معرفی پری آمپ خوب برای رکورد موسیقی سبک راک؟

شروع موضوع توسط pinkpf ‏21/6/13 در انجمن سخت افزارهای استودیویی

تاپیک معرفی پری آمپ خوب برای رکورد موسیقی سبک راک؟ تالار سخت افزارهای استودیویی در persian-music.org.

1. pinkpf

pinkpf عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درود بر دوستان و اساتید محترم

عزیزان، نیاز به راهنمایی داشتم در مورد تهیه پری آمپ مناسب برای رکورد موسیقی سبک راک.
    من و دوستانم چند سالیست یک گروه راک تشکیل داده ایم و یک استودیو نسبتا خوب خونگی ساختیم برای رکورد کارهامون. میخواستم ببینم اساتید محترم چه پری آمپ و کمپرسوری زیر 2 میلیون پیشنهاد میکنن برای رکورد کارهامون؟ توضیح اینکه این پری آمپ یا پری آمپها باید در رکورد ووکال(مرد و زن)، گیتار الکتریک(کلین و دستورت)، گیتار آکوستیک، گیتار بیس، ساکسیفون، هارمونیکا، و احتمالا سیتار و ویولن جوابگو باشه.
    میکروفنهامون هم nt1a و sm57 هست.
    من خودم زیاد سرچ کردم در فرومهای خارجی در این مورد و اکثرا گفته بودن نیاز به پری آمپهای مختلفی هست(اعم از تیوب و سالید) برای رکورد منابع صدایی مختلف. ولی اینطوری هزینش خیلی زیاد میشه. حالا میخواستم ببینم دوستان عزیز چه چیزهایی پیشنهاد میکنن.
    خودم به فکر افتادم بدم پری آمپ برامون بسازن با متریال خوب که با هزینه ی کمتر به یک نتیجه ی معقولتری برسیم. لطفا اگر کسی رو هم میشناسید که در ایران میتونه پری آمپ با کیفیت خوب بسازه لطفا در پیغام خصوصی به این حقیر معرفی کنید.

با سپاس.

2. pinkpf

pinkpf عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    نبود دوستان؟

3. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    والا با این همه برند که تو بازار هست فکر نمیکنم ساخت پری امپ معقولانه باشه
    به نظر من شما بهتره میکروفونتون رو ارتقا بدید چون به نظر من برای میک های شما وجود پری آمپ تاثیر زیادی نمیذاره و پری امپ خود کارت صدا براشون کافیه.

4. pinkpf

pinkpf عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    میکروفونهامون واسه این کار مناسب هستن. آخه قبل از خرید میکروفون حسابی تحقیق کردیم و پرسو جو کردیم تا دیدیم این دو مورد خیلی خوب میتونه جواب کاری که ما میخوایم رو بده. حتی خیلی از بزرگان هم از همین دو مدل استفاده میکنن توی استودیو واسه ریکورد پارتهاشون. منتها پری آمپ خوب خیلی رو کیفیت تاثیر میذاره. جند جا شنیدم که پری آمپ دست ساز با قطعات با کیفیت خیلی به صرفه تر از خرید برندهای آماده توی بازار هست. مخصوصا از نظر قیمت که میتونه تا کمتر از نصف مشابهه خراجیش در بیاد ولی با همون کیفیت. حالا خواستم ببینم از دوستان اینجا کسی سراغ داره سازنده خوب پری آمپ و کمپرسور توی ایران. یه نفرو خودم پیدا کردم که کارشون عالیه ولی فعلا سفارش قبول نمیکنن بدلیل مشغله کاریشون.

5. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    twin infinity

6. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    اگه از من بپرسی میگم آمادشو بگیر چون امتحان پس دادن و میدونی چی میخوای بگیری و در چه حدی هستش.
    این مدلی که دوستمون گفت حدود 4 تومنه ولی میتونی dbx386 بگیری که من از این گرفتم و راضیم

7. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    گیتار و میخواید از کَبین با مایک ریکورد کنید ؟ تو وکالتون هارش دارید یا نه ( با توجه به سازبندی بعید میدونم ) بیس رو چی دایرکت میگیرید یا از امپ و کبین و مایک استفاده میکنید ؟ 2 میلیون تومان هم انتخابتون رو شدیدا محدود میکنه اما سوالهارو جواب بدید که من بتونم بهتر راهنمایی کنم

8. pinkpf

pinkpf عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بله تمام گیتارها اعم از الکتریک، آکوستیک و بیس رو با مایک میخوایم از امپ و کبین رکورد کنیم. امپها هم همگی تمام تیوب هستن و کیفیت صدای خیلی خوبی دارن. وکال هم نه تقریبا میشه گفت هارش نداریم اصلا، چه وکال مرد چه زن. خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

- - - - - - - - - -

شما با همین dbx386 تمامی پارتهای وکال و سازها(بخصوص بیس و الکتریک) رو میتونید با کیفیت مناسب رکورد کنید؟ رنگ صدای سازها رو تغییر نمیده؟

