معرفی نرم افزار نت نویسی (فقط نت نویسی!)

شروع موضوع توسط Farhood ‏2/11/15 در انجمن نرم افزارهای دیگر

تاپیک معرفی نرم افزار نت نویسی (فقط نت نویسی!) تالار نرم افزارهای دیگر در persian-music.org.

1. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    نرم افزارهای نت نویسی رو کم و بیش همه میشناسیم. سیبلیوس، فیناله، نوشن . . .

از دوستانی که تجربه کار با این نوع نرم افزارها رو دارند تقاضا دارم یک برنامه معرفی بکنن که "صرفاً مناسب نوشتن نُت" باشه. این برنامه ها اغلب کارهای مفصل دیگه ای هم انجام میدن، مثلاً بانک صدا دارند و موزیک رو پلی میکنند و غیره (معمولاً هم برنامه های سنگینی هستند). من فقط و فقط میخوام بنویسم (عین روی کاغذ) و بعد پرینت بگیرم، همین. اصلاً دنبال یک برنامه مفصل نیستم. حتی نمیخوام با اون Play کنم پارت ها رو. تبلت هم نمیخوام استفاده کنم. از لپتاپ میخوام استفاده کنم و ماوس. سرعت و راحتی اینترفیس محیط نرم افزار برام مهم تره.

پیشاپیش از دوستان ممنونم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    • مفید مفید x 3
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • موافقم موافقم x 1
  3. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,133 / 1 / -2
    درود
    FORTE (هم نسخه مجانی داره و هم نسخه اصلیش از روشی که میدونید قابل تهیه هستش)
    MC Musiceditor ( مجانی)
    Finale NotePad ( مجانی و ساده شده )
    ( از خود کیوبیس برا این کار استفاده نمیکنید؟ )
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • مفید مفید x 2
  4. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    با تشکر از علی و پیمان عزیز.

Crescendo دقیقاً همونی بود که دنبالش میگشتم. هیچی نداره، فقط بنویس پرینت کن و برو! و چقدر کار بکمک ماوس با این نرم افزار سریع و راحته. فقط یه کمی باید دستم بهش عادت کنه. برنامش از 1 مگ هم کمتره! حالا فکرشو بکن سیبلیوس بدون بانک صدا بیشتر از 800 مگابایته!:dead-95:

Finale و Forte رو باهاشون کار کرده بودم. البته این Finale NotePad ظاهراً سبُک تر از اون اصلیه بود، ولی حین دانلود به محض اینکه ازم خواست Subscribe بشم، قیدشو زدم رفت!
    MC Musiceditor هم خیلی سبک و راه دست بود ولی در کاربری به سرعت و کارآیی Crescendo نمیرسید.

پیمان جان DAW ها اصولاً برنامه های مناسبی برای "نت نویسی" نیستند. قابلیتهای صفحه ی Sheet Music اونها بیشتر بدرد کسایی میخوره که خطوط نواخته شده ی MIDI رو بصورت نُت داشته باشن و وقت کافی هم برای تلف کردن! (حالا دردسرهای مربوط به کوانتایز هم بماند). اصولاً نوشتن یک قطعه موسیقی به مرحله قبل از پروداکشن مربوط میشه، در حالی که کار یک DAW مربوط به مراحل پروداکشن و پست پروداکشن هست و وجود یک صفحه ی نت در DAW، از دید من معنایی نداره. حالا درسته که ما خودمون مینویسیم و خودمون هم ریکورد و میکس کار رو انجام میدیم، ولی خیلی ها قطعه رو مینویسن، و دیگه کاری به مراحل پروداکشن به بعد ندارند، چون دیگه مسئولیتی در اون مراحل بعدی ندارند. اینکه یک کمپوزر بیاد برای نُت نویسی یک DAW باز بکنه اصلاً تو کَت من نمیره! این دو کار کاملاً مجزاییه هر کدوم که ابزارهای مجزای خودشو میخواد. قطعه با یک برنامه سبُک راحت نوشته و پرینت میشه، بکمک همون پرینت ها Track های میدی نواخته و تثبیت میشن و اگر هم سازی قرار بشه که ریکورد بشه، باز بکمک همون نُت های نوشته شده انجام میشه و کار میره تو پست پروداکشن. این دیگه سریع ترین و منطقی ترین راهه.

آخرین ویرایش: ‏4/11/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
    • موافقم موافقم x 1
  5. Soheil Monfared

Soheil Monfared عضو سایت هنرمند

شغل :
    MusicProducer/SoundEngineer
    امتیازات:
    +1,211 / 5 / -5
    نرم افزار:
    ableton, nuendo, protools, reason
    جناب فرهود من هم دقیقا میخواستم کرشندو رو پیشنهاد بدم که دوستان گفتن...;)

بسیار نرم افزار خوبی هست ... خودتون هم که باهاش کار کردین...;)

6. davit

davit عضو سایت

امتیازات:
    +152 / 0 / -0
    به نظر من فقط سیبلیوس مخصوصا 6که میتونم بگم مخصوص همین کاره هر چند قابلیتهای بسیار زیادی داره
    یه عمره دارم با سیبلیوس کار میکنم و بسیار راضی هستم

بارگذاری...