معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی

شروع موضوع توسط akhavan ‏16/9/14 در انجمن اخبار و تازه ها

تاپیک معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی تالار اخبار و تازه ها در persian-music.org.

1. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    Apogee Protools | Duet & Apogee Protools | Quartet

معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-AVID-Apogee-header.jpg

شرکت اپوجی این بار اقدام به ری دیزاین مجدد دو محصول duet و quartet به سفارش Avid کرده است و این دو محصولی که قبلا در سال گذشته عرضه شده بود این بار با ظاهری متفاوت و البته تغییرات بیشتر و متعاقبا قیمت بیشتر تحت برند Avid به بازار برگشتند.
    مهمترین تفاوتی که باعث شد من این خبر رو منتشر کنم ارایه درایور ویندوز برای این محصول و پشتیبانی از هاستهای تحت ویندوز بود .
    خبری که بعد از چندسال از اپوجی بعید بود و البته ظاهرا در پی توافق و یا اجباری هست که از سوی دیجی دیزاین درخواست شده هست.

چون حتی در صفحه معرفی این دو محصول در سایت اپوجی در بخش fast answer questions با یک پاراگراف به سیاست اپوجی اشاره میکند و این دو محصول رو برابر با تغییر خط مشی و محدودیتهای اپوجی نمیداند و همچنان به تولید محصولات تحت osx و ios اشاره میکند.

ولی شما برای دریافت درایورهای اون حتما باید از سایت Avid پیگیری نمایید چون مالکیت این دو محصول اکنون در اختیار AVID هست .
    و نکته دیگر اینکه میکسر maestro که مخصوص دیوایسهای iosx و osx بود همراه این دو محصول عرضه نمیشوند .

در دو جدول زیر این دو محصول کامپیر شدند و شما نتیجه رو میبینید.

معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-duet.png
    معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-quartet.png

صفحه محصولات :
    Avid | Pro Tools | Duet—Complete professional music creation system
    Avid | Pro Tools | Quartet—Complete professional music creation system

پ.ن : حدس من این هست که avid این بار برای تصاحب apogee تلاش میکند :laugh:
    موفق و موید باشید

لطفا در صورت نیاز به مشاوره و یا سوال از تاپیکهای دیگر استفاده نمایید.
    علی اخوان جمشیدی

• خوشم اومد خوشم اومد x 17
  2. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    Behringer FCA & U-Phoria Series
    {username}-{filename}
    سال گذشته شروعی خوب برای کمپانی بهرینگر بود که با ارتقا محصولات خود جایگاه نسبتا مناسبی رو پیدا کند. در نیمه دوم امسال هم بهرینگر با تولید دو محصول جدید بصورت کاملا جدی به تولید کارتهای صدا و اینترفیسهای نسبتا مناسبی پرداخته است .
    هرچند که من به سیگنال خروجی اون خیلی مطمین نیستم و البته طبیعی هم هست :) ولی تصور نمیکنم ۲۵۰ دلار برای این اینترفیس زیاد باشد.
    اما باتوجه به اپشن های اون میتوان کمی خوشبین بود . حداقل برای رکورد لایو بد نیست .

سری FCA و u-phoria دارای پری امپهای فوق العاده و ممتاز midas هستند که البته من یکبار سری XL اون رو دیدم و تست نکردم اما با توجه به کنسولهای خوش ساخت اون میتوان کاملا به اون اعتماد کرد.

FCA-1616
    نکته قابل توجه پشتیبانی از دو اینترفیس usb 2 و فایروایر 400 هست که قبلا در چند مدل از اینترفیسهای شاخص مشاهده شده بود .

سری FCA به رنگ قرمز در سه مدل زیر تولید شدند که کیفیت و کوالیتی در تمامی انها یکنواخت ولی اختلاف انها در تعداد ورودی و خروجی هست. کانورتر اون با رزولوشن ۲۴-۹۶ برای رکورد های رایج کاملا مناسب هست .

