آخرین ارسال‌ها

معرفی کتابهای آموزش علم هارمونی

سلام دوستان
میخواستم از دوستان درخواست کنم کسایی که کتابهایی در زمینه ی آموزش علم هارمونی میشناسن رو تو این تاپیک معرفی کنن

Harmony

هنرمند
2/9/10
684
34
اراک
هارمونی کاربردی :نیکلای ریمسکی کورساکف ترجمه وارطان ساهاکیان
ضمنا والتر پیستون که آقای به نژاد زحمت معرفیش رو کشیدند ترجمه سیاوش بیضایی هست.

Orion

Astronaut
16/4/09
17
40
Alpha Orionis
دوستان عزیزم، کتابی در خصوص آموزش هارمونی برای گیتار سراغ ندارید؟ ترجیحاً به زبان ساده! چون کتابهای هارمونی‌ای که من دیدم، بیشتر پیانویی هستند و خیلی زیاد با کلید فا سر و کار دارند. من یه گیتاریست کلاسیک آماتورم که میخوام هارمونی رو برای گیتار یاد بگیرم و نمیخوام خودم رو با کلید فا درگیر کنم!

دوستان عزیزم، کتابی در خصوص آموزش هارمونی برای گیتار سراغ ندارید؟ ترجیحاً به زبان ساده! چون کتابهای هارمونی‌ای که من دیدم، بیشتر پیانویی هستند و خیلی زیاد با کلید فا سر و کار دارند. من یه گیتاریست کلاسیک آماتورم که میخوام هارمونی رو برای گیتار یاد بگیرم و نمیخوام خودم رو با کلید فا درگیر کنم!
کتاب هارمونی گیتار لانس بسمن ترجمه استاد فرزاد دانشمند.

28/8/12
1,539
بهترین کتابهای هارمونی چیه؟
میخوام تمام مطالب مربوط به هارمونی رو داشته باشه
و سواله دیگه این که هارمونی کاربردی با بقیه هارمونی ها فرق داره؟

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,247
27
تهران
سلام
هارمونی والتر پیستون جلد 1 و 2 ...
جلد دومش هم به تازگی دوباره چاپ شده و پخش شده راحت الان جفتش کنار هم گیر میاد ...
کتاب جامع و مفیدی هست.

کتاب هایی مثل هارمونی کاربردی کرساکف ترجمه ی استاد ساهاکیانه عزیز ...
که خیلی ابتداییه البته، برای یادگیری خوب هارمونی کلاسیک کتاب والترپیستون که دو جلد هست و ترجمه ی سیاوش بیضایی هست رو توصیه می کنم یا هارمونی دوبوفسکی ترجمه مسعود ابراهیمی(من جفتشو خوندم و کلیات یکیه و من سیستم فونکسیونل والتر پیستون رو ترجیح میدم) و هست کتابای مکاتب دیگه مثل دوبوا که آقای الهامیان درس میدن و من نخوندم اطلاعاتی راجع به این کتاب ندارم... و هارمونی اشتور که دوستان گفتن...وکتاب های زیاد دیگه ای راجع به هارمونی هست(هارمونی پراتیک س.ی.ماکسیموف ترجمه مسعود ابراهیمی که خیلی مفیده... و کتاب آهنگسازی به شیوه ی کلاسیک استادا مشایخی که چیز خاصی نداره و هارمونی قرن بیستمه پرسی کتی ترجمه ی هوشنگ کامکار-انتشارات دانشگاه هنر که بعد از هارمونی کلاسیک باید خونده بشه و هارمونی و پیانوی جز دامینیک اولدیس که استاد امین هنرمند ترجمه کرده و تاریخ تحول هارمونی شارل کوکلن ترجمه محسن الهامیان و ...)
در کل برای هارمونی کلاسیک شما دو جلد والتر پیستون رو خوب بخونید کافیه

28/8/12
1,539
دوستان عزیز لینکی اگه از فروشگاهی بری خرید دو جلو والترپیتسون دارین/حتما برام پیام خصوصی بدین
ممنون
من خودم فقط یه جلدرو پید کردم

ویلیام نیری

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
4/2/13
502
تهران -کرج
کتاب هارمونی برای سبک پاپ؟
تقریبا کتابی نداریم.یه کتاب هست:اصول هارمونی و بداهه نوازی در موسیقی جاز و پاپ،تالیف حمید نجفی.اما کسی که هارمونی رو خوب بلد نباشه از این کتاب چیز زیادی دستگیرش نمی شه.راه بهتر اینه که برید کلاسی که بهتون هارمونی پاپ یاد بدن(که استادهایی که اینو کارکنن کمیابن ولی هستن)

14/9/14
13
25
سلام . من میخوام اهنگسازی به سبک هوس (house) و (dj ) یاد بگیرم .!
1 من نمیدونم باید از کجا شروع کنم باید اول کتاب های هارمونی بگیرم بخونم ؟! اگه میشه کتاب هاشو معرفی کنید
2 از چه نرم افزارها و سخت افزار باید استفاده کنم اینم اگه میشه معرفی کنید
3 شما میدونید djهای معروف مثل david guetta . hardwell .... از کچا و چگونه یاد گرفتن ؟!

8/5/12
48
Tehran
برای آموزش هارمونی ساده ترین کتاب چی هستش ؟ من الان آموزش هماهنگی ریشارد اشتور ترجمه یوسف یوسف زاده رو دارم ولی یکم سخته فهمش برام و کند پیش میرم

impartible

هنرمند
عضو سایت
3/8/09
235
34
تهران
فقط توجه داشته باشید دوستان که اکثر اساتید بزرگ هارمونی همیشه میگن که هارمونی خود آموز نداره ! وحتما باید در کنار استاد هارمونی رو تمرین کنید و فرا بگیرید چون مسئله های آن هیچ وقت یک راه حل فقط نداره و شما نمیتوانید ایراد های خودتون رو بگیرین ، البته این یکی از موارد بود

8/5/12
48
Tehran
فقط توجه داشته باشید دوستان که اکثر اساتید بزرگ هارمونی همیشه میگن که هارمونی خود آموز نداره ! وحتما باید در کنار استاد هارمونی رو تمرین کنید و فرا بگیرید چون مسئله های آن هیچ وقت یک راه حل فقط نداره و شما نمیتوانید ایراد های خودتون رو بگیرین ، البته این یکی از موارد بود
درسته حق با شماست از خیلیا این جمله رو در مورد هارمونی شنیدم که باید حتما پیش یک استاد یاد بگیری . اما من شرایطش رو ندارم از طرفی تئوری ، سلفژ ، پیانو ، کار با نرم افزار و .... بدونه استاد و با کمک کتاب و CD و ... یاد گرفتم پس این کار شدنیه . الان هم دنبال یک کتاب راحت و روان میگردم که هارمونی رو تا حدودی درک کنم

14/9/14
199
مشهد
درسته حق با شماست از خیلیا این جمله رو در مورد هارمونی شنیدم که باید حتما پیش یک استاد یاد بگیری . اما من شرایطش رو ندارم از طرفی تئوری ، سلفژ ، پیانو ، کار با نرم افزار و .... بدونه استاد و با کمک کتاب و CD و ... یاد گرفتم پس این کار شدنیه . الان هم دنبال یک کتاب راحت و روان میگردم که هارمونی رو تا حدودی درک کنم
اگر تئوری موسیقی رو خوب یاد گرفته باشید همون ریچارد اشتور کتاب خوب و روونی هست
برای اون دوستی که گفتن برای موسیقی پاپ باز هم بهتره هارمونی کلاسیک رو بلد باشید چون هارمونی کلا روند درست حرکت کردن صداها رو به شما نشون میده و مسلما در موسیقی پاپ هم این موضوع مهم هست در درجه دوم میتونید از اساتید خوب این سایت هم کمک بگیرید یعنی هر جا به مشکل بر خوردید. :)
موفق باشید

mohammad rezaa

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
30/8/14
634
29
مشهد
اگر تئوری موسیقی رو خوب یاد گرفته باشید
متاسفانه من خیلی هارو دیدم که بدون توجه به مباحث تئوری بنیادی به سراغ هارمونی میرن.
و این تنها دلیل مفهوم نبودن مباحث هارمونی هست...

8/5/12
48
Tehran
تئوری رو میتونم بگم بلدم از این لحاظ مشکلی ندارم مشکلی که دارم اینه که دقیقا هارمونی رو درک نمیکنم یعنی نمیتونم به صورت عملی مثلا تو آهنگسازی ازش استفاده کنم البته میدونم برای آهنگسازی خیلی چیز های دیگه لازمه ولی در همین حد هم کمی برام مشکله
به جز کتاب اشتور کتاب دیگه ای رو میتونید معرفی کنید ؟

mohammad rezaa

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
30/8/14
634
29
مشهد
تئوری رو میتونم بگم بلدم از این لحاظ مشکلی ندارم مشکلی که دارم اینه که دقیقا هارمونی رو درک نمیکنم یعنی نمیتونم به صورت عملی مثلا تو آهنگسازی ازش استفاده کنم البته میدونم برای آهنگسازی خیلی چیز های دیگه لازمه ولی در همین حد هم کمی برام مشکله
به جز کتاب اشتور کتاب دیگه ای رو میتونید معرفی کنید ؟
علم پیوند اکوردها همون هارمونی هست...
این یه تعریف ساده شده بود.
ساز هم میزنید؟چه سازی؟

بالا