1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

معرفی هدفون مناسب برای میکس و مستر

شروع موضوع توسط mb1375 ‏15/5/15 در انجمن Headphones ( هدفون ها )

تاپیک معرفی هدفون مناسب برای میکس و مستر تالار Headphones ( هدفون ها ) در persian-music.org.

1. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    سلام به دوستان واساتید محترم

میخواستم یه هدفن مناسب برای میکس ومستر در رنج قیمت 180 تومن بخرم ولی موندم چی بخرم میکس و مستر در حدی ک کارم خوب صدا بده بیشتر از اینم نمیتونم هزینه کنم .ممنون میشم کمکم کنید.

2. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,471 / 3 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    درود

توی این قیمت بنظر من ICON HP 360 هدفون پشت بسته میتونه بهترین کیفیت رو بهتون بده مطمئن باشید از خریدش پشیمون نمیشید . موفق باشید .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعا ممنونم همونیه ک میخواستم.

4. mjn151

mjn151 عضو سایت

شغل :
    بیکار
    امتیازات:
    +206 / 3 / -3
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    کلا میکس و مستر با هدفون خوب در نمیاد ولی وقتی بیشتر نمی تونید هزینه کنید همونی که استاد گرامی فرمودن بهترین گزینه

تو این رنج قیمت هست...با آرزوی موفقیت

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز واسه بعضی تکنیک های میکس خیلی کمک میکنه

6. mjn151

mjn151 عضو سایت

شغل :
    بیکار
    امتیازات:
    +206 / 3 / -3
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    مثلا کدومشون؟؟؟؟؟؟؟؟؟ والا تا جایی که من اطلاع دارم فقط کسایی که فضای آکوستیک ندارن و مجبورن برا میکس و مستر

از هدفون استفاده می کنن

7. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +615 / 7 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    من چند روز پیش خیلی گشتم اخر به این نتیجه رسیدم که کا99 بخرم...... الان راضیم نمیدونم اینی ک شما معرفی کردید بهتره؟

8. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    البته این نظر شخصی منه تو پن کردن صدا خیلی کمک میکنه

9. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیزم باید نسبت به کاری ک ازش میخواید بکشید انتخاب کنید من برای میکسم میخوامش و تنظیم تو شبها

10. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +615 / 7 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    خب منم واسه همین منظور میخواستم... ولی خب ارزش داره یکم بیشتر پول بدی ک بتونی بعضی وقتاتو میکس و مستر هم ازش استفاده کنی... ب هر حال میگم نمیدونم ولی به من کا99 پیشنهاد شد... والانم رازیم... فک میکنم ارزون ترین هدفونی باشه ک بشهروش حساب کرد

11. mjn151

mjn151 عضو سایت

شغل :
    بیکار
    امتیازات:
    +206 / 3 / -3
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    دوست عزیز k99 هم گزینه مناسبیه برا میکس و مستر

12. mjn151

mjn151 عضو سایت

شغل :
    بیکار
    امتیازات:
    +206 / 3 / -3
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    اره برا پن کردن که درسته چون شما با هر گوش یه قسمت رو میشنوید و برا پن کردن هدفون از اسپیکر مناسب تره واقعا

13. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    قیمت k99 290 تومنه به نظرم همون ایکون واسه من مناسبه من خیلی کم استفاده میکنم هدفن فقط برای بعضی قسمتها استفاده میکنم نمیصرفه ی گرون بخرم

14. hmd_kro

hmd_kro هنرمند عضو سایت

امتیازات:
    +62 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    دوستان هدفونهای پشت باز برای چه هدفی طراحی شده؟
    برای استفاده طولانی مدت در زمان تنظیم چه هدفونی مناسبتره؟ باز یا بسته؟ و مدل پیشنهادی شما چیه تا قیمت حدودا600 تومن؟
    ممنون.

15. MJR

MJR عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton
    من یادمه kevin charm با k77 میکس و مستر میکرد کاراشو. شناختن هدفون خودمون مهمتر از مدل خود هدفون هست.
    بی احترامی نشه، خودمو میگم. ما آهنگسازا وسواس زیادی داریم
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏18/8/17, تاریخ ارسال پست اول: ‏18/8/17 ---
    واسه تنظیم open مناسبتره.با این قیمت beyer dynamics 990 pro رو پیشنهاد میکنم. ولی خودتون قبل خرید صداشو تست کنین تا باهاش راحت باشین.این هدفون محبوب من هست. هدفون audio technica M50-x با اینکه closed هست ولی خیلی غوغا کرده و جزو بهترین هدفونهای آهنگسازیه حال حاضر هست.ولی بازم اونو قبل خرید تست کنین.