{username}-{filename}

بر روی پنل جلویی مدل FCA16-16 دو ورودی هدفون موینتور مستقل به همراه ۴ ورودی کمبو به همراه کنترل سطح سیگنال مستقل به عنوان mic / line / insert به همراه کلید فنتوم برای تغذیه مایکهای کاندنسری و همچنین چراغ های LED برای کنترل سیگنال و قرار دارد .

{username}-{filename}
    در پنل پشتی این یونیت ۴ ورودی لاین کاملا بالانس / ۸ ورودی اینسرت / ۶ خروجی لاین / spdif و همچنین اپتیکال / و misi i/o قرار دارد.

البته طراحی کلید پاور در این اینترفیس فراموش شده هست :) ولی چیزی از ارزشهای اون کم نمیکند .

FCA610
    مدل دیگری از همین سری با ورودی کمتر به نام FCA610 تولید شده هست که البته مشصخصات اون دقیقا برابر با مدل قبل هست و فقط در تعداد ورودی و خروجی محدودیت دارد

{username}-{filename}
    این مدل دارای دو وردی کمبو برای اتصال لاین /اینسرت / مایک به همراه کلیدهای Hi-z / low cut / pad و همچنین دو خروجی هد فون موینتور مستقل بر روی پنل روبرویی دارد.

این مدل در ابعاد کوچکتر و مناسبتر برای استفاده خانگی مناسبتر هست.
    در پنل پشت این مدل دو ورودی لاین مونو به همراه ۶ خروجی لاین مونو و ۲ خروجی بالانس برای میونتور مشاهده میشود.
    دو ورودی و خروجی اپتیکال و همچنین SPDIF به همراه midi i/o ها و دو سوکت usb و firewire400 برای اتصال به pc هست که البته من فکر میکنم نسبت به قیمت کاملا منصفانه هست قیمت این مدل فقط ۲۰۰ دلار هست و تنها ۵۰ دلار از مدل قبلی کمتر هست.

{username}-{filename}
    تغذیه هر دو مدل از طریق یک اداپتور ۱۲ ولت تامین میشود.

Behringer U-PHORIA UMC1820
    مدل جدیدتر این کمپانی سری u-phoria هست . این مدل به رنگ مشکی و با اینترفیس usb است.
    ۸ پری امپ midas به همراه ورودی و خروجی بیشتر از نقاط برجسته این محصول نسبت به سری قبلی بود که در بالا اشاره شد.
    {username}-{filename}

بر روی پنل روبروی این یونیت یک کلید پاور / دو ورودی هدفون مستقل و دو ورودی کمبو هست
    و کنترلر های مونیتور و ورودی ها هست البته ورودی لاین و اینسرت توسط یک کلید دوحالته تفکیک میشود .
    {username}-{filename}
    در پشت این یونیت شش ورودی کمبو و همچنین خروجی main کاملا بالانس به همراه ۶ خروجی لاین مستقل بصوورت مونو / و همچنین spdif , midi i/o و اپتیکال به همراه usb پورت قابل مشاهده هست .
    قیمت این یونیت ۲۰۰ دلار و جایگزین مناسبی برای مدلهای قبل هست.

از همین سری مدلهای دیگر با ورودی کمتر ساخته شده هست و از لجاظ کوالیتی تفاوتی با این مدل ندارند .
    عکسهای این سری رو در زیر مشاهده بفرمایید

Behringer U-Phoria UMC202

{username}-{filename}

Behringer U-Phoria UMC204
    {username}-{filename}

Behringer U-Phoria UM2
    {username}-{filename}

صحبت من :
    این که شما از تکنولوژی روز این صعنت استفاده کنید و بهره ببرید حق شماست و هیچ کس نمیتواند اون رو محدود کند ولی برحسب تجربه حقیقتا به این برند اعتمادی نداشته و ندارم و خرید کارتهای فوق رو فقط در مقاطعی و در شرایطی عاقلانه میدونم . پس این پست و پسهای نظیر این فقط جنبه خبری داشته و به هیچ عنوان پیشنهادی از جانب من نمیباشد .
    موفق و موید باشید.

