آخرین ارسال‌ها

معرفی کتابهای آموزش علم هارمونی

mohammad rezaa

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
30/8/14
633
29
مشهد
! وحتما باید در کنار استاد هارمونی رو تمرین کنید و فرا بگیرید
من هم کاملا موافقم.
قوانین هارمونی که در کتاب ها نوشته شده رو اصطلاحا قوانین مدرسه ای نام گذاشتن و نقض این قوانین هم کاملا امکان پذیره.اگه با استاد کار کنین خیلی بهتره
در ثانی در بیشتر کتابها یا بهتره بگیم در هیچکدوم از اونها تمرین های عملی موجود نیست.این یعنی شما فقط دارین مساله حل میکنین.که در نهایت کاربرد این مباحث براتون سخت میشه.
حلا نقش استاد این هست که به شما تمرین میده،مثلا یک قطه کوتاه ،با استفاده از اکوردهای تنال بنویسین.یا مثلا یک قطعه بنویسین که در انتها ان از کادانس پلاگال استفاده بشه.بعد با کمک استاد سوالات بوجود امده رو هم حل میکنین.تمرین هارمونی بدون استاد یا همون خوداموز شاید امکانپذیر باشه ولی واقعا سخت و وقت گیره.
به هر حال کتاب والتر پیستون یکی از بهترین کتاب های هارمونی در دنیاست.
اما لازمه فراگیری این مباحث و کاربرد اونها دروس پیش نیازی مثل تئوری بنیادی است که باید دقیق و کامل خونده بشه نه مثل روزنامه...

impartible

هنرمند
عضو سایت
3/8/09
235
34
تهران
دوستان اگر به هارمونی مکتب فرانسه علاقه دارید من رساله تئودوبوا رو پیشنهاد میکنم که فوق العاده سخت ولی زیباست

25/11/14
5
48
سلام دوستان، من خارج از ایران هستم و نمیتونم کتاب فارسی در مورد هارمونی پیدا کنم که بخرم، آیا کسی کتاب آموزش هارمونی با فرمت PDF سراغ داره؟

ببخشید یه سوال خارج از بحث!
دوستان کسی قیمت جلد 2 والتر پیستون رو داره؟ (این چاپ جدیدی که آقای محبعلی گفتن)
چون من یه راه طولانی برای تهیه این کتاب باید برم نمیخوام دست خالی برگردم!

28/8/12
1,539
جلد یک 40 تومن بود دو هم فک نکنم بالاتر باشه.از کدوم شهر هستین/به صورت پستی بخرین

armin.khosravi

عضو سایت
28/4/14
211
22
mydreams
سلام دوستان، من خارج از ایران هستم و نمیتونم کتاب فارسی در مورد هارمونی پیدا کنم که بخرم، آیا کسی کتاب آموزش هارمونی با فرمت PDF سراغ داره؟
سلام!
دنبال pdf به زبان فارسی نباشید چون وجود نداره
کتاب هایی هم هست که زبان انگلیسی هستن میتونین گوگل کنین پیدا میشه.
ضمن اینکه دوستان اینجا هم تایپیک های مفیدی زدن به زبان فارسی روی اونها هم میتونین حساب کنین
موفق باشی دوست عزیز.

25/11/14
5
48
سلام
یکی از دوستان این دو کتاب رو برای یادگیری هارمونی معرفی کرده، کسی میدونه که خوب هستند یا نه؟
آموزش هارمونی و تاریخ تحول آن - پرویز منصوری
اصول آهنگسازی - آرنولد شونبرگ

سلام
یکی از دوستان این دو کتاب رو برای یادگیری هارمونی معرفی کرده، کسی میدونه که خوب هستند یا نه؟
آموزش هارمونی و تاریخ تحول آن - پرویز منصوری
اصول آهنگسازی - آرنولد شونبرگ
آموزش هارمونی و تاریخ تحول آن فکر کنم دیگه پیدا نشه من 2 3 سال پیش کپیش رو پیدا کردم!
کتاب خوبیه. اون یکی رو نمیدونم.

