معرفی میکروفن هایی که رنج قیمت متوسط دارند

شروع موضوع توسط ADELAYD ‏16/5/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک معرفی میکروفن هایی که رنج قیمت متوسط دارند تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. ADELAYD

ADELAYD عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام سعی میکنم در این تاپیک میک های در رنج قیمت متوسط حدود 500 هزار تومن (بالاتر و پایینتر ) رو با مشخصات فنی معرفی کنم تا اونایی که دنبال میک با قیمت مناسب برای کارهای حرفه ای میگردن بتونن تصمیم بگیرن (خودم هم جزوشون هستم )
    لیست تعدادی از میکها با این رنج قیمت را در اینجا قرار میدم و در پست های بعدی یکی یکی به معرفی اونها میپردازیم (با کمک شما )

1- c 3000 b akg -------------------------------قیمت 580 ت (430 دلار )
    2- mxl r77 classic ribbon microphone ------قیمت 480 ت (400 دلار)
    3- nt2-a rode ----------------------------------قیمت 460 ت (400 دلار )میک مورد علاقه خودم
    4- blue bird -----------------------------------قیمت450 ت (300 دلار )
    5- perception 420 akg ------------------------قیمت 430 ت (250 دلار)
    6- luna 2 m audio -----------------------------قیمت430 ت (270 دلار)
    7- c 2000 b akg -------------------------------قیمت 400 ت (200 تا 280 دلار )
    8- m audio solaris---------------------------قیمت 400 ت (حدود 300 تا 400 دلار )
    9- nt 1000 rode -------------------------------قیمت 330 ت ( 320 دلار )
    10- nt1-a rode -------------------------------- قیمت 280 ت (230 دلار )

خب اما چند تا از میک ها قیمتشون جای تامل داره
    اگه به میک nt1000 توجه کنین میبینین نسبت به دلارش در ایران زیاد افزایش قیمت نداشته و میک nt2-a هم افزایش قیمت زیادی نسبت به دلارش نداره که شاید مربوط باشه به داشتن نمایندگی تو ایران .
    اما میک هایی مثل blue bird , 420 akg , c 2000 akg نسبت به دلارشون افزایش قیمت نجومی رو داشتن که شاید نظر اساتید در اینباره خالی از لطف نباشه . در پست های بعدی سعی میکنیم به مشخصات فنی و برتری هایی که هر یک نسبت به دیگری داره بپردازیم :smile (46):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏16/5/11
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. ADELAYD

ADELAYD عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام امروز میخوام به معرفی میک c 3000 b akg بپردازیم خود سایت akg این میک رو اینجوری معرفی میکنه : برای سالها این میک طرفداران زیادی رو در پروژه های استدیویی و استدیو های خانگی داشت تا اینکه مدل جدید ان به بازار آمد این مدل جدید دارای طراحی جدید و دیافراگم بزرگ 1 اینچی است که از نظر تخمین عملکرد ارتعاشی در کلاس بسیار بالایی قرار دارد ولی از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه است و آکوستیکالی الگوی کاردوئید بهینه ای است که باعث می شود دو نوع ظبط عالی در اختیار شما قرار گیرد .
    خوب است اگر نگاهی به مشخصات فنی آن بیاندازیم .

الگوی قطبی cardioid محدوده فرکانس 20 تا 20،000 هرتز حساسیت 25 میلی ولت / پا (-32 dBV) مکس. SPL 140/150 دسی بل (ک = 0،5 ٪) معادل سطح سر و صدا 14 دسی بل - سیگنال نویز (وزن -) 80 دسی بل پد Preattenuation 10 دسی بل قابل تغییر باس فیلتر 6 دسی بل / اکتاو زیر 500 هرتز مقاومت ظاهری 200 اهم توصیه امپدانس بار > 1000 اهم ولتاژ منبع تغذیه 9 - 52 فانتوم به قدرت پنجم الدین 45596 تأمین <2 میلی آمپر اتصال 3 - پین XLR پایان نقره ای خاکستری وزن خالص 320 گرم / 11.3 اونس. وزن حمل و نقل 950 گرم / 2.1 £. هماهنگی پژوهش و فناوری (ها) مبدل الکترواستاتیک (ثبت اختراع شماره در 395.225 ، د 4.103.784 ، 2.815.488 جی پی)
    سوالی که برای من پیش آمد این است که چرا در جدول مشخصات میزان spl را 140 تا 150 دسی بل زده که این 10 دسیبل تفاوت از زمین تا اسمون رو میتونه داشته باشه