علی اخوان جمشیدی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 13
  3. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ALVA NANOFACE
    معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-nanoface_top.jpg

کمپانی Alva یک شرکت از زیر شاخه های RME محسوب میشود که در چند سال اخیر با تولید کیبل و جک و رک مانت

بصورت انحصاری با کمپانی RME همکاری میکند.

دوسال پیش این کمپانی برای اولین بار یک کارت صدا USB به نام Nanoface تولید کرد که البته قابلیتهای چشمگیری رو دارد. من مشخصات کاملی از اون پیدا نکردم جز مواردی که در سایت گفته شد و باز هم برای معرفی این محصول کافی نیست ولی از روی برداشتها و ویژگی های دیگر سعی میکنم اونو بشناسم .

ظاهر اون شبیه به کارت RME Babyface طراحی شده هست یک انکودر بزرگ در وسط قابلیت کنترل سطح سیگنال رو در ورودی ها و خروجی ها و همچنین سویچ کردن ورودی ها رو به عده دارد که مشابه همون Baby face هست.

این کارت فاقد میکسر داخلی هست ولی باز هم چیزی از ارزشهای اون کم نمیکند :) البته مجله sound on sound این کارت رو با کارتهایی مثل komplete شرکت native instruments و fast track c400 مقایسه کرده بود ولی از نظر من این مقایسه صحیح نیست چون حدقل میدونم io های این کارت بالانس نیستند و از اون کارتها کمی پایینتر هست . ولی طبق همین مقاله این کارت هم میتونه جزو یکی از تاپ لیست های شما باشد.

بر روی بدنه ورودی Hi-z و هدفون قرار دارد که میتونید بدون اتصال براکت فقط با اتصال هدفون به کارت میکس کنید.
    اما برای رکورد نیاز به براکت همراه اون خواهید داشت .
    دو ورودی XLR و دو ورودی لاین و دو خروجی لاین جهت مونیتورینگ به همراه midi i/o همراه این کابل اختاپوسی است . .

معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-analog_connections.jpg

در پشت دستگاه ورودیهای اصلی و کامپوننتها قرار دارد
    معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-digital_connections.jpg
    ورودی و خروجی اپتیکال SPDIF و سوکت bracket out به همراه USB در این قسمت مشاهده میشود .

نحوه ستاپ اونو ببینید
    معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-connection_example.jpg

این کارت در سیستم عامل های XP به بعد , OSX به خوبی کار میکند و همچنین تصویری از میکسر اون رو در زیر میبینید

معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-AlvaNanoface_04.jpg

البته دو تا نکته هست
    - این محصول زیر نظر مهندسین RME تولید نشده هست . شرکت RME به وضوح در فروم رسمی به این موضوع اشاره کرده است .

Differences between ALVA Nanoface and Babyface? (Page 1) — FireWire & USB series — RME User Forum
    پس کیفیت کانورترهای RME رو نخواهد داشت . ( منطقی هم هست . اگر قرار بود این کارت ۳۰۰ دلاری کار BABYFACE رو انجام بدهد پس چرا اصلا BABYFACE ساخته شد ؟‌:) )
    ولی در کلاس کارتهای تا سطح ۲۰۰-۳۰۰ دلار کیفیت قابل توجهی نسبت به کارتهای دیگر دارد . مشخصات کامل اون رو میتونید در این قسمت ببینید

ALVA: Nanoface - Home

- قیمت این محصول در حدود ۲۰۰ یورو مناسب هست البته در ایران موجود هست .
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 12
  4. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    دوباره APOGEE ! و این بار با طراحی جدید Ensemble
    Ensemble 2

معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-Ensemble_Thunderbolt_Front_and_Back1-1030x305.png
    بعد از ری دیزاین محصولاتی مثل ONE و Duet این بار اپوجی تصمیم گرفت ensemble رو با شکل و ظاهری جدید روانه بازار کند.
    محصول جدید با انیتفریس thunderbolt ver2,0 و با قیمت ۲۴۹۵ دلار عرضه میشود .

ensemble قبلی محصول ۲۰۰۷ بود و بعد از ۷ سال چند وقت قبل بازشسته شد ( البته هنوز درایور برای اون تولید میشود ) کارتی بسیار خوش ساخت و دقیق و عالی که هنوز هم طرفداران خودش رو دارد .
    معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-apogee_ensemble.jpg
    قراری بر این نیست که این دو رو مقایسه کنیم

مدل جدید دارای امکانات بیشتری نسبت به سایر محصولات apogee هست از جمله :

۸ ورودی مایک به همراه فنتوم ( gain =75db )
    ۲ ورودی گیتار در پنل جلو
    ۱۶ خروجی انالوگ با کانورترهای اپوجی
    استفاده از DAC جدید ESS Sabre32 با امکان پلی بک ۳۲ بیت
    لیتنسی پایین ( 1.1 ms round trip @ 96kHz/32 buffer)
    استفاده از DMA Engine برای کاهش بار مصرفی پردازنده سیستم
    ۴ دکمه با امکان تعریف به عنوان کنترلر
    تاک بک داخلی ( در شکل زیر - پنل جلو - با عنوان built in mic هست )
    کنترل ورودی ها و خروجی با نرم افزار اختصاصی اپوجی یا میکسر maestro
    ۲ خروجی هدفون مستقل در پنل جلو
    ۱۸ ورودی و خروجی افزوده با استفاده از اپتیکال و SPDIF

معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-Ensemble_Thunderbolt_Front_Transparent.png

معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-Ensemble_Thunderbolt_Back_Transparent-1030x270.png

نظر من :
    این کارت خوب هست و با توجه به این امکانات ارزشمند هست ولی نکات پنهان اون اینجاست :‌

قیمت اون بالاست
    از ۸ ورودی مایک اون فقط ۴ ورودی کمبو دارید که این معقولانه نیست مخصوصا وقتی شما ۳ کیبورد یا ۶ ورودی لاین مونو در استودیو داشته باشید.
    ( ضمنا کانورترهای اپوجی هم در مقایسه با RME حرفی برای گفتن ندارد )

در این رنج قیمت یک الترنیتیو دیگری هم به نام apollo quad core هست که گرچه مدل قدیمیتری هست( محصول ۲۰۱۲ ) و شاید کانوررتهای اون بخوبی ensemble نباشد ویا از thunderbolt ver1 استفاده می کند
    ( گرچه خروجی تاندربولت اون خشابی هست احتمالا در اینده نزدیک این خشاب قابل اپگرید خواهد بود و با تعویض برد به راحتی میتونید اینترفیس اونو به thunderbolt ver 2 ارتقا بدید )
    معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-APOLLOQUADTB-85a4dfa3ad9a52a94633cd6e66ccddee.jpg

اما حداقل ۴ پروسسور uad2 و ۴ ورودی مایک + ۸ ورودی لاین مونو + ۲ ورودی گیتار + ۲ خروجی بالانس موینیتور + ۲ خروجی هدفون رو خواهید داشت . که انتخابی منطقی هست.
    {username}-{filename}
    {username}-{filename}

تفاوت این دو کارت تنها در یک ورودی تاک بک + هسته پروسسور صدای انسمبل و کانورترهای اپوجی بود که البته با داشتن uad 2 مساله چندان مهمی نیست

کارتهای صدای اپوجی فقط با osx سازگار هستند و برای اون درایور مینویسند و کاربران PC با اون غریبه هستند.
    ولی کارت apollo به راحتی در ویندوز , pc نیز قابل استفاده هست.

نکته دیگر اینجاست
    چرا قیمت این کارت دقیقا باید برابر با ۲۴۹۵ دلار و هم قیمت محصولی مثل apollo quad core به قیمت ۲۴۹۹ دلار باشد ؟

موفق و موید باشید
    علی اخوان جمشیدی.

آخرین ویرایش: ‏7/10/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 12
  5. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    TASCAM
    من همیشه میکسرهای Tascam رو دوست داشتم فکر میکنم دلیلش هم این هست که به ندرت خراب میشوند . شاید به همین علت هست که سازمان صدا سیما چندین سال هست از محصولات این برند در کنار سایر و... استفاده میکند.
    .کارت صدای ۱۸۰۰ اون جزو کارتهای پر فروش بود به علت اینکه ورودیهای زیادی رو داشت و ضمنا ارزون بود !
    معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-main.jpg
    این برند ارزون هست ولی مثل سایر کمپانیهای ارزون بی کیفیت نیست . چند سالی هست که کارت صدا تولید میکند و محصولات نسبتا جالبی هم تولید کردند ولی این بار محصول جالب و تقریبا خوش قیمت رو تولید کردند
    us 2*2 یک کارت صدای 2 USB با دو ورودی جک کمبو و پری امپ با 75 db گین به همراه فنتوم و کنترل کننده سطح سیگنال و وخروجی موینتور بالانس و هدفون استریو + midi i/o هست. توانایی کپچرینگ با رزولوشن ۲۴-۹۶ رو کاملا ساپورت میکند ضمنا usb bus power هست . وبا دیوایسهای ios نیز سازگار هست
    معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-us-2x2_p_back.jpg
    به همراه این کارت یک نسخه سونار x3 le و یک نسخه ایبلتُن ۹ لایت ارایه میشود .
    قیمت این محصول ۱۵۰ دلار هست .

نوع دیگر با ورودی بیشتر اون ۴-۴ هست
    در این مدل جک های کمبو حذف شدند و چهار ورودی مستقل برای ورودی لاین و ۴ ورودی برای کانکتورهای XLR قرار داده شده و لی مشخصات اون با مدل قبلی تفاوت فاحشی ندارد
    دو خروجی لاین بالانس در این مدل اضافه شده هست و مجموع خروجی های موینتور اون ۴ خروجی مونو هست . همچنین دو خروجی هدفون مستقل در پنل جلو دیده میشود
    معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-us-4x4_p_front.jpg
    معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-us-4x4_p_back.jpg
    قیمت این محصول ۲۵۰ دلار هست که به نظر من منصفانه هست.

و اما مدل جدید رکماونت tascam
    ۱۶ ورودی و ۸ خروجی در این یونیت دیده میشود . کیفیت و مشخصات اون دقیقا همانند مدلهای قبلی هست
    برای رکورد ساز و بند یا استفاده در سینت استودیو بسیار مناسب هست.
    قیمت اون فقط ۳۰۰ دلار هست ! یعنی در حدود یک میلیون تومان !

اما در این مدل چه چیزایی رو خواهیم داشت ؟
    ۸ ورودی XLR و پری امپ با ۵۶ db گین به همراه نمایشگر کنترل سطح سیگنال
    ۸ ورودی لاین مونو ( ۲ ورودی Hi-z قابل تبدیل )
    میکسر نرم افزاری به همراه کامپرسور و EQ
    یک خروجی هدفون + ۴ خروجی موینتور بالانس + midi i/o ها
    کلید پاور
    معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-us-16x08_p_front.jpg معرفی کارت های صدای جدید - علی اخوان جمشیدی-us-16x08_p_back.jpg

من به این کارت در این رنج قیمت نمره ۱۷ رو میدم !
    اون سه نمره رو به علت عدم وجود optical -adat- spdif میدونم . بالاخره این کارت باید قابل افزایش باشد . حتی کارتهای ارزون امروزی هم حداقل یک ورودی اپتیکال برای افزایش ورودی ها دارند.

