معرفی کارت صدای Digidesign MBox2

شروع موضوع توسط ایمان احمدزاده ‏31/1/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک معرفی کارت صدای Digidesign MBox2 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    {username}-{filename}
    کارت صدای اکسترنال که از پروتکل USB استفاده می کند.
    دارای 8 ورودی می باشد که دو ورودی بالانس میکروفون با پری آمپلی فایر 48+ (XLR Jack)، و دو ورودی گیتار الکتریک ،دو ورودی لاین از نوع (TS) ، یک ورودی میدی و یک ورودی دیجیتال از نوع SPDIF میباشد.
    نکته مهم اینکه ورودی گیتار، لاین و میکروفن آن در یک کانال هستش.
    همچنین دارای 5 خروجی هستش که دو خروجی غیر بالانس لاین (TS ANALOG) ،یک خروجی هدفون با ولووم کنترل مستقل ، یک خروجی میدی و یک خروجی دیجیتال از نوع SPDIF Coaxial هم داره.
    قدرت سمپلینگ : آنالوگ به دیجیتال 24بیت 96 کیلوهرتز
    دارای درایور ASIO با تاخیر صفر
    رنج داینامیک لاین = 114 دسی بل

نکته مهم دیگه ای که در این سری از کارتها هست اینه که درایور MME ندارن، یعنی یه سری از صداهایی مثل صداهای قسمت های مختلف ویندوز رو پخش نمی کنند!!!

قیمتش هم تو بازار حدود 550،000 تومنه!!!

موفق باشید.

2. Mobin Taffakh

Mobin Taffakh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +90 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    فكر كنم اشتباه ميكنيد !
    اين كارت 24/48 هستش !

3. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ویندز xpو vista فقط در حالت 32bit ساپورت میکنه در مورد ویندز سون یکی بود یکی نبود کار میکنه توی این ویندز خیلی باگ داره میشه درایور های vista رو برای سون هم استفاده کرد ولی درست جواب نمیده
    24/48 هم هستش 96000 رو ساپرت نمیکنه
    از توان cpu هم استفاده میکنه

4. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    سلام من این اینترفیس رو دارم..24/48 هستش ولی 48 واقعی..
    در مورد سیستم عامل برای این کارت منم اولش خیلی عصبانی بودم که چرا صدای ویندوز رو پخش نمی کنه و فقط پروتولز رو می شناسه...اما اگه شما این کارت رو گرفتید حتما ویندوز xp service pack 3 home edition رو نصب کنید که به قول استاد خاکپور عزیز protools le با xp service pack 3 بهترین بهره وری رو داره....اما راجع به مشکل پخش صدای ویندوز شما با نصب آپدیت 8.0.3 protools le که اخیرا اومده (از شانس خوب ما) که حجمش 942 mمگا بایت هست و درایور جدیدش که در سایت digidesign قرار داده مشکلتون به کل حل می شه و از داشتن این کارت لذت می برید...
    راستی بچه ها درایورش رو که تو سایت گذاشته شما باید درایور windows 7 32 bit رو دانلود کنید و با همین درایور با service pack 3 جواب میده..من اولش هر چی گشتم برای sp 3 چیزی نبود و یه کمی گیج شده بودم....اینو گفتم شما هم گیج نشید...حجم درایور جدیدش 18.33 مگا بایت هستش... اینم لینک دانلود درایور:

http://www.digidesign.com/index.cfm?langid=1&navid=54&itemid=40492

اگه اینترنت پر سرعت ندارید تا le 8.0.3 رو دانلود کنید یه زنگ بزنید شرکت تکنیک در تهران براتون می فرستن...یک دیویدی هستش...(اگه شمارشو ندارید پیام خصوصی بدید بهتون می دم):smile (30):

5. aliokh

aliokh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز من در حال حاضر fasttrack pro دارم ولی می خوام یه دونه mbox2 بگیرم از نظر شما اختلاف کیفیت کاری این دو اینقدر هست که ارزش عوض کردنشو داشته باشه حالا بغییر از اون مساله ای مه mbox2 پروتولز رو ساپورت میکنه - لطفا راهنمایی کنید

6. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    اگه با پروتولز کار نمیکنید نیازی به خرید این کارت صدا ندارید، میتونید گزینه های بهتری انتخاب کنید، چون برای استفاده از نرم افزار های دیگه این کارت صدا مثل یه کارت صدای معمولی براتون جوابگو خواهد بود، البته این موضوع چیزی از ارزشهای اون کم نمیکنه، ولی توصیه ی من این هست!

7. aliokh

aliokh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی دوست عزیز حالا از نظر شما واقعا protools نصبت به cubase از نظر کیفیت کلی کار واقعا بهتره و خروجی بهتری میتونه بده یا که نه فقط تو نوع کار کردن و یه سری ابزار اضافه تر داره ؟ یعنی ارزش داره این کارت صدا کرو بخاطر نرم افزارش خرید ؟

8. ایمان احمدزاده

شغل :
    امتیازات:
    +2,601 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    برای همه اسم پروتولز یه اسم بزرگه در صورتی که خیلی اشتباهات هم توی اذهان وجود داره!!!
    با این کارت شما میتونید پروتولز le کار کنید، اون کیفیتی که شما تصور میکنید توی پروتولز hd میتونید داشته باشید که قیمت فضایی داره!!!
    پرسیدید از نظر من: به نظر من اگه میخواید با پروتولز کار کنید براتون مناسبه، ولی اگه میخواید با نرم افزار دیگه ای کار کنید به نظر من نگیرید بهتره!

آقای محبی جمله ی خیلی خوبی گفته بودن توی یکی از مطالب سایت که مفهوم گفتارشون این بود که بیش از این که بخوایم دنبال انتخاب بهترین سخت افزارها باشیم باید دانش استفاده و به کاربردن اونها رو داشته باشیم. یعنی اگه شما با پروتولز hd هم کار کنید اما دانش و علم این کار رو نداشته باشید به درد نمی خوره!

بارگذاری...