samandar

عضو سایت
23/3/11
757
ایران
کتاب هایی مثل هارمونی کاربردی کرساکف ترجمه ی استاد ساهاکیانه عزیز ...
که خیلی ابتداییه البته، برای یادگیری خوب هارمونی کلاسیک کتاب والترپیستون که دو جلد هست و ترجمه ی سیاوش بیضایی هست رو توصیه می کنم یا هارمونی دوبوفسکی ترجمه مسعود ابراهیمی(من جفتشو خوندم و کلیات یکیه و من سیستم فونکسیونل والتر پیستون رو ترجیح میدم) و هست کتابای مکاتب دیگه مثل دوبوا که آقای الهامیان درس میدن و من نخوندم اطلاعاتی راجع به این کتاب ندارم... و هارمونی اشتور که دوستان گفتن...وکتاب های زیاد دیگه ای راجع به هارمونی هست(هارمونی پراتیک س.ی.ماکسیموف ترجمه مسعود ابراهیمی که خیلی مفیده... و کتاب آهنگسازی به شیوه ی کلاسیک استادا مشایخی که چیز خاصی نداره و هارمونی قرن بیستمه پرسی کتی ترجمه ی هوشنگ کامکار-انتشارات دانشگاه هنر که بعد از هارمونی کلاسیک باید خونده بشه و هارمونی و پیانوی جز دامینیک اولدیس که استاد امین هنرمند ترجمه کرده و تاریخ تحول هارمونی شارل کوکلن ترجمه محسن الهامیان و ...)
در کل برای هارمونی کلاسیک شما دو جلد والتر پیستون رو خوب بخونید کافیه
امیر جان نظرت در مورد کتاب((هارمونی بر روی شستی های پیانو)) چیه؟ایا هارمونی این کتاب با هارمونی سایر کتاب ها فرق داره؟از اونجایی که مختص پیانو هستش.و دوم اینکه این کتاب رو برای یادگیری هارمونی برای اهنگسازی(نه فقط پیانو)چطور می بینی؟

20/4/15
20
40
سلام دوستان
میخواستم از دوستان درخواست کنم کسایی که کتابهایی در زمینه ی آموزش علم هارمونی میشناسن رو تو این تاپیک معرفی کنن
درود
کتاب آهنگسازی به شیوه ی کلاسیک. نوشته ی استاد علیرضا مشایخی

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,312
36
تهران
امیر جان نظرت در مورد کتاب((هارمونی بر روی شستی های پیانو)) چیه؟ایا هارمونی این کتاب با هارمونی سایر کتاب ها فرق داره؟از اونجایی که مختص پیانو هستش.و دوم اینکه این کتاب رو برای یادگیری هارمونی برای اهنگسازی(نه فقط پیانو)چطور می بینی؟
این کتاب برای فردی که پیانو می زنه خیلی خوبه .در واقع تحلیل،آنالیز درک به همراه آموزش به شکل اجرایی هستش.
ولی برای کسی که پیانیست نیست نمی تونه چندان ایده ال باشه

20/4/15
20
40
من هم کاملا موافقم.
قوانین هارمونی که در کتاب ها نوشته شده رو اصطلاحا قوانین مدرسه ای نام گذاشتن و نقض این قوانین هم کاملا امکان پذیره.اگه با استاد کار کنین خیلی بهتره
در ثانی در بیشتر کتابها یا بهتره بگیم در هیچکدوم از اونها تمرین های عملی موجود نیست.این یعنی شما فقط دارین مساله حل میکنین.که در نهایت کاربرد این مباحث براتون سخت میشه.
حلا نقش استاد این هست که به شما تمرین میده،مثلا یک قطه کوتاه ،با استفاده از اکوردهای تنال بنویسین.یا مثلا یک قطعه بنویسین که در انتها ان از کادانس پلاگال استفاده بشه.بعد با کمک استاد سوالات بوجود امده رو هم حل میکنین.تمرین هارمونی بدون استاد یا همون خوداموز شاید امکانپذیر باشه ولی واقعا سخت و وقت گیره.
به هر حال کتاب والتر پیستون یکی از بهترین کتاب های هارمونی در دنیاست.
اما لازمه فراگیری این مباحث و کاربرد اونها دروس پیش نیازی مثل تئوری بنیادی است که باید دقیق و کامل خونده بشه نه مثل روزنامه...
با درود و عرض ادب خدمت دوست گرامی.
عرض کنم که دقیقا کتاب والتر پیستون هر دو جلدش به خاطر ترجمه ی بد آقای بیضایی
یکی از بدترین کتا های هارمونی هست.
نسخه ی انگلیسیش بسیار ثلیث تر از ترجمه شدش هست.!!
کتاب رساله ی هارمونی دوبوا با تمام پیچیدگی در بیان مطلب نسبت به ترجمه ی پیستون
الویت داره.
پیشنهاد من;
آهنگسازی به شیوه کلاسیک
از علیرضا مشایخی.
2.پیستون زبان انگلیسی

با سلام خدمت اساتید عزیز
بنده چند سالی هست نوازنده گیتار و پیانو هستم
برای تئوری کتاب اقای پرویز منصوری و یکی دوتا دیگه کتاب رو مطالعه کردم کاملا
با هرکدوم از دوستان حرف زدم میگن کتاب پیستون اقای بیضایی رو بگیرم
میواستم بدونم پیشنهاد شما دوستان چی هست بزای علم هارمونی

البته این دوستمون اولین کسی هست که بش برخورد کردم ومیگن این ترجمه خوب نیست..ایا ترجمه دیگه ای موجود نیست ازش؟؟؟

4/3/12
35
مشهد
دوستان ممنون میشم اگر کسی لینک فایل های صوتی "کتاب هارمونی والتر پیستون جلد دوم" رو داشت بهم معرفی کنه.

20/12/14
67
29
شيراز
با سلام خدمت استادان گرامی سایت
من دوره تئوری موسیقی رو گذروندم وهارمونی رو هم حدود 2 ماه کار کردم ولی متاسفانه بخاطر مشکلات کاری دیگه نتونستم ادامه بدم والان 9 ماه گذشته و هنوز امکانش برام نیست برم از دوستان میخواهم کتابی در زمینه هارمونی پیشنهاد بدن که بتونم ادامه رو بصورت خود خوان کار کنم فقط مطالب کتاب جوری باشه که واقعا بدون استاد بشه ازش سر در آورد و پیچیده نباشه. مطالب روان و قابل فهم باشه

4/3/12
35
مشهد
با سلام خدمت استادان گرامی سایت
من دوره تئوری موسیقی رو گذروندم وهارمونی رو هم حدود 2 ماه کار کردم ولی متاسفانه بخاطر مشکلات کاری دیگه نتونستم ادامه بدم والان 9 ماه گذشته و هنوز امکانش برام نیست برم از دوستان میخواهم کتابی در زمینه هارمونی پیشنهاد بدن که بتونم ادامه رو بصورت خود خوان کار کنم فقط مطالب کتاب جوری باشه که واقعا بدون استاد بشه ازش سر در آورد و پیچیده نباشه. مطالب روان و قابل فهم باشه
سلام فکر میکنم کتاب آقای کامبیز روشن روان خودآموز باشه. البته من نخوندمش.

sinateo

عضو سایت
27/9/13
22
تبریز
با سلام خدمت دوستان و اساتيد عزيز كه كمك هاتون خيلي بدردم ميخوره :)
يه سوال اساسي داشتم
واسه يادكيري هارموني كتاب پرویز منصوری رو کلا خوندم
الان کتاب والتر پیستون رو میخونم
ولی به ذهنم یه سوال اومد که خواستم با شما در میان بذارم
واسه آهنگسازیه راک و پاپ الزامیه که همه فصل های کتاب والتر پیستون خونده بشه یا بعضی از فصل ها کافیه؟و اینکه شما چه فصلهایی رو تاکید میکنین؟
راهنمايي شما خيلي كمكم ميكنه ❤

ویلیام نیری

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
4/2/13
502
تهران -کرج
با سلام خدمت دوستان و اساتيد عزيز كه كمك هاتون خيلي بدردم ميخوره :)
يه سوال اساسي داشتم
واسه يادكيري هارموني كتاب پرویز منصوری رو کلا خوندم
الان کتاب والتر پیستون رو میخونم
ولی به ذهنم یه سوال اومد که خواستم با شما در میان بذارم
واسه آهنگسازیه راک و پاپ الزامیه که همه فصل های کتاب والتر پیستون خونده بشه یا بعضی از فصل ها کافیه؟و اینکه شما چه فصلهایی رو تاکید میکنین؟
راهنمايي شما خيلي كمكم ميكنه ❤
این کتابها قوانین هارمونی کلاسیک رو آموزش میدن.به جز "بعضی"کلیات، این قوانین نه تنها به درد راک نمیخورن.بلکه خرابش هم می کنند.فرض کنید کنید بخواهید قانون ممنوعیت پنجم ها و اکتاوهای موازی را در راک اعمال کنید.با این کار کلا پاور کورد ها رو که یکی از مبانی اساسی راک هستند نابود می کنید.دیگه چیزی اصلا از راک میمونه؟در مورد پاپ با دقت بیشتری باید حرف زد.اگر قطعه شما پاپ راکه ،بعضی قوانین صدق نمی کنه اگه پاپ کلاسیکه خیلی قوانین صدق می کنن.بستگی داره چه جور پاپی باشه.در الکترونیک هم کم و بیش می تونید فارغ از خیلی قوانین هارمونی کلاسیک باشید...

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,831
تهران
این کتابها قوانین هارمونی کلاسیک رو آموزش میدن.به جز "بعضی"کلیات، این قوانین نه تنها به درد راک نمیخورن.بلکه خرابش هم می کنند.فرض کنید کنید بخواهید قانون ممنوعیت پنجم ها و اکتاوهای موازی را در راک اعمال کنید.با این کار کلا پاور کورد ها رو که یکی از مبانی اساسی راک هستند نابود می کنید.دیگه چیزی اصلا از راک میمونه؟در مورد پاپ با دقت بیشتری باید حرف زد.اگر قطعه شما پاپ راکه ،بعضی قوانین صدق نمی کنه اگه پاپ کلاسیکه خیلی قوانین صدق می کنن.بستگی داره چه جور پاپی باشه.در الکترونیک هم کم و بیش می تونید فارغ از خیلی قوانین هارمونی کلاسیک باشید...
جناب نیری یک سوالی داشتم
هر وقت اسم هارمونی میاد وسط ، منظور این قوانین سبک کلاسیک هستش که در سبک مورد نظر یا رعایت میشن یا نمیشن. سبکها قوانین هارمونی شون یک زیر مجوعه ای از سبک کلاسیک هستش دیگه ؟ یعنی قوانین مستقل از کلاسیک رو هیچ سبکی نداره ؟!

بالا