اما مزایای اون :
    وجود کلید برق و دو ورودی hi-z رو بر روی فرانت پنل جزو محاسن این کارت میدونم
    قرار گرفتن آجری و اداتور رو در خارج اون و کاهش اثرات مخرب میدان های مغناطیسی رو جزو محاسن اون میدونم.
    به دیزاین اون علی رغم تاکید سازنده اهمیتی نمیدم . ( وقتی گوشواره های این یونیت رو محکم کنید و در رک قرار بدید دیزاین سایدهای کناری رو نخواهید دید .
    این یونیت رکماونت و قابل استفاده بر روی میز کار شما هست .

پیشنهاد من :
    این کارت نمیتواند یک گیم چنجر باشد قیمت اون خوب و مناسب هست ولی من برای رکورد در سینت استودیوها و یا کارهای لایو بیشتر اونو میپسندم.
    و شاید در کنار کارتهای دیگر برای افزایش ورودی از اون استفاده کنم.اما به عنوان یک کارت اصلی نمیتونم به اون اعتماد کنم.
    ولی این کارت به سبب تعداد ورودی زیاد میتواند در کنار کارتهای اصلی شما قرار بیگرد.

موفق و موید باشید
    علی اخوان جمشیدی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ۱۲۵۰ SPL CRIMSON
    خوب خوبان برای شما سورپرایز بزرگی دارد

{username}-{filename}
    SPL شرکتی هست که نیازی به معرفی نداره . کمپانی بزرگی در آلمان که جز - بهترین بهترینها - لقبی ندارد و فقط به فکر ساخت بهترینهاست. آرزوی هر یوزری این هست که یکی از یونیتهای این شرکت رو داشته باشه .
    من به همون پلاگینهای فری و کرک شده اش هم راضی ام :)
    اما این بار یک اینترفیس علی اخوان پسند برای یوزرهای خانگی طراحی کردند. ۱۲۵۰ crimson یک کارت با اینترفیس usb و کانورتر ۲۴/۱۹۲ تولید شده
    طراحی اون به شکل دستکاپ هست برای استفاده DJ و پرودیوسرهای خونگی ساخته شده.
    داینامیک رنج دقیق و بالا و سنگیی در ۱۱۵ دی بی رو داره و جز این هم از این محصول انتظار نمیرفت . اینقدری به این محصول ایمان دارم که میتونم چشم بسته اونو به هرکسی که فکر میکنم شرایط خریدش رو داره آفر بدم .
    چه اینکه این شرکت قبلا خودش رو در ساپورت درایور و یا پلاگینها یا همچنین سخت افزارها تثبیت کرده بود.
    نکته جالبی که دیدم البته قبلا هم در چندتا میکسر دیده بودم طراحی ۲ سویه و معکوس یا اینورژن تایتلها در قسمت پشت بود
    {username}-{filename}
    از سمت راست دو ورودی XLR با پری امپهای خوب به همراه ۴ ورودی لاین مونو در کنار اون
    دو خروجی موینتور بالانس که در وسط قرار گرفته + ۲ خروجی TRS بالانس
    همچنین ورودی تاک بک ! !
    به همراه midi i/o ها و همچنین SPDIF پورتهای ورودی و خروجی اونو کامل مکینند .

البته من کلید پاور رو در این قسمت نمیبینم ؟
    ولی طراحی I/O ها خوب بود و کاملا متناسب با یک کارت دسکتاپ هست.
    در پنل جلو ۴ ورودی دیگر هست
    {username}-{filename}
    دو ورودی hi-z یا ورودی اینسترومنت که برای ساز کاربرد دارد و دو خروجی هدفون مستقل که برای موینتور دو هدفون با مپ قوی کاملا جوابگو هست.