3. ADELAYD

ADELAYD عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    واقعا این استقبال آدم رو به وجد میاره واسه ادامه کار دلگرم شدم:smile (41):

4. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    اقا دمت گرم
    من منتظرم شما به
    mxl r77 classic ribbon microphone ------
    blue bird
    برسي

تاپيك خوبيه

5. ADELAYD

ADELAYD عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    mxl r77 classic ribon microphone

معرفی میکروفن هایی که رنج قیمت متوسط دارند-hr1.jpg

mxl r77 ملقب به روبان کلاسیک میکروفنی اشرافی با قیمتی استثنایی سایت mxl این میک را اینگونه معرفی می کند : میکروفن روبان کلاسیک که به صورت باور نکردنی صدایی بسیار طبیعی و آوازها را به صورت بسیار طبیعی و زیبا ارائه می دهد ابزاریست بسیار قدرتمند و همه کاره این میک دارای 8 شکل الگوی قطبی میباشد (اگه اشتباه نکنم nt2-a دارای 3 الگوی قطبی است ) و دارای روبان آلومینیومی 1.8 میکرون برای داشتن صدای صاف در صداهای بسیار پایین و صدای طبیعی در صداهای بسیار بلند است(اینو دقیقا نفهمیدم چیه اگه کسی تونست یه توضیح راجع بهش بده)
    ویژگی های این میک :
    پاسخ دهی بسیار واقعی و صاف
    spl بسیار بالا برای گیتار الکتریک (فکر کنم این مورد مزیت بزرگی باشه )
    طراحی کلاسیک با بدنه طلا و انتهای فلز کروم (waooow)
    دارای 8 الگوی قطبی برای ردگیری برجسته و دایرکتیویتی قوی (دایرکتیویتی قوی نمیدونم یعنی چی خواهشا اساتید نظر بدن )
    دارای 25 فوت موگامی کابل xlr(بسیار مناسب)، کتابچه راهنمای کاربر ، راهنمای برنامه و پارچه تمیز کردن

نوع : ​
    میکروفون روبان سرعت
    عنصر روبان : 1.8 میکرون آلومینیوم روبان ​
    محدوده فرکانسی : 20Hz - 18kHz​
    الگوی قطبی : 8 شکل ​

حساسیت : -55 دسی بل (0 دسی بل = 1V/Pa)​
    امپدانس : 270 اهم ​
    دارای امپدانس بار : 1500 اهم ​
    SPL : 135 دسی بل @ 1 کیلوهرتز ​
    حجم : 65mm 180mm/2.56 ایکس در ایکس در 7.09

وزن : 860g/1.9lbs ​
    متال پایان : طلا و کروم​

میک خیلی خوبی هست ولی به نظرم مقدار xpl کمی پایین است (135 db در مقایسه با nt1-a که 137 db hاست)
    پاسخ فرکانسی رو هم میتونید در زیر ببینید

http://www.mxlmics.com/products/Studio_mics/R77/polar-pattern.gif

در پایان خواهش میکنم اگه کسی تجربه کار با این میک رو داره تجربیاتشو در اختیار ما هم بزاره و اگه کسی میک تو این رنج قیمت ها سراغ داره یه رویو اینجا بزاره تا بقیه هم استفاده کنن با تشکر:smile (70):

6. farzinfaraji

farzinfaraji Banned

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    استاد ممنون از بحثی که راه انداختی و من شخصا موافقه پروپا قرصه این بحثم .
    ضمنا داداش اگر خود شما یا دوستان تجربه کار با میکروفون نیومن tlm49 رو داشته ممنون میشم تجربیاتشو در اختیار بقیه دوستان بزاره .:20:

7. ADELAYD

ADELAYD عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام اولا من خودم شاگرد همه شما هستم و هدف من از زدن این تاپیک این بود که دانش خودم و کسانی مثل خودم رو با تحقیق علمی و نظراتی که اساتید این سایت میدن کامل کنم میکی که شما گفتی واقعا یک میک عالی و البته بسیار گران (بالاتر از 1600 دلار ) است و خوب در رده میک هایی که ما تو این تاپیک معرفی میکنیم نیست با این وجود باشه وقتی وقت کردم یه رویو از این میک قرار میدم

8. farzinfaraji

farzinfaraji Banned

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    دوست عزیز از تایپیک خبری نشد؟:smile (4)::smile (75):

9. ADELAYD

ADELAYD عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار: