آخرین ارسال‌ها

معرفی کتابهای آموزش علم هارمونی

sinateo

عضو سایت
27/9/13
22
تبریز
این کتابها قوانین هارمونی کلاسیک رو آموزش میدن.به جز "بعضی"کلیات، این قوانین نه تنها به درد راک نمیخورن.بلکه خرابش هم می کنند.فرض کنید کنید بخواهید قانون ممنوعیت پنجم ها و اکتاوهای موازی را در راک اعمال کنید.با این کار کلا پاور کورد ها رو که یکی از مبانی اساسی راک هستند نابود می کنید.دیگه چیزی اصلا از راک میمونه؟در مورد پاپ با دقت بیشتری باید حرف زد.اگر قطعه شما پاپ راکه ،بعضی قوانین صدق نمی کنه اگه پاپ کلاسیکه خیلی قوانین صدق می کنن.بستگی داره چه جور پاپی باشه.در الکترونیک هم کم و بیش می تونید فارغ از خیلی قوانین هارمونی کلاسیک باشید...
میشه بگین سرفصلهایی که حتما باید یاد بگیرم کدومها هستن؟

و اینکه واسه پاور کوردها و یادگیری هارمونی راک آیا کتابی هست ؟

ویلیام نیری

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
4/2/13
502
تهران -کرج
جناب نیری یک سوالی داشتم
هر وقت اسم هارمونی میاد وسط ، منظور این قوانین سبک کلاسیک هستش که در سبک مورد نظر یا رعایت میشن یا نمیشن. سبکها قوانین هارمونی شون یک زیر مجوعه ای از سبک کلاسیک هستش دیگه ؟ یعنی قوانین مستقل از کلاسیک رو هیچ سبکی نداره ؟!
استاد عزیزم...یک سری کلیات درموسیقی هست که ربطی به سبک نداره.مثلا طرز ساخت آکورد ماژور در تمام سبکها یکسانه و جزو کلیاته.اما بسیاری از قوانین هارمونی در سبکهای مختلف متفاوته واین اصلا یکی از مواردی هست که سبک خاصی رو ایجاد میکنه.مثلا قانون حل درجه Vبه Iمختص موسیقی تناله ودر بسیاری از مدها معتبر نیست پس حتی این قانون که از مبانی هارمونی تنال و کلاسیکه در هارمونی مدال دیگه قانون نیست(بسته به این که درچه مدی باشید)همچنین مثلا ممنوعیت 5 و 8 موازی.اگر این قانونرودر موسیقی راک اجرا کنین دیگه اصلا راک نمیشه.پس بسیاری از قوانین هارمونی کلاسیک مال کلاسیکه نه موسیقی مدرن و...

ویلیام نیری

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
4/2/13
502
تهران -کرج
میشه بگین سرفصلهایی که حتما باید یاد بگیرم کدومها هستن؟

و اینکه واسه پاور کوردها و یادگیری هارمونی راک آیا کتابی هست ؟
کتابی وجود نداره باید با استاد کارکنین.اگه نمیشناسید به من پیغام خصوصی بدین.

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,831
تهران
شما بزرگوارید جناب نیری .استاد برازنده شماست،بنده بتونم شاگرد باشم برام کافیه.
فقط یک سوال کوچیک دیگه .کتابی یا مرجعی هست که دلایل علمی و منطقی پشت قوانین تئوری موسیقی رو کامل بیان کرده باشه؟ چون مثلا اون قانون 5 موازی چرا ممنوع هستش و چرا یک سری درجات گام perfect هستند و این جور سوالات .
استاد عزیزم...یک سری کلیات درموسیقی هست که ربطی به سبک نداره.مثلا طرز ساخت آکورد ماژور در تمام سبکها یکسانه و جزو کلیاته.اما بسیاری از قوانین هارمونی در سبکهای مختلف متفاوته واین اصلا یکی از مواردی هست که سبک خاصی رو ایجاد میکنه.مثلا قانون حل درجه Vبه Iمختص موسیقی تناله ودر بسیاری از مدها معتبر نیست پس حتی این قانون که از مبانی هارمونی تنال و کلاسیکه در هارمونی مدال دیگه قانون نیست(بسته به این که درچه مدی باشید)همچنین مثلا ممنوعیت 5 و 8 موازی.اگر این قانونرودر موسیقی راک اجرا کنین دیگه اصلا راک نمیشه.پس بسیاری از قوانین هارمونی کلاسیک مال کلاسیکه نه موسیقی مدرن و...

ویلیام نیری

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
4/2/13
502
تهران -کرج
فقط یک سوال کوچیک دیگه .کتابی یا مرجعی هست که دلایل علمی و منطقی پشت قوانین تئوری موسیقی رو کامل بیان کرده باشه؟ چون مثلا اون قانون 5 موازی چرا ممنوع هستش و چرا یک سری درجات گام perfect هستند و این جور سوالات .
درواقع نه!کتابی نیست!فقط ممکنه در بعضی از کتابهای هارمونی و تئوری موقعی که به بیان قوانین می پردازن دلایل رو هم ذکر کنن.البته این که توضیح کامل و جامع باشه یانه بستگی داره به نویسنده مثلا در مورد ممنوعیت اکتاو وپنجم موازی ممکنه فقط دلایل تاریخی ذکر بشه اما از نظر فیزیک صوت هم دلایلی داره که کمتر ذکر میشه.به همین ترتیب.بهترین راه به نظر من سوال از اساتیدیه که به تئوری،هارمونی و...اشراف دارن.تو یه جلسه تمام این دلایل قابل ذکره ولی نوشتنش اینجا و توضیحش یککم سخته.

11/8/14
38
با این شرایط کتابی هست که به چیزهای مشترک بین هارمونی کلاسیک و مدرن و پست مدرن و ... بپردازه؟

davit

هنرمند
8/8/12
184
georgia
فقط یک سوال کوچیک دیگه .کتابی یا مرجعی هست که دلایل علمی و منطقی پشت قوانین تئوری موسیقی رو کامل بیان کرده باشه؟ چون مثلا اون قانون 5 موازی چرا ممنوع هستش و چرا یک سری درجات گاحالا تا پیدا کردن کتاب مورد نظرتون که خوشحال میشم به منم معرفی کنید جواب این سوالاتتون ساده ترینش اینه که پنجم و اکتاو تو حرکت موازی یه حس تو خالی دارند که جالب صدا نمیده م perfect هستند و این جور سوالات .
حالا تا پیدا کردن کتاب مورد نظرتون که خوشحال میشم به منم معرفی کنید جواب این سوالاتتون ساده ترینش اینه که پنجم و اکتاو تو حرکت موازی یه حس تو خالی دارند که جالب صدا نمیده
در مورد فواصل درست هم اینکه همه فواصل در حالت معکوس تغییر میکنن مثلا اگه بزرگ باشه کوچک میشه کاسته باشه افزوده میشه و الی آخر ولی فواصل درست معکوسشون هم درست هست

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,213
با این شرایط کتابی هست که به چیزهای مشترک بین هارمونی کلاسیک و مدرن و پست مدرن و ... بپردازه؟
این کتابها رفرنس خوبی‌ نیستن چون خیلی‌ خلاصه از هر چیز زود می‌گذرن و تو هیچ کدوم هم خوب و کامل نیستن.

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,831
تهران
حالا تا پیدا کردن کتاب مورد نظرتون که خوشحال میشم به منم معرفی کنید جواب این سوالاتتون ساده ترینش اینه که پنجم و اکتاو تو حرکت موازی یه حس تو خالی دارند که جالب صدا نمیده
در مورد فواصل درست هم اینکه همه فواصل در حالت معکوس تغییر میکنن مثلا اگه بزرگ باشه کوچک میشه کاسته باشه افزوده میشه و الی آخر ولی فواصل درست معکوسشون هم درست هست
درود
کتاب رو که آقای نیری گفتند نیست ! هنوز هم پیدا نکردم چیزی.اگر پیدا شد حتما .
میشه بفرمایید این موارد رو از کجا پیدا کردین؟میدونم نمیشه همش رو اینجا نوشت ،من هم میخوام خودم بخونمشون.
توضیحاتتون جالب بود. ممنون

davit

هنرمند
8/8/12
184
georgia
خواهش میکنم
اینارو تو کلاس یاد گرفتم تا اونجا که یادمه
البته اینارو تو اجرا که حس کنید خیلی جالبتره