{username}-{filename}
    بر روی پنل دستگاه والیوم کنترل بزرگ هست که کنترل دو خروجی ۱/۲ رو برعهده داره . و همچنین در قسمت بالای اون دو تا ناب والیوم هدفون ها هست.
    در قسمت چپ بالا دو تا کنترل گین ورودی مایکها و در زیر اون کنترل گین اینسترومنت ها قرار دارد
    با دکمه های وسط میتونید خروجی ها و ورودی ها رو سویچ کنید.
    در بالا دو دکمه برق فنتوم و همچنین پد رو میبینید که البته جایگیری خوبی هم دارند.
    مشخصات کامل
    Technische Daten: Sound Performance Lab

قیمت این کارت ۵۰۰ یورو معادل دو میلیون تومان هست. که البته برای کراتی با این تعداد ورودی کم بالا هست ولی با توجه به مشخصات کارت و برند سازنده ارزشش رو داره.

نکته مهم : این شرکت مثل موتو مخفی کاری نمیکنه و ریز جزییات حتی تعداد پیچها یا screw ها رو هم به مشتری میگه :))) از لینک بالا میتونید مشخصات دقیقش رو ببینید.

نکته دوم :‌ خساست این شرکت رو در عرضه پلاگین کاملا میپسندم .
    امروزه همراه میدی کیبورد و کارت صدا و.... یک باندل بی کیفیت sonivox یا نسخه لیمیت شده کیوبیس یا لایو ایبلتو ن رو به همراه کلی لوپ بی کیفیت داخل پکیج میگذارند (‌لبته هزینه اش رو هم روی جنس حساب کرده بودند ! ) و اونو به مشتری میفروشند
    ولی SPL با وجودی که خودش تولید کننده plugin هست این کار رو نکرد و ارزش و اعتبار پلاگینهای قیمتی خودش رو پایین نیاورد
    درحالیکه برای جذب مشتری میتوسنت این کار رو انجام بده ولی به اعتبار خودش اسیب نزد !
    این درحالیه که شرکتهای قدرتمندی مثل فوکوس رایت :) و نوویشن :) و بهرینگر و ام اودیو ... همیشه یک سی دی داخل اون محصول اضافه میکنند که بلکه مشتری رو مجاب به خرید محصول خودشون کنند یا تبلیغ ایبلتون لایو ( اون هم نسخه لایت و محدود شده )‌ رو میکنند منظور من این نیست که محصولات اونها بی کیفیت باشد بلکه عدم انجام این کار رو از سوی SPL فقط یک قدرت نمایی پر افتخار میدونم . دقیقا مثل سوپرمارکتهایی که همراه سفارشاتی که درب منزل میاورند تبلیغات اموزشگاه و تتو و لایپوساکشن و هزار و یک قلم تبلیغ دیگر رو همراه سفارشتون تحویل شما میدهند :) حالا اگر اون نسخه ایبلتون لیمیت نشده بود جای امیدواری بود. من ۴-۵ تا دی وی دی از همین نسخه ها لیمیت شده همراه سازها رو دارم که نمیدونم چرا دارم :) از روز اول داخل پکیج تجهیزاتم بوده و هیچ وقت هم استفاده نکردم.
    من خیلی راضی تر هستم که این شرکتها به جای این کارای فانتزی محصولی به این خوبی بسازند که چند سال رو راحت استفاده کنم و نیازی به ارتقا نداشته باشم

SPL با شناسیی ضعفهای موجود در کارتهای بازار کارتی رو عرضه کرده که نکات منفی کارتهای دیگر رو ندارد .
    این کارت از نظر من نمره ۲۰ رو کامل دارد و شاید رقیب جدی اون apollo twin duo یا apogee duet باشد .
    گرچه هنوزم apogee duet یا baby face یا X و Y رو پیشنهاد میکنم ولی این کارت برای کسانی که کاربرد نسبتا محدود در حد همین تعداد ورودی نیاز دارند کاملا مناسب و ایده ال هست.

موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - معرفی کارت های
  1. Omid-Mohebbi
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    532
  2. Haik
    پاسخ ها:
    2