معرفی میکروفون b2

شروع موضوع توسط Farinaz ‏14/8/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک معرفی میکروفون b2 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Farinaz

Farinaz Banned

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    B-2 بهترین و مطلوب ترین میکروفون در بین میکروفون های همطراز خودشه و اولین دلیلش که اونو متمایزش کرده اینه که این میکروفون 2تا دیافراگم داره که هر دیافراگم 1اینچه و این یعنی دیافراگم بزرگ!
    و این دیافراگم ها به طور اتوماتیک در مقابل فشار هوا واکنش نشون میدن
    از کابل XLR استفاده میکنه
    فانتوم پاور48V و جنس بدنه از نیکل وآلیاژ های برنجه که به صورت یک لایه خارجی میکروفون رو پوشونده

این میکروفون برای آماده شدن(روشن شدن کامل) 6 ثانیه زمان میبره !!!

این میکروفون برای گرفتن صداهای 20hz تا 20khz به یک مقدار خیلی ناچیزی تقویت نیاز داره

و اگر اشتباه نکنم از فرکانس های 15 hz به بعد رو پیک میگیره

آقا امید اگه اشتباه کردم شما تصحیح کنید

اینم از عکسش
    معرفی میکروفون b2-300feyw.jpg

2. dj rap

dj rap عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اقا امید اگه اینو به کامپیوتر وصل کرد بدون پری امپ کار میکنه به برق وصل میشه وکاناکتورش به کامپیوتر وصل میشه میک b2

3. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    این میکروفن به یک اینترفیس صوتی نیاز داره که دارای تغذیه فنتوم باشه و همینطور پری امپ که سطح سیگنال ضعیف این میکروفن رو به یک سطح سیگنال نرمال و قابل استفاده برسونه.

4. dj rap

dj rap عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اینارو که میگی ازکجا باید تهیه کرد وچه قیمتی هستش ممنونم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏23/3/10
  5. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    اینترفیس صوتی همون کارت صدا هست... بهتره که بهمراه کارت صداتون تغذیه فنتوم هم باشه... اکثر کارت صداها پری امپ هم دارن... تو تاپیک های زیادی اینترفیس هایی با قیمت های مختلف پیشنهاد شده.

6. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    نمونه ضبط شده با میکروفون b2

این تست با رنج معمولی بدون افکت و پری آمپ و کمپرسور ضبط شده.

تست B2

7. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقا این لینک خرابه دانلود نمی شه

8. محمد جابر خسروی

محمد جابر خسروی عضو سایت

امتیازات:
    +66 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوست عزیز farinaz ممنون
    دوستان اگه کسی از قیمت روزش خبر داره بگه تا دوستان دیگه هم استفاده کنند
    تشکر........

9. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    من B1 رو دارم که حدود 100-110 پارسال خریدم و برای هدف من که فقط اتود زدن باهاش بوده خب بدک نبوده البته من توی محیط اکوستیک تستش نکردم ولی باید بگم که میکروفون خوبی نیست!
    B2 هم عینا همینه فقط یه دیافراگم اضافی داره که به هیچ دردی نمیخوره مگه در استودیو دوبلاژ یا رادیو تا از دو نفر همزمان بشه با یک میکروفون صدارو گرفت.اگه استفاده دیگه ای به نظرتون میرسه بگین من استفاده کنم.
    ایراد مهمی که من بهش دارم اینه که صدا رو عینا همونطور که هست نمیگیره واصلا انتظاری هم نمیره از یه میک با این قیمتا!
    نظر یه حرفه ای رو هم خواستم بپرسم (البته بعد خرید! :D ) که تا گفتم میکروفون behr..... رنگ چهرش قرمز مایل به بنفش شد.. دندوناشو به هم فشارداد...بلندشد به سمتم حرکت کرد..دستاشو رو گلوم فشارداد خواست خفم کنه که... :76:

پارسال قیمت b2 نسبت به b1 سی چهل تومنی فرق داشت قیمت الان رو ندارم اما در کل از این میکروفون دوری کنید یا اگه خریدید نظر یه حرفه ای رو جویا نشین!

10. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    B2
    بله دوست دوست عزیز میکروفون های دوال دیافراگم یا میکروفونهائی با قابلیت برداشت با چند الگو خواص دیگری هم دارند مثل ضبط استریو به روش mid-side که در اون یک میک با الگوی کاردیوئید روبروی منبع صوتی قرار میگیره و یک میک دیگه با الگوی دو جهته (8) با اختلاف 90 درجه در کنارش. یا دو میکروفون با الگوی برداشت دوگانه با اختلاف زاویه 180 درجه در عین حال میشه از این میکروفون ها در برداشت محیطی (ambient) هم استفاده کرد و ....