• موافقم موافقم x 1
  16. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +191 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
    من زیاد با کلوز و اپن بودن قضیه کاری ندارم حداقل برای برند beyerdynamic DT 770 PRO این صدق نمیکنه که خیلیا بهم گفتن اپن بگیرم ولی وقتی اینو گرفتم خیلی راضی بودم گوشم خسته نمیشه و وقتی دیدم بزرگایی مثل گروه Above & Beyond چنتادارن و ازش دارن و باهاش میکس میکنن لذت بردم.

17. MJR

MJR عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton
    یه مقاله در سایت مدرسه موسیقی pyramind دیدم که چند هدفون رو از نظر مناسب بودن برای میکس بررسی کرده. همونطور که میبینین DT 770 خیلی صدای دقیقتری داشته و این مدرسه موسیقی برای تمام شاگرداش این مدل هدفون رو تهیه کرده. درضمن هدفونی هم که majdodin گفت اینجا یکی از دقیقتربن هدفونها شناخته شده.
    {username}-{filename}

البته نمیدونم تو ایران میشه این هدفون رو پیدا کرد یا نه

18. alirezastudio

alirezastudio عضو سایت

شغل :
    موسیقی الکترونیک
    امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio, protools
    درود دوست عزیز
    در این رنج قیمت پیشنهاد میکنم Presonus HD7 رو برسی کنید.فکر میکنم بهترین انتخاب برای شما باشد.
    و بهترین انتخاب Beyerdynamic DT880 Pro

19. DarkTer

DarkTer عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    سلام
    بنظر من بهترین گزینه Presonus HD7 هستش
    هم پشت باز
    هست هم اینکه رنج پاسخ فرکانسی فوقولاده ای نسبت ب قیمتش داره
    خودم تو این هفته دارم این مدلو میخرم

• موافقم موافقم x 1
  20. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +6,080 / 5 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    دوستان تاپیک در این موضوع زیاد داریم در این سایت که با یک سرچ میشه پیدا کرد. با این حال من یک موضوع اصلی رو که در کاربرد هدفون برای میکس یا مسترینگ همیشه مطرح هست، دوباره مینویسم. چون با توجه به پست های نوشته شده، ظاهراً هنوز مطمئن نیستیم که دنبال چه کیفیتی در هدفون میگردیم.

اگر قرار هست که یک هدفون برای کار میکس یا مسترینگ سرویس بده، نباید "خوب" صدا بده. باید "درست" صدا بده. این موضوعیه که همیشه یوزرها رو گمراه میکنه. به عبارت دیگه، این هدفون قراره "مانیتور" ما باشه، نه هدفونی که با اون موزیک گوش کنیم و لذت ببریم. دقت نکردن به این موضوع باعث میشه ما با تست یک هدفون خوش صدا، سریع تصمیم به انتخابش بگیریم و یا با دیدن تصویر چند تا هنرمند (که کارشون هم هیچ ربطی به میکس یا مسترینگ نداره) رو ببینیم که با هدفون X کار میکنند، و ما هم سریع بیایم همون رو برای کار میکس انتخاب کنیم! اون یوزرها دلایل خودشون رو دارن که ما از اون بیخبریم. قرار نیست که ما تصمیم دیگران رو کپی کنیم. اگر بدونیم چی میخوایم، ما هم میتونیم دلایل خودمون رو برای انتخاب داشته باشیم، با حفظ احترام به دلایل دیگران.

موضوع این تاپیک در مورد هدفون/مانیتور با بودجه ی پایین هست. اگر مشکل بودجه نبود، بدون معطلی میشد گفت: Sennheiser HD 800 و تمام! ولی با توجه به فاکتور بودجه، برندها و مدل هایی رو میتونید با یک سرچ ساده در اینترنت گیر بیارید که میتونه کمک کنه برای انتخاب.