2/9/15
37
30
سلام دوستان یه کتاب خیلی کاربردی و ساده برای تئوری جز میخواستم
اگه ممکنه معرفی کنید

سلام دوستان یه کتاب خیلی کاربردی و ساده برای تئوری جز میخواستم
اگه ممکنه معرفی کنید
سلام دوتا کتاب هست که میتونه خیلی کمکت بکنه 1.دکتر تئوری دکتر پرویز منصوری 2.کتاب تئوری دکتر کمال پور تراب ولی من متوجه نشدم تئوری جز یعنی چی یعنی اینکه فقط قسمتی از آموزش تئوری باشه؟؟ خب چرا جزئیش اگه نوازنده ایید یا هر چیز دیگه ای باید تئوری موسیقی رو کامل بلد باشید... برای نوازنده یا خواننده و آهنگساز و هر کسی که کار موسیقی داره انجام میده یادگیری تئوری و سلفژ اجباریه و مهمه اجبار نمیخوام بگم و خیلی ضروریه واسه یادگیری هر چه بهتر ساز یا خوانندگی یا هر چیز دیگه ای تو موسیقی....موفق باشید.

helalat007

عضو سایت
27/7/19
8
سلام دوستان،
واقعا دیگه یکی کمکم کنه،
من اگه کتاب والتر پیستون رو با اون قیمت زیادش بگیرم، میتونم خود اموز ادامش بدم؟
اخه کتاب هارمونی کاربردی از نیکلای ریمسکی هم دارم که واقعا سخته.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,625
53
.
سلام دوستان،
واقعا دیگه یکی کمکم کنه،
اخه کتاب هارمونی کاربردی از نیکلای ریمسکی هم دارم که واقعا سخته.
شما توان خودت رو از دیگران سوال میکنی؟! ما مگه به توان شما آگاهیم که بگیم آره میتونی يا نه نمیتونی؟ هارمونی مبحثیه که پیش استاد، به همراه کتاب باید یاد گرفته بشه. اینکه "کدوم کتاب" هم استادت تعیین میکنه. حالا بعضی ها فکر میکنن این کتابها روزنامه است و میان صرفاً با «خوندن» خودشونو جر میدن که هارمونی یاد بگیرن. آخرش هم نصف و نیمه رها میکنن، با یکسری اطلاعات تکه پاره که از کتاب گرفتن. حالا شما هم امتحان کن. شاید استعداد یادگیری شما بقدری بالا بود که تونستی با این کتابها هارمونی رو آموزش ببینی.

20/1/16
260
35
تبریز
پیرو صحبتهای جناب فرهود ، کتاب نه تنها کمک نمیکنه بدتر هم میکنه البته نوع خود آموزش.
بنده قبلا کتاب والتر رو دانلود کرده بودم که بعدا رفتم کلاس . استادم گفت باید نسخه چاپیشو بگیرم که گرفتم و دیدم تفاوت دارن با هم.در نسخه چاپی هم تمریناتش هست و هم سی دی همراه.
در کل اینجوری که من رفتم و فهمیدم بدون استاد ممکن نیست بشه هارمونی رو درک کرد.چون جوری نوشته و ترجمه شده که نیاز به بازکردن مطلب هست و این بجز استاد ممکن نیست . علی الخصوص جاهایی که روی پیانو اجرا میزنه و درک میکنی.

helalat007

عضو سایت
27/7/19
8
سلام دوستان
وقت بخیر.
دوستان نظرتون راجب اموزش های انلاین هارمونی چیه؟
اونطور که دیده بودم هزینش هم حدود 500هزار تومن هست.
حالا دوستان هم نظر بدین ممنون میشم

20/1/16
260
35
تبریز
سلام.من نمیدونم چجوریه. و هزینه که گفتین برای ترم هست یا ماه ؟
شما چرا سر کلاس حظوری نمی رین ؟
هم استاد جلو چشم هست هم خصوصیه هم کنار دستت پیانو هست .
من هفته ای یک جلسه حدود یکساعته میرم.بعد هارمونی هم کنترپوان رو میگن و .... الی اخر.
وقتی راجع به تکنیک های سازشناسی حرف پیش میاد عینا روی ویولن یا پیانو اجرا میزنه تا خوب بفهمم.
بازم اگر دوستان دیگر نظری داشتن لحاظ کنین.

بالا