خوب احتمالا ایشون اولین تجربه های صدابرداریشون رو با برند های میلیونی انجام دادند! یا اینکه مثل بنده و شما از پله های اول شروع کردند اما الان اون روزها رو به خاطر نمیارند. البته جسارت بناشه...
    دوست عزیز کلمه حرفه ای که کلمه کاملا نسبیه.. شما نسبت به بنده حرفه ای هستید و بنده نسبت به دیگری. هرگز نمیشه محصولی رو به صرف قیمت پائین یا اینکه پاسخگوی سلیقه شخص من نبوده رد کرد خصوصا که اون محصول میکروفون باشه قطعا شنیدید که بارها گفته شده انتخاب میکروفون = سلیقه صدابردار. بسیاری هستند که دارند با همین میک کار میکنند و راضی هم هستند. بگذریم کاش در ازای تکذیب موکد این میک انتخاب دیگری پیش پای تازه واردین میگذاشتید تا کمتر شاهد این دست سردرگمی ها که شخصا هنوز درگیرشون هستم باشیم.
    البته بزرگواری میکنید که مثل باقی عزیزان در ازای صرف وقت با ارزشتون پاسخ دوستان رو بی هیچ چشمداشتی میدید.

در آخر مقصود بنده تائید یا تکذیب هیچ برندی نبود و نیست.

• موافقم موافقم x 1
  11. inferno

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    لینک چک شد. سالمه. تو بعضی جاها این سایت فیلتره. حالا جای دیگه آپ می کنم

بیا اینم تو رپید
    تست B2

12. inferno

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    توی انتخاب بهتر و یا بدتر وقتی می تونیم دقیق نظر بدیم که اون میکروفون ها توی یک رینج قیمت باشن... خوب پر واضحه که یک میک نویمن 2 میلیونی باید صدایی با کیفیت تر بگیره تا یه بی2.

اما من این میک رو با rode NT2Aبه صورت مقایسه ای تست کردم. تو نت قیمت زده 700 دلار فایل های صوتیش هم هست می تونم بدم خدمتون.فرقی مشاهده نشد. شاید یکی براش سئوال پیش بیاد که پس اگه فرق نداره چرا ۀدم بیاد همچین خرجی کنه؟؟... باید بگم مطمئنا یه فرق هایی باهم دارن. اما 2 تا چیز خیلی مهمه. که خیلی شرکت ها نون برندشونو می خورن و دوم اینکه ممکنه یکی بهتر باشه اما اون یکی هم ممکنه چیزی کم نداشته باشه.

ممکنه شما توی یه شرایط نامناسب اونو تست کردید. خوب به خاطر دیافراگم بزرگی که داره اینجور میک ها مخصوص فضای بسته مث استودیو است نه فضای باز
    بچه ها رو نترسونید:smile (9):
    فعلا

13. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    string عزیز
    من اول راهم و بدون شک شما نسبت به من حرفه ای هستین.
    در مورد ambient من درست متوجه نشدم منظورتون گرفتن صداهای افکت بیرون از استودیوس؟بیشتر توضیح بدین ممنون میشم.

ببینید دوستان من فقط نظر شخصیمو گفتم و اینکه چه ایرادی دارم بهش.توی بازار(جمهوری) نظرات اینطوره که بین برندهای مختلف توضمینه میکروفون behringer جایی نداره به من که این رو گفتن!حالا صحتش با خودشون :D
    اینجا ماشالا پر از دوستانیه که تجربه کافی دارن میتونن کلی مطلب بگن تو این ضمینه.
    من می ترسم از این که پیشنهاد بدم ولی با 100تومن اختلاف میشه تو مدلهای akg یه چیزایی پیدا کرد که به منم پیشنهاد شد موقع خرید ولی بودجه جواب نمی داد.

اون فیلم ترسناک رو هم فراموش کنین یه انیمیشن تخیلی بود!

14. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    برداشت ambient به برداشت محیطی گفته میشه به عبارتی وقتی تصمیم میگیرید بخشی نسبتا بزرگی از یک محیط رو پوشش بدید. حالا این برداشت محیطی میتونه از ساز باشه یا صدای محیط اطراف. فرضا شما برای هر ساز یک میک اختصاص دادید و با برداشت نزدیک یا موکد صدا ها رو میگیرید. با قرار دادن یک یا دو میک در بالا و دو سوی نوازنده ها میتونید صدای مجموعه ساز ها رو به علاوه تاثیر صداها روی هم و تاثیر محیط روی اونها وداشته باشید. به عبارتی صدای ساز + طنینی که محیط بهش اضافه میکنه. این کار رو میشه برای چند ساز متفاوت, مشابه و حتی یک ساز (مثل درام ست) انجام داد. البته بنده فقط مثال زدم.

NT2a رو می فرمائید $700 ? احتمالا قیمت مربوط به قدیم هست یا یک اشتباه تایپی. البته از پاسخ فرکانسی بگذریم nt2 از نظر امکانات متفاوت هست مثل سوئیچ Low cut , سوئیچ -10 و 5db- و البته سوئیچ تغییر الگو که سه حالت رو پشتیبانی میکنه. سوای از آن تفاوت های دو میک گاهی میتونه در حالت طبیعی و موثع شنیدن تست قابل شناسائی نباشه مثل نسبت نویز به سیگنال یا حد اکثر خروجی و یا آستانه تحمل و زمانی که نیاز ها از این جهت مشخص شد نوبت میرسه به منبع صوت که صدای فلان منبع رو با این میک بگیرم موقع میکس کارم راحت تره یا با اون..