معمولاً جوابهایی که در این فروم ما نوشته میشه، بیشتر از اینکه فنی تخصصی باشه، سلیقه شخصیه! معمولاً هرکس هدفونی رو که خودش استفاده میکنه رو پیشنهاد میکنه. من در حال حاضر هدفونی رو که برای میکس استفاده میکنم رو پیشنهاد نمیکنم، چون قیمتش پایین نیست: Beyerdynamic dt 1990 pro جدیدترین محصول این کمپانی، که مختص کار میکس و مسترینگ تولید شده.
    ولی از این کمپانی من این مدل ها رو هم دارم: 990pro، 770pro، 880pro. و خارج از Beyer اینها رو هم دارم:

AKG K 701
    Sennheiser HD650
    Sony MDR-750

در سایتها معمولاً هر شش تای اینها برای کار میکس توصیه میشه. ولی با توجه به تست هایی که من انجام دادم:
    از بیر داینامیک ها 770 خوب صدا میده، ولی درست صدا نمیده. دقت این هدفون در رنج بالا قابل قبوله ولی در رنج پایین مشکل Transient در اجرای اصوات بیس و کیک رو داره، که بخاطر پشت بسته بودن اون، دور از انتظار هم نیست: به این دلیل (این مشکل رو Sony MDR-750 هم داره). 880 مشکل 770 رو نداره ولی در حد 990 ریفرنس نیست. AKG K 701 هم رنگ شدگی داره و شاید برای گوش کردن مناسب باشه، نه برای کار میکس. من قبل از اینکه Beyer 1990pro رو بگیرم، با 990pro و Sennheiser HD650 میکس میکردم. فیدیلیتی صدای این دو هدفون بالاست و نسبت به قیمتی که دارن صادقانه ترین صدا رو بین این شش تا هدفون ارائه میکنند. نمونه میکس هایی رو که با 990pro انجام دادم رو میتونید در این لینک بشنوید (مشکل میکس در قطعات اکوستیک، سریع تر از قطعات الکترونیک خودشو نشون میده):

پروژه صدابرداری - دوئت پیانو و ساکسفون بنام Summer Rain
    پروژه صدابرداری - قطعه The Lord Is My Shepherd
    پروژه صدابرداری - Last Train Home (آخرین قطار بسوی خانه)
    پروژه صدابرداری - Council of Fools (شورای احمق ها)

+ MJR مدرسه ی Pyramind مناسب ترین انتخاب رو انجام داده. چون قراره که در یک محیط عمومی مثل کلاس از اون استفاده بکنند، نه بصورت تنها در یک اتاق برای میکس. اگر اونها مثلاً 990 رو انتخاب میکردند، بخاطر پشت باز بودن این هدفون بد ترین کارآیی رو سر کلاس داشتند! دقت کنید: هدفون های ریفرنسِ پشت باز، باید بصورت تنها در یک اتاق بدون سر و صدا استفاده بشه (شرایطی که برای کار میکس و مسترینگ معمول هست). بنابر این 770 بخاطر پشت بسته بودنش، ناچاراً بهترین انتخاب برای این مدرسه میتونسته باشه؛ نه بخاطر فیدیلیتی این هدفون برای کار میکس، بلکه بخاطر ایزوله کردن یوزر با محیط بیرون. کلاس درس موسیقی یا صدا جایی نیست که هدفون پشت باز، ولو خیلی هم ریفرنس، بتونه اونجا جواب بده. بخاطر همینه که میگم "با دلایل خودتون پیش برید، نه با دلایل دیگران". من از 770 برای گوش کردن موسیقی در محیط بیرون از خونه استفاده میکنم، و همچنین برای مانیتور کردن ووکالیست یا نوازنده در حین ریکورد در ددروم. ولی برای میکس به هیچ وجه. 770 ایزولیشن خوبی داره و برای ددروم مناسبه. مخصوصاً ورژن 32 اهم اون، که پدهای چرمی داره.

Presonus HD7 هم هدفون ریفرنس نیست. مشکلاتش بیشتر از اینهاست که مورد استفاده ی میکس و یا مسترینگ قرار بگیره. حتی برای گوش کردن هم صدای خالصی نداره، حالا میکس یا مسترینگ جای خود.
    جالب تر این که این کمپانی در سایتش با یک عکس نامناسب، یکی از ضد تبلیغ ترین تبلیغ رو هم انجام داده!! در این عکس ووکالیست رو میبینیم که با HD7 که یک هدفون پشت نیمه باز هست، جلوی میکروفون قرار گرفته!!

معرفی هدفون مناسب برای میکس و مستر-HD7-01.jpg

صدابردار حرفه ای که بماند، حتی هیچ آماتوری هم برای گرفتن صدا در ددروم، از هدفون پشت نیمه باز استفاده نمیکنه! اون هم برای ووکال!

• آموزنده آموزنده x 1
    • مفید مفید x 1
بارگذاری...