9. alireza_rockman

alireza_rockman عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +106 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    همه پری آمپ میگیرن و پولهای میلیونی خرج میکنن که رنگ بده به کاراشون شما چرا میخواین رنگ نده !!!!!!!!!
    dbx386 به نظرم باید آخرین انتخوابتون باشه حالا زیاد ....
    95 % استودیوهای دنیا از این دو برند پری آمپ استفاده میکنن : SSL (Solid State Logic و Millenia
    البته چنل استریپ (Channel Strip) برات بهترین گزینست ... میتونی برا هر صدای خاصی که دوس داشته باشی تنظیمش کنی ..... یک نوع پری آمپی همه کاره محصوب میشه که معروفترینش هم همین برند SSL

10. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    من تو این رنج قیمت که شما میخوای و با توجه به کاری که میخوای انجام بدی بهت presonus eureka رو معرفی میکنم

PreSonus | Eureka

11. pinkpf

pinkpf عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    منم بیشتر دنبال چنل استریپ هستم با توجه به منابع صدایی مختلفی که داریم واسه ضبط کردن. این دو برندی که معرفی کردین مدل خاصیش رو هم هست که کار کرده باشین باهاشون و شناخت داشته باشین روش؟ من یه سرچ که کردم دیدم خیلی تنوع محصول دارن هر دوتاشون. نمیدونیم کدومش به کار ما میاد. منظورم از رنگ ندادن بیشتر واسه گیتار الکتریک هست. چون روی صدای خروجی که از امپ میگیریم واسه گیتار الکتریک خیلی کار کردیم که همین نوع صدا رکورد بشه و تو جریان ضبط دیگه تغییری نکنه مگر اینکه یخورده حجم صداش رو بیشتر کنه.

- - - - - - - - - -

ممنون. یه مقدار سرچ کردم در موردن eureka و تعداد زیادی نظرات مصرف کنندگانش رو خوندم در سایتهای خارجی و دیدم که اکثرا راضی بودن. بخصوص روی این نکته تاکید داشتن که صدای خیلی شفافی در نهایت تولید میکنه، چه وکال چه گیتار، که اینم واسه ما مورد خیلی خوبیه. البته بعضی ها هم گفته بودن مثلا دکمه ی ساتوریتش عملا به کار نمیاد چون صدای خفه ای رو تولید میکنه بدلیل اینکه تیوبی نیست. یه عده هم گفته بودن اگه بلد باشی خوب باهاش کار کنی نتیجه ی نهایی کار پایینتر از استودیوهای های کلس که از پری امپهای تیوبی چند هزار دلاری استفاده میکنن در نمیاد. ولی در کل بنظرم گزینه ی مناسبی هست واسه کار ما. ممنون که راهنمایی کردین :)

12. Reza_54124

Reza_54124 عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    با عرض سلام و خسته نباشید

دوست عزیز بنده پیشنهاد میکنم با توجه به بودجه مورد نظرتون گوشه چشمی هم به پری آمپ ها و چنل استریپ های کمپانی آرت داشته باشید توضیح در مورد محصولات و کیفیتش در سایتهای اینترنتی بسیار هست و از نظر بنده و سایر یوزرها در چارت قیمتی محصولاتی مثل dbx - Presonus پری آمپ های این کمپانی میتونه مناسب باشه در این سایت ها میتونید مشخصات کامل و نظرات کاربران رو مطالعه بفرمایید
    مدل پیشنهادی بنده Art Voice Channel II هست که نسبت به رقبای هم قیمت خودش 2 میکروفون رو پشتیبانی میکنه پاسخ فرکانسی خوبی رو شامل میشه و سایر امکانات دیگر که خودتون میتونید در لینکهای زیر مطالعه بفرمایید در ضمن در دو سایت معتبر که در زمینه محصولات صوتی مدتهاست فعالیت میکنن رتبه 5 ستاره به این محصول داده شده و تعدادی از کاربران این مدل رو برتر از dbx و Presonus معرفی کردن
    در خوب بودن کمپانی های صاحب سبکی مثل dbx و ُPresonus هیچ شکی نیست اما همیشه اعتبار یک برند در محصولات خوبش دلیل نمیشه که سایر کمپانی ها موفق نباشند توصیه بنده این هست عجله نکنید و قبل از خرید حتما تحقیق جامعی انجام بدید و اینکه از نظر بنده طرف پری آمپ های دست ساز ایرانی نرید ترجیحا از پری آمپ های که جواب پس دادن استفاده کنید موفق و پیروز باشید

ART Voice Channel | Sweetwater.com
    ART Voice Channel Tube Mic Preamp | Musician's Friend

13. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    دوست عزیز هر گردی گردو نیست .
    سری به تهران استودیو باران جناب مظاهری بزنید و پری امپ ساخته دست استاد موسسیان رو ببینید و تست کنید قطعا نظر شما غیر از این خواهد شد .
    البته اولویت ها تعیین کننده هستند و همیشه در همه حال یک جنس سفارشی بهترین خواهد بود. مگر اینکه شما ناآگانه خرید کنید.
    موفق باشی.