اما در مورد سلیقه مثال می زنم. من از صدای nt2a رازیم چرا که صدای من در گستره باس یا صدای بم مردانه قرار داره اما دوستی دارم که از nt2 و nt1 من متنفره! به نظر ایشون هیچ میکی مثل behringer نمیشه! خوب صدای این دوست یک صدای متعادل (متوسط) مردانه هست پس ایشون صدای تریبل تر رو دوست دارند چون نیازشون رو به اکولایز صدا کمتر میکنه و اصلا هم اهمیت نمیدن نمودار پاسخ فرکانسی فلان میکروفون ممکنه در فرکانس های بالا و گاها متوسط (mid) به رشته کوه تبدیل بشه!

بازار
    ببین دوست من اینجا انجمنه و ما هم جمعیتی از انسان ها پس غیر ممکنه که در یک مورد همه اتفاق نظر داشته باشند. بنده نسبت به خیلی ها یک کودک به حساب میام که در دنیای تخیلات دارم با اسباب بازی های موسیقائیم (جناب خاکپور) بازی می کنم. ولی آیا این دلیل میشه که از بیان عقیده ام بترسم ؟ به هیچ وجه شما پیشنهاد میکنید .. من پیشنهاد میکنم + یک بزرگتر پیشنهادات رو تحلیل میکنه و خریدار انتخاب.

موفق باشید

15. persian-pride

persian-pride عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان به نظر بنده بهرینگر برند خوبیه اما هیچ تضمینی روی مدت زمان کارکردش نیست من که اگه به جای دوستان بودم جای b2 از برندهایی مثل m-audio nova or rode nt1 استفاده میکردم

16. inferno

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    نمی دونم چرا نوشتم 700 $ چون هر جا سرچ می کنم 400$ زده.

به اینکه بهرینگر یه برند تاپی نیست شکی نیست.
    مشکل ما همیشه توی بودجه است وگرنه کسی از نویمن نمی گذره.
    به هرحال سلیقه متفاوته. کلا من از رکوردهایی که باهاش داشتم راضیم و مشکلی باهاش نداشتم . حالا اینکه یه رنج خاصی از فرکانس ها رو ضعیف تر می گیره رو با اکولایز درست میشه. پس در کل هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه. مگر اینکه آدم خیلی وسواس داشته باشه.

درکل نظر همه مورد احترامه

17. topmusic

topmusic عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوستان من این میک رو دارم
    1-قیمتش170 تا180 هست.
    2-نسبت به b1خیلی بهتره.هم تعیین الگوی صدابرداری داره و هم فیلتر که برای حذف نویز و رامبل خیلی مفید هست.
    3-از لحاظ دوام و کارایی هم ازش راضی بودم.
    4-جنس صداش بد نیست.اصولن هر میکروفونی که بگیرید نیاز به اکولایزر داره تا با فضای میکس شما هماهنگ بشه.

18. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    "اما من این میک رو با rode NT2Aبه صورت مقایسه ای تست کردم. "

ضمن تشکر از اینفرنوی عزیز خواهشمندم که اگه امکان دارد دو نمونه که در شرایط یکسان و دستگاه های یکسان ظبط شده را آپ کنند تا از آن بهره مند گردیم .

البته این حقیر هم صدای شخصی را با نوا ، ان تی وان و سی وان بهرینگر ظبط کردم که پس از یک ساعت ظبط در شرایط مختلف و دو پری آمپ مختلف و فواصل مختلف ایشون و چندتا از دوستانشان صدای میکروفون سی وان را روی میکسر بهرینگر پسندیدند.

19. eamrecord

eamrecord عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من شنیدم nova صدا رو گرم تر ضبط میکنه ولی b-2 صدا رو هممون جوری که هست آیا این درسته؟
    کدومشون بهتره (برای وکال رپ و سمپل کردن صدای نی و گیتار)؟؟؟

20. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    نگاهی به نمودار پاسخ فرکانسی میکروفون ها بیاندازید هر کدام که نمودار فلت (یکنواخت) تری داشتند صدا رو نزدیک تر به منبع صوتی اصلی می گیرند.
    بنده شنیدم که Nova صدای شفاف تری داره.

نوع Mic چندان به سبک مربوط نمیشه جنس صدا هست که مهمه.
    البته گاهی سبک مشخص میکنه که پاور منبع صوتی باید فرضا زیاد باشه مثل صدای خواننده های مهیج راک, یا درام و ... در این صورت انتخاب میکروفون با سبک در ارتباط خواهد بود.

بنده ترجیح میدم برای گیتار از Mic با صدای تریبل تر استفاده کنم و برای نی Mic با صدای کدر تر یا حد اقل فلت اگر دستم بهش برسه! چون احتمال هارش شدن صدای این نوع ساز ها خصوصا در قیس و پس قیس اگر درست نوشته باشم زیاده.

بارگذاری...