooz

djshahrooz عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -2
    داداش منم پولدار نیستم یه کار مندم حقوق چند ماه جمع میکنم میام تهران کلاس. در رابطه با کتاب . چون اوضاع موزیک کشور خراب آموزشگاه همه خالی از هنر جو هستن. کسی دیگه ساز نمیخره.مدل سرگرمی مردم عوض شده. بجای ساز میرن تبلت. آی پد میخرن برا بچهاشون. در نتیجه نه سازی فروش میره نه کتابی .شما به سیستم کتاب توی کشور آشنا نیستی. کتاب وفتی فروش نره مرجوع میشه. در نتیجه برای سری بعد وقتی متقاضی براش نباشه. به تتراژ کمتری چاپ میشه . یا کلا دیگه نمیشه. من الان خودم چندتا کتاب دیگه میخام میگن نیست. برو تهران معازه به مغازه . انقلاب بگرد شاید ته انبار پیداشه.یا برو از اونایی که خوندن دست دوم بخر. من کلا موافق مطالعه و پژوهش هستم. واعتقادم اینه که توی اینکار باید یک آهن ربا باشی. و تمام منابع اعم از انسانی . غیر انسانی. کتاب . فیلیم. سایت هر چی . سریع جذب کنی. الان چون وضع موزیک خراب حتی تنظیم کنندهای که میتونن تدریس کنن. هم زدن تو کار آموزش. تا دوسال پیش همشون می پیچوندن. حالا که مشتری خبری نیستن. ریختن توی آموزشگاه تدریس میکنن. ولی کو هنر جو

20. Game_builder

Game_builder عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    منه چی کتاب میخونم فقط اطلاعات عمومیم میره بالا 1 ساله گیتار میزنم اصلا نمیتونم چیزی بسازم و اصلا نمیدونم چجوری ساخته میشه ولی تئوریم خوبه که به هیچ دردمم نخورده . کتابی هست که ساختار پایه ای یه اهنگو بگه ؟

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. اصول آهنگسازی پاپ

,
  2. آموزش هارمونی pdf

,
  3. اصول آهنگسازی در پاپ