14. Reza_54124

Reza_54124 عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    دوست عزیز بنده هم منکر مرغوب بودن محصولات کار استاد موسسیان نیستم به هیچ وجه اما دقت بفرمایید که بنده با توجه به مبلغی که ایشون فرمودند نسبت به محصولات مشابه خارجی و محصولات دست ساز معمولی در ایران این پیشنهاد رو عرض کردم هیچ دلیلی وجود نداره که محصولاتی که در ایران تولید میشه بدتر از محصولات خارجی باشه هم بنده هم شما به این مسئله واقف هستیم .

15. pinkpf

pinkpf عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درود و سپاس از راهنمایی شما :) این چنل استریپ هم که شما معرفی کرده اید خیلی جالب بود. نظرات کاربران رو خوندم و دیدم که اکثرا راضی بودن ازش. مزیتی که نسبت به eureka داره اینه که دو ورودی میک داره که واسه ما خیلی خوبه، چون برای صدا گیری از گیتار الکتریک و آکوستیک از دو میک همزمان باید استفاده کنیم. فقط چیزی که بود اکثرا گفته بودن واسه ی ووکال ازش استفاده کردن، نمیدونم حالا واسه مثلا گیتار بیس و الکتریک چطور جواب میده. باید تحقیق بیشتری بکنم در موردش.
    با اینحال ممنون از وقتی که گذاشتید و راهنمایی کردین :)

- - - - - - - - - -

اتفاقا من خیلی علاقه داشتم بدونم پری امپهای ساخته جناب موسسیان چطور هستن. راهی هست که بشه با خودشون تماس گرفت و مشورت کرد در مورد ساخت پری امپ؟ اطلاع ندارید از نظر قیمتی نسبت به برندهای آماده توی بازار چطور در میاد محصولات جناب موسسیان؟
    یکی از بهترین سازنده های پری امپ در ایران جناب عارف مرادپور هستن که فعلا بدلیل مشغله کاری زیاد بر روی چند پروژه فرصت قبول سفارش رو ندارن. حالا میخواستم ببینم جناب موسسیان چطور هست وقتشون.

16. milad uad

milad uad عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    تفاوت دست ساز با مدل اصلی زمین تا اسمون هست .تا کنار هم استفاده نکنید متوجه نمی شوید. تمام این پری امپ ها مشابه قطعات رو دارند که همین امر موجب تفاوت خیلی زیادی میشه بنده رشته تحصیلیم audio technology. هست اگر شخصی میتونست massive passive یا shadow hills رو تولید کنه این کمپانی ها الان ورشکسته شده بودن جهت اطلاع همین پروسسور های نه چندان خوب شرکتی میدانید از چند فیلتر استاندار عبور کردند؟ چندین تیم مهندسی استاندارد اروپا کنترل کیفیت final شما بر چه پایه علمی می‌فرماید محصول دست ساز یک شخص برابری میکنه مثلا با کمپانی neve شما می تونید تو خونتون هوا پیما مسافر بری تولید کنی؟ مبحث Sound تو ایران ساده گرفته میشه چون دانشگاهی نیست مردم بی اطلاع هستند ...اون دوست عزیزم که می‌فرماید از محصول استاندارد استفاده کنید با هوش هستند . بعضی حرف ها فقط گفته میشوند.شما فکر میکنی مثلا اگه تو dbx لامپ
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏11/9/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏11/9/15 ---
    12ax7بزاری solo610 میشه ؟
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏11/9/15 ---
    12at7 و 12ax7 فقط یه عامل وجود صدای این پری امپه

به زودی میکس آموزش علمی میکس و مسترینگ رو ه صورت تصویری برای دوستان می گذارم تا خدمتی به دوستانم کرده باشم این نتیجه سالها تلاش بنده و تحصیل در اسکاتلند است . از دوستان عزیزم که لطف به من دارند کمال تشکر را دارم .اعداد صحیح ep و compressor ها رو هم برای تمامی سازها و انواع وکال ها براتون می نویسم .یادتون باشه مهم ترین ابزار میکس equalizer است اگر قرار به انتخاب یک ابزار در میکس باشد بنده ep رو انتخاب میکنم .سعی کنید در میکس صبور و دقیق باشید از مواد مخدر و مشروب در طول مدت میکس استفاده نکنید زود به زود bypass کنید تا مانع عادت گوش شوید.به ضعف ها بیشتر فکر کنید تا نکات مثبت نیمه خالی لیوان رو ببینید .کارهاتون رو با قوی ترین میکس های جهان مقایسه کنید لول رو در مسترینگ بالا بیارید از کانورتور های حرفه ای استفاده کنید از بهترین مانیتور ها استفاده کنید میکس با native رو کم کم کنار بگذارید و سخت افزار رو جایگزین کنید به نظرات دوستان آماتور بی. توجه باشید الکی دلخوش نشید موسیقی های قوی گوش کنید تا سطح فکر و سلیقه شما بالا برود اعتماد به نفس داشته باشید پیش یک مهندس دوره بگذرانید و علمی کار کنید .برای میکس روزی 10 ساعت وقت بگذارید و از بهرینگر دوری کنید.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏12/9/15 ---
    با تشکر از امید محبی عزیزم .

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏12/9/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 5
بارگذاری...